PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laptop kuzey köprüleri ve ekran kartı gpuları'nda kullanılan 'Termal Bant' aranıyor?

ZeoN
27-11-2011, 18:22
Baya araştırdım ama maalesef bulamadım.. Belki gözümden kaçmıştır.. Belkide yardımınız dokunur dedim.. Olan sitelerinde maalesef stoklarında yok..

Laptop'ların kuzey headskinleriyle, kuzey köprüleri ve ekran kartı gpu'ları arasında kullanılan 'Termal Bant'lardan arıyorum.. Elimdeki laptopu çalışır durumda getirebilmem açısından ihtiyacım var..

Aradığım şey arkadaşlar termal macun değil, Termal Bant.. Şöyle de bir detayı var durumun..Termal Bant'ın kalınlığının 2.5mm olması gerekli..

Şimdiden teşekkür ederim.. Yardımlarınızı bekliyorum..[/B]

EvO 86
27-11-2011, 22:20
o kadar kalin sanirim bakir bant olur ama yazicigiogluna bak derim, yoksa ebayden gondert, ne de olsa ucuz birsey, gumruge takilmaz.

mrtngn
27-11-2011, 22:27
Bazı anakart üreticileri kutunun içine koyabiliyo..Cevrenizde yada bildiginiz anakart tamiri yapan yada satan biyerler varsa bulabilirsiniz diye düşünüyorum

MKT
27-11-2011, 23:24
Bant almak yerine Vatan bilgisayar tarzı yerlerde Termal conta satılıyor Tüp içerisinde.3-5 gr. olarak.onlardan alır kullanırsan çok memnun olursun.Bende sürekli kullanıyorum.çokta memnunum.Özellikle bant istemişsin fakat aslında macunlar banttan daha iyi iş görüyor.MAcun denediniz verim alamadınızmı yoksa hiç denemeden direk bant olarakmı arıyorsun

termal macun arama sonuçları 1/3, GittiGidiyor (http://bilgisayar.gittigidiyor.com/termal-macun_Bilgisayar_W0QQkatZZbQQklmZZtermal%2BmacunQQ strZZcatalog?gclid=CLaC-c_t16wCFUcj3godUSlrqg)

gurcell
27-11-2011, 23:27
Arkadaslar conta aranmiyor. Aranan bant iki tarafi yapiskan olan ve isiyi iletebilen bir bant. Bu bandin amaci, vida ile heatsink takilamayan bir chipin uzerine heatsinki yapistirmaktir. Karakoyde bulunabilir istanbul icin

onursumer
27-11-2011, 23:57
bir ara akasanın satılıyordu birçok alışveriş sitesinde

şimdi baktımda hiçbir sitede kalmamış

sanırım kadıkoy ,mecidiyekoy veya karakoyde bakılabilir

G60
28-11-2011, 00:00
Edit : Termal bantmış pardon.

Belki bu iş görebilir ?
http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=3830046996572

Evrenoz
28-11-2011, 08:35
Pasif RAM soğtucu almıştım geçenlerde vatandan.. İçinden 2 tane RAM ve Soğutucuyu birleştirmek için epey uzun bant çıkmıştı. Bi süre önce açsaydın konuyu kesip verirdim bi parça

ZeoN
01-12-2011, 15:43
heatskinler termal macun zaten tavsiye edilmiyor ama ben denememe rağmen sorun yaşadım maalesef.. Bunun yanı sıra akasa'nın bir şu anda aklıma gelmeyen bir markanın termal bant ilanlaını fireball ve bir yerden daha buldum ama stokta kalmamış.. Makine ise (Zaten ısı sorunlu bir hp dv5) ısıdan kilitleniyor.. Kadıköy'e tekrar bir uğruyucaz artık en olmadı Karaköy'e.. Evrenöz teşekkür ederim ilgine kısmet değilmiş.. :)

Serencebey
01-12-2011, 15:57
Edited.....