User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
138 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngilizcen + paran (kıyabileceğin) varsa yönlendireyim ben seni.
    Neden ingilizce dersen, o dili konuşan arkadaşlar artık 350-380 hp yürüyen rs.lerden artık bıktı da ondan. Bilmem anlatabildim mi?
    İngilizce yok ama Google translate ile idare ederim deme. Olmuyo. Bak o zaman hakkaten Frankeştayn olur araba; haklısın.

Ayrıca, küfür edecek bişey yok ki eskiden uğraşmış insanlara. Mal onun para onun. Çok akıllı geçinip tek yazılım ile motoru mundar ettiyse lafı sözü olur anca. Yoksa bana ne. Herkesin malı kendine.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane 2 RS'in en büyük talihsizliği beyini, beyin demeye bin şahit gerek kimse o yüzden uğraşmak istemiyor. Beyini halledince enjektör yetmiyor doğrudur ama yurt dışında herkes 630 cc zaten bu yüzden.

Megane 3'lerin beyin iyi, vvti var güç daha yüksek, ama 350+'ta kol gidiyor - muza dönüyor.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Golf 8R / 48.40 @Körfez
    Fiesta ST MK8 / 2.23 @İstanbulPark

iynn-RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngilizcen + paran (kıyabileceğin) varsa yönlendireyim ben seni.
    Neden ingilizce dersen, o dili konuşan arkadaşlar artık 350-380 hp yürüyen rs.lerden artık bıktı da ondan. Bilmem anlatabildim mi?
    İngilizce yok ama Google translate ile idare ederim deme. Olmuyo. Bak o zaman hakkaten Frankeştayn olur araba; haklısın.

Ayrıca, küfür edecek bişey yok ki eskiden uğraşmış insanlara. Mal onun para onun. Çok akıllı geçinip tek yazılım ile motoru mundar ettiyse lafı sözü olur anca. Yoksa bana ne. Herkesin malı kendine.
    Sifir ingilizce ile 650 hp cupra yaptim 5 saniye 100-200 kosuyo.

Hadi yürü forum okumaya devam et sen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrica kimse yapamaz sadece ben yaparimda demiyorum.

Tr de su an ayni setup 5 sn kosan en az 10 tane tfsi var.

Megane 2 rs den bi yol olmaz bunu kafana sok artik.

Araban elinde kalacak korkusu ile insanlari yanlis yönlendirmeyide birak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu sen niye gerildin ki şimdi?

Arabam elimde kalmaz. O konuda boş kağıda imza atarım. Sen rahat ol. MOG plaka RS elde kalmaz. Haset duygularını az da olsa bastırabildiğin uygun bi zamanda gerek servislerden, gerek sosyal çevreden araştırman kafî gelecektir
    Herşeyi geçtim, satan da yok zaten. Duyarsan buraya yazarsın.

Megane 2 RS'ten bi b.k olmuyosa sen neden gerildin ben ona takıldım asıl.
    Megane 2 RS.in derdi (beyin, enjektör, vb. vb.) seni germiş sanki. Sakin olalım bence.
    650 hp almışsın bak. Ne güzel. Kullan, bak keyfine. Benim arabamdan yaklaşık 3 kat daha güçlü. Ne güzel
    Kıskandım bak şimdi.
    650 değil, 1650 yap sen. Belki anca tatminsizlik engelini aşabilirsin.

Neyse..
    Geyiği bırakıp bi iki çift laf edecem. Kırgınlığa gerek yok şimdi yok yere.
    Bakın, ister inanın ister inanmayın; TRde Avrupa'daki örnekleri kadar para harcanmıyor. İsterseniz araştırın. Gizli saklı, devlet sırrı bi olay değil bu. Belli başlı forumlar da zaten yıllardır aktif. Bu tarz upgrade yapan çoğu kullanıcı da hala aktif. En azından ben çoğuyla görüşüyorum. Ben de bi ara gaza gelmedim değil. Ama arabaya kıyamadım. Başka bi araç alıp fanzeti yapılır mı yapılır..

TRde hala kilitli diferansiyel için, viraj mı kasıyoz ne gereği var diyen büyük bir çoğunluk var. Kilidi sadece viraj için yapıldığını sanıyo adam. Ya da işine öyle geldiği için öyle konuşuyor. RS için konuşuyorum. Bu düşüncedeki adama +30/+40 lira harca, 300-400-500+ hp yap diyerek yaptıramazsın. Tamam herşey maddiyat; eyvallah. Ama parasına kıymayan büyük bir çoğunluk var. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi??

Benim sıkıntım performans değil. Yoksa 50 kere yapmıştım. Dediğim gibi arabaya kıyamıyorum. En önemlisi de zamanım yok denecek kadar az. :/
    Konu kalipson tarafından (02-04-2019 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane 2 RS'in en büyük talihsizliği beyini, beyin demeye bin şahit gerek kimse o yüzden uğraşmak istemiyor. Beyini halledince enjektör yetmiyor doğrudur ama yurt dışında herkes 630 cc zaten bu yüzden.

Megane 3'lerin beyin iyi, vvti var güç daha yüksek, ama 350+'ta kol gidiyor - muza dönüyor.
    Orijinal beyin ile 500+ hp alan var. :/

O kadar abartmayayım ama araba da azcık yürüsün diyenler de zaten 350+ hp.lerde genelde. 630cc ile.

Şimdi buna da yalan derler.
    Megane 2 rs.ten bahsediyorum.

Biri duymuş, biri görmüş gibi söylenti değil... Sosyal medyayı takip etsin merak eden varsa. Açsın okusun, görsün. Google translate ile bile olsa anlayabilir sanırım.
    Konu kalipson tarafından (02-04-2019 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalipson

Kendini ve kendi arabani övmekten başka bildigin bisey yok. Ha birazda ingilizce biliyosun galiba devamli irdelemenden belli oluyor.

Belki insanlar para harcamak istemedigi icin degil onlarda arabalarina kiyamadiklari icin yapmiyolardir.
    Ama yokk en temiz sende digerleri çöp. Sen arabaya kiyamiyosun ama digerlerinin zaten çöp arabalari. Onlar olsa olsa paralarina kiyamiyodur.

Kimse para harcamadigi icin 400 hp megane yok. Ama sen yapsan olur.

3 cumleyle hayatini özetliyorum ama kizmiyosun demi.

Ayrıca beni gerek meg2 rs in sorunları degil. Bunca insan bu sorunlari aşamamışken senin gibilerin klavye başında bu sorunlari asabilecegini iddia etmesi.

Meg2 rs e kilit coil vs yap piste gir bence cok zevkli bi arac cikar. Ama mucizeler yaratamaz. F/p konusunda da sadece F de avantajli olur. Ucuza alir binersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimsenin arabasına çöp demedim. İma da etmedim. En iyisi bende demedim, ima da etmedim. Hangi yazımdan bunları çıkardın anlamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalipson

Kendini ve kendi arabani övmekten başka bildigin bisey yok. Ha birazda ingilizce biliyosun galiba devamli irdelemenden belli oluyor.

Belki insanlar para harcamak istemedigi icin degil onlarda arabalarina kiyamadiklari icin yapmiyolardir.
    Ama yokk en temiz sende digerleri çöp. Sen arabaya kiyamiyosun ama digerlerinin zaten çöp arabalari. Onlar olsa olsa paralarina kiyamiyodur.

Kimse para harcamadigi icin 400 hp megane yok. Ama sen yapsan olur.

3 cumleyle hayatini özetliyorum ama kizmiyosun demi.

Ayrıca beni gerek meg2 rs in sorunları degil. Bunca insan bu sorunlari aşamamışken senin gibilerin klavye başında bu sorunlari asabilecegini iddia etmesi.

Meg2 rs e kilit coil vs yap piste gir bence cok zevkli bi arac cikar. Ama mucizeler yaratamaz. F/p konusunda da sadece F de avantajli olur. Ucuza alir binersin.
    Güzel kardeşim..

İdrak yolları enfeksiyonu mu geçiriyosun ne geçiriyorsun; anlamadım. Anlama sıkıntısı var galiba.

Bunu yapan adamlar var diyorum. Hem de çok diyorum. Bunu da paylaşıyorlar diyorum. Dyno sheet.lere varasıya diyorum (bak yine ingilizcemin olduğunu vurguladım). İlla yurtdışında olmaları mı rahatsız etti seni? İlla eline alıp yoklaman mı lazım o arabaları?

Elalem Mars'a gitti, biz gidemedik diye oraya gidilemez mi diyosun yani? Senin dediğin işte tam olarak da bu.

Bu konuyu daha fazla uzatmayacam. Kim neyi alıyosa alsın. Bana faydası yok.
    Ben VAG grubunu asla b.klamıyorum. Bilakis imreniyorum. Adamlar müşterisinin verdiği paranın karşılığını vermiş diyorum her fırsatta. Ama sen yapılmış örnekleri olmasına rağmen, arabayı b.kluyosun. Kusura bakma ama yaptığın bu.
    Ben RS süper demiyorum. Yapılmak istendiği zaman ve paraya da kıyarsan oluyor, olmuş örnekleri de bi dünya mevcut diyorum.
    Daha nasıl anlatılır hem bilmiyorum hem de sıkıldım.

WhatsApp grubumuz da var. Buyur oraya da bekleriz. Gelirsen göreceksin ki en yavaş RS.in bende olduğunu sürekli itiraf ediyorum. Çünkü yazılım bile yok ve ona buna saplama gibi bi iddiam da yok. Mutlu mesut yuvarlanıp gidiyoruz işte.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu pist ile alakalı kaksa keşke...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 7 Gti 2014 69.000 km
    İlan No: 604108769
    Volkswagen / Golf / 2.0 / GTi / Golf 7 Gti 2014 69.000 km sahibinden.comda - 604108769

Konuya geri dönmek gerekirse, şu araç fena değil. Sadece hasarlı, hasarlı bir arabaya göre fiyatı yüksek. Saçma sapan bi kaza yapmıştı galiba, fotoları var bende, ön 2 airbag açılmış vs, kaportada bişi yok gibi. İyice baktırılıp sağlam bi pazarlık yapılırsa 10 bin tl kadar, bence alınabilir. Epeydir satmaya çalışıyor sahibi, o da artık satmak istiyodur.

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf 7 Gti 2014 69.000 km
    İlan No: 604108769
    Volkswagen / Golf / 2.0 / GTi / Golf 7 Gti 2014 69.000 km sahibinden.comda - 604108769

Konuya geri dönmek gerekirse, şu araç fena değil. Sadece hasarlı, hasarlı bir arabaya göre fiyatı yüksek. Saçma sapan bi kaza yapmıştı galiba, fotoları var bende, ön 2 airbag açılmış vs, kaportada bişi yok gibi. İyice baktırılıp sağlam bi pazarlık yapılırsa 10 bin tl kadar, bence alınabilir. Epeydir satmaya çalışıyor sahibi, o da artık satmak istiyodur.
    Bu aracı biliyorum 1 senedir girip çıkıyor ilanlara. Hani ufak tefek hasarları önemsemiyorum ama bu kadar hasarlı bir araç da düşünmüyorum açıkçası.

Acele etmek de istemiyorum bir yandan, çünkü uzun bir süre binmeyi düşünüyorum. İçime sinecek bir araç arıyorum.

Araba bulamazsam da, alamadığım Gti'ın rehin durumunun çözülmesini beklerim birkaç ay.

Buraya yazma sebebim hani olurda sahibindene koymamış olup, satmayı düşünen vs vardır diye.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GOLF 7 gti en mantikli arac olur bencede..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu da gereksiz atarlanmalar dolayısıyla mundara bağlıyoduk az kalsın. Kusura bakmayın..

Yüklenecekse VAG grubu ve ben de Golf GTI diyorum.

Yok, yüklenmeyecekse ve yeterli gelir diye düşünülüyosa (başka faktörler de devreye girebilir - orijinal kalsın - çok kurcalanmasın - vb. - vb. ) Megane 3 rs diyorum.

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu da gereksiz atarlanmalar dolayısıyla mundara bağlıyoduk az kalsın. Kusura bakmayın..

Yüklenecekse VAG grubu ve ben de Golf GTI diyorum.

Yok, yüklenmeyecekse ve yeterli gelir diye düşünülüyosa (başka faktörler de devreye girebilir - orijinal kalsın - çok kurcalanmasın - vb. - vb. ) Megane 3 rs diyorum.
    Hangi seçeneği alırsam alayım yavaş yavaş da olsa yükleme planım var. Gti'da motorun önü açık, dif ve fren zamanla takarım.

Öbür seçenekler piste daha hazır fakat Gp 1.6 olduğu için motor içine girmeden yüksek güçler alamıyorsun. Bu da büyük maliyet demek. Megane Rs'e değinmiyorum yukarıda tartışıldı zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brnkskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi seçeneği alırsam alayım yavaş yavaş da olsa yükleme planım var. Gti'da motorun önü açık, dif ve fren zamanla takarım.

Öbür seçenekler piste daha hazır fakat Gp 1.6 olduğu için motor içine girmeden yüksek güçler alamıyorsun. Bu da büyük maliyet demek. Megane Rs'e değinmiyorum yukarıda tartışıldı zaten.
    Yeni GP2 sahip olmuş biri olarak -her ne kadar çok kullanabilmiş olamasamda- fabrika verisindeki beygirlerden daha hızlı giden bir araç..Buna etken kilodur, vites oranıdır, aktarmadır, aerodur bilemem ama hissiyatın dışında 250-260 hplerde bir GP2 300 hp 2lt daha ağır hothache yakın yürür(belki geçer) diyebilirim.
    Ama yinede beklentiniz 100-200 süreler yanında 2.-3. garaj aracı olarak , fiyatına göre ; sürüş keyfi , arada pistede çıkarım ön planda olarak tercih listenizde tavsiye ederim..
    Bunun yanında Megane 3 RS te listenizde bu amaca uygun diğer tercih olarak doğru adres , sadece sürüş keyfi kısmı -göreceli- , daha üst marka imajı , tasarım ile GP tercih ettim şahsen..
    RPMTURK

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf gti ıcın mutlaka fren,amortısor,vıraj demırı,kamber gerek.
    Hatta ozan a aldıgımız golf vardı,sıyah. Herseyı vardı ve uyguna gıttı.
    Gp2 yazılımla 12sec gıder. Buda 320hp hothatch kadar yurur. Herseyı de hazırdır.

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1) golf 7 gti

2) PS 308 gti

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane 3 rs leri hem sayısı az hem de istenen fiyatlar günlük saatlik hatta dakikalık olarak değişiyor. Dow Jones daha stabildir.

Bu arada habire fiyat değiştiren arkadaşların araçları epeydir satılık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler