User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
124 sonuçtan 115 ile 124 arası

Konu: Amartisörden araç düşürme

Tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz konu ve mesajları okumuyormusunuz Allah aşkına çıldırıcam hala iyi olur falan yazıyorsunuz nedir bu şaka gibisiniz.

Alıntı HarunToprak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spor yay + orj. amortisör sertleştirsek nasıl olur verim yönünden??
    İyi olmaz ve sakıncalıdır bütün yazılanları bir oku istersen gerekli bilgiyi alacaksın.
    Samsa

_Burak_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam
    Burak ÇAPKAN
    Volkswagen Ticari Araç Satış

HarunToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz konu ve mesajları okumuyormusunuz Allah aşkına çıldırıcam hala iyi olur falan yazıyorsunuz nedir bu şaka gibisiniz.

İyi olmaz ve sakıncalıdır bütün yazılanları bir oku istersen gerekli bilgiyi alacaksın.
    Okudum konuyu tamamen.Teşekkürler.

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler hazır konu varken sorayım:
    Yaza doğru xyz coıilover alıp yaklaşık 10cm basmayı planlıyorum aracımı fakat coıloverda en yumusagı bıle cok sert oluyor denılıyor, ***** Antalya yolları da çok yamalı, tumseklı Allah Korusun canımızdan olmayalım..
    Orj amortısor +5cm eıchbach yay kullanıyorum(215/45/17 jant+lastik mevcut suanda, orjınallerı ıse 205/55/16'ydı). Yol tutusumdan suanda cok memnunun fakat daha optimum bir seviyeye gelmek istiyorum. Aracıma uygun Xyz Coilover yaklaşık 10-13cm basabılıyor ve sertlık,yumusaklık + camber ayarı mevcut fiyatı 2000tl. Konı spor amortısorde bıldıgınız uzere sadece sertlık yumusaklık ayarı mevcut fiyatı ise 1300-1400tl aralıgında..
    Eger konılerı alırsam çamurluk aram kapansın ve tamponlar bıraz daha yere yakın olsun diye 18 jant(Replica advan vs.)+body kıt alıcam, gerçi body'den dolayı bıraz apachee işi olucak ve ağırlıktan dolayı performansta az biraz kaybım olacak. Ama coılover alırsam kalıtelı(enkeı,advan,oz) gıbı bır 17 jant + coılover ile jdm yapıcam..
    Benım ıcın ilk planda gorunusten once guvenlıgım yanı yol tutusum gelır, ve yol tutus konusunda sınırları zorladıgımı hatta aştıgımı soyler cevremdekı kısıler .
    Bu amaç doğrultusunda hangı secenek benım ve aracım için en mantıklısı olur acaba?
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler..

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xyz yı alır 8 cm basarsın yaya esneme payı bırakırsın 17 jantını takar cok genıs olmayan yanı 205 lastıkle yurursun goruntunde apacı ısı olmaz...
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xyz yı alır 8 cm basarsın yaya esneme payı bırakırsın 17 jantını takar cok genıs olmayan yanı 205 lastıkle yurursun goruntunde apacı ısı olmaz...
    Xyz'yi alacagım yer 10-13m arasında basabılme ımkanınız var dedı..
    215/40/17 ile sürtme ihitmali çok az,hatta yok sayılır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kamyon spec gerek yok dıe dedım 205 40 yanak koyarsın 17 lerını ne aracını yorarsın nede goruntunde bı sacmalık olur 8 cm ıyıdır bn dusurdum arabayı dahda 5 cm dusuo ama grek 1cm daha dusurdugumde setlerde surtuorum .he bu arada arabayı 10 cm dusurdugunde nasıl sokak arasında donuceksın davlumbazdan gelen sesler baya canını sıkar mert sen bosver 8 cm xyz ııdır kafan karısmasın...

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kamyon spec gerek yok dıe dedım 205 40 yanak koyarsın 17 lerını ne aracını yorarsın nede goruntunde bı sacmalık olur 8 cm ıyıdır bn dusurdum arabayı dahda 5 cm dusuo ama grek 1cm daha dusurdugumde setlerde surtuorum .he bu arada arabayı 10 cm dusurdugunde nasıl sokak arasında donuceksın davlumbazdan gelen sesler baya canını sıkar mert sen bosver 8 cm xyz ııdır kafan karısmasın...
    Hmm ama 205/40/17 bısıklet tekerı gıbı durur, Orjınaller zaten 205/55/16.
    17 jantta bunun dengi yanı orjınale en yakın olan ölçüler 215/45/17 oluyor(suankı kullandıklarım), ben zaten coılover ıle bırlıkte alacagım yeni jantta yanakları 40 yapıp aracın orjınalını bıraz daha bozmus olacagım, ee bir de tabandan da azaltırsam araç hepten dengesız olacak(gostergelerdekı sapmalar vs.)..
    Sımdı tahmını konusuyorum bıraz, arac belkı 8cm basıklıkla bıle benı asırı tatmın edecek. Deneyıp gormek lazım ama deneme sansım da yok maalesef
    Bu yuzden sonradan pısman olmamak adına adam akıllı dusunup ıyı karar vermek lazım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya sonucta ayarlı bır suspansıyonun olucak ıster 8 cm ıster 10 cm basarsın ıster yumusak ıster sert yaparsın ama bnce 40 yanak 17 yı takar gezersın yada 18 ı dıcem ama 18 de gereksız gelır hafıf bır 18 de olabılır.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya sonucta ayarlı bır suspansıyonun olucak ıster 8 cm ıster 10 cm basarsın ıster yumusak ıster sert yaparsın ama bnce 40 yanak 17 yı takar gezersın yada 18 ı dıcem ama 18 de gereksız gelır hafıf bır 18 de olabılır.
    Evet ayarlı olması cok ıyı ornegın fotograf cekımı yapılacagı zaman dıp basarım tıs tıs sag serıtten efendı gıderız yaz-kış ıstedıgımız ayarı yapma sansımız var .
    18 olunca, coılover olsa bile, ya camurlukarı actırmak gerekıyor yada body lazım..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)