User Tag List

Sayfa 11/49 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
925 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Kış Lastiği Tavsiye

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün 205/55/16 olarak petlas alacaktım ama internetten al götür taktır uğraşmamak adına RİKEN marka lastik aldım.

Michelin'in ürünüymüş. takımı +sökme +takma + sibop ve balans ayarı için 680 TL / 5 Taksit ödedim.

Biraz kullandım yol sesi konusunda sınıfı geçti bende. Burda sıcaklık çok düşmedi o yüzden tam performansı hakkında yorum yapamam ama ilk izlenim olumlu.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı maceren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    petles öneririm bende 1 ay önce fiestama aldım aldığımdan 2 hafta önce üretilmişti yumşacık çok çok memnunum.. diğer aracımda nokian var petlasa göre hada sert bir lastik..
    emin olmamakla birlikte 651 asimetrik ve daha kılcak olukları var 601 e göre. birde diğer farkıda; 601' max 15" ve kalın yanaklı secenekleri var hız endekseleri düşük, 651 18 e kadar var V sınıfına kadar gidiyor hız endeksi gibi gibi.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emin olmamakla birlikte 651 asimetrik ve daha kılcak olukları var 601 e göre. birde diğer farkıda; 601' max 15" ve kalın yanaklı secenekleri var hız endekseleri düşük, 651 18 e kadar var V sınıfına kadar gidiyor hız endeksi gibi gibi.
    benim aldığım sanırım w601 yanlış hatırlamıyorsam. kalın yanaklı hız endeksi çok iyi olmayabilir ama kış şartlarında ben bir sorun görmedim. fiyat performans açısından çok iyi... zaten sınırları belli aracın )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mmustu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacı abi kar lastiği olarak değilde 4 mevsim olarak 195-65-15 greenways aldım 3 ay önce 450 liraya acayip memnunum
    Valla usta ben de FD6 Civic için Competus mu Impetus mu birisini almıştım, ondan çok çok memnun kalmıştım, michelin, Conti, Bridgestone 600lü rakamlar verince tepem aldı Lassa aldım geçtim. Çok da doğru bir karar vermişim.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nokian 185/65/15 wrd4 geçtim sipariş hadi hayırlısı bakalım bari güzel bir kış olsa da doya doya gezsek.
    Tufan has no limits.

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian 185/65/15 wrd4 geçtim sipariş hadi hayırlısı bakalım bari güzel bir kış olsa da doya doya gezsek.
    195/65/15 ve 205/55/16 nokian wr d4 aldık iki farklı araç için, kış,yağmur falan çok görmedi tabi ki ama 1 aydır araç üzerindeler, araçlardan çıkan dunlop ve cooper yaz lastiklerine oranla daha yumuşak ve önceki sezonlarda kullandığım michelin alpine göre daha sessiz bir lastik diyebilirim.Hep duyduğum ama bir türlü almadığım bir markaydı bu sene fiyatlarda baktığım diğer lastiklere oran uygun olunca sıkı bir internet araştırması sonrası çok fazlada memnuniyet bildiren yorum okuyunca almaya karar verdim.

maxpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen hafta leona 205/55/16 goodyear ug8 aldım, nakit 210tl 2015 40. hafta. henüz çok kullanamadığım için yorum yapamıyorum

şirket aracım megane a da cont taktırdım, dün istanbula gelirken otobanda gayet iyiydi hiç tedirginlik hissettmedim. yumuşak, konforlu, sessiz ve kar performansı iyi (cankurtaran tarafında baya kar vardı) daha ağır şartlarda da kullanınca yazarım

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nokian wr d4 leri taktırdım bende bayağı sessiz ve konforlu lastikmiş kar yağsada bide karda denesem

KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205.55.16 petlas takdırdım, gayet sessiz bir lastik kar yağdığında görelim performansı bakalım sonuç nasıl olacak

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anlaşma gereği Hankok kullanmak zorundayım..
    Nasıldır bu lastik? uludağ ya da Kartalkaya'ya çıkar mıyım önden çeker araçla

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yeni aldım nokian wr d4 175/65/14 130tl tanesi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uniroyal Rain expert aldım. Çok uyguna aldım ve memnunum. Havalar tam soğuduğunda tekrar yazarım.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225/45/17 ebatta sava veya petlas alacaktım fakat orjinal ebat 215/50 ve kışın yanağı inceltmek istemediğim için orjinal ebat alma kararı verdim. çok gitmeyen bir ebat olduğu için hali ile fiyat yükseliyor.
    Geçenlerde bir siteden güzel indirimle birlikte 2015/27 üretimi 4 adet falkeni 750 liraya aldım. Yorumları genel olarak olumlu, henüz taktırma fırsatı bulamadım.
    Elbetteki bir nokian, michelin değildir ama üzmez diye düşünüyorum.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fa...nter-HS449.htm
    lastikleri taktırdım yaklaşık 500km yol yaptım henüz yağmur ve kar görmedim tecrübelerim
    -oldukça sessiz
    -hamur yapısı nedeni ile sanırım, yoldaki ufak tefek şeyleri daha az hissediyorum
    - +7 derece altında ( 1-2 derecelerde) haliyle yazlık lastiklere göre daha stabil
    -yakıt tüketimi arttı (henüz sıfırlamadım fakat eski ortalamada 0,2lt/100km bir artış var ama sıfırladığımda eminim bu fark 1 litre civarına yaklaşacaktır)

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    215 50 17 Ebadında Petlas aldım 1000km yaptım memnunum fiyat/performans olarak gayet iyi.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kış lastiği kullanımı hakkında bir soru sorayım.

Aracımda önlerde Michelin CrossClimate var. Ölçüleri 195/65/15. Arkalarda Lassa yazlık lastik var.
    Elimde 2 tanede boşta Lassa Snowways 2 lastik var. Aracı aldığım arkadaş vermişti. 2013 30. hafta üretimi. Ancak ölçüler 205/65/15.

Şubat tatilinde Diyarbakır'dan iç anadoluya geleceğim ve burada baya km yapacağım. Lastikleri nasıl bir kombinasyon yapmalıyım? CrossClimate'ları arkaya alsam, Snowways'leri önlere taktırsam ebat farklılığı problem oluşturur mu? Mantıklı olan nedir sizce? CrossClimate kışın nasıl bir performans sergileyecek onu da tam kestiremiyorum.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %2 fark var problem edicek kadar büyük değer değil. lastikleri takıver esp yada abs arıza vermiyorsa ki vericeğini sanmıyorum devam edersin arkalara geniş olanı takıp.

CKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marshal nasıl lastiktir ? kumho nun ürünüymüş

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    195/65/15 ve 205/55/16 nokian wr d4 aldık iki farklı araç için, kış,yağmur falan çok görmedi tabi ki ama 1 aydır araç üzerindeler, araçlardan çıkan dunlop ve cooper yaz lastiklerine oranla daha yumuşak ve önceki sezonlarda kullandığım michelin alpine göre daha sessiz bir lastik diyebilirim.Hep duyduğum ama bir türlü almadığım bir markaydı bu sene fiyatlarda baktığım diğer lastiklere oran uygun olunca sıkı bir internet araştırması sonrası çok fazlada memnuniyet bildiren yorum okuyunca almaya karar verdim.
    Bende 20 gündür kullanıyorum çok memnunum valla. Normalde kar lastikleri hep uğultu yapar diye kalmış aklımda ama benim falken yaz lastiklerinden bile daha sessiz. Konfor ve yol tutuş harika. Aşırı yumuşak lastik çabuk ısınıyor. Dün biraz yağmurda bilerek hızlı şekilde su birikintilerine daldım. Su tahliyesi de çok iyi. Düşünen arkadaşlar gözü kapalı alabilirler.
    Tufan has no limits.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde kış lastikleri ilk takıldıkları sezon hep iyi sonuçlar veriyor hem sessizlik hemde kış koşullarında,önemli olan bir sonraki yada diğer sezonlarda bekledikten yada yol yaptıktan sonraki performansları gibi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)