User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
169 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Renault Megane R.S. Trophy-R 2019 Nurburgring Nordschleife lap record

majesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrikler Renault sport. Çok iyi süre muhteşem bir viraj kabiliyeti ve başarılı bir 1.8 turbo. Trophy R zaten hafif versiyon ve pistteki sürücü dostu bir kaç modifikasyondan sonra bu süre gelmesi büyük bir süpriz değil bence.

rekorlar mevsimine girdik zaten bakalım Honda ve VAG ne cevap verecek.

7.35 e gelir sezon sonunda bence...
    Erkekler büyümez oyuncakları büyür...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya reno araba mı bırak allahını seversen teneke 5 para etmez

o değilde sonrasında kaza videolarına baktım ne güzel bir bariyer sistemi var çarpan hiç bir araba çakılıp kalmıyor top gibi sekiyor aşırı zararda görmüyor merak ettim bilgi sahibi olan varmı acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şİmdi pistin asfaltı yenilendi diye Renault mu suçlu onu anlamadım. Pist orada Honda çıksın kırsın. Yeni Trophy nin testlerini inceledim herkes 4ws nin arabanın karakterini bozduğunu çok fazla çevikleştiğini söylüyor. R da belki törpülemişlerdir bu karakteri. Hız olarak bakarsak megane hala yavaş Type R a göre bariz belli oluyor. İstanbul parkta da kombine yerlerden daha hızlı çıkabilir. 9-10 çıkışına kadar Megane önde olabilir ama Honda oradan sonra geçer gibi geliyor.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meyve veren ağaç taşlanıyor yine her zamanki gibi. 2.0 arabanın rekorunu 1.8 motor ile elinden alınca normal

Yok asfalt yenilendi, yok asfalta dut ağacından dut düştüydü kimse toplamadıydı, vb vb uzar gider..

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şİmdi pistin asfaltı yenilendi diye Renault mu suçlu onu anlamadım. Pist orada Honda çıksın kırsın. Yeni Trophy nin testlerini inceledim herkes 4ws nin arabanın karakterini bozduğunu çok fazla çevikleştiğini söylüyor. R da belki törpülemişlerdir bu karakteri. Hız olarak bakarsak megane hala yavaş Type R a göre bariz belli oluyor. İstanbul parkta da kombine yerlerden daha hızlı çıkabilir. 9-10 çıkışına kadar Megane önde olabilir ama Honda oradan sonra geçer gibi geliyor.
    kesinlikle renault'un suçu değil. Daha güçsüz araçla , daha küçük hacim ile rekoru kırdı. Diğer rakipler deneyene kadar rekor sahibi Megane. Burada söylenen sadece pist şartlarının değişmiş olduğu gerçeği. Bu gerçek artı eksi diğer rakipleri de etkileyecek. Şahsen makyajlı type-r ın rekoru tekrar eline alacağını düşünüyorum. Umarım bu defa cage vs işlerine girmezler , all stok halde deneme yaparlar.

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanıyorum ek kasa typerlarda vardı teypsiz klimasız falan alabiliyordun aslında son fk8 i de güncellerken trophy r da oldugu gibi piste uygun rollcage li hafif jantlı arka koltuksuz teypsiz vs bir versiyon yapsalar süper olurdu. gerçi bizim vergi sistemiyle artık bu araclar cogu insan için hayal fiyatlara cıktı o ayrı. uzaktan izleriz artık her ikisini de.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olur öyle azıcık sevinsinler

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir gün herkes hondacı olacak
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka bi yana işi bilen şu iki resme bakıpta frenin neler yaratacağını az çok tahmin edecektir. Fanboyları sevinsinler saygımız sonsuz.

Renault is working on a more extreme version of its Megane RS Trophy hot hatch that was launched in 2019.
    "carbon fiber wheels and carbon-ceramic brake rotors"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren ve jant kombini herhalde bi 50 lira vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O frenler zaten düşünsenize araba duruyor hauhasudhauhda yazan hondacı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Disk balata için servis ne fiyat yazar acaba
    Dr.ECU

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısaca okudum,notları yazayım.
    Ersın olcut degıl,bu sene basladı tam anlamıyla. Hergun gelısıyor.
    Emır dogru dıyor,degısen 2 yer ama asfalt anlamında degıl,egım ve vıraj. Yoksa asfalt baya uzun degıstı. Yahu mısha yada auto addiction kanalını acın ızleyın uzun uzun yazıcagınıza,orada her yer detaylı sekılde var.
    Emir e 4 telefon mesaj yazana kadar,izletın be ya
    Her gun degısır rıng. Nem,hava sartları hatta polenler bıle etkıler yol tutusu. Sasırdınız degıl mi...
    Ama su bır gercek,gecen sene ve bu sene asfalt sureklı yenılendı. Bu sene bazı yerler degıstı,egım azaldı yada curve ler bıraz doldu vs.
    Ben dırek yol tutusdan bahsedıyorum,arabanın kondısyonunu bır kenara bırakın,96 yılından berı yarısan bırı olarak sanırım tecrubem yeterli....
    Renocu olarak takdır ettım ama arabayı hıc sevemedım ben,ınsallah throphy ıyıdır.
    Amaaaa bu atabanın bır cok seyı farklı,seramık ve carbon jantlar bu sınıfta cıden uçuk seyler.
    Honda fk8 ıle development car ıle kırmadı,o skandal fk2 deydı.
    Honda yenı versıyonuyla zaten kırdı rekoru,yenı versıyon tanıtıldıgında,o da yayınlanıcak.
    Merak edenler gecen sene kı yarıs takımarının surelerıne baksın,bu sen ıle kıyaslasın. Apex hızlarıda karsılastırılabılır. Vıdeoları yanyana ızlersenız heemn cıkar zaten.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maykee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat sen honda ile mi girdin ringe ? süre ve setupın nedir bilgi verirmisin ?
    M140i ile gırdım,lastıge kadar stok idi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Disk balata için servis ne fiyat yazar acaba
    Temizinden 50 lira. ://
    O da Renault servisi diye. BMW falan olsa aboooo

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısaca okudum,notları yazayım.
    Ersın olcut degıl,bu sene basladı tam anlamıyla. Hergun gelısıyor.
    Emır dogru dıyor,degısen 2 yer ama asfalt anlamında degıl,egım ve vıraj. Yoksa asfalt baya uzun degıstı. Yahu mısha yada auto addiction kanalını acın ızleyın uzun uzun yazıcagınıza,orada her yer detaylı sekılde var.
    Emir e 4 telefon mesaj yazana kadar,izletın be ya
    Her gun degısır rıng. Nem,hava sartları hatta polenler bıle etkıler yol tutusu. Sasırdınız degıl mi...
    Ama su bır gercek,gecen sene ve bu sene asfalt sureklı yenılendı. Bu sene bazı yerler degıstı,egım azaldı yada curve ler bıraz doldu vs.
    Ben dırek yol tutusdan bahsedıyorum,arabanın kondısyonunu bır kenara bırakın,96 yılından berı yarısan bırı olarak sanırım tecrubem yeterli....
    Renocu olarak takdır ettım ama arabayı hıc sevemedım ben,ınsallah throphy ıyıdır.
    Amaaaa bu atabanın bır cok seyı farklı,seramık ve carbon jantlar bu sınıfta cıden uçuk seyler.
    Honda fk8 ıle development car ıle kırmadı,o skandal fk2 deydı.
    Honda yenı versıyonuyla zaten kırdı rekoru,yenı versıyon tanıtıldıgında,o da yayınlanıcak.
    Merak edenler gecen sene kı yarıs takımarının surelerıne baksın,bu sen ıle kıyaslasın. Apex hızlarıda karsılastırılabılır. Vıdeoları yanyana ızlersenız heemn cıkar zaten.
    Auto addiction' dan takip ediyorum bende. Yani genel olarak yenilenme olsa da 3sn ye yakın anca fark ediyor diyor Emir, youtube kanallarından ziyade tanıdığımız bildiğimiz orada aktif yarışan birinin ağzından duymak daha gerçek bilgi benim için.. Hayır zaten bu asfalt mevzusu neden bu kadar büyüdü onu da anlamış değilim. Sanki rekor kırmak için Renault döktürdü asfaltı. Ne yapsın adamlar asfalt yenilendi diye rekor denemesi yapmasınlar mı?

Evet kesinlikle katılıyorum ringde durumlar her günden ziyade bir kaç saatte bile değişebilir..

Development car skandalı fk2 deydi evet ama o zamanlar honda fanboyların sesi çıkmıyordu. O kadar ring temalı reklamdan sonra baktılar normal versiyon kıramıyor rekoru hemen bi development car la kıralım en temiz dediler yoksa Ryuichi Kijima harakiri yapacaktı Bana göre FK8 de sütten çıkmış ak kaşık değil yani kimse kusura bakmasın. şunu da şuraya hatırlatma olarak koymak isterim..

"Honda set the new ‘Ring record during the final phase of testing for the model, on a dry track with “optimum ambient temperature for the best tyre and powertrain performance”. The car’s only modification was a 'floating' roll cage that Bakın burası çok önemli hahaha Honda said offered no improvements to rigidity. To compensate for the cage’s weight, the infotainment system and rear seats were removed."

Evet abi sana katılıyorum yeni Megane' ı bende sevemedim açıkçası artık işin içine çok fazla teknoloji girdi o saf sürüş dinamikleri biraz da yerini teknolojiye bıraktı ama artık öyle bir çağdayız ki hot hatch'lerin zaten bu sürelere inebilmesi içinde bundan sonra böyle gider diye düşünüyorum..
    Ne güzel değil mi adamlar rekor kıran aracı limitli olarak trophy-r paketi ile satışa sunup o süper sportlarda olan ceramik fren ve carbon jantlarla satın alabiliyor olmak? Ceramik fren' in frenlemeye etkisi yok sadece sürücüyü korumak amaçlı kullanıldı dememişler.

Yani bu konu neden bu kadar çok uzadı onu da anlamadım açıkçası. Honda rekor kırınca uvvv japon harikası, adamlar yapıyor oluyor, Renault rekor kırınca tüh kaka oluyor hile oluyor.

Geçin abi bu ayakları adamlar çatır çatır daha az güçle, daha iyi yürüyen yeni teknoloji ve şasi ile kırdılar işte rekoru Yenilenmiş asfalt orada isteyen gidip kırabilir. Ben honda rekoru kırdığında da tebrik ettim. VW rekoru kırdığında da tebrik ettim, Seat kırdığında da tebrik ettim. Yani tebrik etmek bu kadar zor olmasa gerek.. Sonuçta hiç birisi karnımızı doyurmuyor. Hiç birimiz orada araç nurburgring rekoru kırdı diye de gidip o aracı almıyoruz. O yüzden fan boy diyenler önce kendileri fan boyluktan kurtulsunlar.

Bu arada Honda rekoru kırmış diye muhabbetler dönüyor internette bende duyuyorum inşallah kırmıştır bakalım orada nasıl bir teknoloji var, süreyi daha ne kadar aşağı çekebilecekler bekleyip görelim.. Bunun daha VW'ni var, Seat' ı var. Yani hondayada kalmaz o taht

Bu arada abi seni alıntılayarak yazdım ama sitemim direk sana değil anlamışsındır zaten sen beni.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tufan ağzına sağlık.

Aynen katılıyorum. Derdimiz olmayan bi durum yaratarak arabayı haksız yere yüceltmek değil. İcraat var ortada. Buyursunlar pist orada. Hava tahminine göre en iyi hava şartlarını denk getirip çıksınlar. Kırarlarsa tebrik ederiz. Ne var bunda?
    Yoksa Megane.ı övdük diye bize zerre ekstra bi faydası olmuyor zaten. Ne serviste ne satışta.
    Sadece hoşumuza gittiği için konuşuyoruz işte.

Zaten bu vergi sistemiyle, bu döviz kuruyla zaten alamayacak buradaki çoğu insan. HelalindenNeyin
    500 kafa. Neyin kavgası yani bu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende şuan hem reno var hemde honda var garajda

Ben ikisindende zevk alıyorum.

Fan boy değilim ama Honda her zaman farklı olacak

Takasilerle kaşık atılmaz.
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cımbızlayarak konuşmayalım bence carbon ceramic farkını araç güncel diye yazdım,
    Cage vardı o söktü bu geçmişte taktı konularına girmeyelim R26'da cageliydi. Sonuçta koşsunlar limitlerde olmasın araçlar yeter.Honda durmuyor artık duran araç yapsada bize durmuyor geliyor ne yapalım şimdi adam geç frenle orda 7 8 sn indirir süreyi yazmayalımmı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler