User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Ngk Buji Orjinal Nerden Alınır..

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NGK ve Denso ürünleri için yardımcı olabilirim. Ürünleri direk NGK'dan temin ediyorum ben

yigitavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NGK ve Denso ürünleri için yardımcı olabilirim. Ürünleri direk NGK'dan temin ediyorum ben
    Ben bujimarketim.com'dan ürünü aldıktan sonra NGK'ya mail attım yani ürünü aldıktan sonra oradan almayın dendi ama ürünü internette izlediğim videolardaki testlere göre bakınca orijinal gibi duruyor.
    Bence olay Denso yada NGK değil olay çakma ürün hangi marka olursa olsun orijinal olmayan ürün. Denso da olsa orijinal değil ise araçlarımıza zarar verebilir yada parasını ödeyerek kaliteli ürün aldığımızı düşündüğümüz halde daha kalitesiz ürünler ile uğraşmak zorunda kalmamızdır.
    Size konuya hakim biri olarak sormak isterim PFR8S8EG Laser Platinium bujilerin çakma ürünlerle farkı nasıl belli olmaktadır?
    Konu yigitavsar tarafından (15-04-2020 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesaj birleştirme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bujimarketim.com'dan ürünü aldıktan sonra NGK'ya mail attım yani ürünü aldıktan sonra oradan almayın dendi ama ürünü internette izlediğim videolardaki testlere göre bakınca orijinal gibi duruyor.
    Bence olay Denso yada NGK değil olay çakma ürün hangi marka olursa olsun orijinal olmayan ürün. Denso da olsa orijinal değil ise araçlarımıza zarar verebilir yada parasını ödeyerek kaliteli ürün aldığımızı düşündüğümüz halde daha kalitesiz ürünler ile uğraşmak zorunda kalmamızdır.
    Size konuya hakim biri olarak sormak isterim PFR8S8EG Laser Platinium bujilerin çakma ürünlerle farkı nasıl belli olmaktadır?

Merhabalar ;

piyasada evet var konya malı , çin malı v.s bir çok sahtesi mevcut bunu nasıl ayırtedebiliriz.

+ birde bujinin üzerindeki pul fake ürünlerde çıkıyor fakat gerçek üründe çıkmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kontrol edince bana orijinal gibi geldi ama biraz foto çekip yükledim sizlerin bakması en sağlıklısı olur diye düşünüyorum. Hem böylece satın aldığım yerden de almış olan diğer forumdaşların da içi rahatlar.

NGK buji - Google Drive

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış gibi oluyorum ama NGK firmasına mail attım ve Denizli deki bujimarket.com şimdi sitesi değişmiş herhalde bujimarketim.com olmuş bu firmayı sordum ve attıkları cevapta;

Söz konusu site yetkili bayimiz değildir ve bu tip ürünler nedeniyle mağduriyet yaşamamanız adına bu siteyi kesinlikle önermiyoruz.
    Distribütörlerimiz ile çalışan perakendeciler ile çalışmanızı öneririz. Distribütör listemiz aşağıdadır:
    Nerede satılır?

diye bir mail attılar.
    Daha sonra bende bujimarketim.com isimli siteden tel no alıp yazdım nereden alıyorsunuz ürünleri diye sorunca direkt Almanya'dan çekiyoruz dedi. Sitede ve faturada her yerde NGK yazıyor çakma bayi olsa ve ürünleri satsa sizce NGK Türkiye şimdiye kadar tepesine binmezmiydi? Bujiler orjinal mi diye internetten baktım ama orijinal gibi duruyor? Açıkçası çok kafam karıştı.
    Bir de Ege bölgesindeki Distribütörü aradım site adresini söyledim ve ürünleri onlardan alıp almadığını sordum ve kusura bakmayın yardımcı olamayız dediler.
    Burada NGK Türkiye yetkililerine de bence çok iş düşüyor ve en azından Türkiye'de otomotiv konusunda çok fazla kullanıcının olduğu bu forumda bir üyelik açıp insanları doğru bilgilendirme ve yönlendirme yapmaları herkesin yararına olur diye düşünüyorum.
    Bu sit icin demiyorum ama cin almanyaya tasindi, nerdeyse her alda urutip satilmadan direk almanya depolarina pasliyolar mali, ordan gelse bile mensei onemli dicem ama cinde parca alinca uzerinde made in germany yaziyor, bir ara turkiyedeki jantlarda sadece germany yazip alman mali bak almanyadan geldi diyorlardi. ilk gunlerinde aldim kullandim sorun cikmadi ama sonrasinda alisverisi biraktim. Artik yetkili servislerde duzgun buji kullanmaya basladi, iskonto yapinca uygunada geliyor, cross ref yapip servisten almak en iyisi, yada yurt disindan summit racing vs tipi tr'ye gonderen bir site gerisine guven sifir.
    Konu G_TT_I tarafından (15-04-2020 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konuyu bugün gördüm, bujiler dün takıldı.
    Buji kodu BKUR6ETB-10 eklediğim resimleri servisteki arkadaştan rica ettim, gönderdi. @fevzi yorumuna göre servise dalıcam ona göre )

Not: fotoda barkod görünüyor, barkod ile orj.ürün sorgulaması yapılabiliyor mu?
    Konu sekizsilindir tarafından (15-04-2020 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Konuyu bugün gördüm, bujiler dün takıldı.
    Buji kodu BKUR6ETB-10 eklediğim resimleri servisteki arkadaştan rica ettim, gönderdi. @fevzi yorumuna göre servise dalıcam ona göre )
    Merhabalar ;
    Kutu üzerinden ayırım yapmak pek doğru olmaz ama ürün gerçek gibi görünüyor kutu ve baskı kalitesindeki detaylara bakılırsa konuyla ilgili bir konu açtım.
    İsterseniz özelden de sana bu konu hakkında dökuman ileteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar ;
    Kutu üzerinden ayırım yapmak pek doğru olmaz ama ürün gerçek gibi görünüyor kutu ve baskı kalitesindeki detaylara bakılırsa konuyla ilgili bir konu açtım.
    İsterseniz özelden de sana bu konu hakkında dökuman ileteyim.
    Çok teşekkür ederim. Yeni konu başlığı bulamadım. Özelden gönderebilirsin memnun olurum.
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim. Yeni konu başlığı bulamadım. Özelden gönderebilirsin memnun olurum.
    İlgili dosya bağlantısını buraya bırakıyorum.
    Counterfeit Spark Plug_Level 1 v1.1-TR.pdf - Google Drive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu yağmur dinsin, bujiyi söküp eklediğin pdf dosyasındaki görsellere göre değerlendiricem. Corona izini bitmeden yaparım. Tekrar teşekkür ederim.
    Konu sekizsilindir tarafından (15-04-2020 Saat 20:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla
    group b ___

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara içi yardımcı olurum , şehir dışı isteyen olursa kargo da yaparım , bkr7-8-9 ve harici vereceğiniz kodlar ile yardımcı olurum
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paylaşımınız müthiş. Teşekkür ederim herkes adına çoğu arkadaşımız adına güzel bir rehber olacağını düşünüyorum.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuda yazanlara mesaj attım ama geri dönüş olmadı. Opel insignia 1.6t 180hp 2009 model aracim var a16let motor kodlu. Orijinal ngk buji takımı almak istiyorum var mi yardımcı olacak satan yada satan yer gösterecek. Güvenilir satıcı bulamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuda yazanlara mesaj attım ama geri dönüş olmadı. Opel insignia 1.6t 180hp 2009 model aracim var a16let motor kodlu. Orijinal ngk buji takımı almak istiyorum var mi yardımcı olacak satan yada satan yer gösterecek. Güvenilir satıcı bulamadım.
    Buji market sitesinden almıştım daha önce sorunsuzdu
    Memuration

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buji market sitesinden almıştım daha önce sorunsuzdu
    Orijinal satıyorsa orayı tercih edeyim bende.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler