User Tag List

Sayfa 41/49 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon
925 sonuçtan 761 ile 779 arası

Konu: Kış Lastiği Tavsiye

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda hususi araçlar için zorunlumu?
    Değil diye biliyorum, ticari araçlar için geçerli ama mal ve can sağlığın için bence kullan derim.

Bu arada ContiWinter 830p veya Wintercontact 860 kullanan var mı ? A3 için bunu tavsiye etti lastikçim.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haberler devamlı saçma salak şekilde sanki zorunluymuş gibi başlık atıyor, tıklansın diye.

Sonrasında da metin içerisinde "yük ve yolcu taşıyan araçlar için" diye hemen detayı belirtiyor. Ama bizde pek "okuma" alışkanlığı olmadığı için... Hoş, okuduğunu bile anlayamayanlar varken, okunmasını beklemek mucize gibi.

Samimi olduğum, belli eğitim düzeyindeki arkadaşlarım bile bunu yaparken... Normal karşılıyorum. Adamlar mütemadiyen haber linki paylaşıyor, zorunlu oldu galiba diye

Yetki Valiliklerde, İstanbul için henüz açıklama gelmedi. Ama şehirlerarası yola çıkacaklarda belirli rotalar için hususi araçlara da zorunluluk var.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değil diye biliyorum, ticari araçlar için geçerli ama mal ve can sağlığın için bence kullan derim.

Bu arada ContiWinter 830p veya Wintercontact 860 kullanan var mı ? A3 için bunu tavsiye etti lastikçim.
    Teşekkür ederim, internette araştırdım herkes farklı yazmış
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben conti860 kullandım bir sezon yol tutuşu ve yol sesi olarak çok beğendim ama kar performansını pek beğendiğimi söyleyemem.. normal ama kötü performansa sahip değil.. sonra aracımı sattım ama o büyük paraları hakettiğini pek söyleyemem..
    dunlop icewinter 2 tavsiye ederim şiddetle heleki yoğun yağış olan bir yerde yaşıyorsanız alternatifi sava eskimo2 diyorum kullanıyorum memnunum

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende gecen yil aldim eskimo3+ larida pek bisey goremedim dogru durust kis göremediğiz icin. Ama ıslakta falan gayet güzeldi. Darisi bu senenin basima
    aynen bende de Sava Eskimo var. Debica Frigo ile birebir aynı. birini bulamazsanız diğerini alabilirsiniz. Falsosunu daha görmedim. Buzlu yolda her kış lastiği gibi pati çekme oluyor ama bi şekilde yokuşu çıktık. Asıl olay bu sene gibi gözüküyor.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Emrecan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda hususi araçlar için zorunlumu?
    Değil, valilik aksi bir bildiri kural vs. Yayınlamadigi sürece hususide zorunluluk yok
    1881 - 193

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ormancı çok güzel açıklamış zorunlulukla ilgili bilgiyi ek olarak canımız ve malımız bu kadar ucuz olmammalı hem kendimizin hem karşı tarafın alıın arkadaşlar takın korkmayın batmassınız
    lastik olark daha önce de yazdım f/p olarak ben nokian derim ben geçen kış kullandım konfor ve güvenlik çok iyi artı çok sessiz
    PROSTOCK GARAGE

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lassa bence basarili f\p de
    Nokian pahali ama sasirtici bir yorum ustunlugune sahip.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lassa bence basarili f\p de
    Nokian pahali ama sasirtici bir yorum ustunlugune sahip.
    3 4 yil onceki fiyatları petlas gibiydi. O zaman cilgin gibi satinca tv de bi kere reklam yapmadan internet ustunde muhtesem bi reklam politikasi oldu.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    BEn dün Petlas ları taktım sonunda, bitik michelin ps lerden çok daha iyi olacağı aşikar özellikle Aralık Ocak Şubat aylarında Ankara git-gel yapacağımı düşününce

@Ormanci

Abi Nokian ın eski adıyla V serisini kullanmıştım, Antalya sıcağı + uzun yolda yüksek hızdaki ısıyı abzorbe etmede başarısızdı keza sağ arka lastik yolda giderken kendi kendine parçalandı, söktüğümüzde artık hamurun bozulduğunu görmüştük. Umarım yeni Line uzantılı ve diğer modellerde bu durumları düzeltmişlerdir
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BEn dün Petlas ları taktım sonunda, bitik michelin ps lerden çok daha iyi olacağı aşikar özellikle Aralık Ocak Şubat aylarında Ankara git-gel yapacağımı düşününce

@Ormanci

Abi Nokian ın eski adıyla V serisini kullanmıştım, Antalya sıcağı + uzun yolda yüksek hızdaki ısıyı abzorbe etmede başarısızdı keza sağ arka lastik yolda giderken kendi kendine parçalandı, söktüğümüzde artık hamurun bozulduğunu görmüştük. Umarım yeni Line uzantılı ve diğer modellerde bu durumları düzeltmişlerdir
    Hocam lastikle ilgili bi sorun olmasın? Normalde en dandik lastiğin bile bunu yapmaması lazım çünkü. Şimdi Petlas diyeceğim artık Petlas güzel lastik yapıyor sayılır, Lassa yanında dandik kaldı, Lassa diyeyim

Bu gözle bakarsak Michelin'lerin de başa bela olması gerekir, zira piyasadaki en yumuşak hamurlu lastiklerden biri olarak o da geçiyor.

Ki 2.el aldığım arabanın üzerinde gelen ve 45bin km'ye dayanmış Pilot Sport 3'lerin tahtaya döndüğünü görünce baya şaşırmıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam lastikle ilgili bi sorun olmasın? Normalde en dandik lastiğin bile bunu yapmaması lazım çünkü. Şimdi Petlas diyeceğim artık Petlas güzel lastik yapıyor sayılır, Lassa yanında dandik kaldı, Lassa diyeyim

Bu gözle bakarsak Michelin'lerin de başa bela olması gerekir, zira piyasadaki en yumuşak hamurlu lastiklerden biri olarak o da geçiyor.

Ki 2.el aldığım arabanın üzerinde gelen ve 45bin km'ye dayanmış Pilot Sport 3'lerin tahtaya döndüğünü görünce baya şaşırmıştım.
    3. yılı bitiminde ve yaklaşık 25-27 bin km kullanım sonrası olan o. Lastik parçalanması hariç birebir aynısını @Canselmo da yaşadı, desen akabinde balans bozmayı. Düz yuvarlayınca 8 çizip devriliyordu lastikler

Bu arada ps3 - ps4 le 45 bin km mükemmel rakam, 20-25 bin km de dümdüz oluyorlar çünkü hele pist yada çok iyi asfaltta kullanılırsa şuan 2 ps3 1 ps4 arka odamda o şekilde diğer ps4 ün dişleri koptu benim 2016 üretimi.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski aracım Giulietta'da kullanmıştım. Çok güzel lastiktir. Testlerde biraz alt sıralarda kalmış görünüyordu, o yüzden zamanında alırken az da olsa soru işareti vardı kafamda ama ilk seferi Kartalkaya'ya yapıp sıcaklığın aşağıda 10, ara yola girince -2'ye düşüp tipi başladığı yerde müthiş performans gösterdiğini görünce, soru işareti falan kalmadı

Hatta arabada 5 kişi, bavullar vs vardı, arkadaşım "şurada bi frene bas bakim" dedi, asfaltta gider gibi orta sert bi frenle yavaşladık, tekrar hızlandık, arkadaşlardan "ohaa" sesleri gelmişti Artist artist gidip standart lastikleri ile ilk virajlarda uçup kara saplanan Range'lerin yanından yardıra yardıra geçmiştik

Şimdi ölçü ve fiyatlar yüzünden 500x'e Nokian Weatherproof 4 mevsim aldım. İki takım bu ölçüde zor bana Şimdilik yalnızca İlkbahar-Yaz-Sonbahar kullanımı yapabildim ama kar performansını özellikle övüyorlar. Özellikle rakibi Michelin CC'ye göre karda çok iyi diyorlar. Asfalt özelliklerini merak ediyordum, hiç sıkıntı yaratmadı. Örneğin ısınınca çok çabuk ötebilir veya yapı itibariyle kendini salabilir falan diyorduk, hiç yapmadı, baya memnun kaldım. Kışı iyice merak ediyorum.

Konfor açısından da süper, çok yumuşak hamurlu ama dişleri sanıyorum normal lastiklere göre daha fazla. Bu anlamda yazın yaşanabilecek "paralanma" konusu bi nebze halledilmiş gibi düşünülebilir.

Donanımhaber vs gibi kaynaklar veya "lastikçi ağzı" tarzı söylemlerde çok salak salak şeyler dönüyor bu lastikle ilgili. Efendim lastik Finlandiya markasıymış, yazın orası maksimum 20 derece oluyormuş, ona göre üretilmişmiş, yazın bu lastik arabaya takılmazmış. Ağzımla gülmedim

Yalnız fiyat olarak eski cazibesini kaybetti diyorlar Nokian için, hoş, tanesi 500-600 küsür TL'ye iki takım lastik yerine almış oluyorsunuz. Bence değer. Bundan ucuzu da Kleber Quadraxer 2 diyorlardı. Fiyat/Performans ürünü olduğu söyleniyor. O da 4 mevsim.
    Ben daha önce 3 farklı aracıma Michelin CrossClimate takmıştım ve oldukça memnundum.

Umarım SottoZero'lar sizin araçta ki gibi kar performansı sağlar bende de ama arka lastiklerimin genişliğinden dolayı çok zannetmiyorum.
    Drehmoment ist wichtig

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul da kar lastiği binek/hususi araçlarda valiliğin kararına bakar, şu anda bildiğim kadarıyla hususiler için öyle bir karar yok.
    Fakat kar lastiği veya uygun kar tertibatı olmadan, kar yağışı sırasında köprülerden geçemiyorsunuz.

Lastiğin üzerine bakıp kar işaretini görürlerse geçmenize izin veriyorlar kar yağışı sırasında köprülerden.
    Drehmoment ist wichtig

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3. yılı bitiminde ve yaklaşık 25-27 bin km kullanım sonrası olan o. Lastik parçalanması hariç birebir aynısını @Canselmo da yaşadı, desen akabinde balans bozmayı. Düz yuvarlayınca 8 çizip devriliyordu lastikler

Bu arada ps3 - ps4 le 45 bin km mükemmel rakam, 20-25 bin km de dümdüz oluyorlar çünkü hele pist yada çok iyi asfaltta kullanılırsa şuan 2 ps3 1 ps4 arka odamda o şekilde diğer ps4 ün dişleri koptu benim 2016 üretimi.
    Vay anasını, o zaman kötüymüş gerçekten, öle bi durumla karşılaşırsam bi daha Nokian demem

Valla oraya kadar nasıl kullanmışlar bilemedim. Ah yok pardon düzeltiyorum, araba 15-20bin bakımına girdiğinde değişmiş lastikler, bitmeye yakınlardı, diş biraz vardı ama odun olmuşlardı.

Bakalım bunlar ne kadar gidecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Vay anasını, o zaman kötüymüş gerçekten, öle bi durumla karşılaşırsam bi daha Nokian demem

Valla oraya kadar nasıl kullanmışlar bilemedim. Ah yok pardon düzeltiyorum, araba 15-20bin bakımına girdiğinde değişmiş lastikler, bitmeye yakınlardı, diş biraz vardı ama odun olmuşlardı.

Bakalım bunlar ne kadar gidecek.
    Umarım çözmüşlerdir sıcak iklim sıkıntısını ve sorun yaşanmadan rahat rahat kullanırsınız Ben de kış için Nokian baktım ancak fiyatlardan dolayı daha ekonomik seçeneklere yönelmek zorunda kaldım. Yazlık olarak sorarsanız, Karadeniz’de yaşamıyorsam Tr şartlarında Nokian almam
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nokian wrd4 185-60-15 aldım yılan gibi lastik tek kelime ile
    artık corc-i zamanı cdti

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golfcu0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokian wrd4 185-60-15 aldım yılan gibi lastik tek kelime ile
    sesizliğini hissettin sanırım yazlık lastiklerden daha sessiz geldi bana ilk taktıgımda .özelliikle yagmurda göreceksin çok etkili kuru asfaltta gidiyomuş gibi gidiyodum gerçekten çok şaşırmıştım
    PROSTOCK GARAGE

golfcu0101 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen kesinlikle mükemmel bir lastik ben yeni taktım bakalım kardaki performans nasıl
    artık corc-i zamanı cdti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)