User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: 1.4 tjet , ve delta - bravo ilişkisi

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makyajsız olanlarının farlarının daha iyi olduğunu ve orjinal durduğunu düşünüyorum ben , makyajlılardaki siyah tabanlı farlar aynı sanayide yapılmış gibi.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla 2011 2012 modellerınde orjınal olarak var tabı 120 lıklerınde var 150 lılıkler uretılmıyor artık 140 lıkları var sanırım onlarda cok az yaktıgını bılıyorum atakta aynı zamanda. 140 lık alınıp cok ıyı gıder oda
    doğuştan araba manyağı

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizelden benzin lpg ye yönelmemin en büyük sebebi yakın zamanda 07 civic ve golf 6 8v ile yaptığım şehir içi -şehir dışı kullanım.Fikrim ilerde ne olur bilmiyorum ama yıllarca dizelde amelelik etmişiz diye düşünüyorum şu son bikaç gündür.Tamam golf hiç gitmiyor , civic te de alt devirler ölü , tork yok.Ama ikiside sessiz konforlu rafine araçlar.Hazır olmuşken bu sessizliğin yanında bide gidecek bir araç ne olur diye aranırken lpg ye uyumlu olabilecek fiat 1.4t sini buldum.Yakın zamanda teste çıkıcam kısmetse.Ama öncesinde de burada araştırayım diyorum.Deltanın içeriye aldığı motor sesi , şehir içi seyirdeki düşük motor devirlerinde motor sesi seviyesi , yola hakimiyeti nasıl?
    Bravo veya deltada ; 1.4t lpg tüketimi nasıl? , turbo yapısı sağlam mı?(En azından kore crdi lerindeki gibi bi olumsuz namı varmı?)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla 2011 2012 modellerınde orjınal olarak var tabı 120 lıklerınde var 150 lılıkler uretılmıyor artık 140 lıkları var sanırım onlarda cok az yaktıgını bılıyorum atakta aynı zamanda. 140 lık alınıp cok ıyı gıder oda
    Evet 150 likler sadece 2008 ve 2009 yılında üretildiği için makyajları yok. Makyaj derken karartılmış farlar,piano black ızgara ve sis çerçevelerinden bahsediyorum. 140 lıklar ise multiair motora sahip 150 liklere göre baya az yakıyor. İyide kaçıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizelden benzin lpg ye yönelmemin en büyük sebebi yakın zamanda 07 civic ve golf 6 8v ile yaptığım şehir içi -şehir dışı kullanım.Fikrim ilerde ne olur bilmiyorum ama yıllarca dizelde amelelik etmişiz diye düşünüyorum şu son bikaç gündür.Tamam golf hiç gitmiyor , civic te de alt devirler ölü , tork yok.Ama ikiside sessiz konforlu rafine araçlar.Hazır olmuşken bu sessizliğin yanında bide gidecek bir araç ne olur diye aranırken lpg ye uyumlu olabilecek fiat 1.4t sini buldum.Yakın zamanda teste çıkıcam kısmetse.Ama öncesinde de burada araştırayım diyorum.Deltanın içeriye aldığı motor sesi , şehir içi seyirdeki düşük motor devirlerinde motor sesi seviyesi , yola hakimiyeti nasıl?
    Bravo veya deltada ; 1.4t lpg tüketimi nasıl? , turbo yapısı sağlam mı?(En azından kore crdi lerindeki gibi bi olumsuz namı varmı?)
    Lpg tüketimi için şunları söyleyebilirim..
    150 lik turbo motora göre beklediğimden baya az yakıyor..
    Misal, lpg tankı 55 litrelik ve 45-46 litre alıyor fullediğimde.
    46 km ile ankara trafiği içerisinde 430-470 km arası yol yapıyorum. kendimi çok kasarsam bu dediğim km leride geçebiliyorum. Uzun yolda 500 km yi çok rahat deviriyorum 120 yi geçmemek kaydı ile şayet basa basa gidersem şehir içinde yaktığımdan biraz daha fazla yakıyor uzun yolda da. Sport mode de kullanırsanız yakıt tüketimi birazdaha artıyor. ( bilmeyenler için sport tuşuna basıldığında aracın torku yükseliyor, daha stabil kontrol için direksiyonu sertleşiyor ve ses biraz gürleşiyor)
    Turbo konusunda hiç sıkıntınız olmasın. Atmosferik bir araca değilde turbolu bir araca bindiğiniz için stop ederken ve haraket ederken bir takım kurallara uyarsanız ve bakımlarını vaktinde yaptırırsanız hiç birşey olmaz.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel delta çok kullandım. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim
    .

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bravo t-jet şehir içi normal kullanımda 7.5-9 arası yakar şehir içinde , lpg'de %20 ekle üstüne.ki buda gayet ekonomik bence.yol tutuşu yüksek hızlarda falan iyi ama 2.viteste fena sarıyor , önden kayıyor.tavsiyem güvenlik paketli bulmaya çalış.esp şart bravolara.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün showroomda inceledim.Beklentimin biraz altında çıktı iç mekan plastik ve diğer malzeme kalitesi.Resimlerde daha kaliteli bir izlenim veriyordu.VW grup boşuna bu sınıfın lideri değil cidden.
    Özellikle dashboard daki deri yeni kasa doblolardaki çatlaklı acayip deri gibi , ve hemen üzerinden cama kadar uzanan büyük parçaların tümü sert plastik ((aynı şey giulietta içinde geçerliymiş , yandaki araç ta oydu.Cidden ondanda beklemiyordum)) Açıkçası içi aşırı etkilemedi beni ama motor (sürüş deneyimim olmadı , sadece sizlerden duyduklarım) ve dış tasarım hayet güzel.Araştırmaya devam.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ahmet 308 1.6THP, Megane 1.4TCE'lerede bir göz at istersen fiyatları fena değil onlarında fakat lpg ile uyumlarını bilemiyorum.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük konuşmiym ama fransıza girmem daha Ahmet (mekanik , sürüş , tüketimden bir gün olsun üzmedi beni ama çok çabuk dökülüyorlar ve konfor sıfır) , artık sıkıldım.Mümkünse cipon , alman , italyan üçlüsünden bişeyler arıyorum kanka.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)