User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
103 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Yay presletme

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    isteyen yayını keser yada presletir herkesin kendi tercihi ama bu doğru bir uygulamaymış gibi körü körüne savunmak ve cahil olmayın araştırın demek çok büyük bir tezat böyle iddialı cümleler kurmadan önce biraz daha araştırma yapmak daha iyi umarım preslenmiş yaylarınızla başınıza kötü birşey gelmez

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koluman nickli arkadasim yeni civicte yaptırdı guzel oldu basıklıgı fılan ama su an coilover kullanıyo bence yaptırma zaman ve para kaybı ebayden kıylover al bak keyfine

oguzhan999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugun 4 yayı 200 e pressletmiş bizim arkadş namda ama...tavsiye etmiyorum çok vururntu yapıyor
    Oğuzhan ÖKSÜZ

http://www.facebook.com/oksuzdesign

Sercan AKCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım bu gidişle önler coil arkalar presli yay olucak sizce nasıl olur.

200de cok aslında ama hiç olmadı vericez o parayı nama

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı deepjack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasım bu cvp bana sanırım sen neyın ne oldugunu bımıyosun sanırım burda ahkam kesıyosun can dedıgın candır kımsenın canını dusunmeden ıs yapmıyacagını dusunmuyorum saglıksız bırsey olsa baskasına neden onerelm elın adamı kazasın dıyemı ugrasıyoruz sanıyosun burası forun sıtesı bılen bılmeyen burada yarıdımcı olmaya calısıyoruz keza bızede zamanında yol gosterenler oldu bu (1.)
    Yay ksmeye gelelım arabanı aldın orjinal yayları örnek verıyorum 8 bakla bu aracın kılosuda 1 ton dıyelım 4*8 32 bakla olarak dusun 1 ton bunun ıcın normal ve uzerıne gelebılecek agırlık dahıl sen bu yayı kestın önden 3 arkadan 4 ne oldu 18 bakla kaldı gerıye bu hem 1 ton cekıcek hem bınen kısı yada agırılık tartıcak ve yolda yurucek vıraja grıcek komık olmayalım mantıklı olalım bu (2).
    Coılower cok iyi ve cok guzel ama herkezın butcesı yok her araca uygun yok ınsanlar ımkanları dogrultusunda bırseyler yapmaya calısır bızım yaptırdıgmız preslenen yayda kesme soz konusu degıl adam orjınal yayı sıkıstırıyor yani sertlesıyor iş bununla bıtmıyor amortısorde mılı kısaltıyor içine yag yerıne gaz koyuyor yada tam tersı araca gore degısıyor dıye bılıyorum ve coıloverdakı gı sabıtleme olyını dusunun en dıp nokta yapısun orda bırakıyosun işlem bu. buda (3)

Cahıl olmayın arastırın...
    Sen yay kesme-biçme yi savunuyorsan ve utanmadan işin mühendisliğini savunanlara laf atıp araştır diyorsan kör cahilsin... Yaptığın hesap bakkal hesabı.. Firmalar senelerce arştırıp AR-GE yapıp yüzbinlerce doları binlerce teste döküp belirli bir şekil ve boyut çıkarıyor..

Senin yaptığın bakkal hesabı yok bu mühendisliğin arkasında..

Birazcık düşünün, neden profosyeneller kesme-biçme yapmıyor da doğrusunu kullanıyor. Onlar aptal da bi kendiniz mi zekisiniz?

Bu işin son noktası olan F1'de kaç kesik ya da presletilmiş amortisör sistemi gördün? Ama doğruu sen araştırmacısın, bu işe milyarlar döken insanlar cahil...

Paran yok ise ya da aracına göre üretilmiş ekipman yok ise takmayacaksın. Ha yok ben istiyorum dersen elbette kimse takamaz, gidip yanlışı yapıp abuk subuk sanayi işi amelelikleri aracına elbet takabilirsin. Ama yaptığın yanlışı doğru diye savunup bir de doğrusunu yapanlara laf atarsan anca komik olursun.

fatiii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bo konular ilk acıldıgı zamanda yazdım ama evrenoz hep muhalefet o muhalefet oldugu gunden beri yapılıyo hala kimsede bisey yok

düzgün usta yapsın sıkıntı olmaz rahat olun relax ama oyle 300 ler falan degil max 80 tl onun ustunu verebiliyosanız gidin yay alın...

hee simdi demem oki soyle bi durum var bu arkadasın basına geldigi gibi bizde bicok arabamıza yay aldık fakat en dusugu bıle ıstedıgımız gıbı basmadı arabayı bizde gidip spor yayı bile ısıttırdık yapacak bisey yok bizim istedigimiz olcude basan bi yay yok.
    remaps.tr & Turbo Zone Garage

Göki,ZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fatii konuda o iyi pıstırır ona sor yazıcaktım adam yazmış

fatii şu benim stage 5 spec debriyajı sordunmu ?
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para harcayan geçer, dua ile anca maneviyatınız güçlenir, aracınız güçlenmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fatiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bo konular ilk acıldıgı zamanda yazdım ama evrenoz hep muhalefet o muhalefet oldugu gunden beri yapılıyo hala kimsede bisey yok

düzgün usta yapsın sıkıntı olmaz rahat olun relax ama oyle 300 ler falan degil max 80 tl onun ustunu verebiliyosanız gidin yay alın...

hee simdi demem oki soyle bi durum var bu arkadasın basına geldigi gibi bizde bicok arabamıza yay aldık fakat en dusugu bıle ıstedıgımız gıbı basmadı arabayı bizde gidip spor yayı bile ısıttırdık yapacak bisey yok bizim istedigimiz olcude basan bi yay yok.
    Ben bunu 10 yıldan uzun süredir savunuyorum.. Elbette muhalefet olucam çünki doğrusu bu.. Ha gider 1 milyon kişi keser, biçer. Zerre umrumda olmaz kimsenin yaptığı.

Ama gelip de herkese açık alanlarda kesme, biçme, tekrar ısıtma doğrudur diye yanlış bilgi verilemez. Verilirse muhalefet olurum elbette...

İşin piri diye adlandırılan kişilerden tutun da bu işle ciddi anlamda uğraşan kişilere kadar herkes de bu muhalefetimi destekler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Göki,ZD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatii konuda o iyi pıstırır ona sor yazıcaktım adam yazmış

fatii şu benim stage 5 spec debriyajı sordunmu ?
    kanka sordumda sert yaparım dıyo ama ne demek istedigini tam cozemedik

ama kesinlikle kacırmaz sorun olmaz.106 yı yukleyince fix problemdir arka arkaya 3 gazlamada araba debriyajdan oturu her seferinde geriler..bronz yapınca o problem buyuk olcude ortadan kalkıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evrenoz Yukardaki Arkadaşlar Yay Kesmeyi Savunmuyor Nam'da Yapılan Yaylar Sertleştirip sıkılaştırılıyor kesme ayrı bişe o ayrı bişe kesmeyi savunmam ben zaten ayrıca f1 aracı diosun f1 aracı yapmak zorunda cebinden para ödemiyorlar yada aramıyorlar coilover sponsorları yardımcı oluyor coil olmayan araçlara napcaz ? söylesene ? Namiştain e taş atıp duruyorsunuz hayırdır canınızımı yaktı türkiyede kaçtane firma var onlar gibi sahipleri üretenleri türk bunla avunmalısın yabancı ülkelere bağlı olma asimile olma

Göki,ZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka sordumda sert yaparım dıyo ama ne demek istedigini tam cozemedik

ama kesinlikle kacırmaz sorun olmaz.106 yı yukleyince fix problemdir arka arkaya 3 gazlamada araba debriyajdan oturu her seferinde geriler..bronz yapınca o problem buyuk olcude ortadan kalkıyo
    çk sert olsun hiç fark etmez, hatta tplate gibi zırlama yaptırabiliyorsa ona bile razıyım çok sert olsun ayagımı hafifden bile çeksem zıplasın kullanısı zor, agrasif olsun

kaç kaymeye yapar bunu ?
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para harcayan geçer, dua ile anca maneviyatınız güçlenir, aracınız güçlenmez.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kisisel tartısma olmasın.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı VioLee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evrenoz Yukardaki Arkadaşlar Yay Kesmeyi Savunmuyor Nam'da Yapılan Yaylar Sertleştirip sıkılaştırılıyor kesme ayrı bişe o ayrı bişe kesmeyi savunmam ben zaten ayrıca f1 aracı diosun f1 aracı yapmak zorunda cebinden para ödemiyorlar yada aramıyorlar coilover sponsorları yardımcı oluyor coil olmayan araçlara napcaz ? söylesene ? Namiştain e taş atıp duruyorsunuz hayırdır canınızımı yaktı türkiyede kaçtane firma var onlar gibi sahipleri üretenleri türk bunla avunmalısın yabancı ülkelere bağlı olma asimile olma
    F1 aracı örneğini bu işin zirve noktasında yapılan uygulamaları göstermek için verdim. Anlamamışsın... Ya da ben anlatamadım, problem değil.

Doğru olan kesme, biçme olsa idi zirve noktasında da kesme biçme uygulamaları uygulanırdı dedim.. Örneğin zirve noktasını bu yüzden verdim.

Coilover yoksa aracına ve sen %100 doğruyu yapmak istiyorsan olduğu gibi bineceksin. Yok ben olduğu gibi binmek istemiyorum, ille de yapıcam diyorsan ister kes ister amortisörünü kaynat. Beni zerre ilgilendirmez.

Ama yaptığın yanlışı burada

"Ben doğrusunu yapıyorum, araştırın" diyerek sana gerçek doğruyu öğretenlere laf atarak savunmayakcasın.

"Ben yaptım, yanlıştır, memnunum" diyene laf mı etmişimi bu güne kadar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Göki,ZD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çk sert olsun hiç fark etmez, hatta tplate gibi zırlama yaptırabiliyorsa ona bile razıyım çok sert olsun ayagımı hafifden bile çeksem zıplasın kullanısı zor, agrasif olsun

kaç kaymeye yapar bunu ?
    valla bi konusuyum moruk en uygun sekilde kaca yapar sorarız..istanbuldan birilerine yapıp yolluyodu ama unuttum simdi kime yaptıgını baya bi siparis alıyo o taraflardan dahada bi sıkıntı ceken duymadım zaten her zaman malının arkasında.

Fatih Kavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir kaza olucaksa eğer preslesende biçsende markalı taksanda oluyor hatta bu işin sonu olan F1'de Bericello’nun arabasından fırlayan yay Massa'yı öldürüyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O Arkadaş dogrusunu yapıyorum derken kesinlikle haklıdır benim arabamın coilover i yok ve hiç bir zamanda olmıcak yapılacak tek şey nam a gidip yaptırmak adam işlerini profesyonelce yapıyor ben 2 aracımı orda yaptırdım ve çevremde bi çok arkadaşta yaptırdı hiç birinden problem duymadım kendimde yaşamadım serçe gibi bi arabayla viraja girerken banamısın demiyorum araç kıçı başı sağa sola savrultmuyor Coilover iyidir güzeldir ama benim aracımda olmadıgı için yapabilceğimin en iyisi nam'dır yay kesmek değildir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Fatih Kavak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kaza olucaksa eğer preslesende biçsende markalı taksan oluyor hatta bu işin sonu olan F1'de Bericello’nun arabasından fırlayan yay Massa'yı öldürüyordu.
    Elbette kaza olur.

Dünyanın en doğru sistemini kullansan da olur.. Milyon dolarlık malzeme taksan da olur. Milyar dolarlık AR-GE yapsan da olur..

Ama doğruyu yapıp da kazaya karışman ile, yanlışı yapıp kazaya karışman arasındaki olasılık farkını ( tüm diğer şartlar sabit ve her 2 durum için de eş iken ) tahmin etmek zor olmasa gerek..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Boşu boşuna tartışmayın her yay kesme presletme konusunda bunu diyorum.Yaptırıcak adam zaten yaptırıyor siz burda yay kesme-presletme zararları üzerine tez yazıp doktora bile yazsanız.

O yüzden bu işi yapmak isteyenleri yada yapanları laubali bir şekilde cahillikle suçlamasın kimse , para adamın keyif adamın ister keser ister coilover alır.

Aracına üretilmiş coilover varsa markalı almak en doğrusu zaten , ama bu konularda öyle şeyler oldu ki araç için üretilmiş bırak coilover'ı yay bile yok ama "çok bilenlerin" kesme coilover al dediğide oldu

Uzun lafın kısası boşuna kavga etmeyin , her koyun kendi bacağından asılır.Kimisi kesip presletip dip yer dolaşmayı sever kimisi marka kullanıp yol tutsun ister.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vatandaşın birisi benim serçeme sen mi coil üreteceksin demiş de..

basma o zaman sen de.. ürün yoksa basmayacaksın.. öyle bir zorunluluk mu var? arabası basık olmayana kız mı vermiyorlar.. kendi canınızı düşünmüyorsunuz, arabanın hakimiyetini kaybedip başkalarının tepesine çıktığınızde ve milletin çoluğunu çocuğunu öldürdüğünüzde ne olacak?

halk arasında modifiye = apaçi = Serseri lerin arabası ile oynaması imajını siz gibiler bırakıyorsunuz işte..

Millet 3 gün sanayide zaman geçiriyor, kaportacı muzaffer ustanın 3 çift lafını ezberliyor sonra kendisini mühendis sanıyor.. Süper.. Aferin.. Tam gaz devam..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)