User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: Spacer kullanmadan 1.5 cm spacer etkisi verecek arka fren diski.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SM marka ilk defa duydum acaba pullu uzun bijon üretimleri var mı?
    Bendekiler o şekilde. Bijonlarla beraber göndermişlerdi zaten.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendekiler o şekilde. Bijonlarla beraber göndermişlerdi zaten.
    Bijon kalitesi falan nasıl hocam 6 yılda bayağı bir sök tak yapmışsınızdir , yuva da bijonda herhangi bir problem falan yok dimi? Bir de sıkarken son turda orijinal bijondaki gibi gicirtili kilitlenme sesi geliyor mu?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bijon kalitesi falan nasıl hocam 6 yılda bayağı bir sök tak yapmışsınızdir , yuva da bijonda herhangi bir problem falan yok dimi? Bir de sıkarken son turda orijinal bijondaki gibi gicirtili kilitlenme sesi geliyor mu?
    Kilitlenme sesini bilmiyorum açıkçası. Fakat ne bijonda ne de yuvada şuanlık sıkıntı yok.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kez takmak ve bir daha sökmemek kaydıyla güzel üründü bende çok memnundum evet. Kışlık yazlık teker değişimi için 3 kez sök tak yaptim yuvadan talaşlar çıkmaya başladı şuan bir yuva hiç tutmuyor.
    MGD pullu uzun bijon ile gonderiyor. Yaptirdigi yerin adini unuttum ama otokar vs ye bijon ureten bir oem uretici fabrikasinda yaptiriyordu. Ben baktim inceledim bayagi kaliteli idi. Sen MGD yi ara Mert Bey bilgi paylasmayi sever sorularina yanitlari alirsin.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 10 yıl önce pullu uzun bijon lazım olduğunda oem psa jantım için gidip bir bijon üreticisinde rica minnet ürettirmiştim 16 tane orjinalin aynısının uzunu. Ama geçenlerde sahibinden.com da normal satış yapanlar gördüm uzun pullu ucu konik psa bijonu.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MGD pullu uzun bijon ile gonderiyor. Yaptirdigi yerin adini unuttum ama otokar vs ye bijon ureten bir oem uretici fabrikasinda yaptiriyordu. Ben baktim inceledim bayagi kaliteli idi. Sen MGD yi ara Mert Bey bilgi paylasmayi sever sorularina yanitlari alirsin.
    Hocam uzun bijon bir şekilde bulunur ama yine yuvayı bozarsa diye endişeliyim o yüzden kendinden spacerli tarzda ürün bulmak istiyorum araca. 1.5 cm kadar daha göbeği uzun disk bulsam araba tam fit olacak.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 10 yıl önce pullu uzun bijon lazım olduğunda oem psa jantım için gidip bir bijon üreticisinde rica minnet ürettirmiştim 16 tane orjinalin aynısının uzunu. Ama geçenlerde sahibinden.com da normal satış yapanlar gördüm uzun pullu ucu konik psa bijonu.
    İlanı buldum hocam fiyat çok yüksek istiyor eleman. Ve bijonlar ne derece sağlıklıdır bilemiyorum. Üretici de buldum kent bijon diye bir yer üretiyor fakat onlarda perakende satış olmadığını söyledi toptan satış yapıyorlarmış ve yine ürettikleri ürün ne derece sağlıklı bilmiyorum uzun bijona karşı bir ön yargı oluştu bende. Açıkçası bijonu fazla sıktıgımdan böyle bir problemde olmuş olabilir fakat dediğim gibi önleri de sert sıkıyorum ama şuana kadar çok şükür herhangi bir problemle karşılaşmadım. Kendinden spacerli disk bulabilirsem en sağlıklısı olucak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bahsettiğim şekilde kendinden spacerli disk şuana kadarki araştırmamla bulamadım daha doğrusu parçacılar şu ürün uyabilir diye bakmıyorlar direkt şase no ile araştırıyorlar PSA icinde uyum sağlayabilecek tarzda ürün araştırmiyorlar. Kendinden 1.5 cm spacerli ürün nasıl bulunabilir? Bununla ilgili parça uyumu alternatif sorgulayabilecegimiz bir site var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PSA grubunda bahsettiğin şekilde hiçbir araçtan fren diski olmadığına eminim. Başka markalarda bile böyle birşey olduğunu sanmıyorum. Ayrıca spacerlı fren diski de bulsan ucuz bijon gene gerekecek. Sonuçta bijonları diske değil poryaya vidalıyorsun.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PSA grubunda bahsettiğin şekilde hiçbir araçtan fren diski olmadığına eminim. Başka markalarda bile böyle birşey olduğunu sanmıyorum. Ayrıca spacerlı fren diski de bulsan ucuz bijon gene gerekecek. Sonuçta bijonları diske değil poryaya vidalıyorsun.
    C4 ve PSA grubu birçok araçta porya yok. Disk kendinden poryalı ve rulmanlı oluyor. Yani dediğim sekild disk bulabilirsem kendi orijinal kısa bijonlarin takabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C4 ve PSA grubu birçok araçta porya yok. Disk kendinden poryalı ve rulmanlı oluyor. Yani dediğim sekild disk bulabilirsem kendi orijinal kısa bijonlarin takabiliriz.
    O poryasız değil. Disk poryaya presli şekilde. Fren diski ile içindeki porya farklı alaşım malzemeden. Dişler poryaya çekili. Fren diskine değil gene porya ya vidalanıyor. Ama tabi siz araştırmaya devam edebilirsiniz.
    Schumi.Projects

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler