PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford V8

ardacar
27-11-2011, 19:49
Aracımı dün itibariyle teslim almış bulunmaktayım :D
1 senedir çalıştırılmadığı için güvenemedim kurtarıcıyla götürdüm.
Araç 1989 model herşeyi tamamen orjinal.
5.8L 210 hp V8 Benzinli:confused:
Araç otomatik vites, cruise control mevcut.
Kokpit üzerinde 2 kişilik yatak, 4 kişilik masa, ön sağ ve girişteki koltuklar 360derece dönebiliyor, WC, banyo, lavabo, no frost buzdolabı, en arkada 2 adet tek kişilik yataklar ve gardroplar, tv için anten sistemi var.
Aracımın ısıtma ve sıcak su sistemi LPG ile çalışıyor 100 lt lik bir LPG tankı var.
Ayrıca tavanda bulunan güneş enerjisi sistemi ile sıcak su yazın LPGsiz çalışabiliyor.
Soğutma sistemi tavanda bulunan klima ile işlev görmekte.
300lt wc için, 300lt duş ve mutfak lavabosu için pis su tankları,100lt içme, 300lt kullanma suyu için tanklar var.
220w elektrik ve temiz su için bağlantı noktaları var. Jeneratör mevcut.
Aracın bugün akülerini söktüm(3tane var). Yarın elektrik ve motor ustasıyla beraber bir marşa basmayı deneyeceğim sonrasında e-bay den krom jantlar sipariş edip, döşemeleri değiştireceğiz, yavaş yavaş çıkan eksik noksanlarıda tamamlar gezmeye başlarım artık.
Aracı CarrefourSA eski yatırım müdüründen aldım herşeyiyle 4x4lük bir araç olduğunu söyledi, tek sıkıntımız 100 kmde 25 lt yakması :D
http://img850.imageshack.us/img850/3460/fotoraf3.jpg

http://img408.imageshack.us/img408/6776/fotorafi.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/3881/fotoraf10.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/1633/fotoraf8.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/1985/fotoraf5m.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/245/fotoraf7.jpg

http://img214.imageshack.us/img214/5465/fotoraf2h.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/762/fotoraf1f.jpg

http://img708.imageshack.us/img708/9704/fotoraf4j.jpg

Güzel bir dizel motor bulursam eğer bu motoru söker kayınpederin nişan hediyesi olan bu canavara takarım :)
http://img341.imageshack.us/img341/3113/fotoraf11w.jpg

ÜSTÜNERC
27-11-2011, 19:59
masallah hayran kaldım bıraz elden gecerse dahada guzel olur hayırlı olsun

CRX
27-11-2011, 20:02
çok güzel yaaa :)

Hondafatih
27-11-2011, 20:04
Gerçekten çok hoş güzel içinin bu kadar geniş olduğunu bilmiyordum bu araçların allah kaza bela vermeden güzel günler güzel yolculuklar yapmak nasip etsin... maşallah

63owen63
27-11-2011, 20:15
Öğrenci evi gibi içi büyük harbiden. Hayırlı olsun,çalışmalarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız bizde tanıklık etmiş oluruz :)

onursumer
27-11-2011, 20:22
çok güzel ya maşallah

hep hayalim boyle birşey

a.colak
27-11-2011, 20:26
çok zevkli olur yaaa bununla her yere gidilir ev sırtta

ondertopcu
27-11-2011, 20:27
herkesin hayalinde vardır böyle birşey çok güzelmiş. yakıt sorunu çözülürse çok daha güzel olur

ardacar
27-11-2011, 20:28
masallah hayran kaldım bıraz elden gecerse dahada guzel olur hayırlı olsun
Teşekkür ederim. Ufak tefek eksikleri var tabi, en basitinden perdeler hiç hoşuma gitmiyor onları sökeceğim ama orjinalmiş, onund dışında ön tarafta izolasyon için silikonlar görünüyor onları traşlayıp daha sonra yazılar ve kuşaklar yağıştırma onları söküp komple siyaha boyamak gibi bir niyetim var çünkü ufak tefek çürükler oluşmaya başlamış.

