User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
93 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Ilk araç ne olmali ?

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANKARA0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyosunuz abi megan3 hem bütceye uygun hem görünüşü güzel biraz istediğimiz gibi oynama yaptık mı daha güzel olabilir hem yakıt hem parça tasarrufu ilerde parayı biriktirip daha üst model bmw alabiliriz hem daha az sorun çıkarır megan 3 okey gibi büyük sözü dinlicem yoksa başım dertten kurtulmuyor babam da aynısını söyleyip duruyo alırsan son sahibi olursun diye vardır büyüklerin bi bildiği
    2,5 yıl megane 3 coupe kullandım. Konumda da mevcut. Soft yazılım ile gayet atik seri bir hale de geldi. Tavsiye ederim. Oldukça geniş içi, yakıtını konuşmaya da gerek yok. Yılına da göre hala genç duruyor sayılır. Tavsiye ederim kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2,5 yıl megane 3 coupe kullandım. Konumda da mevcut. Soft yazılım ile gayet atik seri bir hale de geldi. Tavsiye ederim. Oldukça geniş içi, yakıtını konuşmaya da gerek yok. Yılına da göre hala genç duruyor sayılır. Tavsiye ederim kardeşim
    Otomatik mi maunel mi tercih edileni megan3 lerde neye dikkat etmemiz lazım ?

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk araç için bence parçası ucuz ve ş.içi kullanımı basit bir araba olmalı

Just a moment...
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "%95 ihtimalle motor-mekanik olarak feleğin çemberindeki son turunu da tamamlamış ama çakma M2 jant veya LeMans jantlarla app takılıp 240 binde olduğuna inandırılmaya çalışılan bir E46'ya takılacaksın ama ben yine de ufak tefek bir iki satır çiziktireyim belki fikirler değişir veya es kaza forumu okuyacak birine yardımı dokunur "

Yukarıdaki satırları konuyu ilk açtığın gün yazmıştım ama vakitsizlikten oturup da devamını yazamadım. Bugün forumda gezinirken "e46 alınır mı?" konusuna attığın iki arabayı görünce yukarıdaki satırları yazmakta haklı olduğumu anladım

Bugün Ankara içindeki herhangi iyi bilindik bir özel BMW sahibinin oğlu dahi olsan ilk araba olarak hele hele o bütçelere E46 vs. alınmaz. Ben de ilk araç olarak 330Ci vs. hayalleriyle yanıp tutuşuyordum ama kazın ayağı öyle olmuyor maalesef. Yürütmek için toto lazım artık bu arabaları. Sanayide işçilik maliyetlerine örnek vermek gerekirse X bir ustaya selam vermek 500 liradan açılıyor. Parça fiyatlarından bahsetmiyorum bile, Şaşmaz'daki parçacılar Ankaralıların BMW sevdasından, değil oğullarının torunlarının bile düğünlerini yaptı ev tapularını verdiler E46 ve BMW üzerine cilt cilt kitap yazacak üyeler var ama ben sanayinin güncel durumuna bir bakış olarak yazmak istedim zaten derinlere inersek imkansız çıkamayız onun için E46 alınmayacağını yazarak ne alınabilir kısmına geçeyim.

İlk araç olarak bu devirde hele ki alacak kişinin teknik bilgisi sınırlıysa Japon alınır diyerek savaşı başlatıyorum İşin şakası bir yana otomatik Japonlar 2010'lu yıllardan sonra değeri anlaşılmış ve sürekli ikinci elde değer kazanan araçlar. Sebeplerini de sıralayıp flood yapmaya gerek yok onun için modelleri kısaca özet geçeyim:

1- Honda Jazz 2005 sonrası olan Elite Paket
    Bugüne kadar içerisinde CRV'lerden sonra en rahat ettiğim araç diyebilirim. Arka arkaya 3 tane sahip oldum birincisi ES paketti LPG vardı rölantide dalgalanma vs. derken satıp 2005 Elite aldım onu da teyzemler rica edince kıramayıp verdim tekrar bir tane aldım. LPG'lileri maalesef rölantide dalgalanma ve bobin yakma problemlerini yaşatabiliyor. Alırken mümkünse LPG'siz ve şanzıman yağı değişimi orijinal yağ ile kayıtlı yerlerde yapılmış bir araç denk getirirsen ömürlük binersin. Aracın içi, ergonomisi inanılmaz keyifli uzun yola da gittim şehir içinde de uzun süre kullandım, 1.90 küsür boyunda 130 küsür kiloyum ona rağmen SUV tarzı araçların keyfini vermişti..

2- Toyota Corolla 2002-2006 arası üretimler
    Bunların kasa kodunu bilmiyorum ama Kazakistan'da kuzenimin kayınpederinde vardı. Kilometresi 500 bini aşalı çok olmuştu ve tek marş dünyayı dolaş şeklinde saçma sapan bir sağlamlığı hala vardı Hb ve Sol paket otomatiklerini denk getirirsen buna da ömürlük binilir üstelik LPG'ye de tam uyumlu. Bunlar ve genel olarak Toyota'lar için şöyle bir bilgi de vermek isterim: Biz Honda'lardan alıştığımız için şanzıman yağı da şanzıman yağı diye kendimizi yiyip bitiriyoruz ama Kazakistan'da şunu gördüm, araçların çoğu 500 bin kilometrenin üzerinde ve araç sahiplerine şanzıman yağını ne sıklıkla değiştiriyorsunuz dediğimde o ne diye afallayıp kalıyorlardı Eski Sovyet ülkelerinde Toyota dedim mi resmen titriyor insanlar öyle bir aşkla bağlılar Toyota'lara..

3- 2005-2009 arası üretim Vw Polo
    Yaklaşık 15 gün önce forumdan Kıvılcım abimin babasının 2006 model manuel Polo aracını aldım. 1.4 benzinli klasik atmosferik bir araç. Alır almaz 4 lastik, triger değişimi vs. gibi mekanik işlemlerini hallettim. 7 lt civarı Ankara içi yakıtı var şimdilik benzinle devam ediyorum. Özetle bu bütçelere hem manueli hem otomatiği rahatlıkla alınabilir ama otomatikleri ile ilgili japonlar kadar rahat ve net konuşamam. Bir o kadar da motoru için övebilirim aracı temizine denk gelirsen satmak istemezsin

4- Toyota Aurislerin Tam Otomatikleri
    Bunu dördüncü sıraya yazmamın sebebi Auris'in devamı olan bir model olmaması. Bundan mütevellit ikinci el pazarında fiyat değişimleri Corolla veya Yaris gibi olmuyor. Dikkat etmen gereken tam otomatik olması. LPG'ye tam uyumlu ömürlük binilecek araba.

Uzun lafın kısası, aynı bütçe bende olsaydı hiç düşünmeden Elite Otomatik Jazz alırdım. Ankara içinde Hondacıların kralı Doğan ustamla da tanıştırırım seni bir daha Honda dışında arabaya binmezsin B5 kasa Passat al, Jetta al, o para ç*k kadar arabaya mı verilir, yok işte Laguna bakalım vs. gibi teklifler de elbet gelebilir. Nadiren temizleri çıksa da ne sensör sorunları bitiyor, ne kafa rahat uzun yol yapabiliyorsun, ne de ikinci elde değerini koruyabiliyor (bence). Sal bu E46 işlerini ilk araba olarak, al bir tane otomatik japon ay başında gazını doldur ay sonuna kadar gezele dur..

murat182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kullanmak benim için keyif işi diyorsan Bmw al. Ama ilk araba olarak 230 hp olanını alma. Son paranla Bmw alma. Araç fabrikadan çıktığı haline ne kadar yakınsa o kadar mutlu olursun. Değil üzerinde lpg mümkünse jantı, teybi bile orijinal olsun. İllaki bir yerleri kırılır bozulur böyle şeyler beni rahatsız etmez kendim ilgilenirim, ilgilendirtirim diyorsan al. Ankara Türkiyede muhtemelen Bmw'ye binilebilecek en rahat şehir. Ne dediğimi anlatmak için kendi favorimde olan bir ilanı paylaşıyorum ilan ile hiçbir alakam yoktur.

Just a moment...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat182 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç kullanmak benim için keyif işi diyorsan Bmw al. Ama ilk araba olarak 230 hp olanını alma. Son paranla Bmw alma. Araç fabrikadan çıktığı haline ne kadar yakınsa o kadar mutlu olursun. Değil üzerinde lpg mümkünse jantı, teybi bile orijinal olsun. İllaki bir yerleri kırılır bozulur böyle şeyler beni rahatsız etmez kendim ilgilenirim, ilgilendirtirim diyorsan al. Ankara Türkiyede muhtemelen Bmw'ye binilebilecek en rahat şehir. Ne dediğimi anlatmak için kendi favorimde olan bir ilanı paylaşıyorum ilan ile hiçbir alakam yoktur.

Just a moment...
    anlatılanlar hikayeden ibaret mi gerçek mi acaba ? ama araba çok iyi görünüyo
    PROSTOCK GARAGE

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normalde n42 motorlu BMW tavsiye etmem ama makyajlı olduğu ve km düşük lpgsiz olduğu için aşağıdaki ilanı atıyorum. (Makyajsızların stop şeffaftır, sente atlaması kronik sorundur.)

Bu bütçeyle en az sorun ihtimali olan bmw aşağıdaki gibidir.

Just a moment...

Ki bunda bile bazı maliyetli sorunların olma ihtimali hep var; mesela motor elektrik tesisatı çok narindir, bir sorun açmaya başladı mı, egzantrik sensörü, bobin, krank sensörü vs değiştire değiştire bir hal olursun; benim yaptığım gibi elektrik tesisatını komple değiştirince bir bakmışsın tüm soruların hallolmuş. Ha bu arada o zincir 20 senede mutlaka gevşemiştir; kenarda yeni bir zincir + gergi seti parası hep olmalı.

Ne kadar temiz olursa olsun, performans diye bir şey olmaz 316'da. Bakma 116 hp olduğuna. 1.4 85 hp polo dsg 6Rkasayı zar zor ayırıyordu bundan 10 sene önce.

Ama sürüş olarak sedan ya da coupe bir e46'dan en ufak bir eksisi yok kompakt kasanın. Şahane bir konfor ve yol tutuşu var da, zaten yoldan koparacak kadar hızlanamıyorsun 17+ jant ve ıslak asfaltta bir ihtimal.

Satışı her daim zor, ama bu araçta sunroof olmasından mütevelli, güzel bir m2 jant falan denk gelirse biraz albenisi artabilir. M paketi daha kolay satılıyor, çünkü bu kasa M paket ile gece gündüz gibi değişiyor. Çıkma M tamponun şu an sahibindende 18bin olduğunu görüyorum, haliyle o yol da biraz kapalı gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde n42 motorlu BMW tavsiye etmem ama makyajlı olduğu ve km düşük lpgsiz olduğu için aşağıdaki ilanı atıyorum. (Makyajsızların stop şeffaftır, sente atlaması kronik sorundur.)

Just a moment...

Ki bunda bile bazı maliyetli sorunların olma ihtimali hep var; mesela motor elektrik tesisatı çok narindir, bir sorun açmaya başladı mı, egzantrik sensörü, bobin, krank sensörü vs değiştire değiştire bir hal olursun; benim yaptığım gibi elektrik tesisatını komple değiştirince bir bakmışsın tüm soruların hallolmuş. Ha bu arada o zincir 20 senede mutlaka gevşemiştir; kenarda yeni bir zincir + gergi seti parası hep olmalı.

Ne kadar temiz olursa olsun, performans diye bir şey olmaz 316'da. Bakma 116 hp olduğuna. 1.4 85 hp polo dsg 6Rkasayı zar zor ayırıyordu bundan 10 sene önce.

Ama sürüş olarak sedan ya da coupe bir e46'dan en ufak bir eksisi yok kompakt kasanın. Şahane bir konfor ve yol tutuşu var da, zaten yoldan koparacak kadar hızlanamıyorsun 17+ jant ve ıslak asfaltta bir ihtimal.

Satışı her daim zor, ama bu araçta sunroof olmasından mütevelli, güzel bir m2 jant falan denk gelirse biraz albenisi artabilir. M paketi daha kolay satılıyor, çünkü bu kasa M paket ile gece gündüz gibi değişiyor. Çıkma M tamponun şu an sahibindende 18bin olduğunu görüyorum, haliyle o yol da biraz kapalı gibi.
    Edit yok ekleme yapayım:

520'ye bu fiyat saçmanın da ötesi, 100bin lira eksiğine 320td compact vardı geçen ay individual. Zaten piyasası olmayan bir araç, ciddi pazarlık payı olmalı bu fiyatta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Just a moment...

ben coupeyi almadan ti compact alacaktım ki m paketti,316 idi ama olsun dedim basiret derler ya ci'ye bağlandı işte ki coupelerin yada sedanların ağırlık dağılımı ti gibi değil sanırım 50/50 galiba ti'ler ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben coupeyi almadan ti compact alacaktım ki m paketti,316 idi ama olsun dedim basiret derler ya ci'ye bağlandı işte ki coupelerin yada sedanların ağırlık dağılımı ti gibi değil sanırım 50/50 galiba ti'ler ?
    Bi 50/50 dağılım muhabbeti var ama ti için geçerli mi ondan emin değilim yorum yapmayayım

Ti ile ci basiret bağlanması gayet normal; ci benim gözümde altın oran bir araç. Ti biraz teselli ödülü aslında

Ben ti almadan önce otomatik bir e46 ci almaya niyetlenmiştim, arabayı düz yolda D ye alınca kendi kendine yürümüyordu, o kadar ki gözü karartmıştım ama o ufak meblayı çıkaramadığım için alamadım. O yüzden hiç ayıplamıyorum

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz hayırlı olsun. Olmazsa kesinlikle Megane Coupe. Jazz, Panda vs. haricinde eli yüzü en düzgün araç.
    Just a moment...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomatik mi maunel mi tercih edileni megan3 lerde neye dikkat etmemiz lazım ?
    Manueldi benimki. Manueli daha çok var piyasada. Tercih sizin. Özel bi noktası yok dikkat etmen gereken. Klasik 1.5 dci, herhangi bilindik bir computest yeterli olur.

Araba basık ise titreme yapar.

Kapıları çok uzun olduğundan açılıp kapanırken çat çıt ses yapar.

Dynamique modeli donanım olarak güzel versiyonudur. Cam tavan, deri koltuk, tomtom denen göğüsteki ekran opsiyondur. Belli bir yıldan sonra Impressor olarak çıktı.

Gt-Line en full versiyonudur. Sanırım euro motor farkı var.

Color edition boş versiyonudur. Adaptif bi xenon olmaz vs vs vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı neuras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz hayırlı olsun. Olmazsa kesinlikle Megane Coupe. Jazz, Panda vs. haricinde eli yüzü en düzgün araç.
    Just a moment...
    reis eli yüzü düzgün araç diyosun da e46 da ki görüntü hangi araçta var allah aşkına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reis eli yüzü düzgün araç diyosun da e46 da ki görüntü hangi araçta var allah aşkına
    e46 39 kadarda haşatı çıkan araba yok bence

kararın nedir bu konuda ben onu merak ediyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e46 39 kadarda haşatı çıkan araba yok bence

kararın nedir bu konuda ben onu merak ediyorum
    siz yetkili bi abiye benziyonuz
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz yetkili bi abiye benziyonuz
    Senin yanında ne yetkili abi sen yetkili olursun,bende etkili olurum anlaşırız

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son E39 5.30i aradığım dönemde 7 il gezip boş döndüğüm geldi aklıma birden bire
    - Bize Her Yer TRABZON

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam kardeşim.Benim bir E30 konum var belki görmüşsündür
    Şimdilik harcanan para 300,000 TL (arabayı 350ye almıştım) Neden şimdilik diyorum.Motoru açtık yatak yorgan sibop piston herşey sıfırlanıyor.Tamam ben iyi olsun sorunsuz olsun diye biraz abartıyorum ama emin olsa senin cebinden de bunun yarısı gider.Benim şansım yanımda bu işlerden çok çok iyi anlayan ben ustayım diyeni çırak çıkaracak bir adam var.Bir dolu işini yapıyor ve para almıyor.Ben sadece korna çalışmıyor cam açılmıyor klima tuşu sadece 4 de çalışıyor vs diye sanayiye gitseydim beni 10luk yaparlardı ve arabayı kaç gün sonra alabilirdim bilmiyorum.
    Sözde motoruda alıp ana kol yatak değiştirip takacaktık geldiğimiz finale bak..Bu arada daha motor sökme takma rektifiye piston vs paralarını ödemeden 300 lük oldum.Gerisi senin paşa gönlüne kalmış.Bu kadar uyarıyı dikkate almıyorsan sendeki taşşağın bi köşesinden isterim
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam kardeşim.Benim bir E30 konum var belki görmüşsündür
    Şimdilik harcanan para 300,000 TL (arabayı 350ye almıştım) Neden şimdilik diyorum.Motoru açtık yatak yorgan sibop piston herşey sıfırlanıyor.Tamam ben iyi olsun sorunsuz olsun diye biraz abartıyorum ama emin olsa senin cebinden de bunun yarısı gider.Benim şansım yanımda bu işlerden çok çok iyi anlayan ben ustayım diyeni çırak çıkaracak bir adam var.Bir dolu işini yapıyor ve para almıyor.Ben sadece korna çalışmıyor cam açılmıyor klima tuşu sadece 4 de çalışıyor vs diye sanayiye gitseydim beni 10luk yaparlardı ve arabayı kaç gün sonra alabilirdim bilmiyorum.
    Sözde motoruda alıp ana kol yatak değiştirip takacaktık geldiğimiz finale bak..Bu arada daha motor sökme takma rektifiye piston vs paralarını ödemeden 300 lük oldum.Gerisi senin paşa gönlüne kalmış.Bu kadar uyarıyı dikkate almıyorsan sendeki taşşağın bi köşesinden isterim
    birazzdaa bağaa verr böle bi şarkı vardı istemsizce aklıma geldii
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler