User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
121 sonuçtan 115 ile 121 arası

Konu: 106 Nin Max Süratini Son Dişli Ile Arttirabilirmiyim

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı teoman_rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya neconun arabaysa bi gariplik var o arabada sanırım kadran yanlıs cunku 4 te 220 fln yapıodu sanırım hatta videous var izle istersen http://www.youtube.com/watch?v=W0oCU5w8VA8 videosu bu ama sanırım senin kadranın yanlıs biz cok denedik onun kadran 200 ken benim 170-180 fln civarında bişi gozukuyodu yanlıs hatırlamıosam
    BU VİDEO BENİM ARABANIN MI ?

teoman_rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egerki neconun eski arabasıysa bu ideo senin arabnın videosu eskisehir yolu duzluk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SOMEONESPECIAL toplanan şanzımanında bir sorun olduğunu düşünüyorum....
    17/61 uzun dişli mevcut bende..Çok bariz bir fark olmuyor...6200-6300 dd 220-225 km...Kaldıki 230 km üstünde sakat...Yolda gezinmeler başlıyor...Tasiyem bu tip araçlarda 220 km üstüne çıkılmaması yönünde olacaktır..Hem can hemde mal güvenliğin açısından...
    Euro ncap testlerinde 1 yıldız almış olmasıda cabasıdır...
    Bu tip vites oranlarının tam verimli kullanım amacı turbo şarj-super şarj ve nos uygulamaları içindir...
    Ama top speed hızlarda motoru yüksek devirde yormamak,yumuşak şehir içi kullanımında yakıt ekonomisi sağlamak ve sık sık vites değiştirmek istemiyorsan benim gibi takıp kullanabilirsin...
    Hayırlı günler....

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teoman olum sakin sakin yaaa. Bak cemde temiz temiz 106 kullanan bir arkadasimiz. Bu arada cok uzak kaldin yap bi seyler artik. Kendine iyi bak kuzen..

MyMooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı teoman_rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben

ben 106yla standart dişliyle 5. vites 8600 dewir cevirdim hızı bilmiorum kac kadran durmustu cunku ama gidilebilir ama arabanın hertarafından hava giriodu sacmalamaya baslamıstı
    Standart dişliyle bu devirde hız 265km civarı felan olur reel(!) olarak kadran hatası olmadan.Maşallah demek lazım herhalde.

Standart oranla gene 4. viteste 8000 devirde kadran hatasıyla birlikte 210 gibi görünüz bu hız reel olarak ~200 km'dir.

106'lar standart 7250 devir çevirirler.Ama bazı araçlar ilginç ve açıklanamayan şekilde 1 ve 2. viteslerde 7500 sonrasında ise 7250 çevirirler.Her 106'da böyle değildir bu :P

Standart şanzımanla 7000 devir civarında kadranda bitmiş olur ve standart araçlar düz yolda bundan fazla gitmekte zorlanırlar.Araç her açıdan bakımlı olmalı, rüzgar ve diğer şartlar uygun olmalıdır felan.Eğimli yolda ise herşey aracınıza ve eğimin derecesine uzunluğuna bakar.Şahsen ben 7600-7800gibi devirler gördüm Gölbaşı tarafına giderken.Ama ciddi eğimler ve uzun zmaan gerektirir.Gereksiz yormaktır aracı :P
    TEAM PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 vites dişlisi uzun, son dişlisi kısa bi 106 kullanmıştım, 7000 e gelmeden 230 görüyodu alet, (yol FSM den Kozyatağına giderken) Motorda öle aham şaham bi modifiye de yoktu..

Savaş yapmıştı o şanzımanı, ondan bilgi alınable..

exvti_newgti
    Misafir
    walla arkadaşlar orj şanzıman ve orj bi motorla 5. vitesde kesiciye giren bi saxo yada 106 görmedim hiç ( tamamen orj ) bişiler wardır nebiliyim dereceli chip ozaman bişi diemem ama stock olup 5. vitesde kesiciye giren aracı bende merak ettim walla

arkadaşımın sorusuna gelince

hocam bizim arabalarda orj 16-63 çıkıyo sen bunu 17-61 olan ayna mahrutiyle değiştirebilirsin ama bütün viteslerin uzun olur ara hızlanmaların düşer son hız 250 çok rahat görür ama orj şanzımanın 5. vites dişlisini değiştirirsen son hıza bi 800 d/d daha az devirde çıkarsın buda sana en fazla bi 10 -15 km daha kazandırabilir en fazla

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)