User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
121 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 106 Nin Max Süratini Son Dişli Ile Arttirabilirmiyim

teoman_rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 arabamdamı bozuktu

bak arkadaşım kimi insanlar var burda arabaıyla fazla devir çevirmek istemeyip 7500 de limitliolar o zmn bu adamlar çip yapıp geri alıolar ne kadarda aptallar
    nası yani nedemek bu ben yazdıgından bişi anlamadımda arabanın kesicisi 7300 deil tamammı cemcim gozluk tak iyi bak ayrıca cipler benim hatırladıgım 7900luk 8100 luk 8500 luk ve limitorsuz vardı ben 7800 luk bişi duymadım istersen sen bişilerin bilgisini iicene al sora konusalım olurmu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MUGENPOWE® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw zaten tımıngle felan cemın makıne bole nası yuruyo onu kımse cozmus dıılllll uyandırıym orda bı senı teoman-rpm

valla mugen beni sen uyandıramassın senin beni uyandıracak kadar bi bilgin veya hiç bişiyin yok bidaha bana seyle sakın yazma bu 1.i
    2.side ben anlamam arabası ister ucsun ister kacsın ben sizin gordugunuzun cok fazlasını gordum bunu unutma ama arabası kesiciye giremiosa coooooooooook yazık demekki sorun var gelsin gosteriyim burda oldumu

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı teoman_rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nası yani nedemek bu ben yazdıgından bişi anlamadımda arabanın kesicisi 7300 deil tamammı cemcim gozluk tak iyi bak ayrıca cipler benim hatırladıgım 7900luk 8100 luk 8500 luk ve limitorsuz vardı ben 7800 luk bişi duymadım istersen sen bişilerin bilgisini iicene al sora konusalım olurmu ?
    25 yaşındaydım bu anlattıklarınla kendimi 26 yaşıma girmiş sayıyorum
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MUGENPOWE® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada bende bırcokkes 106da topspeed denemesnde bulundm ama 200 den sora zaten makıne kasıyo nası kesıcıye gırıyosn he yokus assa okey ama dusluk nası bı dusluktu 10 millik bı duzluk felan wardı heralde yada oo duslukten bısım haberımıs yok :S ılgınccc anlamsıs geldı banada kardes kusura bakma ama

valla bilader o senin arabanın sorunu 200 u gecemememsi burda biz 2004 senesinde eskisehir yolunda duzluktur orasıda ogren istersen her gazladımızda cok kısa surede zaten kesiciye girioduk sana anlamsız gelen cok sey gercek bunları ogrenirsin sen zamanla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 yaşındaydım bu anlattıklarınla kendimi 26 yaşıma girmiş sayıyorum

bende sana anlattıklarımla eski gunlerime donuyorum iicene yasım kuculuyo sen tabyki bunları anlatınca yasın buyur

Alper D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla mugen beni sen uyandıramassın senin beni uyandıracak kadar bi bilgin veya hiç bişiyin yok bidaha bana seyle sakın yazma bu 1.i
    2.side ben anlamam arabası ister ucsun ister kacsın ben sizin gordugunuzun cok fazlasını gordum bunu unutma ama arabası kesiciye giremiosa coooooooooook yazık demekki sorun var gelsin gosteriyim burda oldumu

dorudur cahillik işte.yapmışlar bi hata.kusura bakma biz daha ne gördük ki.yazık ya bi iki tavsiede bulunsanız yapçakları hakkında hiç gitmio bu AL.en azından bilgimiz olsun neler yapabilirz kesiciye girmesi için.burdaki tamircilere tarif edelim biçoğu bilmio neyin ne olduğunu lütfen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperNSE78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dorudur cahillik işte.yapmışlar bi hata.kusura bakma biz daha ne gördük ki.yazık ya bi iki tavsiede bulunsanız yapçakları hakkında hiç gitmio bu AL.en azından bilgimiz olsun neler yapabilirz kesiciye girmesi için.burdaki tamircilere tarif edelim biçoğu bilmio neyin ne olduğunu lütfen.

siz dogru yoldasınız boswer tamircilerinize gidin aferin cip egzoz anam ucuyo kacıyo araba daha ne yapsınki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada hangi marka chip bu seçenek sunuyo bunlardan başka olmaz.seç beğen die.bunada bi açıklık getirirsen sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahaha sen buyude gel oyle konusalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende sana anlattıklarımla eski gunlerime donuyorum iicene yasım kuculuyo sen tabyki bunları anlatınca yasın buyur
    birincisi seninle kimse makara yapmıo yok gözlğk tak yok öle konuşamazsın böle konuşamazsın muhabbetide yapmıo
    doru düzgğn konuşurouz ama sen bi triplere giriosun ben anlamadım

bnm arabamın yürüyüp yürümemeside önemli deil o kdar probelm deil ztn

demekki sen stock 106 ın ile gelsen stage 2 vtecleri filan istanbulda son sürat ara hızlanma alayında ayıklıcan
    tamam 106 ii arabadır falan filan bende beğenerek beğenerek severek bindiim bi araç ama
    öle hemen her düzlükte 5 te devir kesiciye gircek bi araba deil
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birincisi seninle kimse makara yapmıo yok gözlğk tak yok öle konuşamazsın böle konuşamazsın muhabbetide yapmıo
    doru düzgğn konuşurouz ama sen bi triplere giriosun ben anlamadım

bnm arabamın yürüyüp yürümemeside önemli deil o kdar probelm deil ztn

demekki sen stock 106 ın ile gelsen stage 2 vtecleri filan istanbulda son sürat ara hızlanma alayında ayıklıcan
    tamam 106 ii arabadır falan filan bende beğenerek beğenerek severek bindiim bi araç ama
    öle hemen her düzlükte 5 te devir kesiciye gircek bi araba deil
    sen hala neyin muhabbetini yapıosunki anlamadım ? neyin mucadelesini veriosun sana gayet acık ve net yazdım gel arkadasım buraya butun ama butun masrafların bana ait burdada misafirim ol sana burda en az 5 tane ayrı standart 106 bindiriyim bak gor bakalım kesiomu kesmiomu oldumu daha neyi konusuosun egerki kesiciye girmeslerse butun masrafların bana ait oldumu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte diorum bak ne güzel söylüosun.öreneleim büyüyelim işte senin gibi bilgi dolu insanlarımız var bi 106 yı yürütmek için neler gerekli bilmemiz lazım.bu ttavrı neden alıosun onu anlamıorum bi türlü.ben gördüğünüz iki katını gördüm diosun sadece maksat sataşmak o zaman paylaş bizde örenelim.ne zevk alıosun insanlarla kendince kafa bulmaktan anlamıorum.gereksiz şeyler bunlar.anlatırsın bizde dorudur sağol deriz olur biter amaç illa kavga etmekmi yani.büyüde gel diosun konuştuğun tavrı benim 14 yaşındaki kardeşim konuşmuo.lütfen gerek yok böyle sataşmalara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen hala neyin muhabbetini yapıosunki anlamadım ? neyin mucadelesini veriosun sana gayet acık ve net yazdım gel arkadasım buraya butun ama butun masrafların bana ait burdada misafirim ol sana burda en az 5 tane ayrı standart 106 bindiriyim bak gor bakalım kesiomu kesmiomu oldumu daha neyi konusuosun egerki kesiciye girmeslerse butun masrafların bana ait oldumu ?
    ya şimdi işim gücüm yok ankarayamı gelcem sonuçta bu forumda yazan insanlarda bazı şeyleri bilen insanlar 106 ya bi tek senle ben binmedik
    tartışıoruz her topicte ankaraya,adanaya,mersine gitceksek işimiz var
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok dostum biz anlaşamıcaz bilgilendirdin saol

sen şanzımanla ilgili problemi olan arkadaşa yardımcı ol
    biz burda mutluyuz problemli yürümeyen arabalarımızla bize buda yetio...

ben zaten yardımcı olabildigimce oldum arakdasa yarında ona zaten msjımı atıcam bi arakdasımda vardı ondan ogrenicem cem sen mrk etme onu takma kafanada dedigim gibi bu konuyu senin o arkadasların getirdi ama dedim gibi gel misafirim ol cok ciddiyim bu konuda atla ucaga istegin zaman gel burda seni karsılayalaım deneyelim bak bakalım kesiomu iddaya girerim yapamaz dedinya bak bakalım yapıomu yapmıosa dedim sana butun masrafların bana ait acık ve net dimi ? ben bu teklifi cok ciddi bi sekilde yapıorum sana yanlıs anlasılcak bişi yok bunda ok senlede bi prob.asla yok arabanda ciddende bi sıkıntı olabilir timingiyle ilgili bu lafımı unutma en ii usta yaptı dedigin ustayada sor belkide cidden en ii ustadır timinginle alakalıdır buyuk ihtimal !!!!

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar,
    sakin olun ve lütfen ithamlariniza dikkat edin, lafim konuya mesaj atan herkese;
    sakin olarak biseyleri paylasamiyorsaniz eger lütfen PM ile birbirinizi rahatsiz edin forumu kirletmeyelim.
    aksi davranis sergilendigi halde mesajlar silinecektir...
    saygilar.
    Experience is what you get when you don't get what you want.

FT106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arabamda arızalı herhalde...7250 de kesiciye giriyor...5. vitestete kesiciye sokma şerefine nail olamadım hala...

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen istanbu içi bi yolda düz olmak şartı ile stock 106 yı 5. viteste devir kesiciye sokamazsn senle her iddiayada girerim...
    Arkadasm pert etmese göstereblrdm sana orda.
    Stock 106sı 5 te devir kesiciye giriyordu canlı şahidim
    cok kolay direk giriyor demiyorum ama bir kere girdigini gördüm.

7800 d/d
    ayrıca standart 106gti stock ecu 1.viteste 7400~7500 kadar yaklask
    kesebilmekte.diger viteslerde 7250 7300 gibi gösterir.dogrusu zaten
    7250'dir değişken 7300'dür limitörün. Superchipsli yazılımların bir tanesinde
    7800dd war yanlş hatrlamıyorsam zaten106gti icin.Diger limitleri arıtyor.
    Zaten stock internalbir 106gti powerbandi 7000dd lere yakındı.Cevirsende
    bi işe yaramıyor araban standart ise.Bu vtecdede böle her vitesde 8250dd
    girmiyebiliyor zaten.Değişmeler olabiliyor.teoman_rpm standart 106 kalmadı kimsede
    en azından bnm suan cevremdeki arkadaslarımda kalmadı zamanında olsaydı inan
    bende sana standart bir 106 gti ' ın 7800dd kesmedigini göstereblrdim.Birde devir
    göstergesi bazen sacmalıyor belki öyle birşeye denk geldin bilemiyorum.

Hadi Türkiyedekiler sorunlu olsun.Sana yabancı arkadaslardan biraz alıntı yapayım :

"This Peugeot 106 GTi is great! so much fun to drive. The free revving engine just loves to be revved! It makes you drive it like a maniac because you have to thrash it to the 7250 rpm redline. Handling is really good as you can feel everything through the steering wheel so you know exactly what the ... "

"yeah its fairly normally as the engine is over revving in terms of power. My 106 gti has exactly the same limit at 7250 and after about 6800 its just screaming the only time i push it further is at the pod because it would mean another gearchange."

"O 106 GTi é motorizado por um motor de 1.6L e 16 válvulas desenvolvido pela PSA especificamente para o Peugeot 106 GTi e Citroen Saxo Cup/VTS. É um motor nervoso e rápido, com a maioria da potência disponibilizada entre 5000 rpm e a linha vermelha do limitador de rotação que só corta às 7250 rpm."

http://www.106nolimits.com/Mecanica.htm
    http://106rallye.co.uk/newforum/showthread.php?t=20125
    http://www.williamsclio.co.uk/forum/...dc281f5f5869a9

tartışma cıkmasın reca edicem.Umarım yeterince acıklayıcı olmuştur.

Saygılar CEM.
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tartışmaya nokta koyacak bi açıklama bence....

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya Bi Topic Açtim 5 Sayfa Oldu Millet Birbirine Girdi Pişman Oldum..... Herkes çok Biliyo Ama Ben Net Bir Cevap Alamadim. Neyse Sağlik Olsun... Böyle S......tan Konular Için Kalp Kirmaya Değmez !

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)