User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: honda civic fd6'da eibach sportline orjinal amortisörü bozar mı?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

honda civic fd6'da eibach sportline orjinal amortisörü bozar mı?

honda civic fd6'da eibach sportline orjinal amortisörü bozar mı? yoksa jom coilover mı almak lazım?
    Konu polo34 tarafından (28-08-2023 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.
    Milletindenim Diyen İnsan, Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır. Türkçe Konuşmayan Bir İnsan Türk Kültürüne, Topluluğuna Bağlılığını İddia Ederse Buna İnanmak Doğru Olmaz. M. KEMAL ATATÜRK

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yay taktıktan sonra özellikle dikkatli kullanmazsanız bozabilir, çünkü 3.5 cm ve üzeri yaylarda amortisör çalışma aralığı iyice kısa oluyor
    Ben 5 cm yay taktıktan 2 ay sonra sol amortisörü patlatmıştım ( çok derin bir çukura girmiştim istemeden)
    Piste falan girmeyecekseniz eğer jom yerine kullanabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist olayı yok ama çukurlar serseri mayın gibi her an çıkabilir

İşin kötü yanı sportline aldık, amortisör bozduk, yerine ne alacağız?

Prokit için iki katı rakam yazmışlar, orası da ilginç.
    Milletindenim Diyen İnsan, Her Şeyden Evvel ve Mutlaka Türkçe Konuşmalıdır. Türkçe Konuşmayan Bir İnsan Türk Kültürüne, Topluluğuna Bağlılığını İddia Ederse Buna İnanmak Doğru Olmaz. M. KEMAL ATATÜRK

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi soyle bı durum var

amortısor u cukara gırerek orjınal yay ıle de bozabılırsınz.

markalı yayları belırlı test ler yapılıp uretılıyor ve orjınal amortısore aplıke bır sekılde calısıyor.

ben cogu aracımda eıbach vogland hr gıbı yaylar kullandım hıc amortısor bozmadım.

pıyasada coılover olarak bır cok marka var ama jom denılen marka bu ısın gırıs sevıyesıdır pınpon topu etkısı verır hatrı sayılır bı basıklıkta

coılover alacaksanız rakam olarak pıyasada hem kalıtelı hemde ıyı olan tek marka var oda ST dır
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Åžimdi soyle bı durum var

amortısor u cukara gırerek orjınal yay ıle de bozabılırsınz.

markalı yayları belırlı test ler yapılıp uretılıyor ve orjınal amortısore aplıke bır sekılde calısıyor.

ben cogu aracımda eıbach vogland hr gıbı yaylar kullandım hıc amortısor bozmadım.

pıyasada coılover olarak bır cok marka var ama jom denılen marka bu ısın gırıs sevıyesıdır pınpon topu etkısı verır hatrı sayılır bı basıklıkta

coılover alacaksanız rakam olarak pıyasada hem kalıtelı hemde ıyı olan tek marka var oda ST dır
    coilover gectik peki.

160.000km oldu, amortisor bozuldu mu farkinda degiliz, uzun yol da yapiyoruz, cok da sert surmuyoruz.

eibach sportline mi kullandiniz? ben sportline takmadan once amortiorlere bakim yaptirsam mi acaba?
    Konu polo34 tarafından (29-08-2023 Saat 07:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün başaran coilover önlere takıldı, amortisör armutları bozukmuş eskisinde, onlarda yenilendi, direksiyon hafifledi, google'da 3800 kişinin memnuniyet yorumu var, onlara istinaden gözümü karartıp gittim ve operasyonu hiç düşünmeden yaptırdım 4-5 lift vardı, hepsi doluydu, benim araç sokakta kriko ile kaldırılıp yapıldı, liftlerin 2-3ünde son model bmw vs vardı, onlar bile başaran taktırıyorsa dedim yanlış yolda değiliz

kısa mesafede olsa sürdüm, konfor farkı belki %20 daha çok değil, kasislerden geçerken sorun yaşamadım, biraz daha tecrübe edip yazmam lazım.

direksiyon manevra tepkisi mükemmel, ben daha yere sert basan bir sistem olur diye düşünüyordum, konfor yüzünden yayları yumuşak tutmuşlar diye düşünüyorum.

şimdi ek bir operasyon yapsam mı diye kaşıntım var arkalara eibach sportline buldum, 3 cm arkayı düşürüyor, bu arada coilover ile önleri 3 cm düşürdük, ön arka eşit olur, her şey güzel de bulduklarım 2.el ve zarar görmüş gibi duruyor bir yay, dönüşlerine bakınca bir dönüşün eşit olmadığı anlaşılıyor, buyrun bakınız.

arkalara eibach sportline 3 cm taksam sekme ihtimali olur mu? yoksa konfordan yine azıcık fedakarlıkla, konforsuzluğu hissetmeden, iyi bir iş yapmış olurmuyum sizce?

bir de aşağıda bir arka daha buldum, bu sefer de satıcı hangi marka model olduğunu bilmiyor bilen var mı acaba?

bingo, ararken buldum valla spor yay değilmiş, fd6ların arka yaylarının bilmem kaç sene sonra çökmesi kronik bir hataymış, onu da okuya okuya öğrendim, benimki de spor yay varmışcasına inik, sahibindendeki satıcı da spor yay sanarak ilan vermiş linktekiyle fotolar tutuyor.

HONDA CIVIC FD6 2006-2012 / ARKA HELEZON AMORTISOR YAYI SAĞ SOL - Yedekparcakutusu.com

4500e sıfır eibach sportline alasım var, arkası 3cm iniyor, araç daha sağlıklı yürür diye düşünüyorum, eskileri çökme yapmış durumda, görüntü kötü değil gerçi de sportline ile hakkını vermiş olurmuyum acaba?
    Konu polo34 tarafından (23-09-2023 Saat 10:19 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkaya 1.5 parmak zor, öne 2 parmak zor giriyor, güya arka yaylar orjinal, internette çöküyor diye yazmışlar doğru, yeni yay aldım, arkası havaya kalktı diyenler de var. Orjinal yay arkayı havaya kaldırıyormuş, eibach 3cm düşürüyor ki o bundan az daha yüksek olacak, ya da elleme hazır sana preslenmiş yay mı diyorsunuz? ama daha fazla düşer mi aşağı merak ediyorum.

SONUÇ: Maher marka orjinale eş değer arkaya yaylar aldım, böyle deneyeceğim, zamanla o da çökecek ama ne kadar süre yaşayıp görücem.
    Konu polo34 tarafından (23-09-2023 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler