User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saab şanzuman sorunu.

dmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Saab şanzuman sorunu.

slmlar.

2005 model saab 9-3 1.9 tid aracım var. birkaç gün önce vites seriliğini yitirmesi ve yüksek hızda vites küçültmek istenildiğinde tepki vermemesi üzerine servise gittim. daha çok kendim kaşındım desem yeridir aslında. 3ncüye şanzuman dağıtılıyor aracın ancak çözüm henüz bulunamadı. sizden ricam bilgisi dahilinde olan varsa bu konuda yardımcı olabilirse sevinirim.

balataların bitik olması üzerine ve dişli sıyırdığından birçok parça yenilendi,
    motor-şanzuman yağı değiştirildi.
    contalar kontrol edildi.
    yağ keçeleri yenilendi.
    keçe kapakları, karter kontrol edildi.

ancak çözüm getiremediğimiz husus şanzuman tirbün keçelerinden sürekli yağ atıyor. sizce sebebi ne olabilir ?
    tesadüfen tanıştığım bir saab kullanıcısı servisteyken dediği konu şuydu, eğer şanzuman dişli ve balatalarını değiştirdiysen beyne mutlaka uptade yapmalısın. acaba böyle birşey yapılmalı yada tam olarak ne yapılmalı çünkü beyin ayarları standart olarak işlem gördü.

emre yeşil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende cadillac bls var şanzumanlarimiz aynı ben hiç sorun yasamadım ama sert geçişler benim aracımda da servise gidip güncel olan programı araca yüklemen gerekli o zaman duzelicegine inanıyorum çünkü freelander 2 aracımın sanzumanini sıfırlarım oda ayniydi program atılınca düzeldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgilendirme için teşekkürler, yazılım güncellemesi yapıcam mutlaka ancak keçelerden yağ kaçırmasıyla bağlantısını henüz kestiremedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saab yada şanzuman konusunda pek bilgi sahibi olan arkadaş yokmuş anlaşılan aramızda, neyse önemli değil. .
    benzeri bir durumla karşılaşan yada karşılaşıcak olanlar için bilgilendirme olsun diyelim, sürekli yağ atmasının sebebi keçenin 1 milim fazla çakılmasından kaynaklanıyormuş. şanzumancıya götürüp baktıralım dedik dün daha adamın yanına getirmeden aracın marka modelini bildi ve 1 milim fazla çakmışsınız dedi :S hakikaten el üstünde tutulası ustalarımız var ancak kıymetlerini bilemiyoruz maalesef.

emre yeşil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda olsa idin şanzumancı söylerdim fakat bursa için fikrim yok yağ gelmesi ustaya kalan bir durum

10-UR
    Misafir
    sorunun inş. geçmiştir.saab lar cok ters arabalar,bndede 2004 aero var bu tarz arabaların dişlileri değilde daha cok beyin ve pompa arızası verıyor.. buyuk bı ıhtımalde senınkıde pompadır yada pompadan cıkmıstır..eger degılse bnı bılgılendırsen sevınırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yağ atmasının yazılımla ne alakası var ki ? yağ atıyorsa mekanik bir usta hatası, oturmayan bir keçe vs. vardır kendinizi kandırmayın dünya kadar para vermişsinizdir verin yapsınlar adam gibi
    RACE WERKS

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu itinayla hortlatıyorum.
    1.9 dizel otomatik şanzımanlı (sanırım aisin ) 9-3 var. Önceki sahibinde 2 ayrı zamanda şanzıman revize olmuş. Şuan 330.000km'de ve baya baya vuruntu yapıyor şanzıman. Prnd geçişinde arada yapıyor vites atarken sürekli yapıyor. Geçen yokuşta kalkarken korumaya aldı boşa attı. Tam kalkış yaptığımız sırada oldu az kalsın arkadakine tıklayacaktık geri kaçıp. Ayrıca otomatik olması sebebiyle fazla yakıyor. Aynı motor vectra c ve alfa 159 da var. Onlarında manueli ile otomatiği arasında fabrika verisinde 2lt fark var. Saab ist içi 10lt altına düşmüyor. Performanslı sürüş zaten imkansız şanzıman yüzünden ısınınca saçmalıyor. Arabayı satmak gibi bir düşünce olmadığından manuele çevirmeyi düşünüyor arkadaşım. Hem yakıt azalır hemde otomatiğin sorunlarından kurtulurum diyor ki bence haklıda. Vectra c çıkması manuel dizel şanzımanı bulsak taktıktan sonra sorunsuz kullanabilir miyiz? Sanırım M32 idi, şanzıman piyasa da rahat bulunuyor diye biliyorum. Pedal takımı ve halat vs de opelden çözülür diye umut ediyoruz. Beyin sorun çıkarır mı? Dtc off ile otomatik arızalarını kapatabiliriz ama kullanıma etkileyecek sorun çıkar mı? Bu şanzımanı birdaha revize ettirmek yerine çıkma almak gerekecek onunda hali nedir bilinmez,sorunlu çıkmayacağının garantisi yok. Manuele dönüp garanti çözmek istiyoruz durumu. Var mı konu hakkında bilgisi olan?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)