User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: 106 Akis sorunu

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

106 Akis sorunu

Cumleten selam 106 gti Aracimi aldigimda gazlayinca kafada sallama vardi 2 aksida degistirdim 0
    Krafvoll marka, ama sallama az da olsa hala var. *****
    Ustalar bunlarin cogu boyle aracini yukselteceksin felan diyor ama, onceki aracim bundan daha dusuktu herhangi bir sorun yasamamistim. Varmi tavsiyesi olan ? Basina gelen
    Cozumunu bilen? Biraz takintili birisiyim ozellikle yuruyen konusunda onerisi olanlara simdiden tesekkurler.
    Lastikler 0 bu arada
    Jantlarda balans problemi de yok.
    AP Type-R

SedatAdanurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 olmasa da çoğu Peugeot grubu araç kuzenimde vardı (306,206,207,307,berlingo,partner) ve hepsini en basık şekilde kullandım. Üzülerek söylüyorum ki hepsinde titreme vardı Fransız grubunda malesef böyle bir sorun var Reno grubu bazı araçlarda da bu sorunu yaşadık. Custom coil yapan firmalar aks arasına pul koymak gibi çözümler önerdi fakat hiçbir araca bu işlemi yaptırmadık. Özellikle 2. viteste hızlanma esnasında çok titreme yapıyordu hatırladığım kadarı ile.
    61 AN 589/Volkswagen Caravelle 2.5 TDI Comfortline

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SedatAdanurr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    106 olmasa da çoğu Peugeot grubu araç kuzenimde vardı (306,206,207,307,berlingo,partner) ve hepsini en basık şekilde kullandım. Üzülerek söylüyorum ki hepsinde titreme vardı Fransız grubunda malesef böyle bir sorun var Reno grubu bazı araçlarda da bu sorunu yaşadık. Custom coil yapan firmalar aks arasına pul koymak gibi çözümler önerdi fakat hiçbir araca bu işlemi yaptırmadık. Özellikle 2. viteste hızlanma esnasında çok titreme yapıyordu hatırladığım kadarı ile.
    Ama şöyle söyleyeyim

eski aracım

herhangi bir sallama yoktu hatta akis bozuldugundan değişim yapmıştım bundada.

buda yeni aracım

siyah olan da yay vardı bunda coil var. siyah dediğim gibi bundan 1 tık da daha düşüktü.
    AP Type-R

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alfa romeo 147'de de 2 cm düşürmüş olmama rağmen bu sebeple çok sorun yaşadım. Ki zaten fabrikasyon dayanıksız bir malzeme idi. Orjinal aks mı takmadık (komple), revizyon mu yapmadık hatta Antepli sivri bir ustanın ürettiği sözde dayanıklı aks mı imal ettirmedik... Sonuç değişmedi. 6 yılda en az 6-7 kez aks konusunda sorun yaşamışımdır. 106 veya diğer markalar bazında bir şey söyleyemem ama mantıken olması gerekenden daha aşağıda konumlanan aracın aksları haliyle daha eğik açı ile çalışmak zorunda kaldığından kaçınılmaz son. Bazı markaların kullandığı malzeme kalitesi daha düşük olduğundan bu sorun daha çabuk gelişiyor olabilir.

Ya düşürülmeyecek ya da masrafına katlanılacak gibi bir durum.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklıma ilk gelen süspansiyon sisteminde bir boşluk olması.

Basıklık titreşim tetikliyor ama bu dereceler 106 için sorun yaratmayan seviyeler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa romeo 147'de de 2 cm düşürmüş olmama rağmen bu sebeple çok sorun yaşadım. Ki zaten fabrikasyon dayanıksız bir malzeme idi. Orjinal aks mı takmadık (komple), revizyon mu yapmadık hatta Antepli sivri bir ustanın ürettiği sözde dayanıklı aks mı imal ettirmedik... Sonuç değişmedi. 6 yılda en az 6-7 kez aks konusunda sorun yaşamışımdır. 106 veya diğer markalar bazında bir şey söyleyemem ama mantıken olması gerekenden daha aşağıda konumlanan aracın aksları haliyle daha eğik açı ile çalışmak zorunda kaldığından kaçınılmaz son. Bazı markaların kullandığı malzeme kalitesi daha düşük olduğundan bu sorun daha çabuk gelişiyor olabilir.

Ya düşürülmeyecek ya da masrafına katlanılacak gibi bir durum.
    Akis ler daha 0 toplasan 100 kmde anca binmişimdir, belki o kadar bile değil. En azından ilk takıldıgında olmaması lazım diye düşünüyorum.

Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma ilk gelen süspansiyon sisteminde bir boşluk olması.

Basıklık titreşim tetikliyor ama bu dereceler 106 için sorun yaratmayan seviyeler.
    Rot rotiller direksiyon kutusu gibimi Eren abi?
    AP Type-R

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rot rotiller direksiyon kutusu gibimi Eren abi?
    Onlara zaten bakmışsındır sanırım.
    Ben daha çok amortisör, takoz, rulman boşluklarından bahsediyorum

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 yıl önce takasta 2008 fiesta gelmişti ve air süspansiyon vardı. Belli bir basıklığa indirince sağ akis 2. Viteste titreme yapıyordu buda akis bozuk olmamasına rağmen yapıyordu. Akiste belirli bir çalışma açısı vardır bu açı bozulursa titreme yapması kaçınılmazdır. Benim görüşüm araç basıldığı için şanzıman çıkışı ve porya arasında uzun gelip kasıntı yapıyor. Çözümü ise dış akisin poryaya oturan yerinden 2-3 mm tornada alınması eğer pay varsa 5mm alıp denemek böylelikle kasıntı alınmış olur.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor sol kulaklarına müdahale edip motoru yükseltin. Aks açısı doğruya yaklaşır.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

seref1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aksla taşıyıcı arasına pul koyun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediklerinizde önce yeni aldıgım akslar garantili idi garantiden değiştirip birde öyle deneyeceğim. Çoğu kişinin söylediğine göre bu şekilde sıkıntılar olabiliyormuş. Duruma göre bilgilendireceğimde sizleri
    AP Type-R

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En dusuk seviyese bile zamaninda 106da bu tip sikinti yasamadim, hatta orjinal aks’lari koparmamak icin yan sanayi taktigimda sanayiden cikmadan bu tip sorunlar oldu, orjinal akslari geri taktigimda duzeldi,
    Ozaman konusulan en kalite yan sanayide bile hep problemler olduguydu,
    Simdi orjin sifir kalmismidir kaldiysa kacadir bilmem ama en dogru islem olur.

Hatirladigim o senelerde sikintiyi cozmek icin icinde varsa yaylari sokup aliyolardi,
    Yada gaddar bi sekilde ic kafalardaki boslugu cekic yordiyla duzeltiyolardi, gunumuze saglam bisey kesin kalmamistir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sorun çözüldü denildiği gibi aks ile taşıyıcı arasına pul koyduk problemi çözdük
    AP Type-R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler