User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
117 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Gelismis Suspansiyon Ayarlari Part 1 [Kamber,Yaylanma Oranlari vede Swaybar Sertligi]

cXe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .............

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu hortlatılmalı faydalı bilgiler var görülesi,

shezo
    Misafir
    arkadaslar 2011 yenı kasa c4 aracım var arabamı alcaltmak ıstıyorum.biliyorsunuzkı citroenlerın amartısor lerı bıraz serttır.arcıma hangı marka ve kac cm lık yay almalıyım yorumlarınızı ve yardımlarınızı beklıyorum tskler.

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok ali sami

BORKED

cevdet34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgilendirmeler için tşkl
    beni bilen bilir bilmeyen keyfi bilir

bektas_talay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focus 2 aracıma eibach 5 cm sportline taktım fakat arkası 3.5 düştü ön 6 cm düştü arkayıda aynı derece düşürmek istiyorum yapabileceğim ne vardır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onleri -1.30 arkalari - 3.50 kamber ayarladim , ilk kullandigimda onden kopuyor gibiydi ve frende zayifladi ama virajlarda iyi su an , araba viraj icinde frene basinca arkasi kayiyor , bence bi mahsuru yok ama fikir almak istiyorum...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkalara 3.5 kamber çok fazla yol aracı ve yol lastiği için. O yüzden önden kayma yaşıyorsunuz. Aracınız Impreza ise zaten önden kaymaya seven bir 4 çekeri dahada önden kayar hale getirmişsiniz. Dikkatli kullanın.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkalara 3.5 kamber çok fazla yol aracı ve yol lastiği için. O yüzden önden kayma yaşıyorsunuz. Aracınız Impreza ise zaten önden kaymaya seven bir 4 çekeri dahada önden kayar hale getirmişsiniz. Dikkatli kullanın.
    Aracta oem amortisorler ve onden 5 arkadan 3 preslenmis oem yaylarim , alutec on ust kule gergisi bulunuyor , aslinda bu şekilde onden hic bir sekilde birakmayan bir impreza idi ancak arka camurluklarima lastiklerim degdigi icin camber denedim , oldukca fazla vermisim ve ilk denemem de lastiklerimin basinci dusukmus ayrıca hava cok sicakti bu gunku denemelerimde eskiden daha iyi viraj performansi aldigimi dusunmeye basladim ancak daha tepkili ve gazla yanlayan bir araba oldu biraz denemeyi dusunuyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gun arka kamberleri -1.20 ye cektim bakalim nelee olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de bir sorum olacak, aracımda daha önce rocco da kullanılmış olan koni setlik yumuşaklık ayarlı sarı amortisör ve eibach 3,5 cm yay kullanıyorum. Aracımın arka tarafı ön tarafa göre 0,5 cm kadar daha alçak duruyor ve ufak bir yol engebesinde bile rebound yaşıyorum. Amortisörlerim şu an ön ve arka orta sertlikte yada ben öyle olduğunu düşünüyorum. Acaba ön amortisörleri biraz daha yumuşak arkaları daha sert yapsam aracımın ön-arka yükseklik değerleri eşitlenir mi ve reboundlarım negatif yada pozitif ne derece değişir

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski bir konu ama çok güzel bir konu.
    bende ep3 veya ep2 tecrübe edenlerden bilgi almak istiyorum.
    sertlik ve yumuşaklık ayarı olan xyz coilover amortisörlerin cadde için en iyi aldığınız sonuç speclerini yazarmısınız. ön tarafın sekmesiyle başım ciddi şekilde dertte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sertten yumuşağa şeklinde ayar yerine en yumuşaktan serte doğru ayarı denemenizi tavsiye ederim. Kontrol kaybı yada rahatsız edici rebound yapmayana kadar amortisörü sertleştirebilirsiniz en yumuşak halinden başlayarak. Yanlız şunu anlayamadım. Bu sorunu önde mi yaşıyorsunuz arkada mı ? Sizinle aynı yayı kullanan kişilerde bu yükseklik farkı mevcut mu?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sertten yumuşağa şeklinde ayar yerine en yumuşaktan serte doğru ayarı denemenizi tavsiye ederim. Kontrol kaybı yada rahatsız edici rebound yapmayana kadar amortisörü sertleştirebilirsiniz en yumuşak halinden başlayarak. Yanlız şunu anlayamadım. Bu sorunu önde mi yaşıyorsunuz arkada mı ? Sizinle aynı yayı kullanan kişilerde bu yükseklik farkı mevcut mu?
    rebound daha çok önde hissediliyor. Peki sertleştirdikçe daha fazla rebound olmayacak mı bildiğim kadarıyla amortisörün travelı kısalacak. Bu yayı orjinal amortisörle kullanan arkadaşlarda ön-arka yükseklikler gayet normal benim yaylarda acaba oynama mı var diye de düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ben en yumuşaktan başlayarak sertleştir rebound başladığı yere kadar dedim. Yani en yumuşağa al. Sonra yavaş yavaş sertleştir. Baktın rebound başladı bırak orada yada 1 tık geri al. Amortisör tablalarında işlem yok ise hangi marka amortisörü takarsan tak yüksekliği yayın belirlemesi gerekir. Yani sendeki yayı seninki ile aynı (donanım, kilogram, bagajda tesisat) durumda bir araçta farklı düşürüyorsa yayda bir sorun yada oynama olabilir.
    Schumi.Projects

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önden sekme yaşıyorum hatta otobanda giderken titreşimli şekilde egzos sesi geliyor. galiba gaz pedalına basarken bile sekme sebebi ile tepki yapıyorum. arkalarımda ise çok sert direksiyon kıvrımlarında ufak bir kayma hissediyorum ama o lastik yetersizliğinden olabilir. 5bin kilometrelik bir lastik olmasına rahmet kaliteli bir lastik değil. benimle aynı coiloverı kullanan arkadaşım ne yazık ki yok ama demek istediğinizi çok iyi anladım en yumuştan başlayarak sertlik yapmak mantıklı olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ben en yumuşaktan başlayarak sertleştir rebound başladığı yere kadar dedim. Yani en yumuşağa al. Sonra yavaş yavaş sertleştir. Baktın rebound başladı bırak orada yada 1 tık geri al. Amortisör tablalarında işlem yok ise hangi marka amortisörü takarsan tak yüksekliği yayın belirlemesi gerekir. Yani sendeki yayı seninki ile aynı (donanım, kilogram, bagajda tesisat) durumda bir araçta farklı düşürüyorsa yayda bir sorun yada oynama olabilir.
    Hımm tamam anladım peki ayar yaparken aracın yerle teması yada lifte kaldırmam gibi birşey söz konusu mu.

Yayın daha önce rocco da kullanılmış olmasının bir unsuru olabilir mi bu. Roccoların arka axle load'u leonlarınkinden farklı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaylar Rocco yayı ise Leon'da farklı bir düşme yapması gayet normal. Ben bu tarz bir durumda o yayı kullanmayı tercih etmezdim.
    Schumi.Projects

_yekta_
    Misafir
    güzel bilgiler çok saolun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)