User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: E30 fren geliştirmesi

OmerBLN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E30 fren geliştirmesi

Merhabalar arkadaşlar.. Hepinize iyi forumlar dilerim..
    Uzun bir süre uğraşmaya karar verdiğim E30 coupe projeme parça toplamaya başladım.
    İlk olarak yol tutuş ve fren sisteminin gençleşmesi gerektiğini düşündüm. Ön taşıyıcılarım E36 hava kanallı arkalar ise diskli E36 compact olarak aldım. St E36 coiloverlarımı da kenara koydum.. Fren sistemi olarak kafama takılan wastinghouse da ve fren merkezimde bir geliştirme yapmam gerekiyor mu? Yürüyen geliştirmelerinden M50 b30 için parça toplamaya başlayacağım bunu da bilgi olarak vereyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    If you don't follow through on your dreams, you might as well be a vegetable.

Burt MUNRO

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolaylıklar, kaliperdeki piston çapı ve disk çağı orijinale göre ne kadar büyüyecek? listeye çelik fren hortumu da eklemenizi öneririm

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön frenleri e46 m3 yapmanız daha iyi olur westenhaus değişmeye gerek yok ama yeni olsun dersen e36 takarsan daha iyi olur...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerBLN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar.. Hepinize iyi forumlar dilerim..
    Uzun bir süre uğraşmaya karar verdiğim E30 coupe projeme parça toplamaya başladım.
    İlk olarak yol tutuş ve fren sisteminin gençleşmesi gerektiğini düşündüm. Ön taşıyıcılarım E36 hava kanallı arkalar ise diskli E36 compact olarak aldım. St E36 coiloverlarımı da kenara koydum.. Fren sistemi olarak kafama takılan wastinghouse da ve fren merkezimde bir geliştirme yapmam gerekiyor mu? Yürüyen geliştirmelerinden M50 b30 için parça toplamaya başlayacağım bunu da bilgi olarak vereyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    m50b30 swap sonrası orjinal termik kullanılmak isternirse ya westinghouse küçülecek ya da emme manifolduna işlem yapılacak bu da aklınızda bulunsun. kolay gelsin
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Disk çapı 286 mm oluyor diye hatırlıyorum,piston çapını ölçmedim açıkçası. Çelik fren hortumları güzel fikir onları da listeme ekliyim.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kurda e46 m3 frenine geçiş yapmam biraz zor gibi =) Hem alım hemde kullanım maliyeti bir hayli üzebilir.

Burt MUNRO

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fan sistemini elektirikli yaparım termik görsel olarak da işlevsel olarak da çok sıcak baktığım bir donanım değil açıkçası. Niyetim İTB yapıp homurtusunu dinlemek aslında. Gazlamak yarışmaktan ziyade keyifli bir haftasonu arabası yapmak niyetindeyim. Bakalım inşallah kısmet olur.

Burt MUNRO

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fan sistemini elektirikli yaparım termik görsel olarak da işlevsel olarak da çok sıcak baktığım bir donanım değil açıkçası. Niyetim İTB yapıp homurtusunu dinlemek aslında. Gazlamak yarışmaktan ziyade keyifli bir haftasonu arabası yapmak niyetindeyim. Bakalım inşallah kısmet olur.
    termik hem görsel hem de işlev olarak o motorun canı... M50 motorun düşmanı hararettir, öyle elektrikli fanlar vs çok verimli olmuyor bilginize...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım ben custom bir alüminyum radyatör ve kaliteli çift fanla bunu aşarım diye düşünüyordum ama bir araştırma yapayım.. Termik arıza ihtimali vs vs çok hoşuma giden bir şey değil en son çare olarak aklımda olsun..

Burt MUNRO

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım ben custom bir alüminyum radyatör ve kaliteli çift fanla bunu aşarım diye düşünüyordum ama bir araştırma yapayım.. Termik arıza ihtimali vs vs çok hoşuma giden bir şey değil en son çare olarak aklımda olsun..
    termik arızalansa en fazla ya tam döner ya da biraz zayıf döner, mishimoto almadığın sürece o dandik çin mallarını masana koysan seni bile serinletmez.. kaç tanesini uyardım kaç tanesi motor kırdı bu yüzden...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkate alacağım hocam bu uyarınızı çok teşekkür ederim

Burt MUNRO

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler