User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
79 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yeni civic 1,8 sedanda sorun :(

Kaan3326
    Misafir

Angry Yeni civic 1,8 sedanda sorun :(

(Aracım yeni civic sedan 1.8 Executive 20 bın Km de)

Bugun eskısehır ankara yolunda bir yeni civicle karşılaştım, tam anlamıyla anlayamadıgım 1 sebepten dolayı bazı sorunlar yaşadım...

ilk olarak adamla arkalı önlü , o önde ben arkada...,aramızda viraja gırerken 2-3 metre vardı ve aynı çizgide ilerliyorduk...(hızımı hatırlamıyorum ama 3 cu vıtes bıtmek uzereydi)( 120Km-140 arası )

ve aynı çizgide viraja girdik, benım civic virajın ortasındayken VSA a acarak arabanın , kayan arka tarafı düzeltti...

ama gelgelelim önümdeki civicde bırakın arabanın arkasının kaymasını, arabanın kasası bile yatmadı kutu gibi girdi cıktı virajı

( bu arada lastıklerım daha 2000 km de )( Ve önümdekı civicde benim civic in en baz modeli olandan jant kapaklı,VSA sı olmayan 1.6 motorlu yenı cıvıclerden ) buyuk ıhtımal kısa helezon yay vardı...

Sonra onumuzdekı ılk ışıklarda yanyana durduk ,hakkaten adamın arabası alçak ve daha fabrıkadan cıkan lastıkleri var uzerınde... , derken ***** yeşil yandı

adamın arabası otomatıkmı ,düz mü bılmıyorum, adamı 170 e kadar yakalayamadım , ve bana 3-4 boy far attı

anlıyacagınız arabamda bı sorun var gitmemeye başlamış

( cunkı normalde arkadaşlarımın duz 1.6 cıvıclerını ben cok rahat gecebılıyodum

1.6 civic 125 hp 1.8 civic140 hp2dir 0-100 hızlanmaları arasında 0,1 fark vardır...

iş cıkısı servıse gittim kısa helezon taksam neolur diye,

VSA olan cıvıclere kısa helezon takılamıyormuş, her amartisörde sensor varmış,bu sensör gerılmelere veya esnemelere karsı duyarlı olup VSA yı devreye cıkartıp soktugu için kısa helezon taktıgımızda, amartisör standart oldugu için VSA beynı hata verebılırmiş VSA nın sigortasını ıptalde edemıyorlar motor arıza lambası yanıyor

acaba bu helezon işini nasıl halledebılrız??

Geldık 2 cı soruna 1.8 nasıl olurda 1.6 yı gecemez?

servısdekıler ınanmadı onların test arabası ile benımkını denedık (aramızda kalsın )

test arabası 1.6 otomatık, benımkıde otomatık test arabasını 2 cı vıtesden sonra aynamda gormeye başladım... (yenı cıvıc duz 1.6 0-100 =10,3 benımkı ıse 10,4 )

ve vıtes gecış devir bandımda aynı (tabı onunkını bılemıyorum )

acaba diyorum benzınmı kalıtesızdi?bakımlarınıda yaptırdım 4 gun once kendı modelının en yuksek motor hacmini aldık ,1.6 lar geçmeye başladı nasıl iş anlamadım gitti

Standart 1.6 yı.170km hıza kadar yakalayamıyorsam farkı ne bu işin? zaten adamın son surati 197km hadı bılemedın 200 de, zaten benımde 200Km- hadı bılemedın 210 yap aradakı farkı kapatırsam bıle yan yana gitcez

carbonclear mi yaptırsam acaba 20bın dekı arabaya

kısaca özetlemek gerekırse

1- VSA lı civic e nasıl kısa helezon takabılırız?
    2- 1.8 140hp 174Nm lık araba ıle 125 hp 152Nm lık 1.6 neden gecılır insan
    3- Adamı arabadan soguttu be bu lavuk

( haa sankın şöförluk farkı var demeyın adamla aynı zamanlarda vites ve aynı cizgide viraja girdik )

SATILIK CİVİC VAR

YEY® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-vsa'lı civiclere yay takılır,vsa esp benzeri bir ekipman,biz elegance vsa'lı araçta sorun yaşamadık 20 bin km'dir.
    2-Diğer araç manuel ise fark oluşur,çünkü otomatik hakkaten honda bile olsa etkiliyor..

Kaan3326
    Misafir
    Alıntı Badboy® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-vsa'lı civiclere yay takılır,vsa esp benzeri bir ekipman,biz elegance vsa'lı araçta sorun yaşamadık 20 bin km'dir.
    2-Diğer araç manuel ise fark oluşur,çünkü otomatik hakkaten honda bile olsa etkiliyor..
    Valla bana servısde denılen o ,kısa helezonun gerılme dırencı ıle standart helezonun dırencı arasnda fark olcagı için VSA problem yaratır dedıler.. nerde taktırdın pekı ?

dostum teknık özelliklerini bi incle bak

1.8 cıvıc 140 Hp 6300 d*d 174Nm tork 4300 d*d
    1.6 civic 125 Hp 6500 d*d 152Nm tork 4200 d*d
    agırlık
    1.6 civic =1193Kg
    1.8 civic =1224Kg

cogu otomatık, 1.8 olan cıvıc ler 1.6 ları gecıyor. ama kalkıpta topspeed e kadar onde gıden hiç duymadım...

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyaz şeritte 2 3 cm lik kayma bile bazen vsa nın kafasını karıştırıyo aranızda çizgi farkı olabilir yada o anda aldığınız rüzgar farklı olabilir herşey mümkün
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

honour35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buarada öteki aracın standart 1.6 olduğunuzdan eminmisiniz??

muRattini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaç kişiydiniz araba da ağırlık farkı da olabilir

Kaan3326
    Misafir
    Alıntı honour35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buarada öteki aracın standart 1.6 olduğunuzdan eminmisiniz??
    Valla fabrıka cıkısı jant kapakları draem modelı galıba onlardan, eksozda standarttı tısır tısır ,hatta bızde standart olan eksoz nikelajı bıle yoktu... motoru bılemeyız ama, hava fılıtresı olcagınıda sanmıyorum,kalkışta herhangı bır acık fılıtre sesıde yanyana gıderken duymadım ,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kaan3326 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla fabrıka cıkısı jant kapakları draem modelı galıba onlardan, eksozda standarttı tısır tısır ,hatta bızde standart olan eksoz nikelajı bıle yoktu... motoru bılemeyız ama, hava fılıtresı olcagınıda sanmıyorum,kalkışta herhangı bır acık fılıtre sesıde yanyana gıderken duymadım ,
    vallahi tabiiki yaşadığınız olay sinir bozucu fakat aracın motorunun yüklü olmadığını kimse bilemez.zaten manuelse eğer biraz daha avantajı var...yani müsait bi zamanda aracınızı başka bi 1.6 yla denersiniz kafanızdakileri ortadan kalkar bence aracınızın keyfine bakın şuanda

Kaan3326
    Misafir
    Alıntı muRattini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç kişiydiniz araba da ağırlık farkı da olabilir
    standartlarımız bunlar
    1.6 civic =1193Kg
    1.8 civic =1224Kg

onda cam fılmı vardı goremedım ama ben tek kısıydım 85Kg yum bu arada )

31 +85=116Kg eder okadar kılo fark edermı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bana servısde denılen o ,kısa helezonun gerılme dırencı ıle standart helezonun dırencı arasnda fark olcagı için VSA problem yaratır dedıler.. nerde taktırdın pekı ?

dostum teknık özelliklerini bi incle bak

1.8 cıvıc 140 Hp 6300 d*d 174Nm tork 4300 d*d
    1.6 civic 125 Hp 6500 d*d 152Nm tork 4200 d*d
    agırlık
    1.6 civic =1193Kg
    1.8 civic =1224Kg

cogu otomatık, 1.8 olan cıvıc ler 1.6 ları gecıyor. ama kalkıpta topspeed e kadar onde gıden hiç duymadım...
    Yay takan tonlarca insan var ve şu ana kadar vsa ışığı yakanı hiç duymadım.

Ayrıca performanso olarak büyük bir fark yok, 15 hp fark ağırlık ve şanzıman ile çok rahat geri kazanılabilir.

Ki zaten dreamler genelde manuel şanzımanlıdır.Buradan 1 avatanjı var.
    Ayrıca dream'lerde sunroof vs. olmadığı için diğerlerine göre oldukça hafifler.
    E bu bahsettiğim 2 durum,manuel vs otomatik farkı ve 100 kiloya yakın fark 15 beygiri tam tersi 15 beygir olarak aksine çevirir rahatlıkla.Ki zaten 1.6-1.8 atla deve değil altı üstü 200 cc.

edit:makyajlı civic sedanlarda ağırlık verileri değişmiş.

Kaan3326
    Misafir
    Alıntı honour35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi tabiiki yaşadığınız olay sinir bozucu fakat aracın motorunun yüklü olmadığını kimse bilemez.zaten manuelse eğer biraz daha avantajı var...yani müsait bi zamanda aracınızı başka bi 1.6 yla denersiniz kafanızdakileri ortadan kalkar bence aracınızın keyfine bakın şuanda

dostum İstanbuldakı 4 arkadaşlarım da 1.6 düz olan modoleri var, hepsini aynamda görurdum,hatta fantezi yapıp arabarı degışıp oyle gazlardık,ben arabamın hep arkasını görurdum

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VSA lı araçta her amortisörde sensör mü varmış. Alla alla hiç sanmıyorum öyle birşeyi. Servis masal anlatmış olmasın ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Kaan3326
    Misafir
    Alıntı Badboy® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yay takan tonlarca insan var ve şu ana kadar vsa ışığı yakanı hiç duymadım.

Ayrıca performanso olarak büyük bir fark yok, 15 hp fark ağırlık ve şanzıman ile çok rahat geri kazanılabilir.

Ki zaten dreamler genelde manuel şanzımanlıdır.Buradan 1 avatanjı var.
    Ayrıca dream'lerde sunroof vs. olmadığı için diğerlerine göre oldukça hafifler.
    E bu bahsettiğim 2 durum,manuel vs otomatik farkı ve 100 kiloya yakın fark 15 beygiri tam tersi 15 beygir olarak aksine çevirir rahatlıkla.Ki zaten 1.6-1.8 atla deve değil altı üstü 200 cc.
    ok ıstanbula önumuzdekı hafta sonu gelcem orda taktırıyım,burdakıler bılmıyo olabılır...

dostum 31 kg fark var dream ıle fulu arasında dream 1193Kg exe 1224Kg artı tork ustunlugu var?

Kaan3326
    Misafir
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VSA lı araçta her amortisörde sensör mü varmış. Alla alla hiç sanmıyorum öyle birşeyi. Servis masal anlatmış olmasın ?
    valla bana acıklanan bılgı bu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum İstanbuldakı 4 arkadaşlarım da 1.6 düz olan modoleri var, hepsini aynamda görurdum,hatta fantezi yapıp arabarı degışıp oyle gazlardık,ben arabamın hep arkasını görurdum
    sen arabandan eminsen problem yok kardeşim ya 20k'daki aracınada bence gerek yoktur carbon clean'a falan yani.arkadaşlar yazmış zaten fikirlerini sıkma canını..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ok ıstanbula önumuzdekı hafta sonu gelcem orda taktırıyım,burdakıler bılmıyo olabılır...

dostum 31 kg fark var dream ıle fulu arasında dream 1193Kg exe 1224Kg artı tork ustunlugu var?
    1170 gibi hatırlıyorum dream'leri,senin aracındada eğer sunroof varsa ve motorunda 1.8 olunca min.50-60 kg fark oluşur.

Bostancı aydın amörtisör ve ya maslak nam aklında soru işareti kalmadan takar yayı..

Kaan3326
    Misafir
    Şimdi arkadasımı aradım Ruhsatında 2008 dream ın agırlıgı 1200 Kg yazıyormuş...Nam dada cok iş oluyo yaaa sabah erken gıtmek lazım ok saol

maxpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aklıma da diğer aracın manuel olma ihtimali geliyor

OnurS
    Misafir
    Hahaahahha yay takılmaz mı=)servis şaşırmış bence.Ozaman dscli bmwlerede takılmaz diğerlerinede vs....Vsalı s2000lerde takmasın hatta amortisörü hiç hiç takamazlar=)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)