User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Civic FD7 1.8 Performans Amortisör+Yay seçimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Civic FD7 1.8 Performans Amortisör+Yay seçimi

Dostlar merhaba babam araba için amortisör+yay takımı bakmamı istedi, karnımda kelebekler uçuştu.
    Bizim araç için önerebileceğiniz performans yay amortisör takımı var mıdır ? Araba yavaş yavaş bana geçicek minik minik dizmeye başlayalım. (50 liralik coilover alıyım basıyım derdim yok adam gibi orjinaline sadık küçük iyileştirmeler istiyorum) (Orijinalden farksız yada bir damla alçak olması gerekki babacığım geri yollatmasın ileride 17 jant takacağım bir sorun teşkil etmez herhalde)

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinalden konfor ve basıklık olarak çok fark olsun istemiyorsan Eibach 3.5 luk pro-kit yay alman lazım.
    Biraz daha düşsün istiyorsan HR 3.5 luk alabilirsin ama konfordan kayıp vereceksin bu sefer.

Standard amortisör ile 5lik yay kullanamazsın. 5 lik yay istiyorsan Koni veya Bilstein gibi amortisör takımı alman gerek ki bunda da aracın standart halinden baya bi sert olacak.

Ben fk2 Civic im de Vogtland 3.5 luk yay ve 18 jantla 225-40-18 lastik kullanmıştım. Düşüklük güzel seviyedeydi ben çok düşük araba sevmiyorum zaten ama sert olmuştu orjinal 17 lere göre öyle söyliyim.

Sonraki aracım scirocco da da H&R 3.5 luk yay ve Koni sport amortisör kullandım. Yol tutuş baya iyi olmuştu ama konfor namına hiç bir şey kalmamıştı orj 18 jantlarla.

Şuan f30 da 18 m jantla birlikte Eibach 3.5 luk yay kullanıyorum. Konfor neredeyse aynı ve basıklıkta tam kıvamında. Fiyat performans olarak en güzel kombin buymuş dedim.
    Bir de RFT leri çıkarsam orjinalden daha da konforlu olacak.

3 baba yay markası ile tecrübem var ayrıca Koni spor amortisörde kullandım.

Karar senin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach 3.5 pro lar hoşuma gitti bunlara önerebileceğiniz amortisör var mı ön arka 4 tane?
    Ve bi soru kafamı çok karıştırıyor after market alıcağımız süspansiyonlar her araca uyumlu mudur universal midir?
    Konu alibaskurt tarafından (15-02-2021 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle her aracın amortisörleri de yayları da farklıdır. Hatta aynı aracın benzinli ve dizelleri arasında bile yay farkı vardır. Universal olmaz.
    Aracına özel Koni benzeri amortisör bulman çok zor. Bulsan da Euro bazlı olacağı için fiyatları çok tuzlu. O yüzden sıfır kyb Amortisör üzerine 3.5cm Eibach yay senin için en iyisi olur.
    Fd6’larda kronik problem olarak arka taraflar vurma yapar genelde, tüp de varsa eğer arka taraf aşağıya kalır öne göre. Arka yaylara get taktırabilirsin. Bu sayede hem güzel bir görüntüye hem de kaliteli bir yürüyen araca sahip olursun.

fatih_86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Seven7 arkadasın konuyu baltalamak gibi olmasın..

A3 kullanıyorum eibach yay taktım arka cok dustu ümranıye sanayıde adı lazım değil bi amortisorcuye gittim arkalara get olmaz dedi nasıl cozebilirim sence ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler