User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.4i s'e hangi coil over?

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 1.4i s'e hangi coil over?

1.4 is aracıma coil-over almayı düşünüyorum, bu konuda yorumlarınızı ve önerileriniz bekliyorum.
    Öyle aşırı bir basıklık düşünmüyorum çamurlukla lastik arasındaki mesafe kapansa bana yeterli, asıl amacım yol tutuşu iyileştirmek ve en ufak çukurda kısa yayların sebep olduğu ani darbe ve sarsıntıları engellemek

XYZ markası diğer markalara karşı nasıl performans sergiler?

Benzer dinamiklere sahip aracınızda ne kullanıyorsunuz?

Hangi markayı önerirsiniz?Ömürleri ne kadar ve bakımları nasıl olur?

Tahmini fiyat aralıkları?

Nereden ne şekilde temin edebilirim?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    xyz için jdmworks e başvurmalısın, batuda xyz time trial coiloverları var ve ciddi derecede sertler yumuşaktayken bile, hani bana göre normal ama biraz totosunun rahatına düşkün olan insan için sert gelir başka bi arkadaşımızda da ksport cadde modeli var 2001 corollada, ae101 ile aynı yürüyeni paylaşır o araç bikaç farklılık haricinde, onun coiloverlar gayet tatminkar konfor ve yol tutuş bakımından, günlük kullanıma daha uygun diyebilirim. bu arada iki marka da aynı fabrikada üretiliyor, sadece versiyonları farklı gibi düşünebilirsin.

cadde tipi ksport-xyz işini görür, civic için daha kolay bulabilirsin 2. el falanda bakabilirsin diye düşünüyorum.

bu arada spor yay kullanıyosan koni de alabilirsin hem sertlik hem yükseklik ayarlılar civic için olan sarı koniler diye hatırlıyorum ve birçok arkadaşımız/abimiz onları kullanıyor aracında forumda memnun olmayan yoktu sanki amortisör o gereksiz yay sekmesini engeller bu arada illa bütçeyi zorlayıp coilover diye kastırmaya da gerek yok eğer uygun olursa fiyatları

kolay gelsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Levent teşekkür ederim cevap için şuan araçta kısa yay var ancak pek memlun olduğumu söyleyemem bazen 40-50 km hızla giderken 5 parmak genişliğindeki hafif çökmüş yamalardan geçiyorum gelen darbe inanılmaz oluyor ayrıca dengesiz görüntüde cabası.

Coil'in tabiki stock gibi yumuşak olmasını beklemiyorum ama en azından 40 km altı hızlarda da time-attack aracı misali kazık gibi olmasın lastiklere jantlara yazık ya.

Yok mudur öyle bir setup?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    cadde tipi modellerden alırsan var öyleleri işte

bu arada ön takımına bi baktırmanı öneririm, o kadar hissetmen normal değil bence, amortisörlerinin de ömrünü yitirmiş olabilitesi geldi aklıma bir de o da ona sebebiyet veriyor olabilir

Ek.Civic_Spoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben coil over değilde coil ex die tabir edilen (sadece yay ve ayarlı olan) biraz sert geliyor dediğiniz gibi çukurlardan geçerken özellikle arka taraf çok sekme yapıyor ama lastiklerle beraber ii bi kondisyonda muhteşem bir yol tutuşu var sırf o yüzden sertliğine katlanıyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Çağkan o sekmeleri önlemek istiyor benim anladığım kadarıyla, daha rijit olması için çaba gösteriyor, bunun da çaresi amortisör / yay kombinasyonu yada coilover

Civic'lerinde coilover kullananlardan yorum bekliyoruz özellikle, yada kullanmış olanlardan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xyz gerçekten çok iyi tavsiye ederim
    RACE WERKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan coil ex yay var zaten -ayarlı değil sadece 5cm'lik yay- araçta ama dengesiz duruyor önü yerde arkası std. yükseklikte gibi fotoğrafı yükledim.

Ayrıca yavaş kullanımdaki sertliğine göre virajlarda fazla yatıyor, benim istediğim 20-30 km/s civarı yani, sokaklarda gezerken beni arabadan fırlatmaya çalışmayan -zaten hız tümseklerinden falan kamlumbağa hızıyla geçiyorum- otobanda giderkende std araçtan daha sert daha tepkili olan bir süspansiyon arıyorum

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pic marka al..............
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pic marka al..............
    nerden nasıl alabilirim?

Daha önce duymadım hiç bu markayı siz kullandıysanız nasıldır anlatabilir misiniz acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaz google cıkaryurtdısındakı cogu ej kasada var
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben sizin deneyimlerinizi merak etmiştim ama yineden teşekkürler vakit ayırdığınız için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sizin deneyimlerinizi merak etmiştim ama yineden teşekkürler vakit ayırdığınız için
    ben kullanmadım sadece marka önerdım ıngılızcen varsa adamalrdan onerılerını srabılırsın
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    www.honda-tech.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi konumu hortlatmamda sakınca yoktur sanırım

Coil için maddi durumu ayarladım şimdi son araştırma evresine geçtim, aklımda raceland coil-over'lar var fakat bir yandan da sarı Koni ve ayarlı yay kombinasyonuna aklım kayıyor.

cadde kullanımı için hangisi daha uygundur?

raceland'lere ve sarı koni-yay kombinasyonuna nerden ulaşabilirim ?

Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin amacın sanırım arabayı yere basmak.bide arabanın vtec olmadığını düşünürsek koni+yay istediğin gibi düşürmeyebilir.o paraya raceland coilover almanı tavsiye ederim.aksaraydaki tuningcilerde raceland vardı oralara bi bak istersen.

veya biraz daha üstüne koyup Function and Form coilover al derim.
    OEM+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amacımı ilk postta yazmıştım ama tekrar yazıyım

amacım aracı süründürmek değil lastikle çamurluk arası kapansın bana yeter asıl istediğim şey aracın daha iyi yol tutması ve sekmemesi.Yani hiçbir zaman dip gezmeyeceğim için koninin fazla düsürmemesi önemli değil dediğim kadar düşürse yeterli.
    Raceland için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dünya üzerinde bizim honda'ları her türlü evirip çevirip modlayan millet amerikanlar. Benim yerinde gördüğüm ve üye olduğum forumlardan okuduğum kadarıyla yol tutuş performansı için hemen hemen hepsi koni yellow + ground control coilover sleeves setupının en iyi olduğunu tescilliyor. Ben de kendi aracımda Ground Control kullanıyorum. Koni'yi anlatmaya gerek yok zaten. Ben üstüne malzeme tanımıyorum. Ground Control ise Eibach yay kullanan ayarlı yay seti. Ama ayarlı sleeve kısmı öyle çin malları gibi değil. Kilidi ve malzemesi farklı. Gayet kaliteli ve stabil. En güzel yanı ise yayları Eibach ve istediğin sertlikte ve boyda alabiliyorsun. Örneğin understeer sorununu çözmek isteyenler arkayı sert alarak enerji transferini arkadan öne gerçekleştiriyorlar(ön375lbs/arka450lbs gibi). Standart kullanan, understeer derdi olmayanlar önü sert alıyor(ön350lbs/arka250lbs gibi). Pist tipi bir kullanım isteyenler 500lbs ve üstü yaylar alıyorlar(550/550). Standart cadde tipi kullanmak isteyenler öne 375lbs, arkaya 250lbs civarı alıyorlar. EJ'de orjinal yaylar önler 150lbs, arkalar 100lbs civarında. Ben integramda önde 375lbs, arkada 250lbs progressive eibach yaylı ground control kit kullanıyorum. Gayet memnunum. Türkiye şartları için ideal bir oran. Eğer daha düzgün yollarda, daha yüksek süratlerde kullanırım, gerekirse azıcık zıplar ama yine de çizgimi korurum diyorsan amerikalı elemanlar gibi 450/450lbs veya daha sert yay da alabilirsin.

Bizde bu işler maalesef amatörce yapılıyor. Daha sattığı coiloverın spring rate'ini bilen satıcı görmedim ben. Piyasada fiyat sebebiyle taiwan malı coilover kitler baskın. Raceland'le ilgili pek yorum yapmayayım. Ama el yapımı coilover yerine Türkiye şartlarında fiyatı sebebiyle tercih edilebilecek bir kit. XYZ ve Ksport gibi sertlik ayarı yok. Üstün performans bekleyen birisi için yetersiz. Alçaltayım, yükselteyim, coiloverım var diyeyim diye alınır ancak.

Koni de, Eibach yay da, Ground Control de ömür boyu garantili ürünler.

Arattırıp inceleyim dersen "koni/gc setup" diye aratabilirsin.

Bildiklerimi paylaşmaya çalışırım.

Kolay gelsin.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)