User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sola ya da Sağa çekme olayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sola ya da Sağa çekme olayı

Selamlar aracım 2015 model ford focus , cumartesi günü rot ayarına gittim rot ayarı bilgisayarda sıfıra sıfır şeklinde ayarlandı daha sonra teste çıktım ancak araç sola çekiyordu sonra tekrar rotçuya geldim bir de ben bakayım abi dedi beraber çıktık teste abi senin araba sola çekiyor rot ayarı düzgün olmasına rağmen dedi ön lastiklerin yerini değiştirecez dedi ve değiştirdik , yine teste çıktık bu sefer sola değil sağa çekmeye başladı , lastikten mi anlamadım , lastiklere gözle bakınca düzensiz bir aşınma yok bunu neden yapar ? ( lastiklerim Hankook Ventus prime 3 ) lastikler mi bozuk yoksa alt takımdamı birşey var ? gerçi alt takımda birşey olsa usta zaten söylerdi hemen ...

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiklerden olduğunu düşünüyorum.

2015 senesinde sıfır FK2 typer aldığımda ilk yola çıktım gaza basıyorum araba beni orta şeride çekiyor resmen..direksiyonu aksi yöne çeviriyorum gazı bırakıyorum bu sefer bariyer ile selamlaşıyoruz.
    Çok uzatmim araba 1000 km kadar servis ve ev arası kullanıldı..2/3 yetkili servis ve 2/3 işinde uzman ciddi firmalara gitti sorun çözülmedi.En son Ayışığı İbrahim abi sağolsun olayı çözdü lastikten olduğu anlaşıldı yeni lastik siparişi verildi ve sorunum çözüldü
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastiklerden olduğunu düşünüyorum.

2015 senesinde sıfır FK2 typer aldığımda ilk yola çıktım gaza basıyorum araba beni orta şeride çekiyor resmen..direksiyonu aksi yöne çeviriyorum gazı bırakıyorum bu sefer bariyer ile selamlaşıyoruz.
    Çok uzatmim araba 1000 km kadar servis ve ev arası kullanıldı..2/3 yetkili servis ve 2/3 işinde uzman ciddi firmalara gitti sorun çözülmedi.En son Ayışığı İbrahim abi sağolsun olayı çözdü lastikten olduğu anlaşıldı yeni lastik siparişi verildi ve sorunum çözüldü
    Şimdi tabi bende lastiklerin yerini değiştirmemize rağmen çekme olayı geçmediği için direksiyon düz olsun diye aşağıdan bir ayar yaptı ama olmadı şuanda direksiyonu bırakınca sola eğimli duruyor , aracın düz gitmesi için ise sağa kırıyorum direksiyon tam düzken yine sola kaçıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi tabi bende lastiklerin yerini değiştirmemize rağmen çekme olayı geçmediği için direksiyon düz olsun diye aşağıdan bir ayar yaptı ama olmadı şuanda direksiyonu bırakınca sola eğimli duruyor , aracın düz gitmesi için ise sağa kırıyorum direksiyon tam düzken yine sola kaçıyor
    Ön iki lastiğin yerini değiştirdiğinde aracın sağa çekiyormu peki. Yani normalde sola çekerken lastik yerlerini değiştirdiğinizde sağa çekiyorsa çok yüksek ihtimalle lastiktir diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön iki lastiğin yerini değiştirdiğinde aracın sağa çekiyormu peki. Yani normalde sola çekerken lastik yerlerini değiştirdiğinizde sağa çekiyorsa çok yüksek ihtimalle lastiktir diye düşünüyorum
    Evet öyle , ama lastikte gözle görülür farklı açılırdan aşınma yok lastik düzgün aşınmış yani , nasıl çekiyor ki hala ? birde focusların orjinal fabrika ölçüsü 215 55 16 ara ölçü olduğu için pahalı tabi bütün focusçular 205 55 16 takıyor sonradan bu bir etken midir ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar aracım 2015 model ford focus , cumartesi günü rot ayarına gittim rot ayarı bilgisayarda sıfıra sıfır şeklinde ayarlandı daha sonra teste çıktım ancak araç sola çekiyordu sonra tekrar rotçuya geldim bir de ben bakayım abi dedi beraber çıktık teste abi senin araba sola çekiyor rot ayarı düzgün olmasına rağmen dedi ön lastiklerin yerini değiştirecez dedi ve değiştirdik , yine teste çıktık bu sefer sola değil sağa çekmeye başladı , lastikten mi anlamadım , lastiklere gözle bakınca düzensiz bir aşınma yok bunu neden yapar ? ( lastiklerim Hankook Ventus prime 3 ) lastikler mi bozuk yoksa alt takımdamı birşey var ? gerçi alt takımda birşey olsa usta zaten söylerdi hemen ...
    soldayken sola,sağa alınınca sağa çekiyorsa

ön lastiklerde bir sıkıntı var belliki

belki tarihleri farklıdır.arkalarla,önleri değişin birde öyle deneyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet öyle , ama lastikte gözle görülür farklı açılırdan aşınma yok lastik düzgün aşınmış yani , nasıl çekiyor ki hala ? birde focusların orjinal fabrika ölçüsü 215 55 16 ara ölçü olduğu için pahalı tabi bütün focusçular 205 55 16 takıyor sonradan bu bir etken midir ?
    Ben sıfır araba sıfır lastikte yaşadım bu sorunu. Gözle göremeyeceğiniz şeyler olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam şimdi sıfır lastik alırız onda da sorun olursa ne yapacağız ? yani lastikten olduğuna %100 emin olmak lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka lastiklerini ikisini de öne takın o zaman birde öyle deneyin

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam şimdi sıfır lastik alırız onda da sorun olursa ne yapacağız ? yani lastikten olduğuna %100 emin olmak lazım
    Sola çekerken lastiği sağa alınca sağa çekmeye başladıysa %100 lastik. Havalarına bakmışlardır heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sola çekerken lastiği sağa alınca sağa çekmeye başladıysa %100 lastik. Havalarına bakmışlardır heralde.
    Hocam ama şöyle bir şey var ki aynı lastikler varken kışlıkları takınca ( ki sıfır gibi kışlıklarımda ) onda da değişmiyor yazlıkta neyse kışlıktada aynı tabi bu rot ayarından önceki mevzu , yani yazlık lastiklerimde birşey olmuş olsa daha önce bundan 1 sene önce kışlıkları taktırınca onda da fark olurdu

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mantık kuramadım ama tahmin yürütüyorum jantta problem olabilir. lastikleri jantlarıyla beraber arkaya al hocam

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 bravo var bende aynısı oldu - 4 kere yaptırdım aynı yerde sağa çekti - düzeltti bu defa sola çekti en son maslakta birol abiye gittim. Ön takımda salıncak burçlarında boşluk olduğunu söyledi. - salıncaklar değişti, tekrar rot balans - Finish. Ön takıma baktırın derim.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ama şöyle bir şey var ki aynı lastikler varken kışlıkları takınca ( ki sıfır gibi kışlıklarımda ) onda da değişmiyor yazlıkta neyse kışlıktada aynı tabi bu rot ayarından önceki mevzu , yani yazlık lastiklerimde birşey olmuş olsa daha önce bundan 1 sene önce kışlıkları taktırınca onda da fark olurdu
    bu biraz garip. başka jantlarla da bir deneyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu biraz garip. başka jantlarla da bir deneyin
    Jant eğriliğinden yapar mı hocam gerçi en ufak bir titreme ve balans bozukluğu durumu yok yüksek süratte bile ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya lastik ya jant

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen bunu fark edene kadar lastiğin yola basan kısmı eğimli hale gelmiş. Yani gözle görülen veya görülmeyen şekilde kamberli kullanmışsın bence.
    Okumadan imzalamam.....

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ani frende yapıyormu sağa,sola gitmeyi.
    @fussy dediği gibi boşuk varsa salıncakta yapabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiktenmiş jantlarda hiçbir problem yok , rotcu dedi zaten jantlarında hiçbirşey yok abi dedi , 4 adet lastik aldım sonra rot ayarı yaptı yine sonra da , forscan ile açı sensörünü sıfırladım şimdi iyi oldu , çekme filan yok artık , bu hafta test edicem direksiyon düzlüğünü ona göre ince ayara gidecem yine şuan iyi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler