User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Anadolu Yakası Goodyear Lastik Satıcısı

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anadolu Yakası Goodyear Lastik Satıcısı

Arabaya lastik alıcam.

Ölçü 215-55-17
    Aklımda olan lastik Sava Intensa UHP veya Debica Presto UHP. İkisi de Goodyear fabrikasında üretilen alt markalar.
    Yurtdışı forumlar ve lastik karşılaştırma sitelerinden araştırdığım kadarıyla her iki markayı da kullananlar çok memnun. Önceliğim Sava (tamamen desenden dolayı) ama Debica da olur. Aramızda bayi veya tanıdık var mı? Parayı yabancı kazanmasın.

Her iki lastiğin de etiket değerleri aynı:

DEBICA PRESTO UHP2

SAVA INTENSA UHP2

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ankara caddesinde bizim evin orada yiğitler oto var turgay sahibi. Görünce tanır beni ama yinede telefonda iyi fiyat verebilir beni görmeden güzel fiyat vermişti oradan almıştım. Bide kartal köprüsünden aşağı büyük bayi vardı adını bilmiyorum. Bayiden bayiye fiyat değişken oluyor 2 3 yer aramak lazım
    Yigitler Otomotiv - Google'da Ara

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İnternetten baktığın fiyat üstüne sökme-takma-balans ekle aynı fiyatı verirlerse bayiden al yoksa internetten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ankara caddesinde bizim evin orada yiğitler oto var turgay sahibi. Görünce tanır beni ama yinede telefonda iyi fiyat verebilir beni görmeden güzel fiyat vermişti oradan almıştım. Bide kartal köprüsünden aşağı büyük bayi vardı adını bilmiyorum. Bayiden bayiye fiyat değişken oluyor 2 3 yer aramak lazım
    Yigitler Otomotiv - Google'da Ara
    Yavrum en yüksek fiyat seninki verdi 450 Sava 425 Debica dedi.

Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternetten baktığın fiyat üstüne sökme-takma-balans ekle aynı fiyatı verirlerse bayiden al yoksa internetten
    Şuan bayide internetten daha ucuz ve sökme takma balans dahil. 2 yer aradım esasında sava sormak için ikisi de 2020 üretim debica var dedi ve 400Tl fiyat verdi.

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bayiden ucuza fiyat aldıysan hiç düşünme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayiden ucuza fiyat aldıysan hiç düşünme
    Ben lastik olarak kararı verdim sadece tanımadığım bir bayi yerine tanıdık varsa satan ondan alışveriş yapayım diye konu açtım. Eğer yoksa Pendik'te hafta sonu (Yasak olursa yarın) taktıracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman dislike attım kanki döneme göre değişiyor demek o zaman uygun vermişti bana fiyat ilginç.bu hafta yasak varmış

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olm bu devirde tanıdığı düşündüğün kadar tanıdığın seni düşünmüyor. sen kendi kesene bak.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik değerleri Good Year efficient grip ile aynı..gerçekten böyleyse iyi iş yapmışlar.ben de bugün good year aldım. bu etiketleri görseydim alt markaları düşünebilirdim.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de efficent grip performans var 1 yıl oldu alalı ama bu veya alt ürünü sava ömür konusunda nasıl bilmiyorum bilemiyoruz. Daha önce Continental cpc5 kullandım 40bin km yaptım ilk gün gibi idi ama sesi onun Goodyear dan biraz fazla idi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman dislike attım kanki döneme göre değişiyor demek o zaman uygun vermişti bana fiyat ilginç.bu hafta yasak varmış
    400 den vereyim dedi sonradan ama elindeki lastik 2019 du. Bende Pendik'te başka bir bayide 2020 buldum aynı paraya ayırttım akşam taktıracağım.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm bu devirde tanıdığı düşündüğün kadar tanıdığın seni düşünmüyor. sen kendi kesene bak.
    Olsun piyasa kotu zaten belki faydamız olur sorayım dedim.

Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik değerleri Good Year efficient grip ile aynı..gerçekten böyleyse iyi iş yapmışlar.ben de bugün good year aldım. bu etiketleri görseydim alt markaları düşünebilirdim.
    Aynı fabrikada ortak üretim zaten. Piyasadaki en sessiz lastiklerden birisi bu. Bir de Michelin alt markası Kleber Dynaxer Hp4 var. O da cok guzel ama adet bazında 200Tl daha pahalı.
    Tabi ki bu kadar uygun fiyatlı olmasının dez avantajlı da var.
    Kaucuk az polyester fazla. Bu nedenle 2-3 sene sonra yapısı biraz bozuluyor ve ilk günkü performansını vermiyor. Bu benim için çok dert değil.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene Good-Year Adapazarı fabrikasını iş sebebi ile ziyaret ettik. Toplantıydı vs işler bittikten sonra imalatı komple gezip lastik imalatını sağolsunlar anlattılar.

Gezi sonrası soru&cevap kısmında ana ve alt marka konuları üzerinde baya konuşuldu.

Alt marka ile ana marka asla ama asla 1-1 aynı değil.Etiket yanıltmasın. Lastik hamur bileşenleri ve oranları markaya tescilli ve asla kendi alt markası olsa dahi verilmiyormuş.

Lastiği aldığım ilk sene çok iyiydi ama şimdi yol sesi yapıyor / ıslakta zayıf vb. konuların sebebi de bu aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Good-Year Adapazarı fabrikasını iş sebebi ile ziyaret ettik. Toplantıydı vs işler bittikten sonra imalatı komple gezip lastik imalatını sağolsunlar anlattılar.

Gezi sonrası soru&cevap kısmında ana ve alt marka konuları üzerinde baya konuşuldu.

Alt marka ile ana marka asla ama asla 1-1 aynı değil.Etiket yanıltmasın. Lastik hamur bileşenleri ve oranları markaya tescilli ve asla kendi alt markası olsa dahi verilmiyormuş.

Lastiği aldığım ilk sene çok iyiydi ama şimdi yol sesi yapıyor / ıslakta zayıf vb. konuların sebebi de bu aslında.
    Evet biliyorum. Son mesajımda bunu yazmıstım ben de.
    Ama markayı alıp 5-6 sene kullanmaktansa alt markayı alıp şikayet çok artarsa 3 senede bir sıfırlamak daha mantıklı geliyor bana. Zaten max 2-3 senede bir araba değiştiriyorum.
    Aynı lastiğin markada eşdeğeri 3 kat daha pahalı neredeyse.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet biliyorum. Son mesajımda bunu yazmıstım ben de.
    Ama markayı alıp 5-6 sene kullanmaktansa alt markayı alıp şikayet çok artarsa 3 senede bir sıfırlamak daha mantıklı geliyor bana. Zaten max 2-3 senede bir araba değiştiriyorum.
    Aynı lastiğin markada eşdeğeri 3 kat daha pahalı neredeyse.
    Good Year E.Grip lastikler yurtdışı üretimi.(Benim aldığım ölçü) Aslında alma kararını verdiğim en önemli etken bu. Maalesef yurtiçi fabrikalarda üretilen tüm markalar gerçekten çöp.Yani en iyi ihtimalle araba kullanmasını bilen adamı 6 ay mutlu eder.Standart sürücüysen dişleri bitene kadar gezebilirsin zaten sorun değil onlar için.Falken,Dunlop,Good Year yabancı marka diye insanlar tercih ediyor ama Petlas'tan bir farkları yok.
    İyi görüştüğüm bir nokian bayisi arkadaşıma internette 400 lira ve yeni üretim tarihi olan nokian sende neden 550 lira diye sorduğumda aldığım cevap ilginçti gerçekten.Türkiye'de parası çok olan bazı toptancılar atıyorum hindistan'tan 5-6 konteyner nokian marka lastik getiriyor.ve bunları piyasaya daha uygun fiyattan sürebiliyor. Çünkü lastik firmaları tüm pazarlara hitap edebilmek ve her ülkede kendi ürününü satabilmek amacı ile ülke ya da bölge bazında kalite ve fiyat farkı olan ürünler üretiyormuş.Nokian wetproof atıyorum bizim memlekete 40€/birim fiyata geliyorsa hindistan'a 25€/birim fiyata gidiyor.
    Yine 7 senedir kışın uludağ yolunda hergün kullandığım (tam rezillik ) GoodYear UG8 Polonya Malı lastiklerim bu sene bile iş görürken diğer arabamda bulunan ve personelimin aynı yolda kullandığı Good Year UG8 ve UG9 lastiklerden aynı sürede 2 yada 3 takım değiştirdim. Bir takımın türk malı olduğunu kesin eminim ama diğerlerine açıkçası ya bakmadım ya da unuttum ne olduğunu.
    Kısacası marka'dan daha çok üretilen ülke çok farkediyor. Mesela yine ablamın jeep'inde kullandığımız orjinal Japon malı Toyo marka kış lastiklerini 6 sene kullandık.Aracı satarken alan adama verdik adamdan hayır duası bile aldık.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kışın 4tane çıkma Michelin alpin aldım 1i alman üretimi ixi diğerleri başka yerdi dişleri aynı ama içteki tellerinin dizaynı farklı idi. Hepsini alman bulamadım setlerin arasında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Good Year E.Grip lastikler yurtdışı üretimi.(Benim aldığım ölçü) Aslında alma kararını verdiğim en önemli etken bu. Maalesef yurtiçi fabrikalarda üretilen tüm markalar gerçekten çöp.Yani en iyi ihtimalle araba kullanmasını bilen adamı 6 ay mutlu eder.Standart sürücüysen dişleri bitene kadar gezebilirsin zaten sorun değil onlar için.Falken,Dunlop,Good Year yabancı marka diye insanlar tercih ediyor ama Petlas'tan bir farkları yok.
    İyi görüştüğüm bir nokian bayisi arkadaşıma internette 400 lira ve yeni üretim tarihi olan nokian sende neden 550 lira diye sorduğumda aldığım cevap ilginçti gerçekten.Türkiye'de parası çok olan bazı toptancılar atıyorum hindistan'tan 5-6 konteyner nokian marka lastik getiriyor.ve bunları piyasaya daha uygun fiyattan sürebiliyor. Çünkü lastik firmaları tüm pazarlara hitap edebilmek ve her ülkede kendi ürününü satabilmek amacı ile ülke ya da bölge bazında kalite ve fiyat farkı olan ürünler üretiyormuş.Nokian wetproof atıyorum bizim memlekete 40€/birim fiyata geliyorsa hindistan'a 25€/birim fiyata gidiyor.
    Yine 7 senedir kışın uludağ yolunda hergün kullandığım (tam rezillik ) GoodYear UG8 Polonya Malı lastiklerim bu sene bile iş görürken diğer arabamda bulunan ve personelimin aynı yolda kullandığı Good Year UG8 ve UG9 lastiklerden aynı sürede 2 yada 3 takım değiştirdim. Bir takımın türk malı olduğunu kesin eminim ama diğerlerine açıkçası ya bakmadım ya da unuttum ne olduğunu.
    Kısacası marka'dan daha çok üretilen ülke çok farkediyor. Mesela yine ablamın jeep'inde kullandığımız orjinal Japon malı Toyo marka kış lastiklerini 6 sene kullandık.Aracı satarken alan adama verdik adamdan hayır duası bile aldık.
    Bu konuyu bilmiyordum. Lastikleri arabaya taktik. İlk izlenim düşük hızlarda ses olarak birşey farketmedi gibi ama 80-90km hızlarda bariz daha sessiz.
    Umarim 2-3sene memnun kullanırız.

Eski lastiklerim 2 adet 2013/41. Hafta üretimi Michelin Alpin a4
    2 adet 2018/38. Hafta üretimi Petlas snowmaster 651 idi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu bilmiyordum. Lastikleri arabaya taktik. İlk izlenim düşük hızlarda ses olarak birşey farketmedi gibi ama 80-90km hızlarda bariz daha sessiz.
    Umarim 2-3sene memnun kullanırız.

Eski lastiklerim 2 adet 2013/41. Hafta üretimi Michelin Alpin a4
    2 adet 2018/38. Hafta üretimi Petlas snowmaster 651 idi.
    Hatta şöyle bir örnekte koyayım herkesin aklında olsun lastik alırken

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

ikiside aynı markanın aynı model aynı ölçü lastiği. tek farkı Türk pazarı ve avrupa pazarı olarak üretilmesi..durumumuz bu kadar rezil yani.
    komançero garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler