User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: f30 320ied alınırken nelere dikkat edilmeli.?

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olaylar neredeyse aldığımızdan beri oluyor ama, bagajda BMW logolu 5w30 yağ bile koyuyorlar, ortalama olarak km vermek gerekirse:

10bin km: korna çalmıyor
    20-30bin km: genleşme kabı çatladı
    30bin km: turbo basınç valfi
    70 bin km: ön amortisörler patladı
    60-130bin km: emme hortumu
    50-70-90-130bin km: turbo yağlama o-ringi
    70bin km : devirdaim
    100bin km : bobinler
    120bin km: led stop
    aldığımızdan beri de iç kaplamalar soyuluyor, bunlar BMW için olması gereken standartlar değil...
    Abi bahsettiklerinin bazılarının borusan servis kayıtlarında yenilenme işlemi yapılmış.f30larla ilgili söylenenler aşağı yukarı aynı.Biliyorsun 2010dan sonra üretilen mercedes ve bmw özlerini kaybetti.Ben direk piyasası var diye f30 tercih ediyorum.Yoksa e39,e38,e36,e46 lar gerçek makinalar,bunlar zamanın geçiştirmeleri.Gönül isterki e39 m5'e binelim ama kısmet işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada e60'a çok ön yargılı yaklaşmıştım ama en sportif 5 seriside o.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir 40.yil kullanicisi olarak sunu soliyebilirim ilk sahibi bmw ye biner, ikinci sahibine bmw biner.

Anlatilan ivir zivirlar disinda;
    Alirken ilk sahibine bakmak gerekir ve kesinlikle modifiyesiz olsun.
    Motor yapilmismi, kapak acilmismi? Conta kac centik?, difransiyel yaglamismi saglammi?

100k civari yuruyeni dokulur
    Kapi kolu soyulur AliExpress ten aldin orjinalinden daha kaliteli.
    Turbonun girtlagini febi marka koyarsan bozulmaz bir daha
    Model ne kadar yukselirse kronikler azalir parcalar revize oluyo.

Ben bu konuda epey tecrubeliyim, 2015 ten beri dolduruyorum. Takildiginiz birsey olursa yardimci olabilirim.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haa bu arada zincir değişim kmsi 100-120bin km... ben 90 binde palet kıranı gördüm... zincir işlemi de oldukça kalın tutuyor bilginize...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW den ne çabuk vazgeçtin öyle

fi tarihinden kama bir BMW ci olarak, f30 lara BMW diyemiyorum... 2014 te sıfır aldığımız ve halen kullandığımız 130 bin km deki 320 ied modernlline aracımızdaki sorunları yazayım:

korna çalışmıyor arkadaş, garantideyken de salağa yattı Borusan, güm diye vurursan çalışıyor airbag açacak nerdeyse!
    emme hortumu 2 sefer değişti, yırtıldı çünkü (ulan e36 da bile olmazdı bu!)
    yağ kaçakları genellikle turbo yağlama sistemi ve oringle alakalı, adamlar çelik conta koyacağına o-ring koymuş! geçen hafta değiştirdim ben de...
    genleşme kabı değişti
    devirdaim ömürlü parça
    kapı kolları soyuluyor
    kromaj denen jelatinler! sökülüyor
    turbo basınç valfi değişti
    bobin ömrü max 100bin km
    ön amortisörler çok çabuk patlıyor...

az yakıyor, ortalama gidiyor ama bir BMW sürüşü kesinlikle yok...
    Abi niye vuruyorsun kornaya tamiri kolay ve ucuz

Sağolsun yukarıda yorumu olan Eren bir yer tavsiye etti İzmirde, 1 kere yaptırdım bir daha olmadı sorun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi niye vuruyorsun kornaya tamiri kolay ve ucuz

Sağolsun yukarıda yorumu olan Eren bir yer tavsiye etti İzmirde, 1 kere yaptırdım bir daha olmadı sorun
    benim gıcıklığım Borusan'a... ilk aldığımız ay dedim ki kornada sorun var, ilk ve ikinci bakımlarda Borusan'a söyledim, salağa yattılar, yoksa yukarıda yazılanlardan hiç biri çözülmeyecek sorunlar değil... araba aynı motorlu pejo olsa tamam diyeceğim de, BMW diye amblem konulan araçta bunlar olmamalı...

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence arabanin en buyuk sıkıntısı imaji
    Muazzam dusuk bir imaji var gercek M3 bile zor siler o imaji.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hah aklıma geldikçe yazıyorum, start/stop aküsü yaklaşık 3bin tl, 6 yıl ya da 100 bin km civarı gidiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haa bu arada zincir değişim kmsi 100-120bin km... ben 90 binde palet kıranı gördüm... zincir işlemi de oldukça kalın tutuyor bilginize...
    arkadaş benzinli alacağım yazmış . Benzinde v kayışı var diye biliyorum benim kayisda catlamalar olmuştu daha yeni değiştirdim. 140 tl ye

ErayArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş benzinli alacağım yazmış . Benzinde v kayışı var diye biliyorum benim kayisda catlamalar olmuştu daha yeni değiştirdim. 140 tl ye
    V kayışı ve triger bambaşka şeyler. Ayrıca n13-n18-n14 bu motorlar zincirli ve yukarıda bahsedildiği gibi maliyetli bir işlem değişimi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence arabanin en buyuk sıkıntısı imaji
    Muazzam dusuk bir imaji var gercek M3 bile zor siler o imaji.
    İmaj konusuna katılıyorum.Belkide bu sebebten dolayı bir daha siyah araba almam dediğim halde siyah aldım.Estoril veya beyaz kadar dikkat çekmiyor.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende yeni mercedeste var hic boyle dandiklikler yok, zincir pejonunki uyar 1000tl civari fiyati var cok maliyetli bir islem degil borusanda yapilmazsa... Nargile paket olmadiktan sonra imaji bmw iste..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün satışı gerçekleştirdik,haftaya salı günü teslim edecekler aracı.İnşallah bu süreçte kroniklerinide hallederler.Dizel olmasın benzinli piyasası olan araç alalım dedik ama iyi mi yaptık bilemedim.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmaj sorununun en büyük sebebi mantar gibi türeyen f80 m3 body kit ve acaip jant renk-kaplama kombinli araçlar.
    N13 ünde büyük handikapı bence peugeot ile ortak motor çalışması. Yeni kasada bundan vazgeçip 2.0 b48 motorun downsize edilmiş haline geçtiler.
    Yeni kasanın da fiyatlar arşa çıkınca nargile paket araç pek göremiyoruz haliyle

Sonuç olarak d segment arkadan itiş keyifli bir araç. C kasada bu keyif pek yok daha oturaklı ama performanslı kullanımda pek tat vermiyor.

F30 da bence bu kasanın hakkı 2.0 motor. O zaman daha keyifli oluyor. N13 deki kadar da fazla kronik sorun yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmaj sorununun en büyük sebebi mantar gibi türeyen f80 m3 body kit ve acaip jant renk-kaplama kombinli araçlar.
    N13 ünde büyük handikapı bence peugeot ile ortak motor çalışması. Yeni kasada bundan vazgeçip 2.0 b48 motorun downsize edilmiş haline geçtiler.
    Yeni kasanın da fiyatlar arşa çıkınca nargile paket araç pek göremiyoruz haliyle

Sonuç olarak d segment arkadan itiş keyifli bir araç. C kasada bu keyif pek yok daha oturaklı ama performanslı kullanımda pek tat vermiyor.

F30 da bence bu kasanın hakkı 2.0 motor. O zaman daha keyifli oluyor. N13 deki kadar da fazla kronik sorun yok.
    yeni çıkan c değilde 2021e kadar üretilen c serisinin makyajlı kasasını(Amg paket)1 ay kadar kullandım,f30dan kalite olarak ileride.Makyajla şasede iyileştirilmiş,3 serisi kadar olmasada keyifli.Muhtemelen g20 kadar iyi değil ama f30dan ileride.F30da ideal motor 190hplik 2litrelik dizel ünite.Onun fiyatlarıda 5 serisine yaklaşınca fiyat-performans-donanım olarak 40.yıl paket ideal seçim gibi düşündüm ama umarım sıkıntısız binebilirim.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni çıkan c değilde 2021e kadar üretilen c serisinin makyajlı kasasını(Amg paket)1 ay kadar kullandım,f30dan kalite olarak ileride.Makyajla şasede iyileştirilmiş,3 serisi kadar olmasada keyifli.Muhtemelen g20 kadar iyi değil ama f30dan ileride.F30da ideal motor 190hplik 2litrelik dizel ünite.Onun fiyatlarıda 5 serisine yaklaşınca fiyat-performans-donanım olarak 40.yıl paket ideal seçim gibi düşündüm ama umarım sıkıntısız binebilirim.
    Hayırlı olsun güzel bir araba almışsınız tadını çıkarın. Dolu bir araç ve sizi o konuda tatmin edecektir.

2.0 Dizel veya benzinli ünite F30 a tam oluyor. Ben n20 2.0 Benzinli aracımı yaklaşık 250-260hp civarında stage 1 olarak kullanıyorum. 1.6 ile çok fark var performans anlamında öyle söyleyeyim.
    Yanlızca 2012 yılında geldiği için ülkemize km ler çok yüksek. Arada temiz denk getirilebilirse çok iyi olur ama hepsi genelde çok boş araçlar.

ben kendi aracımı bomboş aldım ve ciddi bir ek harcama yaparak m pakete çevirdim. Belirli bir zamanın sanayilerde geçti ama günün sonunda hem görsel olarak hem performans olarak keyifli bir makine çıktı ortaya. C250 leri de merak etmiyor değilim performans anlamında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel bir araba almışsınız tadını çıkarın. Dolu bir araç ve sizi o konuda tatmin edecektir.

2.0 Dizel veya benzinli ünite F30 a tam oluyor. Ben n20 2.0 Benzinli aracımı yaklaşık 250-260hp civarında stage 1 olarak kullanıyorum. 1.6 ile çok fark var performans anlamında öyle söyleyeyim.
    Yanlızca 2012 yılında geldiği için ülkemize km ler çok yüksek. Arada temiz denk getirilebilirse çok iyi olur ama hepsi genelde çok boş araçlar.

ben kendi aracımı bomboş aldım ve ciddi bir ek harcama yaparak m pakete çevirdim. Belirli bir zamanın sanayilerde geçti ama günün sonunda hem görsel olarak hem performans olarak keyifli bir makine çıktı ortaya. C250 leri de merak etmiyor değilim performans anlamında
    Selamlar. Daha önce mesaj ile size ulaşmaya çalıştım ancak mesaj kutunuz dolu sanırım. N20 araç hakkında görüş almak için. Geri dönüş sağlayabilir misiniz.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiklerinizin hepsinin okey olmasını 2. Elde olmasını istiyorsanız sıfır bir araba olmak zorundasınız.
    Ne alaka ? Bornova 3. Sanayide dükkanımız, İzmir'in en büyük BMW servislerinden birisi ile iç içe çalışıyoruz bu problemlere sahip olmayan düzinelerce araba gösteririm sana yakın arkadaşlarım dahil. Önemli olan marka/model detaylarına vakıf olabilmek. Ayrıca en önemli kroniklerden birisini dumpvalve'i yazmayı unutmuşum. Golf 6R'ın dvsi takılarak önüne geçebilirsiniz.

sumatra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki aracım olduğu için genel olarak çok memnun olduğum bir arabaydı. 170 beygir gayet yetiyordu. Mekanik olarak iyice bir ustaya baktırıp alın ama benim nacizane önerim ne olursa olsun model düşük 3.18 almayın. Bunun dışında da ilanlarda çok fazla orjinal m olmayan arabaları M paket diye satıyorlar. Arabanın sadece dışını değil içini de benzetiyorlar. M direksiyondan NBT ekrana kadar. Koltuklarda baldır desteği oluyor. Bütçeniz yetiyorsa da 40.yıla bakın derim. Hayalimde alamamıştım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler