User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: Kirmizi polo gti araniyor. 4 kapi cam tavan cth motorlu

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayın yazılımla alakası yok. 80.000 KM'den sonra bütün açılmamış CAV CTH motorlar pimi çekilmiş bombadır.

Yağ yakma sorunu genelde hepsinde var üzerine oem beyin programı 98 oktana benzine göre yapıldığı için detonasyon dediğimiz vuruntulu çalışma durumu olur. Sonrasında motor kırar.

Doğru yazılım ülke şartlarındaki benzine göre yada methanol kit etanol tolyen gibi kimyasallarla avans açıldığında motoru kırmaz aksine daha sağlıklı olmasını sağlar.

Stock gti alıp 2 sene 25.000 km bindim hepsi kendi tecrübemdir. Bir çok 1.4 tsi otomobil tune ettim.

.
    201 Bin Km de GTI sahibiyim "0" km den beri bende bir GTI a benden daha uzun süre binen duymadım vardır belki.
    Ben henüz motor olarak hiç problem yaşamadım dsg belli hep sıkıntı hep sıkıntı bıktırıyor insanı
    Tsı için 80 binden sonrası bomba demek ciddi iddialı olmuş
    O 100 bin Km deki araçlar acaba gerçekte kac binde ?
    10 yaşındaki arabalar ne hikmetse hep 100 bin km civarında bi biz dünyayı dolaştık galiba
    Yazılımla direkt alakası var piyasada arabayı resmen bozan yazılımcı !!! çok sonra gidince abi valla yazılımla alakası yok hep öyle olur zaten..
    İşini iyi yapan zaten kendini belli eder öncesinde sonrasında özellikle sonrasında..

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    201 Bin Km de GTI sahibiyim "0" km den beri bende bir GTI a benden daha uzun süre binen duymadım vardır belki.
    Ben henüz motor olarak hiç problem yaşamadım dsg belli hep sıkıntı hep sıkıntı bıktırıyor insanı
    Tsı için 80 binden sonrası bomba demek ciddi iddialı olmuş
    O 100 bin Km deki araçlar acaba gerçekte kac binde ?
    10 yaşındaki arabalar ne hikmetse hep 100 bin km civarında bi biz dünyayı dolaştık galiba
    Yazılımla direkt alakası var piyasada arabayı resmen bozan yazılımcı !!! çok sonra gidince abi valla yazılımla alakası yok hep öyle olur zaten..
    İşini iyi yapan zaten kendini belli eder öncesinde sonrasında özellikle sonrasında..

Yazılımcı falan değilim bu arada bilinçli kullanıcıyım tecrübelerimi aktardım

Kim ne yapmış hangi yazılımcı arabayı bozmuş ilgilenmiyorum. Benim istediğim basınç avans ve hava yakıt karışımını içeren dosyayı yükletiyorum hepsi bu

DSG içinde bir paragraf yazardım ama sizin tecrübeniz daha fazla muhtelemelen biliyorsunuzdur.

KM yaparak bişeyler öğrenilseydi babam uzun yol şöförü yeri geliyor onun tırı içinde araştırıp ustalara iş tarif ediyorum.

İddalı yazıyorum ama hepsini TECRÜBE ile konuşuyorum. İyi forumlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VAG grubu, sunduklarıyla birlikte emsallerine göre her zaman birkaç tık pahalı olmuştur. Sıfırda da, ikinci elde de.
    Ama şu DSG hikayesi mide bulandırıcı maalesef. En azından bana göre öyle.

Allah sabır versin sahiplerine ya da niyetine girenlere. Her an bişey olabilirmiş beklentisi huzur kaçırır cinsten. Bisiklet değil ki kolay kolay ve ucuza yaptırasın.

Polemik için yazmadım; keza uzun yıllardır mevzusu dönen bir şanzıman. :/

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

KM yaparak bişeyler öğrenilseydi babam uzun yol şöförü yeri geliyor onun tırı içinde araştırıp ustalara iş tarif ediyorum.

Varilan ve anlasilan noktaya bayildim
    Iyi forumlar

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan ve görüşlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Evet aracı alınca ya bunları 0 dan yapmak lazım oda ayrı bir maliyet en az 20 30 arası yiyecek. Km lerin çoğu yüksek birde hatasız sorunsuz denilen araçlarda ve stage 2 plus yapılıp stok diye sattırmaya çalışanları gördükçe ümidim kalmadı açıkçası.

Kafamıda aracın kasko değeri olsun model ve km olarak verilen değere bakınca ayrıca yapılacak masrafta ciddi boyutlarda olunca temiz arabada olmayınca vazgeçtim gibi.

Modelli arabaya dönüş yapıyorum. İçimde kalan bir araba olarak devam edecek herhalde inş birgün stage 3 lü binerim.
    doğuştan araba manyağı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler