User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: rotbalans vs ayar bozukluğu

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

rotbalans vs ayar bozukluğu

istanbuldan geldıkten sonra jantlarımı tekrar taktım ve rotbalans ön düzen ayarı yaptrmaya gıttım eskıden sag tarafta cekme vardı ve dıreksıyon duz durmuyordu ve yumusacıktı dıreksıyon..

rot balans yaptırdım tekerlerı sokturup sonra denemeye cıktım cok asırı bı cekme vardı saga dogru .. daha sonra rot ayarı yaptı adam rot ayarından sonra dıreksıyon resmen kendını toplamıyor saga cevıryon dıreksıyon saga gıdıyor toplamıyor adama bu neoldu böle dedım bozdun arabayı bana senın dıreksıyon kutunda sorun var dıyor orda bı kavga ettık ve haram ettım verdıgım parayı ...sımdı

1. araba neden kendını toplamıyor sag yapınca saga sol yapınca sola duz tutunca duz yanı donuslerde toplamıyor kendını
    2. normal gıderken anı bı sag yapıyorum araba sankı donmuyor bu rot ayarından bısılerımı bozdu napcam akıl verebılcek varmıyav ne kamber ayarından anlarlar ne rot ayarından pof
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka bır ustaya gotrdum kamber ayarı sol 1.5 sag 2.1 cıktı anlamadım bişi ama canımı sıktılar ustalar kamber mamberde bılmıyolar dırek bu araba basık nasıl ayar verım dıyoalr
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başka bır ustaya gotrdum kamber ayarı sol 1.5 sag 2.1 cıktı anlamadım bişi ama canımı sıktılar ustalar kamber mamberde bılmıyolar dırek bu araba basık nasıl ayar verım dıyoalr
    adamlar dogru soyluyor , araclari gorsellik icin basiyorsunuz ama ayarlarini tam anlamiyla duzgun yaptiran azdir , buda uzun vadede on takimin zarar gormesine direksiyon kutusunun bozulmasina kadar gidebiliyor . kullandigin yay veya amortisor kombinasyonu neyse illa nette bir yerlerde vardir sana uygun on takim ayari , bul uygun ayarlari soyle adamlara yapsinlar .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar dogru soyluyor , araclari gorsellik icin basiyorsunuz ama ayarlarini tam anlamiyla duzgun yaptiran azdir , buda uzun vadede on takimin zarar gormesine direksiyon kutusunun bozulmasina kadar gidebiliyor . kullandigin yay veya amortisor kombinasyonu neyse illa nette bir yerlerde vardir sana uygun on takim ayari , bul uygun ayarlari soyle adamlara yapsinlar .

iste bılmıyorum nerden bulabılırız.. orda rot ayarında accaordun ayarına gore yaptı söledım accord deılkı aracım felan ama anlatamadım....bıanda dıreksıyon kutusunun bozulması ımkansızrot ayarı bısıler kurcaladı sonra oldu
    www.honda-tech.com

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    civic forumlarina bakacaksin civic wheel alignment diye arattir illa cikar karsina birseyler
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saol mustafa
    www.honda-tech.com

gorke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gökan rot balans araç denenmeden yapılmaz ki. biz burda yaptırıyoruz, çıkıyoruz deniyoruz artı çok hassas şeyler. aracın standart dışı ise belli bir ayar yapılmalı toe, camber standarttaki gibi olamaz. işin ehli olacak anlıcak rottan. bide şu mantık var bizlerde basalım arabayı gerisini koy ver gitsin. öyle değil. ön takım elemanlarının bazıları senin aracının ihtiyacı olan değerleri karşılayamıyabilirde. bu noktada custom alt takım parçaları devreye girer. bende mesela arka kamber gerekiyordu düzgün net ayar için. standart kollar buna izin vermiyordu ve çok yorgundu kollar. vidalı olanı yani custom daha sağlam ve ayarlı olanını aldım. bunlarda çok önemli. ama olay rotçuda biter bunları anlıcak ki sana dicek bu böyle olmaz ya orjinalleştir arabanı ya böyle tangır mıngır git yada git al bunları dicek. millet yapıyor rotu düzleştiriyor yolluyor öyle değil ki..
    Sakin güç...

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gokhan benım arabamda da saga sola donuslerde toplama ma gıbı problemı vardı.
    basıklıga baglıyordum ben
    ama rotıllerı degıstırdım duzledı
    su an eskısı gıbı topluyor araba
    normal
    bence bı alt takımlarını kontrol ettır arabanın.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gokhan benım arabamda da saga sola donuslerde toplama ma gıbı problemı vardı.
    basıklıga baglıyordum ben
    ama rotıllerı degıstırdım duzledı
    su an eskısı gıbı topluyor araba
    normal
    bence bı alt takımlarını kontrol ettır arabanın.
    kanka 1o dakka ıcınde bozuldu bu meret evden cıktım duzgun rot ayarına soktum yalan oldu:Ssonra baska bıyere gotrdum oda araban basık kamber ayarı bıtaraf 2.5 bıtaraf 1.5 dedı bıtarafa bısıler yapıclak aksondan cart curt kafam karıstı

gorke arabam basık basıklıga gore kamber ayarımı vercek bu adamlar kamber ı duzlestrmeye calısıyor anlamıyorlar ıste zannedıyor o kamber yamukluk felan nebılım ya mertcanım rotıllerı deıstreyım yrn
    www.honda-tech.com

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben sana dıyım rotıllerını kontrol ettır
    benımkı 2 dk ıcınde bozuldu..
    sadece cukura dustum.

servıste oem alt rotıl 165 tl tanesı
    ust rotıller 370 tl
    bılgın lsun.
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gökan , aynı sorun bende de var ve muhtemelen aracın düşüklüğünden kaynaklanıyor ama ben ilk bu sorunu yaşamaya başladığımda araba düşük değildi ve kaza yapmıştım sağ ön salıncak değişmişti ve servistekiler bile soylemişti salıncak ayarını tutturmak zordur çekme yapabilir araba , yaparsa gel düzeltelim demişlerdi kaldı oyle... Bugün senin başına gelen de odur muhtemelen rot ayarı yaparken falan salıncakla oynamıştır. Alt salıncakları başka bir yere kontrol ettir istersen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anilkarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gökan , aynı sorun bende de var ve muhtemelen aracın düşüklüğünden kaynaklanıyor ama ben ilk bu sorunu yaşamaya başladığımda araba düşük değildi ve kaza yapmıştım sağ ön salıncak değişmişti ve servistekiler bile soylemişti salıncak ayarını tutturmak zordur çekme yapabilir araba , yaparsa gel düzeltelim demişlerdi kaldı oyle... Bugün senin başına gelen de odur muhtemelen rot ayarı yaparken falan salıncakla oynamıştır. Alt salıncakları başka bir yere kontrol ettir istersen.
    ya sag tarafla aldı elıne anahtarı bısılerı oynattı onu gordum yanı abı yok yok ısının ehlı yok kıme gotrsek boş para bayılıyoz
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mertcan'ın da dediği gibi rotiller de olabilir , normalde direksiyonum çok hafif sağa doğru iken araba düz gidiyordu ama bugün bir çukura düştüm tamponu falan sürttüm ondan sonra hafif solda iken araba düz gitmeye başladı. Benimde acilen bir ön takımlara baktırmam lazım. Lanet olsun arabayı düşürüp sertleştirdiğim güne...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anilkarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mertcan'ın da dediği gibi rotiller de olabilir , normalde direksiyonum çok hafif sağa doğru iken araba düz gidiyordu ama bugün bir çukura düştüm tamponu falan sürttüm ondan sonra hafif solda iken araba düz gitmeye başladı. Benimde acilen bir ön takımlara baktırmam lazım. Lanet olsun arabayı düşürüp sertleştirdiğim güne...
    yok benım sorunum duz gıtmesı deıl dıreksıyon kendını toplamıyordumduz tutuyorum dıreksıyonu az saga kırıp bırakıyorum dıreksıyons abıt kalıp gıdıyor donuyorum tam sag yavas hızla gıderken kendını toplamıyor dıreksıyon valla hıc bısı yoktu bozdular sıctılar ıcınealt takımda sorun yok kanka baktrdım bugun
    www.honda-tech.com

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öntakımda hız mafsalı diye bir parca var, ona da bi baktır derim.

Gecen ay basıma geldi direksiyon bırakıyosun solda kalıyor, gaza basıyosun araba kendiliginden saga sola gidiyordu, o degisti düzeldi.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öntakımda hız mafsalı diye bir parca var, ona da bi baktır derim.

Gecen ay basıma geldi direksiyon bırakıyosun solda kalıyor, gaza basıyosun araba kendiliginden saga sola gidiyordu, o degisti düzeldi.

yavuzcum bu adamlara bişi dıyon anlamıyolarkıaraba basılınca kendılıgınden kamber verıyor ya adam bu arabanın butaraf yamuk kendılıgınden kamber verılen seye laf yapıyor adam gıbı varsa bı rotbalanscı gotureyım beyler tavsıye ettıgınız
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bıde su var dıger kamber ayarları esıt deıl dedı??
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yardım etcek varmı beyler kamber ayarı kaç olmalı napayım
    www.honda-tech.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)