User Tag List

Sonuçlar: Hangi Marka Modeli Tavsiye Edersiniz?

Katılımcı sayısı
23. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Birdgestone Turanza T001

3 13.04%
  • Goodyer Efficient Grip Performance

4 17.39%
  • Continental ContiPremiumContact 2

3 13.04%
  • Michelin Pilot Sport 3

12 52.17%
  • Kumho HS51

1 4.35%
  • Strial High Performance

0 0%
  • Taurus High Performance

0 0%
  • Petlas Velox Sport PT741

0 0%
  • Diğer

0 0%
11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 215/45R16 90V XL Lastik Önerileriniz

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 215/45R16 90V XL Lastik Önerileriniz

Herkese Merhaba,

215/45R16 90V XL ölçüsünde lastik arayışı içerisindeyim. Şu an üzerinde çok memnun olmadığım Falken ZE310 EcoRun lastikler var. (Kışlık Falken'lerden çok memnun olmamıza rağmen, yazlıklardan aynı perofrmansı alamadık)

Yorumlarınızı ve varsa bu ölçüdeki tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Önceki deneyimlerimiz Dunlop SP Sport FM 800 ve Falken ZE310 EcoRun oldu. (Dunloplar genel olarak iyi bir his versede yük endeksi dolayısıyla tercih etmek istemiyorum.)

Şu anda birçok farklı marka var. Aklım daha çok Bridgestone Turanza T001'e gidiyor yalnızca bu model olduğu için ilgili markada.

Turanza T001 dahil yorumlarınızı ve diğer marka önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler,
    Konu Luc tarafından (18-10-2021 Saat 17:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turanza t001 aracımda fabrikasyon olarak gelmişti, bitsinde değiştiriyim diye dua ediyodum conti en iyisi gibi bu listede

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzer ebatlardayım, ona göre yorumlayacağım, ama yine de etiket değerleri değişebilir, hepsini kontrol edin sipariş etmeden.

Önceki lastiklerim 195 - 45 -16 ContiPremiumContact 2:

2017 ortasında aracın üzerinde gelen lastik; ben bu yıl 30 binden 34bine kadar kullandım.

O kadar eskimiş olmasına rağmen, yepyeni 215 40 17 Bridgestone T001'den ve 195 55 16 kumhodan kat kat konforluydu. Fakat eskidiği belliydi, kafadan kaymalar, olmadık yerde abs girmeleri vs de olunca ebat değiştirerek yenilemeye karar verdim.

İyi marka lastik almanın iyi tarafı letgoya koyduğum gibi 1 saat içinde en az 10-15 taliplisi çıktı 34bin km kullanıldı yazmama rağmen.

195-50-16 gy efficient grip'e geçtim, st line fiesta passat oldu resmen Tabii işin abartısı ama, yol sesi 72den 68'e sadece rakamsal değil bariz düştü.

Konfor ve frenaj kendini topladı, yakıt 6.4 ortalama ile gezerken 6.2'ye geldi.

Yine de denemesem de genelde testlerin lideri bu ebatlarda Bridgestone T005; bakın T001 değil dikkat çekiyorum. Ama biraz daha sert bir lastik GY Efficiente göre.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    listedeki lastikler arasında uçurumlar var ne kadar sevmesemde listedeki en iyi lastik michelin

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu listeye bakarak kesinlikle Grip Performance ve Pilot Sport3 diyorum.

Eski aracımda Pilotsport3 kullandım, soğuk halde bu ne biçim lastik diyor insan, ısınınca da verdiğim para helal olsun dedim.
    Şu an aracımda Efficient Grip Performance kullanıyorum. Ps3’e göre çok daha konforlu, performans olarak bi’ tık altında. Önceliğim konfor olduğu için de çok memnunum.
    T001 arkadaşımın aracında mevcut, ilk zamanlar fena değildi ama zamanla beton gibi oldu lastikler.

Petlas’ı listeme bile almam. Bedava verseler takmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Listeyi daha iyi yorum ve ankete cevap veebilmeniz açısından en alt seviyeden en üst seviyeye kadar sıraladım. Daha önce hep Bridgestone tecrübem oldu fakat model S001 idi. Bu ölçüden T001 haricinde bir model yok.

Ankete bakılırsa çoğunluk Michelin Pilot Sport 3 diyor. Bu lastik için yorumlarınızı alabilir miyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu listeye bakarak kesinlikle Grip Performance ve Pilot Sport3 diyorum.

Eski aracımda Pilotsport3 kullandım, soğuk halde bu ne biçim lastik diyor insan, ısınınca da verdiğim para helal olsun dedim.
    Şu an aracımda Efficient Grip Performance kullanıyorum. Ps3’e göre çok daha konforlu, performans olarak bi’ tık altında. Önceliğim konfor olduğu için de çok memnunum.
    T001 arkadaşımın aracında mevcut, ilk zamanlar fena değildi ama zamanla beton gibi oldu lastikler.

Petlas’ı listeme bile almam. Bedava verseler takmam.
    Goodyear hiç deneyimlemedim ama yaklaşık 20 yıl önce Michelin energy deneyimim olmuştu çok memnun kalmamıştım. Fakat sport serisini de deneyimleme şansım olmadı hiç. Sizin ölçüler neydi Michelin Pilot Sport için ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer ebatlardayım, ona göre yorumlayacağım, ama yine de etiket değerleri değişebilir, hepsini kontrol edin sipariş etmeden.

Önceki lastiklerim 195 - 45 -16 ContiPremiumContact 2:

2017 ortasında aracın üzerinde gelen lastik; ben bu yıl 30 binden 34bine kadar kullandım.

O kadar eskimiş olmasına rağmen, yepyeni 215 40 17 Bridgestone T001'den ve 195 55 16 kumhodan kat kat konforluydu. Fakat eskidiği belliydi, kafadan kaymalar, olmadık yerde abs girmeleri vs de olunca ebat değiştirerek yenilemeye karar verdim.

İyi marka lastik almanın iyi tarafı letgoya koyduğum gibi 1 saat içinde en az 10-15 taliplisi çıktı 34bin km kullanıldı yazmama rağmen.

195-50-16 gy efficient grip'e geçtim, st line fiesta passat oldu resmen Tabii işin abartısı ama, yol sesi 72den 68'e sadece rakamsal değil bariz düştü.

Konfor ve frenaj kendini topladı, yakıt 6.4 ortalama ile gezerken 6.2'ye geldi.

Yine de denemesem de genelde testlerin lideri bu ebatlarda Bridgestone T005; bakın T001 değil dikkat çekiyorum. Ama biraz daha sert bir lastik GY Efficiente göre.
    T005 yok maalesef bu ebatta, ona bakmıştım. GoodYear konfor haricinde, ıslak ve kuruyol tutuş nasıl sportif sürüşte, deneyimleriniz nedir?

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Listede yok ama bende 215 40 16 roadson n3000 kullanıyorum yaklaşık 1.5 yıldır hem ıslak hem kuruda kayma yaşamadım heleki suda hiç kaymıyor frenlemede abs bile devreye çok zor sert frenlerde devreye giriyor kaymadığı için.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T005 yok maalesef bu ebatta, ona bakmıştım. GoodYear konfor haricinde, ıslak ve kuruyol tutuş nasıl sportif sürüşte, deneyimleriniz nedir?
    Limitlerinde kullanmadım, ıslak denk gelmedi

Ama azcık zorlayınca kafadan açan döner kavşaklarda artık açmıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler