User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Renault Megane 4 - 16"den 18"e geçince konfor azalır mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Renault Megane 4 - 16"den 18"e geçince konfor azalır mı?

Selamlar,

Renault Megane 4 sedan aracım var.
    Continental PremiumContact 6 205/55 R16 stok jantları kullanıyorum.

Yakın zaman önce kendime 18" icon jant takımı satın aldım.
    Continental PremiumContact 7 205/40 R18 lastik takımı ile yakın zaman içerisinde taktırmayı planlıyorum.

Bu jantları taktığım zaman konforda azalma olacağının farkındayım fakat coilover takılı araçlar gibi yada basık tofaşlar gibi arabanın içinde zıplar mıyım? Bunu merak ediyorum.
    Araç üzerinde yay kesme yada coilover takılma işlemi yapılmayacaktır.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış yazmadıysan takacağın ölçü yanlış 225 olması lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış yazmadıysan takacağın ölçü yanlış 225 olması lazım
    Teşekkürler.
    Muhtemelen 225 olacaktır evet jantlar elimde fakat lastikleri henüz almadım.
    Taktıracağım yerden uygun ölçülerde Continental PremiumContact 7 serisi alıcam.
    Merak ettiğim araçta konfor kaybı olarak zıplama olur mu?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Pochemuchka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.
    Muhtemelen 225 olacaktır evet jantlar elimde fakat lastikleri henüz almadım.
    Taktıracağım yerden uygun ölçülerde Continental PremiumContact 7 serisi alıcam.
    Merak ettiğim araçta konfor kaybı olarak zıplama olur mu?
    Rica ederim. Konfor illaki azalır ama rahatsız ediceğini sanmıyorum. Zıplama hoplama olmaz

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece çukurlardan geçerken içeriye daha çok hissettirecek.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim. Konfor illaki azalır ama rahatsız ediceğini sanmıyorum. Zıplama hoplama olmaz
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar.
    225/40 R18 olarak bir lastik aldığım taktirde taktırmak istiyorum.
    Continental markası üzerinden devam etmek istiyorum f/p olarak farklı bir lastik öneriniz olur mu? Yazlık olarak.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor hissedilir şekilde azalacaktır, otoban vs. gibi yollarda elbette sekme olmayacak ancak çukurlara girdiğinizde araç daha sert gelecektir. Ben de 16 dan 18 e geçtim MX5 de, yolda giderken sıkıntı yok ama çukurlara girince kırıldı sanıyorum alt takımdan birşeyler..( yanaklar 35 bu arada) Araca bir işlem yapılmayacak demişsiniz ancak en azından bir yay gerekir bence, leylek gibi olacağı için.

F/P olarak önerebileceğim Dunlop Sport LM705 aldım Mini Cooper Clubman'de kullanıyorum. Oldukça memnun kaldım, yol tutuş kuruda da ıslakta da gayet güzel.Bunun dışında daha uygun rakamlı olsun derseniz Petlas Velox Sport lastikleri de Mazda MX5 aracımda kullanıyorum, elbette bir premium lastik gibi değil ancak puanları özellikle yurt dışında dahi 3.9 - 4 / 5 olan bir lastik. Bir başka aracımda da Goodyear EfficentGrip Performance mevcut onları da tavsiye ederim.
    Konu .::EmrE::. tarafından (08-01-2024 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Radikal bir tercih günlük araç için 40 yanak.

meg2 de ben 45 yanak + yay ile oldukça konforsuz gidiyorum. Tabi RS in doğası bu biraz da, meg4 için durum daha iyi olacaktır.

Ama yine de oldukça sertleşecek araba, sekme kısmında ben sekeceğini sanmam. Ama ufak bir sarsıntı olacaktır bence.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar.
    225/40 R18 olarak bir lastik aldığım taktirde taktırmak istiyorum.
    Continental markası üzerinden devam etmek istiyorum f/p olarak farklı bir lastik öneriniz olur mu? Yazlık olarak.
    225/40/18 varsa FALKEN al. Aynı ebadı e90 da kullanmıştım çok güzel lastik fiyatı da uygundu o zaman.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konfor azalır, zıplama olmaz ama ama yazılan gibi yoldaki çukurlar daha sert hissedilir. lastik yanağı inceleceği için jantın zarar görme oranı artacaktır. daha dikkatli bir sürüş gerektirir.
    yay takılmayacağı için araç daha yüksek durur, varsa bilinen bir markanın 3-4 cm yayı ile görseli arttıracağınız gibi yol tutuşu da arttırırsınız. tabi yine konfordan bir tık ödün vermeniz gerekir ama değer.
    Conti PC7 kendi aracımda kullanıyorum, çok memnunum, tavsiye ediyorum.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225/40/18 varsa FALKEN al. Aynı ebadı e90 da kullanmıştım çok güzel lastik fiyatı da uygundu o zaman.
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

meg2 de ben 45 yanak + yay ile oldukça konforsuz gidiyorum. Tabi RS in doğası bu biraz da, meg4 için durum daha iyi olacaktır.

Ama yine de oldukça sertleşecek araba, sekme kısmında ben sekeceğini sanmam. Ama ufak bir sarsıntı olacaktır bence.
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor hissedilir şekilde azalacaktır, otoban vs. gibi yollarda elbette sekme olmayacak ancak çukurlara girdiğinizde araç daha sert gelecektir. Ben de 16 dan 18 e geçtim MX5 de, yolda giderken sıkıntı yok ama çukurlara girince kırıldı sanıyorum alt takımdan birşeyler..( yanaklar 35 bu arada) Araca bir işlem yapılmayacak demişsiniz ancak en azından bir yay gerekir bence, leylek gibi olacağı için.

F/P olarak önerebileceğim Dunlop Sport LM705 aldım Mini Cooper Clubman'de kullanıyorum. Oldukça memnun kaldım, yol tutuş kuruda da ıslakta da gayet güzel.Bunun dışında daha uygun rakamlı olsun derseniz Petlas Velox Sport lastikleri de Mazda MX5 aracımda kullanıyorum, elbette bir premium lastik gibi değil ancak puanları özellikle yurt dışında dahi 3.9 - 4 / 5 olan bir lastik. Bir başka aracımda da Goodyear EfficentGrip Performance mevcut onları da tavsiye ederim.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konfor azalır, zıplama olmaz ama ama yazılan gibi yoldaki çukurlar daha sert hissedilir. lastik yanağı inceleceği için jantın zarar görme oranı artacaktır. daha dikkatli bir sürüş gerektirir.
    yay takılmayacağı için araç daha yüksek durur, varsa bilinen bir markanın 3-4 cm yayı ile görseli arttıracağınız gibi yol tutuşu da arttırırsınız. tabi yine konfordan bir tık ödün vermeniz gerekir ama değer.
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Asıl lastik hedefim Continental Premium Contact 7 serisiydi fakat fiyatlar epey uçtuğundan dolayı alamadım maalesef.
    Bunun yerine araştırmalarıma istinaden Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 serisi satın aldım.
    Yorumlarını araştırdığım zaman memnuniyet oranı yüksek gibi duruyordu.
    Kargoyu bekliyorum deneyimlediğim taktirde olumlu/olumsuz yorumlarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Asıl lastik hedefim Continental Premium Contact 7 serisiydi fakat fiyatlar epey uçtuğundan dolayı alamadım maalesef.
    Bunun yerine araştırmalarıma istinaden Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 serisi satın aldım.
    Yorumlarını araştırdığım zaman memnuniyet oranı yüksek gibi duruyordu.
    Kargoyu bekliyorum deneyimlediğim taktirde olumlu/olumsuz yorumlarım.
    Son olarak bir güncelleme geçeyim istedim.
    Lastikleri Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 olarak değiştirdim ve jantları taktırdım. Güncel görüntü aşağıdaki gibi gözüküyor.
    Buna ek olarak Megane 4 serisinde arka taraf önlere göre biraz daha havada olduğu için 1 parmak basmak gerekiyor gibi düşünüyorum.
    Bunun tahmini maliyeti ne olur acaba?

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı basma konusunda benim tercihim bilinen markaların ürünlerine yönelik olurdu. Sanayi işi no-name markalar, presler, kesmeler biçmeler falan uzak durmanızı da öneririm. illa ki ben kullandım çok memnunum sorun yaşamadım diyen bir sürü insan çıkar ama o sorunu 1 kere yaşarsınız Allah korusun.
    Sahibindene baktığımda eibach ve kw yayları var megane 4 için. 6-9.5k lira bandında, bir de işçilik ödersiniz. 3cm ve 5cm olarak çeşitleri varmış, satıcılarla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Just a moment...
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler