User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bmw 535d yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw 535d yardım

Herkese merhabalar bmw 535d e60 kasa arayışı içerisindeyim bu kasanın yakıt vergi kronik arıza konfor yol tutuş gibi şeyleri aranızda kullananlarınız varsa öğrenebilirmiyim. Ve bu bulduğum araca nasıl buldunuz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15874551/detay

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba öncelikle , araca sahip olmadım ancak duyduğum kadarıyla emmedeki flaplar zamanla kopup motora giriyormuş en başlıca kronik sorunu budur
    "josephine_dti

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle , araca sahip olmadım ancak duyduğum kadarıyla emmedeki flaplar zamanla kopup motora giriyormuş en başlıca kronik sorunu budur
    yok o 3.0d lerdeydi çözüldü, 3.5d lerde egsoz manifoldu çatlayabiliyor, bir de ısınmadan kaynaklı bobinler arızalanabiliyor, çok kronik bir derdi yok, kasa düzgünse alınır güzel binilir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söför ile yolcu koltugu arasindaki fark beni bayağı bi ürküttü.
    e60 535d & THE A45 AMG

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söför ile yolcu koltugu arasindaki fark beni bayağı bi ürküttü.
    fark renkin farklı yansıması gibime geldi bana ,tabi sende renk olarak düşündüysen
    PROSTOCK GARAGE

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    editt renk : ışık olcak
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Işık yansıması olabilir veya krem renk olduğu için kirlenmiş olabilir sürücü koltuğunun kirlenip derinin parlaması normal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkçası ilanlardan yorum yapmayı sağlıklı bulmuyorum tanıdığım bir araç değilse... özellikle BMW yi expertiz cihazlarında değil de adam gibi bir BMW servisinde diagnose etmek lazım, 4 tane O2 sensörü var bozuk olsalar sadece o 3-4 bin tl tutuyor, çlaışmayan fonksiyonları, enjektörlerin durumu, turboları özellikle küçük olan iyi kontrol edilmeli...

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzıman tork konvektörü diğer adı ile türbini bozulur genelde tamiri yapılır ortalama 40-50k km gider sonra tekrar bozulur güncel maliyeti nekadar tam bilmiyorum ama ortalama 2500-3000 TL arasındandır muhtemelen
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Patronn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar bmw 535d e60 kasa arayışı içerisindeyim bu kasanın yakıt vergi kronik arıza konfor yol tutuş gibi şeyleri aranızda kullananlarınız varsa öğrenebilirmiyim. Ve bu bulduğum araca nasıl buldunuz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15874551/detay
    Pek bir kroniği bulunmaz aslında, arada bir şaft takozu(lastik) boşluk yapar değişim ister tork dan dolayı eskiyor garibim.
    Cihanın dediği gibi tork konvertörü de tamir isteyebilir ama benim gözlemlediğim genelde arkaya geniş lastik takanlarda yada yazılım yapılanlarda oluyor düşük viteslerde yüklenince lastik saramadığı için tüm yük oraya biniyor. ben orjinal lastik ebadında olduğum için şimdiye kadar bir sıkıntı yaşatmadı.
    Turbolarına iyi bakılmalı zira masraflı olabilir veya yapıldıysa düzgün çalışması da önemli. Biturbo olduğu için küçük ve büyük turbo compound olarak çalışıyor zaten 30d den ayıran en büyük özelliği, alt ve üst devirler dolu.
    Krank kasnağı (vibration damper diye de geçer) iyi baktır belirli zamanda değişim ister.
    egzoz larının içinin kapkara olmamasına dikkat et (şahsi tavsiyem, ne zaman egzozunun içi kapkara olup da bmw alan arkadaşım olsa başları arır, daha sonra bana sitem ederler nazara getirecekler ya bir gün hayırlısı )

Orjinal m paketin m süspansiyonları ile gayet iyi yol tutuyor, Osmangazi köprüsünden Bursa ya kadar olan otobanda virajlarda 200 ün altına inmeden gidebilmiştim.
    Aldığında Pcv valfini, termostatı ve intercooler borularının Oring lerini değiştirirsen iyi olur.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    editt renk : ışık olcak
    Abi yok ışık farkı değil diğer fotoğraflardan da fark bariz belli oluyor, kullanımdan olan parlama olsa hadi oturma ile sırt kısmı öyle olması lazım ama koltuk komple öyle.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pek bir kroniği bulunmaz aslında, arada bir şaft takozu(lastik) boşluk yapar değişim ister tork dan dolayı eskiyor garibim.
    Cihanın dediği gibi tork konvertörü de tamir isteyebilir ama benim gözlemlediğim genelde arkaya geniş lastik takanlarda yada yazılım yapılanlarda oluyor düşük viteslerde yüklenince lastik saramadığı için tüm yük oraya biniyor. ben orjinal lastik ebadında olduğum için şimdiye kadar bir sıkıntı yaşatmadı.
    Turbolarına iyi bakılmalı zira masraflı olabilir veya yapıldıysa düzgün çalışması da önemli. Biturbo olduğu için küçük ve büyük turbo compound olarak çalışıyor zaten 30d den ayıran en büyük özelliği, alt ve üst devirler dolu.
    Krank kasnağı (vibration damper diye de geçer) iyi baktır belirli zamanda değişim ister.
    egzoz larının içinin kapkara olmamasına dikkat et (şahsi tavsiyem, ne zaman egzozunun içi kapkara olup da bmw alan arkadaşım olsa başları arır, daha sonra bana sitem ederler nazara getirecekler ya bir gün hayırlısı )

Orjinal m paketin m süspansiyonları ile gayet iyi yol tutuyor, Osmangazi köprüsünden Bursa ya kadar olan otobanda virajlarda 200 ün altına inmeden gidebilmiştim.
    Aldığında Pcv valfini, termostatı ve intercooler borularının Oring lerini değiştirirsen iyi olur.

Abi yok ışık farkı değil diğer fotoğraflardan da fark bariz belli oluyor, kullanımdan olan parlama olsa hadi oturma ile sırt kısmı öyle olması lazım ama koltuk komple öyle.
    aga maşallah bütün parçaları sıralamışsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sonuçta en az 200bin km lik bir araç olacak... BMW nin hangi parçanın kaç km de değiştireceği tablolara bakarsanız, ortalama 150bin kmde aaracın bütün aşır bakımlarının bitmiş olması gerekiyor, kaç kişi bunu yaptırıyor ki? krank kasnağının ömrü 100bin km, titreşimi azaltmak için kauçuk destekli bir tasarım kullandıkları için, eski aluminyum kasnaklar gibi sonsuz ömürlü değil, turboları söylemeye gerek yok 100binden sonra ötmeler başlar 150binden sonra üfleme azalır, otomatik şanzımanlar ise elbette ki manueller gibi sonsuz ömürlü değildir, revizyon gerekir... bunların hiç biri kronik sorun değildir, haaa 4 silindirli N serilerindeki gibi zincir gergileri zamanla kırılıyordur, işte o kronik sorundur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sonuçta en az 200bin km lik bir araç olacak... BMW nin hangi parçanın kaç km de değiştireceği tablolara bakarsanız, ortalama 150bin kmde aaracın bütün aşır bakımlarının bitmiş olması gerekiyor, kaç kişi bunu yaptırıyor ki? krank kasnağının ömrü 100bin km, titreşimi azaltmak için kauçuk destekli bir tasarım kullandıkları için, eski aluminyum kasnaklar gibi sonsuz ömürlü değil, turboları söylemeye gerek yok 100binden sonra ötmeler başlar 150binden sonra üfleme azalır, otomatik şanzımanlar ise elbette ki manueller gibi sonsuz ömürlü değildir, revizyon gerekir... bunların hiç biri kronik sorun değildir, haaa 4 silindirli N serilerindeki gibi zincir gergileri zamanla kırılıyordur, işte o kronik sorundur...
    Ben hepsinin farkındayım Maserati bey sadece ortamı biraz yumuşatmak adına yazdım öyle yanlış anlaşılmasın.

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şey bir yana ülkede hala bu tarz arabaların yürütme maliyetini karşılayabilecek zevk sahibi insanların olması beni sevindiriyor. Yüksek hacimli bu tarz otomobiller tercihe göre dizel ya da benzinli gerçekten kullanırken insanın yüzünü güldürüyor. Ne olurdu fiyatlar böyle olmasaydı hepimizin kapısında 2. araba olarak 330 lar 540 lar dursaydı...
    E90 330i

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel araba hakkıyla yurutme maliyeti yuksek. Cogu arac bakimsiz. Çoğunun sanziman yagi bile hic degismemis bugune kadar. Sahipleride net cevap veremiyor zaten. Yaptikmi desen yaptikta ne fatura ne kayit belge bisey yok. Benim gibi aldigimda kafam rahat etsin gecmiste neler degistirildi bilmiyorum milat olarak baslayayim dersen 20 50bin arasi para harcayarak basliyosun.
    Ben 30d kullaniyorum guzel motor guzel arac tavsiye ederim. Dokum blok hibrit turbo ve enjektorle 400lere yaklasiyor diyolar henüz o tip bi ise girismedim ama dayanikli bir motor. 35d ayni mi emin degilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hepsinin farkındayım Maserati bey sadece ortamı biraz yumuşatmak adına yazdım öyle yanlış anlaşılmasın.
    yok hocam ben ironinin farkındayım, sadece 2. el alanların BMW şöyle masraflı vs demesine isyanım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel araba hakkıyla yurutme maliyeti yuksek. Cogu arac bakimsiz. Çoğunun sanziman yagi bile hic degismemis bugune kadar. Sahipleride net cevap veremiyor zaten. Yaptikmi desen yaptikta ne fatura ne kayit belge bisey yok. Benim gibi aldigimda kafam rahat etsin gecmiste neler degistirildi bilmiyorum milat olarak baslayayim dersen 20 50bin arasi para harcayarak basliyosun.
    Ben 30d kullaniyorum guzel motor guzel arac tavsiye ederim. Dokum blok hibrit turbo ve enjektorle 400lere yaklasiyor diyolar henüz o tip bi ise girismedim ama dayanikli bir motor. 35d ayni mi emin degilim.
    anahtarlığını bile vermiyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahahahha bir kısmı zamanı gelen parçalar, diğerleride önden değişsin ki sonra neden böyle oldu diye demesin arkadaş kafası rahat olsun. (pcv valfiini aslında her arabada değiştirmek lazım) sonra miilet diyorki bmw almış sanayiden çıkamıyor

Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    272 lik 35d ler demir döküm blok, lci 286 lık 35d ler alümünyum döküm blok, motorlar aynı alt yapıda fakat turbo enjektör beyin haricinde internal olarakta farklılıklar var 35d de
    e60 535d & THE A45 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler