User Tag List

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
206 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Raceland Coilover Ayarı Hk.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömerim onları yarın fuatın ordan canlı yazarız bugün anca tespiti yaptım yarın fuat kardeşim 1 saatte halleder harbiden 1 saatlik iş varda bu ş.refsizler yanlış amlanaj yaptığındna haşat etti bizi sök ayarla tak sök tak , tak ayarla yine olmadı sök. Valla sabır testi oldu bize.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada önler ve arkalar en altta iken duruş bu şekilde . Segmanları sıktıkca araba düşüyor Fuat baklavayı ben kazandım

Edit yarın bi test edelimde ayarını onda sonra idda sonuçu belli olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömerim onları yarın fuatın ordan canlı yazarız bugün anca tespiti yaptım yarın fuat kardeşim 1 saatte halleder harbiden 1 saatlik iş varda bu ş.refsizler yanlış amlanaj yaptığındna haşat etti bizi sök ayarla tak sök tak , tak ayarla yine olmadı sök. Valla sabır testi oldu bize.
    abi bide bizim araçlarda jantları sökmeden önleri ayarlayamayız bu kitleri bana öyle geldi sen ne diyosun..son kasa golfe montaj yapılırken gördüm onlarınki çok rahat direk al krikoya ayarla..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ben ayar yapmaktan ayar vanalarını turşu edecektim az kalsın iyiki erken davrandım yinede biraz yıprandılar kolay değil ters yayları ayarlamak.

Lastiği söküp ayarladım ben başka türlü olmaz hiçbir coilover olmaz çamurlukla lastik arasına aparatı girmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ben ayar yapmaktan ayar vanalarını turşu edecektim az kalsın iyiki erken davrandım yinede biraz yıprandılar kolay değil ters yayları ayarlamak.

Lastiği söküp ayarladım ben başka türlü olmaz hiçbir coilover olmaz çamurlukla lastik arasına aparatı girmez.
    benim korkum sök tak sök tak bijonları yalama etmek abi bir sıkıntı olurmu birde rot-balans yaptırdıktan sonra sök tak ayarı kaçırmazmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla dün biz rekor kırdık fuatta yazmış 4 defa arka 3 defa ön söküldü honda banamısın demiyor yemin ederim. Gerçi araba yük görmeden yürümeden sök tak yaptık ama olsun,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla dün biz rekor kırdık fuatta yazmış 4 defa arka 3 defa ön söküldü honda banamısın demiyor yemin ederim. Gerçi araba yük görmeden yürümeden sök tak yaptık ama olsun,
    benim jantlar en az 6 defa söküldü dün ilk en dipte görelim ona göre ayarlarız dedik arkalar 3 parmak yukarda kaldı önlerde lastik dönmüyordu liftten inmicek haldeydi araba sonra dedik yükseltelim yok gene olmadı bi ayar baktık gene yükselmedi bi daha bidaha sonra bende bıktım montajı yapanda kalsın böyle dedik gerçi araç çok güzel duruyo şu an ama montaj yanlışmış düzeltmek lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada düşünen varsa kaçırmasın şu ön arka yay tersliği hariç 10 numara ürün, Valla bu paraya kaçmaz istanbulda komple kitin 700 tl civarı satıldığını duydum,

Arabanın dna sı değişti diyebilirim. Koni tein varken yol tutuyor sanıyormuşuz. Bi kere amortisörün kendisi 1,5 cm daha geniş daha fazla yağ taşıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim jantlar en az 6 defa söküldü dün ilk en dipte görelim ona göre ayarlarız dedik arkalar 3 parmak yukarda kaldı önlerde lastik dönmüyordu liftten inmicek haldeydi araba sonra dedik yükseltelim yok gene olmadı bi ayar baktık gene yükselmedi bi daha bidaha sonra bende bıktım montajı yapanda kalsın böyle dedik gerçi araç çok güzel duruyo şu an ama montaj yanlışmış düzeltmek lazım
    Ahaha Fuat görsün yıkılsın , Hani Cem Yılmazın bi lafı vardır Kaynımda Kaynımda, senin yazdıkların dün bizzat başımızda geçti kardeşim defalarca denedik.

Yazık günah artık yarın bi sette bijon al tak arabana , bende öyle yapmayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu raceland yüzünden bütün gün neşem kaçtı arkadaş..
    yaşadıklarınız da çok çok iyi anlıyorum..bugün milyon kere biz de söktük taktık...
    koni + -5 eibach'ım varken mutlu konforlu huzurluydum.
    racelandleri lastiği çamurluğa sokalım diye aldık...bir kere bir montaj kitapçığı vs. hiç bir şey çıkmıyor içinden...netten edindiğimiz bilgilerle montajını gerçekleştirdik...
    en dip ayarda koni + -5 eibach ikilisinden biraz daha aşağıda o kesin.. ama gel gör ki konforun alakası yok..sanki stock amortisöre -5 yay taktığım zamanlara geri döndük..
    Bu arada montajı yaparken kutunun içinden çıkan beyazımsı darbe emici parçalar yerine aracın orjinalinde olan darbe emicileri kullandık ön amortisörde..arkalarda da öyle yapacaktık ama arkalarda kutudan çıkanları kullanınca daha çok düştü..önleri tekrar sökmeye de üşendik..
    sonuç olarak da bu;

çok mu basık? tabi ki hayır..
    sanırım koni + -5eibach kombinasyonuna geri döneceğiz...

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskı aracımda xyz vardı dustukce sertleşmıyordu cunku dusururken yayıın uzunluu serlıı aynı kalıyordu amaortısörun kendısı donerek kısalıyordu bence böle olmadıktan sonra sıkıntı yayı serteleştırerek dusürmek kötü benım yorumum tabi...

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tayfun malıyetı nedır bunların cok sekme yapıyormu ?
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

ClioSportAge
    Misafir
    coilover aşağı doğru sıktıkça araba iner. iki tane ayar vidası vardır. arabaya takmadan önce ayar vidalarının 1 tanesi aşağı doğru sıkacaksın diğer vida üste kalacak. aradaki mesafeyi metreyle ölç diyelim 9 cm sonra üste kalan vidayıda diğerine kadar sık.yani aradaki mesafe diğerleriyle kombinasyon yapmanı sağlar.diğerleri için de aynı şeyi yaparsan aracın bir tarafı 52.5 cm bir tarafı 53.5 cm olmaz.
    kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tayfun abi yanlız bişey dikkatimi çekti..resmi siteden aldığın fotodada kutudan çıktığı gibi yaylar..şimdi ön yaylar üst tarafı daha geniş gibi yer değiştirince yuvada sürtme ses yada girmeme gibi sıkıntı yaratırmı ?

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskı aracımda xyz vardı dustukce sertleşmıyordu cunku dusururken yayıın uzunluu serlıı aynı kalıyordu amaortısörun kendısı donerek kısalıyordu bence böle olmadıktan sonra sıkıntı yayı serteleştırerek dusürmek kötü benım yorumum tabi...
    aynen abi bence haklısın yayın uzunlugu degisiyorsa dustukce pinpon topuna donersin bastıkca
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

ClioSportAge
    Misafir
    Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çokmu şaşırdın SIMDI BEN COILOVERLERI INCELEDIMDE HICBIRININYAYI BUKADR UZUN DEIL BEN O YAYIN UZUN OLMASINDAN DOLAYI ARABANIN DUSMEDIGINI INATLA SOYLUYRUM;
    coilden bakla aldırmak mı yok artık. yayların uzunluğu sizi yanıltmasın her yayın esneme ve sertlik payları farklıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tayfun abi yanlız bişey dikkatimi çekti..resmi siteden aldığın fotodada kutudan çıktığı gibi yaylar..şimdi ön yaylar üst tarafı daha geniş gibi yer değiştirince yuvada sürtme ses yada girmeme gibi sıkıntı yaratırmı ?
    Doğru olan budur kardeşim. Herşeyi yazmış adam.Yani benim söylediğim gibi.

Raceland Coilover Review - D-series.org

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu raceland yüzünden bütün gün neşem kaçtı arkadaş..
    yaşadıklarınız da çok çok iyi anlıyorum..bugün milyon kere biz de söktük taktık...
    koni + -5 eibach'ım varken mutlu konforlu huzurluydum.
    racelandleri lastiği çamurluğa sokalım diye aldık...bir kere bir montaj kitapçığı vs. hiç bir şey çıkmıyor içinden...netten edindiğimiz bilgilerle montajını gerçekleştirdik...
    en dip ayarda koni + -5 eibach ikilisinden biraz daha aşağıda o kesin.. ama gel gör ki konforun alakası yok..sanki stock amortisöre -5 yay taktığım zamanlara geri döndük..
    Bu arada montajı yaparken kutunun içinden çıkan beyazımsı darbe emici parçalar yerine aracın orjinalinde olan darbe emicileri kullandık ön amortisörde..arkalarda da öyle yapacaktık ama arkalarda kutudan çıkanları kullanınca daha çok düştü..önleri tekrar sökmeye de üşendik..
    sonuç olarak da bu;
    [IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215475_10150218490657803_701487802_8373540_2943373 _n.jpg[IMG]
    [IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/208385_10150218490132803_701487802_8373534_6002523 _n.jpg[IMG]

çok mu basık? tabi ki hayır..
    sanırım koni + -5eibach kombinasyonuna geri döneceğiz...
    Kolisinde iken resimlerini çektinizmi ordan bi bakarız.

Zaten mantıken daha kalın yaylar önde olmalı ön daha ağır kutusundan tam ters halde çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakın adamın aldığı kit nasıl çıkmış komedi gibi alay ediyorlar sanki. Önler ince arkalar kalın çıkmış ama tam tersi takılıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)