PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maltepe shell (kapet e-5) hırsızlık

dixi
14-11-2011, 17:53
Benzincideki İnanılmaz Hırsızlık Polis Kamerasında

Maltepe'de çalıştıkları benzin istasyonuna gelen müşterilerin aldıkları benzinin yarısını aracın deposuna, yarısını ise kendi bidonlarına dolduran pompacılar polis kamerasına işte böyle yakalandı. Polis, 3 günlük takibin ardından 6 kişiyi gözaltına aldı.

Olay, Maltepe'de bulunan bir benzin istasyonunda yaşandı. Güvenlik Timleri, bir ihbar üzerine benzin istasyonunu 3 gün boyunca uzaktan takip etti. Kamerayla da görüntülenen takibin ardından, benzincide görevli pompacıların, müşterilerin aldıkları benzinin yarısını araçların deposuna, yarısını ise kendi bidonlarına doldurdukları belirlendi. Benzincide çalışan T.A. (38), K.A. (50) ve C.B.'nin (44), istasyona gelen müşterilerin aldıkları benzinin fiyatını kredi kartı ile ödemek için içeri girmelerini fırsat

bilip, yanlarında bulunan çöp kovası ve bidonlara benzini doldurdukları tespit edildi. Zanlıların, müşteri içeri benzin istasyonun marketine gittiği sırada kendi bidonlarına, müşteri işini bitirip aracının yanına geldiğini ise aracın deposuna benzin doldurdukları belirlendi. 3 gün boyunca Güven Timlerinin takibinde olan ve yaptıkları hırsızlık polis kamerasıyla da görüntülenen zanlılar, polisin düzenlediği operasyonla suçüstü yakalandı.

Hırsızlık zanlılarından C.B.'nin daha önce de bir çok suçtan gözaltına alındığı ve bir vatandaşın şikayeti üzerine hala devam eden bir mahkemesi olduğu öğrenildi. Zanlıların çaldıkları benzini kendi araçlarında kullandıklarını iddia ettikleri ifade edildi. Sabah mesaisi ile başlayan zanlıların öğle saatlerine kadar yaklaşık 50 litre benzin çaldıkları iddia edildi. Polis, gece mesaisi yapan diğer 3 çalışanı da aynı yöntemle benzin çaldıkları iddiasıyla gözaltına aldı. Gözaltına alınan hırsızlık zanlıları

ifadeleri alınmak üzere Maltepe Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü. Benzin alan müşteriler ve işyeri sahibinin de pompacılardan şikayetçi olduğu öğrenildi. Zanlılar, sorgularının ardından Kartal Adliyesi'ne sevk edildi.

Kaynak : Reklam (http://www.haber3.com/benzincideki-inanilmaz-hirsizlik-polis-kamerasinda-1076223h.htm#ixzz1dhQANPJR)

DUYARSIZ KALMAYALIM

SHELL TÜRKİYE
Şikayet ve Geribildirimler : onerileriniz-TR@shell.com

cembozbey
14-11-2011, 17:57
bu seninde halen hukuki surecte oldugun istasyon deilmi ahmet zaten hırsız oldukları ap acık belliydi maili dosuyorum hemen

97 oktan olmayan ender shellerdendi zaten :D

dixi
14-11-2011, 17:59
evet kardeşim şuan mahkemeliğim orayla şubatta ilk duruşmam olacak. az önce foxtv de anahaberde seyredince hemen paylaşmak istedim. videoyuda bulur bulmaz ekleyeceğim.

freelife
14-11-2011, 18:01
birkere ordan aldım hayatımda benzin ve son olmuştu her yönden belliydi birşeyler olduğu ( hergün ordan geçerim ona rağmen hiç almam benzini ordan )

Evrenoz
14-11-2011, 18:03
Adamlara bak ya..

Bir ton suçtan hüküm giymişsin, istasyon sahibi sana bir şans daha vermiş. İnsan gibi çalışacağına gene hayvan gibi hırsızlık peşinde koşuyorsun.. Böylelerine şans mans vermeyeceksin..

cembozbey
14-11-2011, 18:03
işin ilginc yanı shellin burda halen bayiligini tutması

dixi
14-11-2011, 18:04
istasyon daki herkez organize ben bizzat yaşadım biliyorum. üstkatta tv başında oturan aga odasında aramızda halledelim diyodu bana o yuzden komple hırsızlık.

eser
14-11-2011, 18:04
neden sadece pompacıları almışlarki orada da sonuçta guvenlık kameraları var bu işin oranın patronları yaptırıyor demekki yada üst düzey yöneticiler

Evrenoz
14-11-2011, 18:05
işin ilginc yanı shellin burda halen bayiligini tutması

Patronun eli varmıdır bilmem ama varsa bile "görmedim, bilmiyordum, kovdum elemanı" der devam eder bayiliğine herhalde

SekoLive
dixi yaşadıgın olay özel deilse ne yaşadın?

bazen araba cok yaktı diye hesapladıgımda aklıma böyle şeyler geliyordı adamlar yapıyormus harbiden. hiç yolumuz düşmedi allahdan maltepeye :)

cembozbey
neden sadece pompacıları almışlarki orada da sonuçta guvenlık kameraları var bu işin oranın patronları yaptırıyor demekki yada üst düzey yöneticiler

kesinlikle ahmetin bizzat basından gecen bi olay var ve suanda kendisininde bahsettigi gibi hukuki surecte ama pompacılarla deil olay kasiyeryle patronuyla pompacısıyla cok buyuk olaylar dönuyo

H22Power
14-11-2011, 18:06
97 oktan satmayan sattığı 95 oktanında bir halta benzemediği bir benzin istasyonudur 20 senedir ya 3 ya 4 sefer benzin aldım oda mecbur kaldıysam bu yeni bir olay değil bayadır yapılan bir olay eskidende başka bir istasyonda bir müşteri atıyorum 50tl lik yakıt alıp gidiyor müşteri gittikten sonra pompacılar pompanın hortumunda kalan yaklaşık 1 litre benzini hortumun üstüne basarak pompalamak sureti ile kendi kablarına dolduruyorlardı orda kamera var ve bu tür hırsızlıklar işyeri sahibinin izni yada haberi olmadan yapılamaz zaten kendilerini aklamak için bilmiyorduk bizide dolandırdılara yatıp adamlardan şikayetçi olmuşlar burda yapılacak tek bir olay var istediğiniz benzin miktarı deponuza dolana kadar pompa başında durmak gerekli ayrıcada şunu size tavsiye edebilirim benzini pompanın 1. kademesinde bastırın 3.veya 4. kademede basıyorlar hızlı dolsun diye içeri örnek 50 tl lik yakıtta 40 liralık yakıt 10 liralık hava basıyorlar bilginize..

dixi
14-11-2011, 18:07
dixi yaşadıgın olay özel deilse ne yaşadın?

bazen araba cok yaktı diye hesapladıgımda aklıma böyle şeyler geliyordı adamlar yapıyormus harbiden. hiç yolumuz düşmedi allahdan maltepeye :)

benim olay 2 ay oldu baya uzun şimdi burda anlatmaya gerek yok çunku aklıma geldikçe sinirleniyorum. sadece pompacıyı yakaladım ve olanlar oldu :)

KM_562
14-11-2011, 18:07
Serefsizler , zaten benzini alırken kol gibi fiyatlarda alıyoruz bide çakallık yapıyolar. Yatcak yerleri yok bunların :S

dixi
14-11-2011, 18:08
yanlız videoyu nette bulamadım henuz bulan olursa eklesin lütfen

cembozbey
14-11-2011, 18:09
maili attım ardından onayı geldi üsenmeyi beyler hergun bilmeyen birsuru arkadasımız benzin alıyordur belki halen ...

Sirketimiz ile irtibata geçtiginiz için tesekkür ederiz.

Müsteri Hizmetleri Temsilcimiz taleplerinize haftasonlari ve resmi tatiller disinda 24 saat içerisinde cevap verecektir.
Akaryakitla ilgili talepleriniz Pazar günleri ve resmi tatiller disinda isleme alinacaktir.
Online siparis vermek için lütfen Shell eServe (http://www.eserve.shell.com) internet sitesini ziyaret ediniz.

Lütfen bu e-postaya cevap vermeyiniz.

Shell Müsteri Hizmetleri
Gulbahar Mh. Salih Tozan Sk. No:18
Karamancilar Is Merkezi B Blok 34949
Esentepe - Sisli, Istanbul, Turkey

EvoX
14-11-2011, 18:10
Adamlara bak ya..

Bir ton suçtan hüküm giymişsin, istasyon sahibi sana bir şans daha vermiş. İnsan gibi çalışacağına gene hayvan gibi hırsızlık peşinde koşuyorsun.. Böylelerine şans mans vermeyeceksin..

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup: Sonra insanlara şans verilmiyor diyorlar gelde ver .

onursumer
14-11-2011, 18:29
yarım günde 50tl hadi duz 200tl desek

ayda 6000tl lik benzin yapar patron vs hepsi işin içinde olmadan mümkün değil günlük 50tl çok iyi bir rakam

ama patron için kolay kovrum der eleman yapmış der bi kılıf uydurur

dixi
14-11-2011, 18:31
ne 50 siya günde en az 1000- lira araba başı 20 tl den hesap edersen buyuk para

63owen63
14-11-2011, 18:33
showtv'de video'su yayınlandı net'e de düşer birazdan.

dixi
14-11-2011, 18:37
şimdide kanal d de haberde :)

Ahmet Saraçoğlu
14-11-2011, 18:38
şuan d de haberi var

berkay_aydin
14-11-2011, 18:39
Şerefsizler :ofk: Günlük 800 lira

SekoLive
14-11-2011, 18:41
ya o değilde lpgyi çalmaya çalışan varmıdır :D onu çalarken pompayı kovaya değilde direkt kendilerine monte etmeleri gerek sanrım :D

dixi
14-11-2011, 18:42
war tabiki ordada başka dümen var 50 istiyosun 30 koyuyo bi onceki arabanın fişini veriyo sana 50 diye hele fiş istiyomusun diye soruyosa bilki öpüldün :)

tandogan
günde temiz 1000 lira cepte ...

CC+
Sımdıızledım Televızyonda ana haberde korkunc!

Murat
14-11-2011, 18:44
fena hakkatten ya demin izledim.

dixi
14-11-2011, 18:45
DUYARSIZ KALMAYALIM

SHELL TÜRKİYE
Şikayet ve Geribildirimler : onerileriniz-TR@shell.com

EmreAygun
14-11-2011, 18:50
Bende izledim az önce Atv de.. Harbi tam O**spu Çocukları bunlar ya.. :@

ukku
14-11-2011, 18:52
Ben babamın 10 sene önce "Bunlar dolandırıcı" dediği zamandan beri marketinden su dahi almıyorum. Hatırlayanlar vardır eskiden masmavi kocaman bir istasyondu. Şimdi dolandırıcılıkları tescillenmiş :)

berkay_aydin
14-11-2011, 18:53
war tabiki ordada başka dümen var 50 istiyosun 30 koyuyo bi onceki arabanın fişini veriyo sana 50 diye hele fiş istiyomusun diye soruyosa bilki öpüldün :)

pompanın üzerinde yazıyor onu nasıl çözüyorlar ?

Derman
14-11-2011, 18:55
aq şerefsizleri yaaaa..şimdi haberlerde gördüm...artık yakıt alırken pompacının başında beklicem...

SekoLive
14-11-2011, 18:56
bu haber istemsiz bütün pompacıların işini zorlaştırcak... dürst çalısan insanlarında başı cok ağrıcak.

dixi
14-11-2011, 18:57
ya burası çok işlek bi yer aynı pompada bissuru araba oluyo surekli zaten benzincilerde 20 50 100 liralık benzinler sürekli alınıyo fiş isteediğin kadar o yuzden fişine dikkat etmek lazım. bana iki ayrı fişi birleştirip vermeye çalıştılar ben ole yakaladım. fiş istemessen zaten sana yazmadım plakanı diyo.

Nires
bundan sonra pompacılara sorarız abiye depoyamı koyuyorsun bidonamı :) şaka bir yana bu işi sadece pompacı yapamaz benzin istasyonu sahibi hiçmi farketmedi bu işi

onurgoyunc
hep pompanın başında beklerim. tık sesini duyarım tam olarak ne kadar ödeyeceğimi görüp öyle girerim içeri. bu adamlar gibi daha çok yapan vardır

aslında en iyisi yurtdışındaki gibi olması, herkes doldursun kendi aracının deposunu

Frid
yuh bu kadar salakta hırsızlıkmı yapılır arkadaş :D

geçmiş olsun arkadaşlar

ErenErdem
14-11-2011, 19:02
bende izledim, nedir bu herkes ayrı bir üçkağıtta!!

devil_berk22
14-11-2011, 19:19
bu akaryakıt hırsızlığının amatörce yapılmış olanı ben 50 tl aldığım zaman yol bilgisayarına bakıyorum bikaç petrol ofisi ve luk oil bayisinde pompanın ayarlarıyla oynanıp 1 lt yerine daha az koyduğunu ancak ekranda 50 tl yazdığını görüyorum ancak ispatlayamıyorsun o ayrı mesele.

Göki,ZD
14-11-2011, 19:20
katıksız o.ç. ları

cem36
14-11-2011, 19:25
Motoru servisten aldıgım zamanlar içinde benzin kalmamışsa en yakını orası dıye gıdıyodum zaten 5 kere girdiysem 3 keresinde benzin yok veremiyoruz dedıler.
Ya böyle bı duruma patrondan göz yumuyodur yada patron gelmıyodur. Benzinlikte patron yada müdür oldugu halde bu işlerin olma ihtimali yok

trgy
14-11-2011, 19:26
süzme o ç ları.

dixi
14-11-2011, 19:39
bu akaryakıt hırsızlığının amatörce yapılmış olanı ben 50 tl aldığım zaman yol bilgisayarına bakıyorum bikaç petrol ofisi ve luk oil bayisinde pompanın ayarlarıyla oynanıp 1 lt yerine daha az koyduğunu ancak ekranda 50 tl yazdığını görüyorum ancak ispatlayamıyorsun o ayrı mesele.

kardeşim ödeme yaptığın yerde ana bilgisayar var orda tüm hareketler kayıt ediliyo istediğin zaman sana ordan senin arabanla alakalı çıktıyı vermek zorundalar bilginiz olsun.

metin
14-11-2011, 19:42
Bende daha önce duymuştum böyle olaylar oldugğunu kapetde

yasarım
14-11-2011, 19:51
sfersizler hemen mail atiyorum ahmet :( bu tarz olaylarin oldugunu duymustum ama alelen bu kadarda yapildigini hic dudunmemistim artik benzin alimlarimda daha bi dikkatli olucam ...
bugun sana yarin bana hemen maili atiyorum arkadasalar hep beraber olalim bu tarz olaylara krsi duyarsiz kalmiyalim

bilgilendirme icin tesekkurler ahmetcim ...

dixi
14-11-2011, 19:53
burası alenen yapmaya başlamıştı çok ii oldu bu olay bunu yapan başka akaryakıt istasyonları da vardır muhakkak. en azından tepkimizi ortaya koyalım bi şekilde düzelmesi lazım bu işlerin.

SErhat.
14-11-2011, 20:08
İnsanlar nerden ne çalsamın peşindeler resmen..

0zan
14-11-2011, 20:09
Akaryakıt fiyatları bu kadar hızlı yükselirse olacağı budur. Benzinin litresi 10TL ye çıktığı vakit benzinlik girişinde "paket ve çantayla girilmez" yazısı altında polis bekler, giremeyenler dışarıdan izler v.b daha neler olacak bekleyip göreceğiz.

yasarım
14-11-2011, 20:44
burası alenen yapmaya başlamıştı çok ii oldu bu olay bunu yapan başka akaryakıt istasyonları da vardır muhakkak. en azından tepkimizi ortaya koyalım bi şekilde düzelmesi lazım bu işlerin.

aynen cok haklisin
konu uppp

sinan-s
14-11-2011, 20:57
Vay bee ilki ordan hiç benzın almamaışım...

sertac1
14-11-2011, 21:22
bizim ülke olarak bazı şeyleri değiştirmemiz gerekecek

nasıl cesaret ediyorlar merak ediyorum

Kapatsınlar İstasyonu

Ome_RS
14-11-2011, 21:46
Ekmek yediği kaba hacet gidern modeller bunlara hak ettiğini yediriceksin..

fastchild
14-11-2011, 21:47
vay süzme ....'ler adamların istasyon paravan şirrket gibi bişiydi zaten
çevre düzenlemesi vasat
hava pompası tarihi eser geneldede hava yok zaten
su ben 10 yıldır aktığını göremedim

bi iki defa E36'ya yakıt almıştık pompa fişi istemek alışkanlıktır bende allahtan fişte plakam yazacak eve gelince plakalar kesip saklıyorum :D

shellden çok yakıt almak isteyen Ford Şahsuvaroğlunun altına açıldı yeni bir shell birsürü tanıdıklarımız var orada sıkıntı olmaz ama LPG yok

dn4859
14-11-2011, 21:54
pompacının başında boşuna beklemıyomuşum ama hava basmasına engel degıl tabi

alper_pug
14-11-2011, 22:32
Benzin pompalarıda eski püskü , 30 yıllık benzinci havasındaydı. Hiç güven vermiyordu zaten görüntüsü.

Melih-Ö
14-11-2011, 22:40
Yıllarca düşünsem aklıma gelmez yuh beee

Eyüp
14-11-2011, 22:42
Kendi aracıma istanbulda ve sakaryada hep aynı yerden mazot alırım..

Aldığım pompa bile %90 aynı olur..Hayatta bilmediğim yerden ne benzin ne mazot alırım..

atituti
14-11-2011, 23:31
bızım burda pompacının bırınde 97 328 var eleman bıze pompalayarakmı kazanmış almış merak ettım sımdı , düşeyim bu işin peşine

GKD
14-11-2011, 23:37
benim anlamadım bu güvenlik kameraları illa hırsızlık yada olay oluncamı inceleniyo istasyon sahibi hiçmi izlemez yazık günah yaa...

dixi
14-11-2011, 23:47
komple şebeke bunlar. haberi olmaz olurmu ya

TheAce
15-11-2011, 00:41
ben bu kapet gibi yeri muhteşem ve aynı zamanda da türkiyenin en rezil istasyonu olma başarısını gösterebilecek bir shell olacağını düşünmüyorum. pompaları paslı çalışanlar bi ayrı hiç tadilat yapmıyor adam nedir ben anlamadım gitti...

Conqueror
15-11-2011, 01:34
Babam 3 tane megane değiştirdi. Ancak sonuncu megane bp nin dizeline sadece 2 yıl dayanabildi iki yıl sonra sivas yolunda araç iflas etti. Servis mazottan dolayı dedi. Babam bp ye gidince adamlar bizim mazot kalitemizin bu olduğunu herkes biliyor sen buradan alış veriş yaparken bu kaliteyi kabul etmiş oluyorsun dedi. İstasyon sahibi arkadaşı olmasına rağmen artık bp den alış veriş yapmıyor.

Jeandan-R
15-11-2011, 01:44
Her zaman dikkat etmek lazım...

Hicbir zaman depo dolmadan arabayı bırakıp gitmem kart cektirmeye.

Bende kart işlerini halledip benzin alıyorum bazen. Gerçi ataşehir opetteki görevli abi artık muhabbet ediyor benimle :D

onn_dear
15-11-2011, 02:24
keşke o sivri zekalarını başka alanda kullansalarmış adi herifler

Muharrem C.80
15-11-2011, 03:41
depo dolmadan aracın başından asla ayrılmam hatta cidden dolduruyormu diye pompanın yakıtı dolduruş sesini bile dinlerim. hiç şaşırmadım keza bekliyordum böyle bişeyler inceden patlak verdi bakalım çıkacakmı başka ortaya shellde olmasıda ayrıca ironik kaliteli benzinlik hesapta hep pahalı satar benzini diğer çoğu markaya nazaran. bayiliğide almaz ordan kendileride soyguncu zaten.
edit not. galerria opetinde kontrol edilmesi lazım ordada var bi çakallık hem benzini traş hemde opet tuvaleti temiz diye övünüyor bunlarınki hem leş gibi kokuyor hemde karavan tuvaleti gibi
birde geçengün bir olay gördüm geçerken hadımköyde bir opet benzinlikte pompacı gece 3 te almış eline bezi pompaların borularını tabancalarını onların uçlarını bile buz gibi havada canı sıkılmış gibi siliyor takdir ettim:)

zübeyir
15-11-2011, 07:02
Vallahi ben herzaman once gıdıp kartı cekıyorum.sonra gelıp su kadar doldur deyıp basında duruyorum.yapabılecegım en ıyı tedbır bu :D

EM-RE
15-11-2011, 07:19
O bu degilde bu insanlari anlamiyorum ya hicmi Allah korkusu yok.insan 5 sn durup ulan bunun hesabini diger tarafta nasil veririz diyemiyorlarmi yazik yemin ediyorum.

Maxi
15-11-2011, 07:28
Vallahi ben herzaman once gıdıp kartı cekıyorum.sonra gelıp su kadar doldur deyıp basında duruyorum.yapabılecegım en ıyı tedbır bu :D

en doğrusu budur

günümüzde bu kadar pahalı benzin karşısında bu memlekette ! az bile yolsuzluk yapılıyor, dikkatli olalım.

işi şansa bırakmayın
kaldırın kıçınızı gidip depoyu kendiniz açın
iş bitene kadar başında bekleyin ve depoyu siz kapatın, zor değil bunlar.

ben hep öyle yaparım, benimde başımdan bir kaç olay geçti çünkü
artık en az 15 senedir kazıklanmıyorum

sadece ark niyet değil birde ayakta uyuyanlar var
mozot yerine benzin, benzin yerine mazot koyan o kadar çokki

daha bir iki ay olmadı
yanaştım hemde motorsiklet ile
indim depoyu açtım bekliyorum ama pompacının beyni başka yerde belli
bekliyorum ne manyaklık yapacak diye tetikte
adam mazot pompasını getirmezmi ?
dedim napıyon dayı ? uçtun galiba ?
ehem şey ehuee kem küm

EM-RE
15-11-2011, 07:31
Ben megane i ilk aldigim zamanlar hep ayni skntiyi yasadim
Ne zaman pompya yanassam benzin koymaya calisiyordu soyleyincede bu nasi dizel ya spor araba degilmi diyordu.ilgilenmek lazim gercekten..

zübeyir
15-11-2011, 07:32
en doğrusu budur

günümüzde bu kadar pahalı benzin karşısında bu memlekette ! az bile yolsuzluk yapılıyor, dikkatli olalım.

işi şansa bırakmayın
kaldırın kıçınızı gidip depoyu kendiniz açın
iş bitene kadar başında bekleyin ve depoyu siz kapatın, zor değil bunlar.

ben hep öyle yaparım, benimde başımdan bir kaç olay geçti çünkü
artık en az 15 senedir kazıklanmıyorum

sadece ark niyet değil birde ayakta uyuyanlar var
mozot yerine benzin, benzin yerine mazot koyan o kadar çokki

daha bir iki ay olmadı
yanaştım hemde motorsiklet ile
indim depoyu açtım bekliyorum ama pompacının beyni başka yerde belli
bekliyorum ne manyaklık yapacak diye tetikte
adam mazot pompasını getirmezmi ?
dedim napıyon dayı ? uçtun galiba ?
ehem şey ehuee kem küm

birde benzın kapagını açmayın bekleyın.bir keresınde bana ollmuştu hemde ramazan gunu ucaga yetısıcekken.actım depo kapagını.dedım bekle cekeyım sonra doldur.adam bı geldım depoyu fullemiş.yanı depoyuda acmayın bekleyın.siz onlar doldurucakken bekle abı azıcık demesını bılıyolar. onlarda beklesınler. :) :D

Maxi
15-11-2011, 07:53
son birşeye açıklık getireyim

şimdi diyenler vardır, hem kredi kartı çekilecek hem aracın başında nasıl bekleyelim ??

onunda kolayı var
benzinciye girdiğiniz zaman yanaşmayın pompaya
marketin önünde durun
araçtan inin ve gidin kredi kartı ödemesini yapın + slipinizi alın
sonra binin arabaya pompanın birinin önünde durun

işte bitti gitti
ben hep böyle yapıyorum
sizde alışkanlık edinin

mody
15-11-2011, 07:59

şimdi diyenler vardır, hem kredi kartı çekilecek hem aracın başında nasıl bekleyelim ??

onunda kolayı var
marketin önünde durun

işte bitti gitti
ben hep böyle yapıyorum
sizde alışkanlık edinin

opetin tamamında var mı bilmiorum ama maslak opette pompaların başında kredi kartı makinası var, ödemeyide pompanın başında yapıyosunuz, uygulama çok iyi bence :icon_tup:

zübeyir
15-11-2011, 08:02

onunda kolayı var
marketin önünde durun

işte bitti gitti
ben hep böyle yapıyorum
sizde alışkanlık edinin

Bence hiç onada gerek yok.o sizi nasıl bekletıyosa benzın alırken sizde bekletebılırısınız.gıdın yanaşın.ının arabadan acmayın hıc bır seyı kılıtleyın aracı.bekle 2 dakıka krt cekıp gelıcem deyın.gidin cekın gelin sonra dolurun. en fazla 2 dakıka daha gec cıkarsınız.

mody
15-11-2011, 08:46
bide neden önce benzini doldurtup, dolum bittikten sonra arabayı kitleyip kart çektirmiyoruz içerde, onda ne gibi bi durum dönebilir?

pepecura
15-11-2011, 08:54
ben sadece wc sini kullandım :)

YUNUS
15-11-2011, 08:57
..........

Street
15-11-2011, 09:09
Hicbir zaman depo dolmadan arabayı bırakıp gitmem kart cektirmeye.

cMg
15-11-2011, 09:12
Pompadan çıkan fişi kesinlikle alın, plakanızı yazdırın yazarkasada oynama yapılamıyor, birde dolarken araç başında bekleyin.

DOHC
15-11-2011, 09:50
Bu da başka bir yöntem. Fişinizi mutlaka alın plakanız üzerine

http://ekonomi.milliyet.com.tr/pompada-fisli-kazanc/ekonomi/ekonomidetay/10.11.2011/1461266/default.htm?ref=yahoo

ErenErdem
15-11-2011, 10:48
Geçenlerde fiş istediğim zaman elle fiş veren bir opet bayisiyle karşılaştım :) üstelik istanbulun göbeğinde

Mertİ.
15-11-2011, 11:37
iki aracımdada taşıt tanıma sistemi var shellin biri dizel biri 97. 2 aracımada bostancı shellden alırım hep yada ataşehir shellden zor durumda kalınca bi sorun yaşamıyorum önceden hep yanaşır kartla alıcaksam ilk çektirir sonra doldururum. merak etmeyin 2 dakika beklerler. altunizade total iyidir bu arada eskiden hep ordan alırdım.

tandogan
15-11-2011, 12:42
opetin tamamında var mı bilmiorum ama maslak opette pompaların başında kredi kartı makinası var, ödemeyide pompanın başında yapıyosunuz, uygulama çok iyi bence :icon_tup:

günde 110 ton satış yapan bir istasyonda pompa başında kredi kartı makinası olması gerekir bence abi yoksa kaos olur. :D

Engin Tepe
15-11-2011, 12:51
Kimin aklına gelirdi :) Türk milleti degilmiyiz kafamız şeye çalışıyor :D

ACTPK
15-11-2011, 14:03
97 oktan satmayan sattığı 95 oktanında bir halta benzemediği bir benzin istasyonudur 20 senedir ya 3 ya 4 sefer benzin aldım oda mecbur kaldıysam bu yeni bir olay değil bayadır yapılan bir olay eskidende başka bir istasyonda bir müşteri atıyorum 50tl lik yakıt alıp gidiyor müşteri gittikten sonra pompacılar pompanın hortumunda kalan yaklaşık 1 litre benzini hortumun üstüne basarak pompalamak sureti ile kendi kablarına dolduruyorlardı orda kamera var ve bu tür hırsızlıklar işyeri sahibinin izni yada haberi olmadan yapılamaz zaten kendilerini aklamak için bilmiyorduk bizide dolandırdılara yatıp adamlardan şikayetçi olmuşlar burda yapılacak tek bir olay var istediğiniz benzin miktarı deponuza dolana kadar pompa başında durmak gerekli ayrıcada şunu size tavsiye edebilirim benzini pompanın 1. kademesinde bastırın 3.veya 4. kademede basıyorlar hızlı dolsun diye içeri örnek 50 tl lik yakıtta 40 liralık yakıt 10 liralık hava basıyorlar bilginize..

Bahsedilen yeri bilmem ama benzinciler dalgıç pompa kullanır bilginize. (En azından benim bildiklerim) Dalgıç pompanın hava basması gibi bir ihtimal yoktur. Çünkü sıvı içinde çalışır. Hızlı basılırsa benzin köpürür daha küçük miktarlarda atar tabanca ama verilen benzin litre olarak değişmez. Tıpkı kolayı bardağa hızlı döküp köpürmesi gibi :)

cembozbey
21-11-2011, 18:37
cabalar sonuc verdi hırsızlar suanda teknik calısmaya girmiş yalandan...

ve shell yazısına dikkat !

http://img443.imageshack.us/img443/1924/21112011326.jpg

dixi
21-11-2011, 20:01
kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz