User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Spor fren diski

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Spor fren diski

Instagramda sporfrendisk diye bir hesap var. Delikli vs. performans diskleri satıyor. Yorumlar genelde iyi ama bilemiyoruz tabi kimseye güven kalmadı *****. Ben özel mesajla irtibata geçtim. Bana disklerin yavuzsan üretimi olduğunu söyledi. Sitesine bakınca en azından bir fabrika, tornacı Ahmet usta değil. Fiyatları normal diskten biraz daha pahalı ama ithal performans disklerine göre komik fiyat. Ne diyorsunuz denenir mi, tecrübesi olan var mı?
    Savaş MotorSports

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Denedik, alabilirsin kardesim

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bir performans beklentisi olmadan görüntü için alıyorsanız alın. Ama ben olsam almam gider TRW vs.vs. disk alırım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene ben de merak edip detay sormuştum. bana da markalardan diskleri alıp katarlı bir ortağımız var onlarla yurtdışında özel atölyede işletip hazırlatıyoruz gibisinden bir cevap vermişti. sonradan konu fren olunca cesaret edip de almadım.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene ben de merak edip detay sormuştum. bana da markalardan diskleri alıp katarlı bir ortağımız var onlarla yurtdışında özel atölyede işletip hazırlatıyoruz gibisinden bir cevap vermişti. sonradan konu fren olunca cesaret edip de almadım.
    yok artık ((:

plastik 463876357 piston brembo kapak takan tayfa çok seviyor bu diskleri

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende görmüştüm o sayfayı iletişime geçtim hatta kendi aracım için sormuştum üretmediklerini söylediler olsa alıp deneyecektim
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir performans beklentisi olmadan görüntü için alıyorsanız alın. Ama ben olsam almam gider TRW vs.vs. disk alırım.
    yerli mali konya mali sans verelim dedik, frenci tavsiyesi uzerine remsa balata bluemax delikli cizikli disk taktirdim. Titreme de var ugultu da var.
    frenci zimmermann ayni kalite diyordu
    piste ciksam kirilir, parcalanir mi, oldurur mu acaba? piste canini alip sokeyim en azindan biraz parasini cikarsin
    200 ustu hizlarda Allahin hakki uc, dorduncu ye fren tutmuyor, hidroligi yenileyecegim ancak disk balatadan supheliyim..
    Konu onur_S tarafından (31-05-2021 Saat 11:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yerli mali konya mali sans verelim dedik, frenci tavsiyesi uzerine remsa balata bluemax delikli cizikli disk taktirdim. Titreme de var ugultu da var.
    frenci zimmermann ayni kalite diyordu
    piste ciksam kirilir, parcalanir mi, oldurur mu acaba? piste canini alip sokeyim en azindan biraz parasini cikarsin
    200 ustu hizlarda Allahin hakki uc, dorduncu ye fren tutmuyor, hidroligi yenileyecegim ancak disk balatadan supheliyim..
    Kırılıp parçalanır mı bilmiyorum açıkçası. Yüksek hızda dümdüz otobanda tutmuyorsa frenler virajlı pistte denemek riskli olmaz mı ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırılıp parçalanır mı bilmiyorum açıkçası. Yüksek hızda dümdüz otobanda tutmuyorsa frenler virajlı pistte denemek riskli olmaz mı ?
    tutmamasi hidrolik harici sebepten olabilir mi ? ben pedal dibe inerse hidroliktendir diye dusunuyorum ama cok bilgim yok. rbf 660 hidrolik var ancak 3 seneye yaklasti.
    hidrolik degisip denemek lazim tutmazsa soker atarim cope.
    orjinal bmw diskleri catlak icindeydi ama bunlardan yine iyiydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendim de imalatçı olduğum için biliyorum; esasında disk gayet kolay bir parça, dökümün sertliği ve mikro yapısı doğru olduktan sonra gerisi basit talaşlı imalat.
    Diskim halen iyi vaziyette olduğundan diski tornalatıp balata değiştirmeye karar verdim.
    Savaş MotorSports

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren hortumlarınıda çelikle değiştirp kaliteli bi hidrolikle bile farkı görürsünüz ama pist farklı bi olay...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yorumların tersine hiç memnun kalmadım, sadece görüntü amaçlı almıştım herhangi bir performans beklentim yoktu, orjinal servis ürünü disk balataya göre aşırı performans kaybı yaşadım, çevremdede memnun kalmayan en az 6-7 kişi var.
    ...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu tür bir varoluşun piyasada iyi diye adının çıkması,zaten belli bir kitleye hitap ediyordur.
    Sloganlarıda,her araca göre delikli disk var denmesi..Kafadan ofsayt zaten.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedense ben de bu tarz insta sayfalarına güvenmiyorum. Öte yandan tekrar konu açmanın gereksiz olacağını düşünerek bir soru yöneltmek istiyorum. Aracım '12 Golf TSI 122. Fren disklerinin ve balatalarının değişim zamanının geldiğini söylemişti servis en son yağ bakımında. Ben de bu parçaları ATE marka disk ve fren ile değiştirmek istiyorum fakat kafamda iki soru işareti var.

ATE Original serisi disk + balata işimi görür mü?
    Yoksa ATE çizgili spor fren diski + seramik balata alsam sağ ayağımın altında bu değişimi (maaliyet fayda oranını düşünmenizi istiyorum) hissedebilir miyim?

Bu arada aracımın km'si: 88 bin.

Saygılar

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz kendi otomobillerimiz için denedik yakın bir arkadaşımızın tezgahında. TRW'leri alıp işledik, görsel olarak şu an gayet güzel görünüyorlar.
    Aslında büyük marka büyük marka dediğimiz üreticilerle aynı yöntem kullanılıyor çok da zor bir süreç değil. İşin içinde "büyük firmalar"ın matematiği tabi ki ön planda ama biraz araştırarak en uygununu yapmak da mümkün, çok büyük bir matematik yok. Bu işin mantıklısı iyi marka düz diskleri alıp işletmek, eğer bu yaptığımız keyif verirse diğer markaları da deneyeceğiz.

10-15 gün içinde takmış olacağız sonrasında mutlaka tecrübelerimi yazıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz kendi otomobillerimiz için denedik yakın bir arkadaşımızın tezgahında. TRW'leri alıp işledik, görsel olarak şu an gayet güzel görünüyorlar.
    Aslında büyük marka büyük marka dediğimiz üreticilerle aynı yöntem kullanılıyor çok da zor bir süreç değil. İşin içinde "büyük firmalar"ın matematiği tabi ki ön planda ama biraz araştırarak en uygununu yapmak da mümkün, çok büyük bir matematik yok. Bu işin mantıklısı iyi marka düz diskleri alıp işletmek, eğer bu yaptığımız keyif verirse diğer markaları da deneyeceğiz.

10-15 gün içinde takmış olacağız sonrasında mutlaka tecrübelerimi yazıcam.

Benim de kendi tezgahım var, şimdi sizde görünce beni de kaşıntı tuttu

Delikleri farklı açılarda delmişsiniz, neye göre yaptınız, ara kanallara göre mi?
    Delikler kaç çap? Yine aynı şekilde kanalı kaç çap frezeyle yaptınız? Teşekkürler.
    Kaplamanın rengi vs. çok şık olmuş, elinize sağlık.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delikler aşırı büyük olmuş. Kanal aşırı derin ve küt köşeli ayrıca geniş olmuş. Görsel olarak güzel ama biraz balata düşmanı olmuş disk.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diskteki deliklerin ısınmayı geciktirme dışında bir faydası var mı? Tam tersine yüzey alanı azalmış olmuyor mu?
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürtünme ısınma gören balatanın materyeli gaz açığa çıkartır. Bu gazın tahliyesi amaçlı delik deliniyor. Soğutmaya fayda diskin içindeki hava kanalları ve yapısı ile daha çok ilgili. Ayrıca delik yada çizik disk yüzeyinde biraz azaltma yapıyor bu doğru.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler