User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Custom coilde hangi markayi tercih etmeliyiz....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden billstein a takildim?
    Cunku temel prensip butun amortisorlerde ayni oldugu gibi bunda da ayni ve billstein firmasi da bunu tam anlamiyla aciklayip bu sekilde soylemis. Hani muhendis olmamin disinda bilgim de olmadigi icin, en azindan billstein firmasinin guvenirliligini tartismayiz diye orneklendiriyorum..
    bir mühendis olarak ben de diyorum ki, bana TR de bilstein la coil yapan bir tane sözde üretici göster yazdıklarımın hepsini geri alayım, konunun başlığına bak tartıştığımız amortisöre bak...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir mühendis olarak ben de diyorum ki, bana TR de bilstein la coil yapan bir tane sözde üretici göster yazdıklarımın hepsini geri alayım, konunun başlığına bak tartıştığımız amortisöre bak...
    Ben su ana kadar turkiyede coil yapin ve amortisoru kesin diye birsey yazdiysam bende butun sozlerimi geri aliyim soylemek istedigimi aslinda anladiginizi dusunuyorum. Konuyu turkiyede yapilmis bir coil vs ye getirmeyelim (ki konu basligi o olabilir ama benim alinti yaptigim kismi tek basina dusunebiliriz) genel olarak araci alcalttiktan sonra amortisoru kisaltmanin iyi bisey olmadigini soylemissiniz ve bende buna cevap verdim. Konu bu kadar...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi custom süspansiyon her zaman ofsayt. adı geçti ortalık çıtırdan karıştı :d
    Yapmayın, yaptırmayın. Gerekırse kuş gibi binin. Yapmayın abi
    gerci " kur yüksek ***** , öyroo bazında geldiği için bizi aşar " diyor çoğu ama sürekli bişeyler alıp takıyolar (: garıp ısler ne denir ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ekliyim.. coilover vs yapmiyorum.. uretimini de yapmiyorum.. boyle yapilmis cakma coillerin montajini da yapmiyorum.. D2 racing, k-sport ve bilstein turkiye bayisiyim.. sagda solda yapilan coillerin arabaya yapilabilecek en kotu sey oldugunu da savunurum herzaman..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben su ana kadar turkiyede coil yapin ve amortisoru kesin diye birsey yazdiysam bende butun sozlerimi geri aliyim soylemek istedigimi aslinda anladiginizi dusunuyorum. Konuyu turkiyede yapilmis bir coil vs ye getirmeyelim (ki konu basligi o olabilir ama benim alinti yaptigim kismi tek basina dusunebiliriz) genel olarak araci alcalttiktan sonra amortisoru kisaltmanin iyi bisey olmadigini soylemissiniz ve bende buna cevap verdim. Konu bu kadar...
    sen de benim dediğimi anlıyorsun, stock bir aracın amortisöründe kesmeyle verim alamazsın, sadece görüntüsel olarak yerine uydurmuş olursun...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayin komancero garaj.. sizi anliyorum.. saygilar
    Bak ne kadar güzel noktaya değinmişsin. Üzerine alınacak kişiler için yazmıştım o imzayı.

Ben de sana sorsam ki; aynı markanın aynı model 90-150 hp aralığındaki araçlarında kullandığı tüm yayların fiziksel ölçülerinin aynı fakat parça numaralarının neden farklı olduğunu?
    Ya da şunu sorsam hidrolik amortisörlerde kullanılan yağın ortam ısısına göre neden değiştirildiğini?
    Ya da paralel çalışan iki parçadan birinin üzerindeki 2mm'lik bir farkın yüksek ivmelerde diğer parçanın üzerindeki etkisini?

ne sorayım mesela ben sana?
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen de benim dediğimi anlıyorsun, stock bir aracın amortisöründe kesmeyle verim alamazsın, sadece görüntüsel olarak yerine uydurmuş olursun...
    Tabiki anliyorum.. zaten diger yazdiklarinizi alinti yapmama sebebin soylenebilecek herhangi birsey olmamasi.. tamamen dogru ve net soylendigi icin denilebilcek hicbirsey yok. Sadece duzeltmek istedigim kismi alintilayip yazdim o yuzden. Orjinal amortisorle kullanilan eibach sportline yerine, tabiki eibach sportline + bilstein b8 olmasi gerektiginin farkindayim. Ama kullanici gelmis ben KESINLIKLE AMORTISOR ALMIYCAM! demis.. amortisorun en azindan eldeki imkanlarla daha iyi calisabilmesi icin sportline araci ne kadar alcaltiyorsa o kadar kisaltilmasinin daha iyi olacagini soyluyorum o kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bak ne kadar güzel noktaya değinmişsin. Üzerine alınacak kişiler için yazmıştım o imzayı.

Ben de sana sorsam ki; aynı markanın aynı model 90-150 hp aralığındaki araçlarında kullandığı tüm yayların fiziksel ölçülerinin aynı fakat parça numaralarının neden farklı olduğunu?
    Ya da şunu sorsam hidrolik amortisörlerde kullanılan yağın ortam ısısına göre neden değiştirildiğini?
    Ya da paralel çalışan iki parçadan birinin üzerindeki 2mm'lik bir farkın yüksek ivmelerde diğer parçanın üzerindeki etkisini?

ne sorayım mesela ben sana?
    dolar kurunu sorun isterseniz.. tcmb.gov.tr den bakip hemen cevaplayabilirim sizin icin. Zira sizinle bu konuda bisey konusabilecegimi sanmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki anliyorum.. zaten diger yazdiklarinizi alinti yapmama sebebin soylenebilecek herhangi birsey olmamasi.. tamamen dogru ve net soylendigi icin denilebilcek hicbirsey yok. Sadece duzeltmek istedigim kismi alintilayip yazdim o yuzden. Orjinal amortisorle kullanilan eibach sportline yerine, tabiki eibach sportline + bilstein b8 olmasi gerektiginin farkindayim. Ama kullanici gelmis ben KESINLIKLE AMORTISOR ALMIYCAM! demis.. amortisorun en azindan eldeki imkanlarla daha iyi calisabilmesi icin sportline araci ne kadar alcaltiyorsa o kadar kisaltilmasinin daha iyi olacagini soyluyorum o kadar
    mecbur kaldığımızda doğru olduğuna inanmadığımız şeyler yapsak da en azından burada teknik olarak doğruları yazmamız gerektiğini düşünüyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mecbur kaldığımızda doğru olduğuna inanmadığımız şeyler yapsak da en azından burada teknik olarak doğruları yazmamız gerektiğini düşünüyorum...
    Bende ilk mesajimda, teknik olarak yanlis olan kismini aciklamanizi bekledim zaten.. teknik olarak ayni islemi yapan dunyanin onde gelen firmalarini ornek vermemin teknik konusunda hata olmadiginin orneklendirilmesiydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalniz yay taktiktan sonra bahsettiginiz strokta azaliyor. Ayriyetten bu bahsettigimiz olayi billstein b6 ve b8 modellerinde tam da soyledigim gibi yapiyor. Spor yayla yayla sert amortisor kullanmak isterseniz b6 nin kisaltilmis versiyonu olan b8 modelini kullanmanizi soyluyor. Orjinal yaylarla da b6 kullanin diyor. Billstein da yanlis biliyor demekki
    bu şekilde yazmak için altını baya doldurmak gerekiyor işte en az 2 sayfa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altini bir fotografla baya doldurdum aslinda.. bir de link verdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altini bir fotografla baya doldurdum aslinda.. bir de link verdim
    bahsettiğim o değil, forum ortamında bunu yazarsan, anlamı 'sen çok bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bilmiyorsun' demektir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herneyse umarim anlatmak istedigimi dogru anlatabilmisimdir. Foruma yazmayali baya olmus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsettiğim o değil, forum ortamında bunu yazarsan, anlamı 'sen çok bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bilmiyorsun' demektir...
    Estagfurullah kimseye hicbirsey bilmiyosun demek haddime degil.. el elden ustun akil akildan ustundur. Forum ortaminoldugu icin bende ilerde okuyan birisi olursa diye kendimce dogruyu yazdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estagfurullah kimseye hicbirsey bilmiyosun demek haddime degil.. el elden ustun akil akildan ustundur. Forum ortaminoldugu icin bende ilerde okuyan birisi olursa diye kendimce dogruyu yazdim
    peki Erhan hocam, ben de bir dahakine 'şahin 300 yapar mı?' diye sora birine 'yok yapmaz saçmalamayın' dersen 'e46 m3 yapıyor, hepsinin 4 tekeri 1 direksiyonu var' yazarım, ödeşmiş oluruz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki Erhan hocam, ben de bir dahakine 'şahin 300 yapar mı?' diye sora birine 'yok yapmaz saçmalamayın' dersen 'e46 m3 yapıyor, hepsinin 4 tekeri 1 direksiyonu var' yazarım, ödeşmiş oluruz...
    Onu soyle degistrelim, sahin 300 yaparmindiye soran birine, arabayla 300 yapilir diyene cevap bile vermiyorum diyim siz oyle yazin odeselim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onu soyle degistrelim, sahin 300 yaparmindiye soran birine, arabayla 300 yapilir diyene cevap bile vermiyorum diyim siz oyle yazin odeselim
    evet özellikle şahinle geneli kavramak burda bile zor olabiliyor, yerli coille bilstein gibi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen haklisiniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler