User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Jaguar xj long yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jaguar xj long yardım

Hepinize iyi akşamlar. 2010 2013 model arası Jaguar xj long alma kararı verdim fakat yedek parça, bakım, vergi, yakıt tüketimi, servis ağı, konfor, performans, gibi şeylere pek hakim değilim aranızda bu aracı kullanan birileri varsa bana yazabilirler mi

Ben bir araç beğendim: https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82273471/detay

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @B16 nickli üye bir konuda Jaguar tamircisiyiz demişti belki o bilgi verebilir ama 10 yaşında 200k km üstü Jaguar, bu ülkede bu piyasada dev kumar bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @B16 nickli üye bir konuda Jaguar tamircisiyiz demişti belki o bilgi verebilir ama 10 yaşında 200k km üstü Jaguar, bu ülkede bu piyasada dev kumar bence

Şuna rus ruleti desek daha doğru olur :cool

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford AJD-V6/PSA DT17

bu motoru kullanıyor olsa gerek, motor kodunu aratınca pek birşey çıkmadı.
    bir çok araçta kullanılıyormuş, Land Rover lar kullandığı için parça bulmak çok zor olmasa gerek fakat problemlimidir bilemem.

motor şanzıman çok dert olmasada, elektronik diğer parçalar çok sıkıntı çıkarabiliyor. İngiliz arabaları ile ilgili hep elektronik problemler çıkarabilir diyorlar.
    Ben bu kadar yüksek bir Km de dizel araba almazdım. Benzinli olsa bence daha iyi olur

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yılan gibi tam nick e gidecek araba
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ford AJD-V6/PSA DT17

bu motoru kullanıyor olsa gerek, motor kodunu aratınca pek birşey çıkmadı.
    bir çok araçta kullanılıyormuş, Land Rover lar kullandığı için parça bulmak çok zor olmasa gerek fakat problemlimidir bilemem.

motor şanzıman çok dert olmasada, elektronik diğer parçalar çok sıkıntı çıkarabiliyor. İngiliz arabaları ile ilgili hep elektronik problemler çıkarabilir diyorlar.
    Ben bu kadar yüksek bir Km de dizel araba almazdım. Benzinli olsa bence daha iyi olur

Range rover ile birçok parçası aynı iyi bakılmış bir araç ise ok fazla üzmeyebilir

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Patronn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Range rover ile birçok parçası aynı iyi bakılmış bir araç ise ok fazla üzmeyebilir
    valla benim şahsi fikrim, yüksek km de dizel araba almamak, 2. el jaguar hiç almamak.
    evet kulağa hoş geliyor, güzel bir araba iç mekanda çok iyi ama, aldıktan 5 ay sonra full dijital kadran çalışmaktan vazgeçerse tatsız olacaktır, veya saçma sapan elektriksel bir problemden dolayı sürekli servis sanayi gezmek bütün keyfi kaçırır.
    ben olsam bu paraya, C veya 3 serisi alır binerdim. tabiki bu tamamen kendi yorumlamam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benim şahsi fikrim, yüksek km de dizel araba almamak, 2. el jaguar hiç almamak.
    evet kulağa hoş geliyor, güzel bir araba iç mekanda çok iyi ama, aldıktan 5 ay sonra full dijital kadran çalışmaktan vazgeçerse tatsız olacaktır, veya saçma sapan elektriksel bir problemden dolayı sürekli servis sanayi gezmek bütün keyfi kaçırır.
    ben olsam bu paraya, C veya 3 serisi alır binerdim. tabiki bu tamamen kendi yorumlamam.
    Aynen öyle. Araç iyi bakılmış bir araç ise uzun süre keyifle binilebilir bir araç olur ama bakımsız bir araç ise gerçekten dedikleriniz bir bir çıkar. Ama benim paylaştığım aracın durumu iyi gibi duruyor sadece km biraz yüksek

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82273471/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak tefek arızalar olabilir fakat elektronik arıza olursa kötü olur

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende nedense ilandaki aracın sahibisiniz gibi hissiyat oluştu
    230 binde jaguarı bana hediye etseler marşa basmadan bir galericiye vs yollardım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende nedense ilandaki aracın sahibisiniz gibi hissiyat oluştu
    230 binde jaguarı bana hediye etseler marşa basmadan bir galericiye vs yollardım.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok kelepirse alinir...

Cok sicak olan yerlerde ic mekada sorunlar yaratabiliyor bir cok luks arac gibi...

Buradakilerin genellikle sunrooflarinda calismama, sikisma sorunu olabiliyor. Lakin burasi asiri sicak ve nemli. Istanbul gibi yerlede cok sorun olmaz

Yine sicaktan dolayi ic aksamdaki dugme vb cok kullanilan parcalarda asinma-erime tarzi bir sey olusuyor...

Bu yazdiklarim elbette buranin iklimi ile alakali. Lexustan bmw sine kadar tum premium modellerde goruluyor...

Ben ic aksam ve kalite hissi bakimindan 7 serisi ve s serisinden kesinlikle daha basarili buluyorum...

Her hafta kendim icin kovaliyorum bir tane 5 lite supercharged

Turkiye sartlarinda elbette riskli bir arac...

Cok cok kelepirse dusunun derim..
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı aracı şuan şöför olarak kullanmaktayım aracın motor,şanzuman konusunda şuana kadar sıkıntısını görmedim arkada oturan sağa sola yaylanmaktan çok sıkıldı(gerçekten çok esnek) şehir içinde uzunluktan dolayı nadiren dar sokaklarda kamyon edası yaratıyor. Tam şehirlerarası araç 200 km sabit hızla hiç yorulmadan a noktasından b noktasına rahatlıkla ulaşırsın.

İçerde tavan perdesi 0.5mm hep açık kalıyor tam kapanma olmuyor sürekli dpf hatası veriyor kapı anahtarı derisi sürekli yapıştığı bölgeden ayrılıyor.
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı aracı şuan şöför olarak kullanmaktayım aracın motor,şanzuman konusunda şuana kadar sıkıntısını görmedim arkada oturan sağa sola yaylanmaktan çok sıkıldı(gerçekten çok esnek) şehir içinde uzunluktan dolayı nadiren dar sokaklarda kamyon edası yaratıyor. Tam şehirlerarası araç 200 km sabit hızla hiç yorulmadan a noktasından b noktasına rahatlıkla ulaşırsın.

İçerde tavan perdesi 0.5mm hep açık kalıyor tam kapanma olmuyor sürekli dpf hatası veriyor kapı anahtarı derisi sürekli yapıştığı bölgeden ayrılıyor.
    Üstad o dediğini Egea'da sağlıyor. A'dan B'ye 200'le gidemiyorsun sadece, gidersen ölüyorsun.

DPF hatası genelde yeni dizellerin problemi sanırım. Ben Volvo'da yaşadım XC90'da. Araç 27.000 km'de katalik dağıttı.
    Benim egea'da devirsiz kullanınca yapıyor.
    Adblue olanlarda daha az bu problemin yaşandığı söylendi ama doğrusu bilemiyorum.. (Volvo'dan bahsettim)
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad o dediğini Egea'da sağlıyor. A'dan B'ye 200'le gidemiyorsun sadece, gidersen ölüyorsun.

DPF hatası genelde yeni dizellerin problemi sanırım. Ben Volvo'da yaşadım XC90'da. Araç 27.000 km'de katalik dağıttı.
    Benim egea'da devirsiz kullanınca yapıyor.
    Adblue olanlarda daha az bu problemin yaşandığı söylendi ama doğrusu bilemiyorum.. (Volvo'dan bahsettim)
    Hocam Adblue olanlarda da nox sensörü vs arızası çok fazla. Yeni nesil araçlarda dizeller mutlaka problem çıkartıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İç mekanda bu tip arızalar bir jaguara yakışmaz. Kapı anahtarı derisi yapıştığı yerden ayrılıyor derken ne demek istediğnizi pek anlayamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok kelepirse alinir...

Cok sicak olan yerlerde ic mekada sorunlar yaratabiliyor bir cok luks arac gibi...

Buradakilerin genellikle sunrooflarinda calismama, sikisma sorunu olabiliyor. Lakin burasi asiri sicak ve nemli. Istanbul gibi yerlede cok sorun olmaz

Yine sicaktan dolayi ic aksamdaki dugme vb cok kullanilan parcalarda asinma-erime tarzi bir sey olusuyor...

Bu yazdiklarim elbette buranin iklimi ile alakali. Lexustan bmw sine kadar tum premium modellerde goruluyor...

Ben ic aksam ve kalite hissi bakimindan 7 serisi ve s serisinden kesinlikle daha basarili buluyorum...

Her hafta kendim icin kovaliyorum bir tane 5 lite supercharged

Turkiye sartlarinda elbette riskli bir arac...

Cok cok kelepirse dusunun derim..
    Evet özelliklede arabanın içindeki krom detaylar. Resmen ben %100 gerçek kromum plastik üzeri parlak boya değilim diye bağırıyor. Ve bu iç mekan bana bentley’i anımsatıyor.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Patronn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç mekanda bu tip arızalar bir jaguara yakışmaz. Kapı anahtarı derisi yapıştığı yerden ayrılıyor derken ne demek istediğnizi pek anlayamadım.
    Benzer hataları diğer premium markalarda da sayabilirim. Hatta video eklemesi kolay olsa direk örnek gösteririm benim garajdan
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    155 bin tl tramer,232 bin km de,600 küsür bin tl.
    Rüyamda görsem anahtarı elime almam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler