User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: El yapımı Coilover. Ucuz yollu coilover Öneririmisiniz ?

Omer35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question El yapımı Coilover. Ucuz yollu coilover Öneririmisiniz ?

Toyota Corolla 1999 Terra (E110)1.3 sahibiyim. Aracmı basmak istiyorum ama Eibach yayların aracıma uygun olanları 4000tl den başlıyor ve ikinci eli bulunmuyor.Ve bende bulamadığım için Uygun yollu el yapımı Coilover Yaptırmayı düşünüyorum ama Herkesin bi ön yarıgısı var el yapmı Coilovera. El yapımı Coilover kullanan kişilere soru sorduğum da Hedef Coil kullanan biri hiç memnun değildim dedi bazısı da Başaran kullanıyorum ve memnunum dedi. Ve aracımın facebook grubundan Soru sorduğumda çoğunluk memnun ve sıkıntı yapamadığını söylediler.

Sizlerin düşünceleriniz nelerdir ? Öneririyorsanız nerde yaptırmalıyım.? (Başaran,Hedef,Namiştain,Doğan iş vb.) Ve bu el yapımı Coilover işini İzmir de kim adam akıllı harbi bunun işi güzeldir dediğiniz kim var ?

Sadece Ön tarafı basacağım Arkalar Orjinal kalacak

IMG_0096 | Ã?mer Sancak | Flickr
    1C9D4095-63BE-43CC-B57E-AED4F6331227 | Ã?mer Sancak | Flickr
    IMG_0335 | Ã?mer Sancak | Flickr

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönül ister kw, ksport marka coil takmak ister ama maddi imkanlar yüzünden bende başaran taktım 1.5 yıldır kullanıyorum gayet memnunum. Vurma zıplama sekme yapmıyor. Zaten amortisöre 6 ay garanti veriyorlar tavsiye ederim. Daha önce 400 hp hondamda ksport kullandım konfor adına bariz bi fark yok. Ama pistte koşturacaksanız uygun değil. Caddede kullanılan bir araç için standart amortisöre takılan orjinal diye dünya para verip 3 ay sonrada standart amortisörün patlamasıyla araçtan soğutmama neden olacak yaylardan gayet daha konforlu. Para varsa tavsiye etmem ama tr şartlarında denize düşen yılana sarılır modeli başaran coil derim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hedef Coilover kullanıyoruz Hyundai Getz için gayet memnunuz, yaylar olmuş ateş pahası. 2.el temiz denk gelirse alınabilir ama orjinal amörtisörü yoruyor dediği gibi. Görüntü için şu ekonomide el yapımı coil tek çare en azından 4 press yapmaktan iyidir.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    süspansiyon işinde el yapımı , sanayi işi şeyler her ne kadar ucuza çözüm gibi görünse de , binlerce liralık arabalarımızın yere temas ettiği şey 4 tane avuç içi kadar kauçuk yüzey
    bunun da doğru temasını , virajda engebede kasiste salınımda ağırlıkta vs sağlıklı temasını sağplayacak şey süspansiyon sistemi
    yayı da küçümsememek lazım , nerde kaldı süspansiyon
    ben ustalara bişey demem , emek veriyorlar tamam
    ama aracın yol tutuşunun saliselik süspansiyon ve yay reflekslerine , sönümleme kabiliyetlerine ve en önemlisi 4 tekerlekteki denge kusursuszluğuna bağlı olduğunu unutmamak lazım
    el yapımı ve sanayi işi yaylar ve süspansiyonların bunları sağlaması bana göre imkansız
    xxx kilometredir kullanıyoum bir sorun yaşamadım , ya da yıllardır her arabama takarım çok memnunum gibi cevaplar bence yanlış
    zira demek ki başınıza riskli bir duru gelmemiş , mesela en basitinden sağlam bir kaçış manevrası (geyit testinde olan yani) yapmak zorunda kalmamışsınız , ya da hızınız düşükmüş ya da aracınız boşmuş vs vs vs
    ne sizin hayatınız ne de başkalarının hayatı ucuz değil
    biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın ama bu konuda maalesef sadece maliyet odaklı bakıyoruz
    paranız yoksa yapmayın , bırakın orjinali kalsın , emin olun daha güvende olursunuz

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süspansiyon işinde el yapımı , sanayi işi şeyler her ne kadar ucuza çözüm gibi görünse de , binlerce liralık arabalarımızın yere temas ettiği şey 4 tane avuç içi kadar kauçuk yüzey
    bunun da doğru temasını , virajda engebede kasiste salınımda ağırlıkta vs sağlıklı temasını sağplayacak şey süspansiyon sistemi
    yayı da küçümsememek lazım , nerde kaldı süspansiyon
    ben ustalara bişey demem , emek veriyorlar tamam
    ama aracın yol tutuşunun saliselik süspansiyon ve yay reflekslerine , sönümleme kabiliyetlerine ve en önemlisi 4 tekerlekteki denge kusursuszluğuna bağlı olduğunu unutmamak lazım
    el yapımı ve sanayi işi yaylar ve süspansiyonların bunları sağlaması bana göre imkansız
    xxx kilometredir kullanıyoum bir sorun yaşamadım , ya da yıllardır her arabama takarım çok memnunum gibi cevaplar bence yanlış
    zira demek ki başınıza riskli bir duru gelmemiş , mesela en basitinden sağlam bir kaçış manevrası (geyit testinde olan yani) yapmak zorunda kalmamışsınız , ya da hızınız düşükmüş ya da aracınız boşmuş vs vs vs
    ne sizin hayatınız ne de başkalarının hayatı ucuz değil
    biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın ama bu konuda maalesef sadece maliyet odaklı bakıyoruz
    paranız yoksa yapmayın , bırakın orjinali kalsın , emin olun daha güvende olursunuz
    Seneye inşallah yurtdışına gidecem ve ilk aldığım araca en kaliteli coilover takacağım burdada konu açarım. Ama şu ortamda olan bir insana paran yoksa takma demek yanlış bence yay kesmiyor,yay ısıtıp indirmiyor bütçe çerçevesinde bir türk yapımı coil takacak emin ol aracının üzerindeki eskimiş yay ve amortisörden daha iyi yol tutacak. Mükemmel olmayacak ama eskisinden daha iyi olacak...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seneye inşallah yurtdışına gidecem ve ilk aldığım araca en kaliteli coilover takacağım burdada konu açarım. Ama şu ortamda olan bir insana paran yoksa takma demek yanlış bence yay kesmiyor,yay ısıtıp indirmiyor bütçe çerçevesinde bir türk yapımı coil takacak emin ol aracının üzerindeki eskimiş yay ve amortisörden daha iyi yol tutacak. Mükemmel olmayacak ama eskisinden daha iyi olacak...
    yine söylüyorum
    paranız yoksa takmayın
    yerli coilover el yapımı coilover'ı hangi mühendis hangi test şartlarında üretiyor dostum?
    yine söylüyorum , "paran yoksa takma" demekle "coil" takma dedim , eskimişse tabii ki işlevini yitirmiştir , git oem al demek istedim
    eskisiyle gezmeye devam et daha güvende olursun demedim

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben megane 3 coupemde şakiriştain coilover kullanıyordum. Ne bileyim şu an cupra aracımda st coil gibiydi hafif sert esnemesi sönümlemesi. Garip yani güzeldi.

Ben karşı değilim custom coile fakat iyi araştırmak lazım. Mesela cupra için alırken başarandan memnun olan bir kişi denk gelmedi bana, çok sert takoz gibi yorumlar aldım. St aldım 2. el bende araçan araca değişiyor sanırım

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay kesmiyor ısıtıp indirmiyorda hiç bir testi yol testi olmayan üstündeki yayın amortisörün hangi dinamikler aralığında çalıştığı belli olmayan bir parçayı takıyor? Tüv'den falan onaylı mı mesela bu coil'ler. CE belgesi var mı mesela? Eskimiş bir yay diyoruz. 150k km'deki bir araç üzerindeki yayların eskidiğini nasıl belirliyorsunuz? Bir yayın tansiyonunu kaybetmesi için normal yol şartlarında ne kadar yol gitmesi gerekiyor biliyor musunuz? Ya da üstündeki amortisörler'in ne kadar iyi performans verdiği ile alakalı bir veri olmadan daha iyi tutacağı konusunda karara nasıl vardınız?

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç minimum maliyetle aracını yere yaklaştırmaksa oem yayları 2 cm üstü soğuk pres yapabilirsin.

Tehlikeli evet, spor yaya pres, ısıtmak, el yapımı coil, kesme seçeneklerinden en tehlikesizi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler