PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eksper edilmiş araç hk.

EdgeVII
17-11-2011, 20:27
Selamlar, 2000 model bir 3.20ci yi bursa burmotta ekspertiz yaptırdım,şasiden kaza sorgulattım ne sorgulamada ne serviste kazası değişeni çıkmadı aracın lakin bel altı boyalı.
Pistonlara baktı makineye bağlayıp sorunsuz çıktı,şaşilere baktık lifte kaldırdık sorun çıkmadı, ön takım arka amortisörler termik vs.vs. bir sürü şeyi yeni yapılmış aracın lakin motor conta değişmiş, karterle ilgili bir işlem görmüş sanırım aracın sahibi öyle dedi,KM ye falan bakıldı orjinal 150bin dedi servis, revizyon görmüs araç dedi kafama takıldı soramadım, bu revizyon motor rektifiye olarak mı yoksa parça değişimi ile ilgili bir terim mi ?

Birde orda bir usta başka araç yokmu bu araca 35-38bin verilir dedi, araç yok ne yazıkki bursada araç yok dedik bizde o zaman tamam bir sorun gözükmüyor lakin parçaların değiştriği ön takım amortisör vs. takıldığı servise gidin garantisini alın dedi..
Şimdi ustanın böyle demesi verevizyon lafı kafamı kurcaladı acaba fiyatı mı çok geldi aracın motorda şaside kaportada sorun çıkmadı ama başka araç yokmu acele etmeyin dedi.

Sizinde fikirlerinizi alıyım istedim

ef186
17-11-2011, 20:37
Goturdugunuz servise bikez daha gidip ayni ustaya bu sorulari sorarsaniz ustanizin revizyondan ne kastettiğini bizim tahminlerimizden daha emin öğrenmiş olursunuz değilmi ...

EdgeVII
17-11-2011, 20:39
Şu saatte merak ettiğim için ve servise gidemiceğim için olabilir mi şu anda?
Yada burası bir forum ve amacının bu gibi soruların public olarak sorulup cevaplanması değil mi ? Sanırım evet (üç nokta)

EvoX
17-11-2011, 20:40
Revizyon benim bildiğim eskimiş birşeyi yenilemek anlamına gelir motor anlamında da olabilir iç veya dış anlamda da .

freelife
17-11-2011, 20:41
ben daha götürdüğüm aracın fiyatını beğenen usta görmedim ,o yüzden ustalara sadece bak derim fiyatını söylemem çünkü insanın hevesini kırarlar hemen parayı veren benim ve o fiyata arabayı beğenmişim ama ustalar hep pahalı der genelde hiç iyi diyen yok. bence revizyonu öğrenn araç hoşunza gittiyse gerisi boş...

ef186
17-11-2011, 20:44
Şu saatte merak ettiğim için ve servise gidemiceğim için olabilir mi şu anda?
Yada burası bir forum ve amacının bu gibi soruların public olarak sorulup cevaplanması değil mi ? Sanırım evet (üç nokta)

Ustanin revizyondan ne kastettigini hangi kahin uyemiz cevaplayabilir merak icindeyim ama dogru belki ustada uyemizdir (şakaci seniiii)
Araci bu gecemi satin alacaksin sabah gidersin sorar dogru bilgi alirsin olur biter .
Revizyon yenileme bakim olarak dusunuldugunde is otomobilse sokup takilan her islem revizyondur .

EdgeVII
17-11-2011, 20:45
Araç çok temiz ve tam doluydu, bu paraya alınırmı diyene kadar birşey demedi zaten usta fiyat söyleyince piyasası 35-38 dedi, bu dolulukta 2 aydır hiç göremedim o fiyat aralığında.

Liftteyken araç öntakımın oralara bakıp şurda bişi mi var falan dedikten sonra revizyon görmüş sanırım dedi diğer ustaya orda duydum bende.

yiğit205
18-11-2011, 09:54
Goturdugunuz servise bikez daha gidip ayni ustaya bu sorulari sorarsaniz ustanizin revizyondan ne kastettiğini bizim tahminlerimizden daha emin öğrenmiş olursunuz değilmi ...

:icon_tup:

TaGo
18-11-2011, 10:10
Revizyon sadece segman atmışta olabilirler. Piston değişimide görmüş olablir. Gerçekten 150.000 deyse segman bile atıldıysa baya sorun yaşamayabilirsin.

d16y4
18-11-2011, 10:15
Revizyon = Rektefiye

Ferit
18-11-2011, 11:23
Ekspertiz yaptırdığınız yere gidip tekrar konuşun, tüm bu söylenenler esnasında araç sahibi yanınızdaysa usta laflarıyls fazla rahatsızlık oluşmasın istemiş olabilir.

EdgeVII
18-11-2011, 15:22
Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için.