User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
138 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin araba 1200 kg ise sökük iken kafa kafaya gitmemiz için megane'ın minimum 315 hp olması lazım. Bizim araba 1400kg boşaltsak 1320 falan olur.. 1400kg haliyle 12 saniye koşmuş Megane, söksek 11.7 saniye olur ki bence gayet yeterli.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Golf 8R / 48.40 @Körfez
    Fiesta ST MK8 / 2.23 @İstanbulPark

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin araba 1200 kg ise sökük iken kafa kafaya gitmemiz için megane'ın minimum 315 hp olması lazım. Bizim araba 1400kg boşaltsak 1320 falan olur.. 1400kg haliyle 12 saniye koşmuş Megane, söksek 11.7 saniye olur ki bence gayet yeterli.
    Benim araba 205 hp idi... 100-200 u de 14.5 sn civarindaydi. kafa kafaya giderler bencede 300 hp megane ile ama ben hic denk gelemedim daha keske olsa da denesek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk pist deneyimiz olduğu için videolar hep yarım açıları çok kötü ondan koymadık herhangi bir yere :S 5 seans halk gününe katıldık anladıkki herşey bi anda olmuyor tecrübeli birinin altında(pisti çok iyi tanıyan rahat rahat 2.22-25 arasını görürdü)

tabi megane motor anlamında tfsi veya typer kadar önü açık yada kolay değil ama diğer konularda gerçekten megane çok iyidir bu arada 300 dynamicste aldık murat abi diğer dynolarda 330-335 hp çıkarırdı araç standarta görede hafiftik(sparco tek koltuk ön sağ koltuk sökük arka koltuklar bakalitler sökük 7 kg jant araç orjinalde trophy zaten normale göre kilo avantajıda var) bu şekilde Fk2 yazılım egzoz dp filtre 2 araçla denedik farklı firmadan 270-280 km lere kadar hep megane önde oluyor
    Jason stage 1 ile 2.26 döndü, en hızlı resmi süre 2.27. Aksilik olmazsa bu sezon en hızlı Renault Sport süresi gelişecek Ramo
    Golf 8R / 48.40 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jason stage 1 ile 2.26 döndü, en hızlı resmi süre 2.27. Aksilik olmazsa bu sezon en hızlı Renault Sport süresi gelişecek Ramo
    Cok canlancak ve kiziscak bu sene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem oyle yap gorelim bizde soz eger oyle soyledigin gibi kolay hoop diye yaparsan senden ozur diliycem ve arabana bi hediyem olcak
    Teşekkür ederim; sağol.
    Özür dileyecek bi durum yok. Sadece bu hadisenin olabilitesini göreceğiz. Hepsi bu.
    Ben de yeni bişey keşfetmiş olmayacam zaten. Yeni bi formülüm falan da yok.
    Sadece ondan bundan bişey saklayanlar gibi abidik gubidik saçmalıklara tevessül etmeden, yapanların edenlerin yol haritasını izleyeceğim ve paylaşmayı da düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim; sağol.
    Özür dileyecek bi durum yok. Sadece bu hadisenin olabilitesini göreceğiz. Hepsi bu.
    Ben de yeni bişey keşfetmiş olmayacam zaten. Yeni bi formülüm falan da yok.
    Sadece ondan bundan bişey saklayanlar gibi abidik gubidik saçmalıklara tevessül etmeden, yapanların edenlerin yol haritasını izleyeceğim ve paylaşmayı da düşünüyorum.
    Umarim basarili olursun
    Bu arada yanlis anlama megane dusmanligi falan degil benimkisi.. isim geregi hem bu arabalarla hemde diger nerdeyse butun araclarla yakinen alakam oldugu icin olabilitesini biliyorum

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben zaten senden bekliyorum ve daha çok yolumuz var bence

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jason 2.25 yaptı 2 kısı.... gerci hava cıddı sıcak ıdı. En az 1 sec havaya kurban gıtmıstır ve 2.kısı(ben) 1 sec calmısımdır agırlık ıle...
    Mehane kucumsemeyın,tek eksıgı bıraz beygır gucu,oda ıstanbul park ıcın. Yoksa guc farkı cok ortaya cıkmayan pıstlerde neler yapabıldıgı ortada.
    Dusunun,Honda typer cıkarıyor 2015 senesınde,yuruyenı makyajlı rs cup ın neredeyse kopyası... Dusunun basarısını.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araba 205 hp idi... 100-200 u de 14.5 sn civarindaydi. kafa kafaya giderler bencede 300 hp megane ile ama ben hic denk gelemedim daha keske olsa da denesek
    Haa şu an 280 hp o zaman, şu an denersek benim için acımasız olacaktır Erhan Sen de bu sene 2.22 falan hedef koymuşsundur kendine Kazasız belasız olsun da..

Cok canlancak ve kiziscak bu sene
    Öyle görünüyor

Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben zaten senden bekliyorum ve daha çok yolumuz var bence
    Daha yol var, kenarda bir adet sıfır sandık da var biliyorsun ki, bazen diyorum ver basıncı banana yapalım :P

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jason 2.25 yaptı 2 kısı.... gerci hava cıddı sıcak ıdı. En az 1 sec havaya kurban gıtmıstır ve 2.kısı(ben) 1 sec calmısımdır agırlık ıle...
    Mehane kucumsemeyın,tek eksıgı bıraz beygır gucu,oda ıstanbul park ıcın. Yoksa guc farkı cok ortaya cıkmayan pıstlerde neler yapabıldıgı ortada.
    Dusunun,Honda typer cıkarıyor 2015 senesınde,yuruyenı makyajlı rs cup ın neredeyse kopyası... Dusunun basarısını.
    Bir çok insanın yargılamasının sebebi aslında İstanbul Park gibi bir piste çıkıyor olmamız. Teknik değil bizim arabalar için, daha çok beygir isteyen bir pist. (F1 için çok teknik) Dünya'nın hemen hemen teknik olan her pistinde tercih edilen Meggy zaten, yeni Type-R da sevildi yavaş yavaş ama herkes ısınma probleminden müzdarip..

Murat abi makyajsız megane cup ile makyajlının yürüyende farkı nedir? Bilmediğimden soruyorum
    Golf 8R / 48.40 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sen ne kadar bılıyorsan anca o kadar bılıyorum. Vıraj demırı kalınlıgı bıle aynı fk2 nın...
    Uzakdogulular kopyalamayı sever ama bu baska bır sey...
    fk2 ısınıyordu,fk8 daha az ama yıne ısınıyor. Megane? Ben hıc o problemı yasamadım. Tabı modlanınca neolur bılemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haa şu an 280 hp o zaman, şu an denersek benim için acımasız olacaktır Erhan Sen de bu sene 2.22 falan hedef koymuşsundur kendine Kazasız belasız olsun da..

Öyle görünüyor

Daha yol var, kenarda bir adet sıfır sandık da var biliyorsun ki, bazen diyorum ver basıncı banana yapalım :P

Bir çok insanın yargılamasının sebebi aslında İstanbul Park gibi bir piste çıkıyor olmamız. Teknik değil bizim arabalar için, daha çok beygir isteyen bir pist. (F1 için çok teknik) Dünya'nın hemen hemen teknik olan her pistinde tercih edilen Meggy zaten, yeni Type-R da sevildi yavaş yavaş ama herkes ısınma probleminden müzdarip..

Murat abi makyajsız megane cup ile makyajlının yürüyende farkı nedir? Bilmediğimden soruyorum
    Karisiklik oldu galiba hasanin arabasi 280 hp gri gtc. Benimki siyah gtc. 205 hpydi artik 450 hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    450 cok ıyı be.
    Agırlıgını da dusunursek hedef 2.16 olmalı(yol tutusun ıyı oldugunu dusunuyorum)
    100-200 6 larda sanırım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    450 cok ıyı be.
    Agırlıgını da dusunursek hedef 2.16 olmalı(yol tutusun ıyı oldugunu dusunuyorum)
    100-200 6 larda sanırım?
    Yakinda biter cikarinca paylasirim detaylarini da.. aero icinde bikac islem yapildi. Hedef var tabi de simdilik 2.20 alti diyelim sonrasi arabanin durumuna gore.. bilstein b12 lerden memnun degilim. D2 coillere donme vakti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakinda biter cikarinca paylasirim detaylarini da.. aero icinde bikac islem yapildi. Hedef var tabi de simdilik 2.20 alti diyelim sonrasi arabanin durumuna gore.. bilstein b12 lerden memnun degilim. D2 coillere donme vakti
    Pistte b12 yerine h&r + b8 çok daha iyi bir ikili. Eibach pist için yumuşak kalıyor ama tabii bütçe varsa d2
    Golf 8R / 48.40 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol tutus tabı cok onemlı ama istanbul park da guc bır cok seyı degıstırıyor.
    Dun porsche 992 yı kullanmak ıcın ıst parkdaydım. Dıger aracları da kullandım. Panamera ehybrid turbo vardı. Yol tutus pillerden dolayı hantal idi ama vırajda bıraz kaybettıgını duzlukte fazlasını alıyordu.
    Sozun ozu,eger motor saglıklı yurur ve yol tutuş cok ıyı olmasa da sorunsuz olursa süre cepte. Agırlık/guç oranı senı rakıpsız yapıyor. Çok iyi iş yapmıssın,bu ay gelırsın ınsallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilstein sadece sertlik vs degil uretim kalitesi olarakta d2 nin arkasinda gordugum kadariyla. Yillarin markasi dedik ama aradigimi bulamadim. Ilk pist gunu olmasa da digerlerine yetisir d2 coillerim. Iki hali arasinda daglar kadar fark var.
    Pistte b12 yerine h&r + b8 çok daha iyi bir ikili. Eibach pist için yumuşak kalıyor ama tabii bütçe varsa d2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol tutus tabı cok onemlı ama istanbul park da guc bır cok seyı degıstırıyor.
    Dun porsche 992 yı kullanmak ıcın ıst parkdaydım. Dıger aracları da kullandım. Panamera ehybrid turbo vardı. Yol tutus pillerden dolayı hantal idi ama vırajda bıraz kaybettıgını duzlukte fazlasını alıyordu.
    Sozun ozu,eger motor saglıklı yurur ve yol tutuş cok ıyı olmasa da sorunsuz olursa süre cepte. Agırlık/guç oranı senı rakıpsız yapıyor. Çok iyi iş yapmıssın,bu ay gelırsın ınsallah.
    Ist parkta guc cok onemli kesinlikle.. stabilite konusunda dert olmaz. Simdiye kadar guc ve aero disindaki herseyi hallettim. Kalan bu ikisi de bu sezon icinde bitmis olur. Yapilmamis seyleri yapiyorum. Bu yuzden uzun surdu biraz. Ama sonucu guzel olcak umarim.. ay sonuna dogru pist olursa kesin ordayim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist kesın var,ınsallah basarılı olursun. Kagıt uzerınde cıddı ısler yapıcak gıbı duruyorsun. Bugra dan bombaları beklıyorum.

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah inandırsın, sırf saçma sapan muhabbetleri bitirmek adına bi gün şakülü kaymamış bi RS alacam ve 400+ hp yapacam. Valla sıkıldım şu muhabbetlerden.
    Yok yürümüyomuş da etmiyomuş da.. Birileri yapmamış da yürümemiştir. Bu kadar zor mu bunu anlamak? Ne sanıyolarsa şu RS.leri? ? Turbo takılmış Toros motoru falan mı sanıyolar?
    Fanatiklik değil bu bakın.
    Ya havle..
    Simdiye kadar megane rs le ugrasmis kisilere kufur etsen daha iyiydi.

Herkes mal yapamadi bu arabalari. Bi sensin bu arabayi yürütecek üstün kişi öylemi?

Cok ugrasan oldu megane rs lerle. Olmadimi olmuyor.

Beyine mudahele edemiyosun.enj yetmiyo her istedigini takamiyosun. Onu yaptin emme manifoldun yetmiyor.onuda yaptin gaz kelebegi yetmiyor. Hepsini çözdün kol yetmiyor. Onu çözdün krank yetmiyor. Yaglama yetmiyor.

Almanyada bi eleman varmista 500 hp yapmış. Arabaya bi bakiyosun frankensteina dönmüs, bu isin ticaretini yapan ,garaji olan bi eleman.
    Git bi tfsi al hic biseyini elleme bi hybrid turbo tak 400 hp vermezse gel yanima.

Yani isin özü yapilmadigi icin degil olmadıgi icin kimse yapmıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler