User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: BMW F30 M tech-Sportline 10mm alçaklık

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up BMW F30 M tech-Sportline 10mm alçaklık

Merhabalar,

İnternet üzerinden F30 larda Mtech ve Sportline donanımlı araçlarda diğer paketlere göre 10mm alçaklık olduğu bilgisine ulaştım.

Benim aracım comfort paket ama M pakete çevirdim. Gözüme batan lastik çamurluk arası boşluğu doldurmak amacıyla eibach, vogtland tarzı spor bir yay ararken acaba M paket bir araçtan çıkan yayı mı alsam diye düşünmeye başladım.

Evet görüntü olarak çok bir şey değişmeyecek yanlızca 1 cm düşecek ama konfordan yana da kayıp olmayacak diye düşündüm.

Emin olmak için de sitede sportline bir f30 var tam yanına parkedim karşılaştırdım (Aynı lastik ve jant ölçüsü) 1 parmak fark var gerçekten.

Yinede emin olmak adına sormak isterim bu farkın kesin olduğunu bilen birileri var mıdır ? Yay dan mı kaynaklanır bu fark yoksa amortisörlerde mi farklıdır ?

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan tarafinda. Turkiyeye gelen butun f30 lar (ozel siparis olanlar haric) m suspansiyon iptali ile geldi.. e90 da runflat+m cok sert oldu diye cok sikayet aldiklari icin iptalli getirdiklerini soluyolar.. O fark muhtemelen jant lastikten vs size oyle geldi.. bu arada m suspansiyon olsaydi yayada amortisorde farkli geliyor.. Suspansiyon modifiyesi icin para harcanacak kombinasyon degil acikcasi eibach+blistein her zaman tercihim olur, muhtemelende daha ucuz..

Bende eibach pro kit var, gotunu biraz kaldirdim sadece (**** dusuk araba sevmiyorum) konfor gayet iyi..

Konu Tayfun-E30 tarafından (26-12-2020 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pro kit tam kivaminda olmus benimde istedigim bu daha fazla dusuklukte hosuma gitmiyor zaten. Konforda da cok kayip olmamasi super. Ancak bu eibach larin mantar gibi sahtesi turemis.
    Nereden nasil guvenerek alacagiz ? Siz nerden aldiniz eibach lari ?

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alali 2 seneyi gecti heralde hic atirlamiyorum ama 100-200 fazla verip ithalatcisindan yada guvenilir bir garajdan almakta fayda var..

Bu arada pro kit takinca arkasi bundan dusuk olucaktir ben stationlar icin arkayi yukselten get gibi bi aparat var ondan aldim sonra oda icime sinmedi tornada biraz daha yuksegini yaptim.

Bu haliyle arkasi ayni orjinal m onude bi tik asagida duruyo gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sorum daha olacak.
    Eibach ozelinde 1-2 serilerinin yaylarinin 3 serisi ile de uyumlu oldugu soyleniyor.
    Sari sitedeki eibach ilanlarina baktigimda urun kodunu aratinca farkettim.
    Bana hic mantikli gelmedi, 1-2 serisi ayni platform 3-4 serisi ayni platform.

Acaba tr deki bazi kisiler nasil olsa hepsi birbine uyuyor mantigiyla mi is yapiyor ?

Araclarin donanim, kg boyut farki yadsinamaz diye dusunuyorum.

Yaylar belki uyuyordur uymasina ama uretim amaclari farkli modeller icinse gorevini yapamaz sanki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler