User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Yaylar hakkında..

erhann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuyu bende merak edıyorum aslında aracımda 3.5luk vogtland war ancak 2cm bıle ancak dusurudu aracımı!Eskı yaylara gorede baya sertlestı arac

sımdı vogtlandları cıkarıp 4cmlık H&R yay mı taksam acaba dıe dusunuyorum en azından bı 3cm dusmesını ıstıorm aracımın sızce ne olur?
    ayni yay bende dahada cok dusurdu
    memnunum yani

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önler sert olunca fren mesafesi nasıl uzuyor ben anlamadım.. arabanın öne yığılması engellenmiş olur ve fren mesafenin kısalması lazımdı.. değil mi ?
    Alıntı gkhunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başımdaki dert,

aracımda omp nin 35mm lik yaylarını kullanıyorum, orjinallere göre önler daha sert, arkalar daha yumuşak, viraj kabiliyetim arttı ancak arka yumuşak olduğundan seri kalkışlarda v.s. araç arkaya ivmelendiğinden sürekli patiye kalıyor. önler sert olunca fren mesafeniz uzuyor v.s.

bir yerden kazanırken bir yerden kaybettiriyor yani.

gkhunk
    Misafir
    yaylanma az olacağından gücü lastiklere bindiriyor, limitten sonra da kaymaya başlıyor, yaylar yumuşak olunca fren anında yığılma yaparak ivmelenmeyi emiyor diye biliyorum ben.

despe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yavuz364 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önler sert olunca fren mesafesi nasıl uzuyor ben anlamadım.. arabanın öne yığılması engellenmiş olur ve fren mesafenin kısalması lazımdı.. değil mi ?
    yaylar set olduğundna fren anında araba sekme yapmaya başlıyor ve eğer abs var ise daha çabuk abs ye giriyor eğer yok ise daha kolay kızaklıyor. bende kendi ve çevremdeki arabalarda bunu farkettim ama genelde bu olay hafif bozuk yollarda daha fazla oluyor
    MTM-PROSTOCK GARAGE
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı
    oynama olm arabayla oyuncak gibi turbo yap dedik garip garip ecu lar bağlıosun

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsettiğiniz olay tamamen kötü asfalt şartlarında gerçekleşecek ve orijinal amortisör + spor yay kombinasyonu ile yaşayacağınız şeyler.. amortisörünüz de sportif amaçlıysa böyle bir sorun kalmaz.. ya da temiz asfaltta fren yaparsanız yine bunu yaşamazsınız..
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

gkhunk
    Misafir
    benim dediğim orjinal amortisör + spor yay kombinasyonu.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı despe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaylar set olduğundna fren anında araba sekme yapmaya başlıyor ve eğer abs var ise daha çabuk abs ye giriyor eğer yok ise daha kolay kızaklıyor. bende kendi ve çevremdeki arabalarda bunu farkettim ama genelde bu olay hafif bozuk yollarda daha fazla oluyor
    Alıntı udqhu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz olay tamamen kötü asfalt şartlarında gerçekleşecek ve orijinal amortisör + spor yay kombinasyonu ile yaşayacağınız şeyler.. amortisörünüz de sportif amaçlıysa böyle bir sorun kalmaz.. ya da temiz asfaltta fren yaparsanız yine bunu yaşamazsınız..
    aynen bende de bu orj amortisor + spor yaydan dolayi sanirim her turlu asfaltta frene sert bastigimda hemen catir cutur ABS devreye giriyor..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni yay bende dahada cok dusurdu
    memnunum yani
    aynı yay aractan araca degısebılıyor ewet ancak bende fk2 civic var 08model baska bı arkadasımda vogtland kullanıyor onda da arac 2cm dustu,hayır benım anlamadıgım burda herkes soyluyor 3.5cm lık yay alıyorsun arac 2cm dusuyor e ozaman bu fırmalar neden 3.5 cm dıyo bu yaylara 2cm dusurur desınler

4cm lık H&R Alsam demek kı 3cm dusurucek anca doru muyum?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı yay aractan araca degısebılıyor ewet ancak bende fk2 civic var 08model baska bı arkadasımda vogtland kullanıyor onda da arac 2cm dustu,hayır benım anlamadıgım burda herkes soyluyor 3.5cm lık yay alıyorsun arac 2cm dusuyor e ozaman bu fırmalar neden 3.5 cm dıyo bu yaylara 2cm dusurur desınler

4cm lık H&R Alsam demek kı 3cm dusurucek anca doru muyum?
    Tam olarak dogru motor versiyonu icin aldiginizdan emin misiniz? Yoksa kitabinda yazan neyse o kadar dusurmesi gerek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabıkı baska turlu yaylar uymazdı zaten kutusunda da benım aracım ıcın oldugu yazıyor=)

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://img21.imageshack.us/img21/3533/dsc02686w.jpg

Bu araçta sadece 3.5 H&R var yaylarda herhangi bi oynama yok araç dizel yaylar benzinli yayı. Araçtan araca değişiyor bu iş. Forumda yine H&R takan bi 207 RC vardı sürüngen olmuştu 3.5la geçenlerde konusunu görmüştüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    isin garıbı benımle aynı aracı olan baska bı arkadasım H&R 3.5 luk taktı aracına onunda aracı 2.5 cm fln dusmustu benım aracla hemen hemen aynı yanı bızım araclar mı dusmuyor nedır anlamadım kı ya?

gıdıcem alıcam 4cm lık oda dusurmesse yakıcam butun yayları=)

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçtan aracada fark ediyor. Gözümün önünde FK 6-4 yay taktırdığımız nerdeyse hiç fark etmeyen palio sahibi bi arkadaşım var

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://img21.imageshack.us/img21/3533/dsc02686w.jpg

Bu araçta sadece 3.5 H&R var yaylarda herhangi bi oynama yok araç dizel yaylar benzinli yayı. Araçtan araca değişiyor bu iş. Forumda yine H&R takan bi 207 RC vardı sürüngen olmuştu 3.5la geçenlerde konusunu görmüştüm.
    2008 Focus'a 5lik H&R taktık biz, standartta 3-3,5 parmağın girdiği çamurluğun içine oturmuştu lastik, yani parmağımı yukarı kaldırtarak sokabiliyodum ancak çamurluğa bi 4 parmak kalınlığında alçaldı minimum 2,5 parmak = 4cm aşşa yukarı.

Benim Maxtrac'lar da 35mm sözde ama net 42mm düşürdü aracı kafadan, arkadan ölçmedim ama 35mm civarı arkadan düşüşte.Stock denk gelirse yanyana ölçerim.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    başımdaki dert,

aracımda omp nin 35mm lik yaylarını kullanıyorum, orjinallere göre önler daha sert, arkalar daha yumuşak, viraj kabiliyetim arttı ancak arka yumuşak olduğundan seri kalkışlarda v.s. araç arkaya ivmelendiğinden sürekli patiye kalıyor. önler sert olunca fren mesafeniz uzuyor v.s.

bir yerden kazanırken bir yerden kaybettiriyor yani.
    foto atsana gökhun bana bi ara yaristen 1-2 name

yaylanma az olacağından gücü lastiklere bindiriyor, limitten sonra da kaymaya başlıyor, yaylar yumuşak olunca fren anında yığılma yaparak ivmelenmeyi emiyor diye biliyorum ben.
    aynen doğru.

Alıntı despe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stocktada sınıfına göre sert sayılabilcek bi süspansiyon sistemim var ve yaylardan sonra konforum arttı fren mesafemde kısaldı

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkürler cevapları için.

Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki hiçbir corsa yayının opc ile uyumluluğu yok. Bence iyice bi araştırmadan adım atma. Hatta ben kendi dizel corsama bile kendi yayını bulamayıp benzinli yayı taktım ön tarafı ön aksa binen ağırlığın daha fazla olması nedeniyle daha fazla düştü. Sende de vardı sanırım yaylı bi cdti. Irmscher'in bile opc için yayı yok. Hatta adamlar sitesinde araç kilolarının yakın olması sebebiyle baktığım dizel yayının yanında; "Nicht für OPC Modelle. Für Fzg. mit zulässiger Achslast vorne bis 1000 kg." demiş. Türkçe meali "Opc modelleri için değildir. Ön aksa binen ağırlığın 1000kg olduğu modeller içindir." Aynı ibarenin benzinli yayının yanındada olduğunu söylememe gerek yok heralde

Edit: www.ukcorsa-d.com buradaki adamlar ne taktıysa aynı markanın TR distribütörüyle görüşüp getirtmeye çalış ve onu tak derim.
    Evet aslında dediğin çok mantıklı..Burda kime sorduysam hepsi uyar uyar dedi ancak durumu çok iyi anlatmışsın.Biraz daha araştıracağım.

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler cevapları için.

Evet aslında dediğin çok mantıklı..Burda kime sorduysam hepsi uyar uyar dedi ancak durumu çok iyi anlatmışsın.Biraz daha araştıracağım.
    sana ozel olarak getırttırıyımm ıstersen pm at bende arastırma ısıne gırıyım ok
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

Baran^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjınal amortisöre orjinalinden daha sert yay takmak amortisörü bozmaz cunku zaten amortisörün calışma alanı daraltılır.Bana bunu servis sölemişti.Hea ön takımların ömrü kısalır oda catır cutur gidersen her cukurda bozuk yolda.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)