çok güzel yaaa :)
Teşekkür ederim :)

Gerçekten çok hoş güzel içinin bu kadar geniş olduğunu bilmiyordum bu araçların allah kaza bela vermeden güzel günler güzel yolculuklar yapmak nasip etsin... maşallah
Teşekkür ederim. Bende yanına gitmeden önce daha küçük birşey diye düşünüyordum ama görünce açıkcası beni ürküttü, 6.3 mt uzunluk var 4,5 ton ağırlık :D

Öğrenci evi gibi içi büyük harbiden. Hayırlı olsun,çalışmalarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız bizde tanıklık etmiş oluruz :)
Teşekkür ederim. Tecrübe anlamında şuan için marşa basmak için aküleri değiştiriyoruz, sabah yağını suyunu kontrol etmek için motora ulaşmak gerekiyor ve aracın içindeki kapak sökülecek bunun için, kayışlar sıkıntılı gibi hoşuma gitmedi görüntüleri onlara bakıp değişmesi gerekiyorsa değiştireceğim, az önce şu jant kapaklarının siparişini verdim üzerine takınca güzel olacağını düşünüyorum simsiyah boyaya krom jant kapağı güzel olur sanırım :)
CHEVY FORD DODGE 16/16.5 x 6 Stainless Dually Wheel Simulators Liners 8 Lug Hub | eBay (http://www.ebay.com/itm/CHEVY-FORD-DODGE-16-16-5-x-6-Stainless-Dually-Wheel-Simulators-Liners-8-Lug-Hub-/260859494451?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AF-350%7CYear%3A1989&vxp=mtr&hash=item3cbc700033#ht_11502wt_1031)

B.Koçer
27-11-2011, 20:32
töbee bisminlah gaza basmak bile korkutur adamı :D

kazasız belasız binin massallah :)

Ahmet Saraçoğlu
27-11-2011, 20:33
gerçekten şahane ,, nacizane tavsiyem , rengi değiştirip , koyu metalik laci yada metalik siyah üzerine ahşap detaylarla değişik bi dış mekan rengi ile marjinal bi araç yapmanız.

tdipower
27-11-2011, 20:38
harika valla ya heryere gidilir bunla maşallah

ardacar
27-11-2011, 20:39
çok güzel ya maşallah
hep hayalim boyle birşey
Teşekkür ederim, umarım sende hayalini gerçekleştirirsin ;)

herkesin hayalinde vardır böyle birşey çok güzelmiş. yakıt sorunu çözülürse çok daha güzel olur
Teşekkür ederim, yakıt sorunu sadece dizel motorla çözülebilir diye düşünüyorum.

töbee bisminlah gaza basmak bile korkutur adamı :D
kazasız belasız binin massallah :)
Teşekkür ederim. Gaza basma korkumu yenmek için yarın bir marşa basıp benzinliğe gitmeyi düşünüyorum :D

gerçekten şahane ,, nacizane tavsiyem , rengi değiştirip , koyu metalik laci yada metalik siyah üzerine ahşap detaylarla değişik bi dış mekan rengi ile marjinal bi araç yapmanız.
Teşekkür ederim. Bende metalik siyah üzerine krom detay düşünmüştüm, bunun içinde krom jant kapağı sipariş verdim ama ahşap güzel olabilir, photoshop tan anlayan bir arkadaş ile çalışıp daha sağlıklı karar verebilirim sanırım :)

timmaah
27-11-2011, 20:40
mükemmel maşallah...

Hondafatih
27-11-2011, 20:40
Teşekkür ederim. Ufak tefek eksikleri var tabi, en basitinden perdeler hiç hoşuma gitmiyor onları sökeceğim ama orjinalmiş, onund dışında ön tarafta izolasyon için silikonlar görünüyor onları traşlayıp daha sonra yazılar ve kuşaklar yağıştırma onları söküp komple siyaha boyamak gibi bir niyetim var çünkü ufak tefek çürükler oluşmaya başlamış.

Teşekkür ederim :)

Teşekkür ederim. Bende yanına gitmeden önce daha küçük birşey diye düşünüyordum ama görünce açıkcası beni ürküttü, 6.3 mt uzunluk var 4,5 ton ağırlık :D

Teşekkür ederim. Tecrübe anlamında şuan için marşa basmak için aküleri değiştiriyoruz, sabah yağını suyunu kontrol etmek için motora ulaşmak gerekiyor ve aracın içindeki kapak sökülecek bunun için, kayışlar sıkıntılı gibi hoşuma gitmedi görüntüleri onlara bakıp değişmesi gerekiyorsa değiştireceğim, az önce şu jant kapaklarının siparişini verdim üzerine takınca güzel olacağını düşünüyorum simsiyah boyaya krom jant kapağı güzel olur sanırım :)
CHEVY FORD DODGE 16/16.5 x 6 Stainless Dually Wheel Simulators Liners 8 Lug Hub | eBay (http://www.ebay.com/itm/CHEVY-FORD-DODGE-16-16-5-x-6-Stainless-Dually-Wheel-Simulators-Liners-8-Lug-Hub-/260859494451?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AF-350%7CYear%3A1989&vxp=mtr&hash=item3cbc700033#ht_11502wt_1031)

amerikalılar boş yere o motoru koymamışlar yani gerçi abd insanlari geniş ve büyük motorlu araçları severler
edit...
ayrıca bu jantlar ve siyah boya dediğiniz gibi nokto olur bencede birde yaptığınız işlemleri vakit buldukça fotograflayıp bizimle paylaşınırsanız sevinirim :)

ardacar
27-11-2011, 20:48
harika valla ya heryere gidilir bunla maşallah
Ankara gelince buyur istediğin yere git kardeşim :)
mükemmel maşallah...
Teşekkür ederim.

amerikalılar boş yere o motoru koymamışlar yani gerçi abd insanlari geniş ve büyük motorlu araçları severler
edit...
ayrıca bu jantlar ve siyah boya dediğiniz gibi nokto olur bencede birde yaptığınız işlemleri vakit buldukça fotograflayıp bizimle paylaşınırsanız sevinirim :)
Doğru dedin ama biz Amerikalı değiliz, az yaksın çok kaçsın mantığı :)
Siyahla nokta olur ama şimdi aklıma geldi siyah olursa yazın bütün güneşi çekecek ondan sonra bu arabanın içinde nasıl durulacak :D
İlerlemeleri gün gün yazarım, Kocaelinde olan arkadaşlara yardımım düşecek yine :)

zıpzıp
27-11-2011, 20:54
hep böyle bişeyin sahibi olmak istedim :) maşllah cok güzel

Vtec-SEDAN
27-11-2011, 20:58
hayırlı olsun, çok güzel gerçekten.. biraz bakım ve çok ufak dokunuşlarla bile gayet şık hale gelecek şekilde duruyor. içi oldukça büyükmüş gerçekten. :) yazın güneş enerjisi mevzusu çok güzel, ciddi tasarruf sağlar sıcak su için falan..

merakımdan soruyorum mahsuru yoksa fiyatı nedir ? ne kadar alındı ?

ardacar
27-11-2011, 21:05
hep böyle bişeyin sahibi olmak istedim :) maşllah cok güzel
satmaya karar verdiğim gün masrafı neyse söyleyeceğim sana =) Teşekkür ederim.

hayırlı olsun, çok güzel gerçekten.. biraz bakım ve çok ufak dokunuşlarla bile gayet şık hale gelecek şekilde duruyor. içi oldukça büyükmüş gerçekten. :) yazın güneş enerjisi mevzusu çok güzel, ciddi tasarruf sağlar sıcak su için falan..

merakımdan soruyorum mahsuru yoksa fiyatı nedir ? ne kadar alındı ?
Dün aldım İstanbul'dan İzmit'e gönderdim kurtarıcıyla, normalde bugün çalıştırırdım ama gece İstanbulu değerlendirdim :D Bakımlar için önce akülerden ve yağından suyundan başlıyorum sonrasında izolasyon ve kaporta boya işlemi ama bu uzun bir süreç alacak çünkü İzmit şantiyede hem ofis hemde yatacak yer olarak kullanacağım, 3.aydan sonra ancak boya işlemini gerçekleştirebilirim.
Daha fiyat konusunda bir anlaşma sağlamadık çok yakın bir dostumuzdan aldım ama yazın konuştuğumzda 35 e sana veririm diyordu ben 30 atıp kaçmayı planlıyorum :D ancak bugün biri geldi kaporta falan mükemmel durumda olanına İstanbulda bir adam 85 falan istiyormuş, bizimki dost işi oldu.

Osman Bahadır
27-11-2011, 21:28
Çook güzell... Ağzım açık baktım resimlere...

Fiyatını merak ettim hemen. Bir de ne göreyim... Hayal kırıklığı... O paralar ikinci, hatta üçüncü araç olarak almak için çok yüksek. Ama eder mi, fazlasını bile eder. Herkesin hayalinin bir köşesinde vardır böyle bir araç.

Güle güle bin diyeceğim ama bunda binmekten daha çok güle güle, dolu dolu bir hayat yaşanır.

ardacar
27-11-2011, 21:57
Çook güzell... Ağzım açık baktım resimlere...

Fiyatını merak ettim hemen. Bir de ne göreyim... Hayal kırıklığı... O paralar ikinci, hatta üçüncü araç olarak almak için çok yüksek. Ama eder mi, fazlasını bile eder. Herkesin hayalinin bir köşesinde vardır böyle bir araç.

Güle güle bin diyeceğim ama bunda binmekten daha çok güle güle, dolu dolu bir hayat yaşanır.

Teşekkür ederim. Sen benim aldığım fiyata değil, başkasının istediği fiyatı söyledin sanırım :) Daha iyileri senin olsun

1lker
27-11-2011, 23:36

hakkaten ogrencı evı gıbı ıcı :D

gule gule kullanın harıka hakıkaten

BAŞAR
27-11-2011, 23:53
alıcaksın hanımı colugu cocugu çıkacaksın yaz tatillerinde gezmeye imrendim valla abi sana şimdi ;)bu arada hayırlı olsun ...

ardacar
28-11-2011, 10:10
gule gule kullanın harıka hakıkaten
Tesekkur ederim.

alıcaksın hanımı colugu cocugu çıkacaksın yaz tatillerinde gezmeye imrendim valla abi sana şimdi ;)bu arada hayırlı olsun ...
tesekkur ederim.

İlk deneyimimizi yasadik. Akuleri bagladik arabaya elektrik geldi, mars basiyor motor donuyor ama benzin gelmiyor diye benzini disaridan koyup calistirmayi denedik ancak biraz alevli oldu ufaktan yangin cikti:D
Buda videosu:
alevli deneme :) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=MWmKkQXodtk) videoda sikknti var sanirim 2saniye olarak gorunuyor duzeltip tekrar eklerim

Murat Özcan
28-11-2011, 10:32
maşallah hep dikkatımı cekmıstr boyle araclar

weycell387
28-11-2011, 14:48
waaay süper ya hafiften bakım makyaj onu numara olur şimdiden emeğinize sağlık

ardacar
28-11-2011, 22:14
maşallah hep dikkatımı cekmıstr boyle araclar
Umarım bir gün sahip olursun.

waaay süper ya hafiften bakım makyaj onu numara olur şimdiden emeğinize sağlık
Teşekkür ederim, emek konusunda biraz yorulacağız sanırım; benzim otomatiğimiz, wc su pompamız arızalı çıktı, yarın benzin otomatiğiyle başlıyoruz, bugün marşa bastik işte videosu; ttp://www.youtube.com/watch?v=Q_sSz1QQDvA&feature=youtube_gdata_player

Vlkn-fb
28-11-2011, 22:25
euheuhe valla mukemmel allah kazasız belasız kullanmayı nasıp etsın ben bunun ıcınden cıkmam be kurarım komur sobasını bır dırekten cekerım elektırıgı:D euheuh saka bıryanada ev alıcagımıza bundan alalım bırtane gule gule kullanın

Met!!
29-11-2011, 16:12
Maşallah....

berkayGLRN
02-12-2011, 15:40
maşallah kazasız belasız..

ardacar
05-12-2011, 15:20
maşallah kazasız belasız..
Teşekkürler

Maşallah....
Teşekkürler

euheuhe valla mukemmel allah kazasız belasız kullanmayı nasıp etsın ben bunun ıcınden cıkmam be kurarım komur sobasını bır dırekten cekerım elektırıgı:D euheuh saka bıryanada ev alıcagımıza bundan alalım bırtane gule gule kullanın
Teşekkürler
http://img192.imageshack.us/img192/6601/fotoraf12.jpg
http://desmond.imageshack.us/Himg714/scaled.php?server=714&filename=fotoraf13.jpg&res=medium

Bir haftadır ankarada olduğum için ilgilenemedim ama döner dönmez iş başı yaptık :D

öncelikle şuan için hem ofis hemde kalacak yer olarak kullanacağımdan dolayı ısınma ve gerekli alet edevatı yerleştirecek yerleri ayarladık, printer için sanki özel tasarlanmış olan göze printer ımızı yerleştirdik ve cuk diye oturdu, ısınmayı normalde lpg ile çözecektim ancak lpg tankına güvenemediğim için elektrikli fanlı bir ısıtıcı aldım zaten izolasyon mükemmel olduğundan dolayı hamama dönüyor 10 dakikada :)
Ben yokken motor ustası motora el attı benzin pompası ve şarj dinamosunu değiştirdi ve araç yürür duruma geldi ancak sandığımdan çok daha yorgun çıkan motoru çalıştırmamayı tercih etmek zorunda kalacağız gibi gözüküyor, gün içinde döşemeci gelip koltukların döşemeleri için ölçü alacak, birde wc de su kaçağı var su pompası suyu basmaya basladığı an klozetin altından su kaçırmaya başlıyor. Şimdilik gelişmeler bunlar :)
DENEYİMLERİ PAYLAŞ DİYEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM, DENEYİM DEĞİL TAMAMEN MACERAYMIŞ BENİM BU YAPTIĞIM, BEN ETTİM SİZ ETMEYİN :D
buarada tanıdığında bildiğinde v8 otomatik şanzuman motor olan varsa talibim!

__FrK__
05-12-2011, 15:30
gazanız mübarek olsun allah utandırmasın düşündüklerinizi yapıp bitirince eminim çok daha güzel olacaktır

Erdem K.
05-12-2011, 15:36
maşallah süper bir ev:D
nişan hediye olması da ayrı bir güzellik, fakat dizel motor şartmış 25 lt bel büker:eek:

UM1196
05-12-2011, 16:25
10 Numara :)

Emre İlbi
05-12-2011, 16:34
maşallah çok güzel,
Karavan çok iyidir, her yere gidilebilir :D

ardacar
05-12-2011, 20:25
maşallah çok güzel,
Karavan çok iyidir, her yere gidilebilir :D
Daha gitmeye başlayamasakta gideceğiz diye umuyorum =)

10 Numara :)
Teşekkür ederim.

maşallah süper bir ev:D
nişan hediye olması da ayrı bir güzellik, fakat dizel motor şartmış 25 lt bel büker:eek:
nişan hediyesi olan son resimdeki mavi pick up =) yinede teşekkürler.

gazanız mübarek olsun allah utandırmasın düşündüklerinizi yapıp bitirince eminim çok daha güzel olacaktır
amin, güzel olsun diye birşeyler yapacağım ama umarım yaptıklarıma değer. :)

SON OLARAK TV VE UYDU BAĞLANTIMIZI YAPTIRDIK İYİCE YAŞANABİLİR OLDU BİRDE HAREKET ETSE ADAM GİBİ :confused:
http://img248.imageshack.us/img248/1743/fotoraf15.jpg

Ahmet Saraçoğlu
05-12-2011, 21:13
hocam merakımı mazur görün , inşaat şantiyesinde barınma amaçlımı kullanacaksınız?

ardacar
05-12-2011, 22:13
hocam merakımı mazur görün , inşaat şantiyesinde barınma amaçlımı kullanacaksınız?

Şuan için evet ama işim kısa süreli ondan dolayı böyle bir tercihte bulundum, 3-5 ay sonra motokaravan olarak kullanmaya baslarım, bu süre zarfında eksikleri tamamlayacağım.

ardacar
17-02-2012, 14:57
konuyu hortlatma zamanı geldi :)
aracı ankaraya çektim, bilenler bilir ankarada amerikan deyince akla gelen bir kaç usta vardır onlar arasından özkanlar ı seçerek arabayı teslim ettim, yaklaşık bir hafta oldu ve bir kaç gün içinde aracı vereceklerini söylüyorlar, motorda korktuğum kadar problem yokmuş, izmitte taktırdığım benzin pompası takılmaması gereken bir parça olduğundan biraz sıkıntı çıktı ama olsun zararın neresinden dönsek kardır dedik, bujiler değişti, eksozda patlama vardı onun sebebide karışımdan dolayıymış o problem düzeltildi, motor ve eksoz bağlantılarının tamamı yenileniyor yani hortumdu boruydu eski hiçbirşey kalmayacak şuan fren tertibatıyla ilgileniyorlar ve dediklerine göre bu aracın yürümesinden daha önemli olan birşey varsa oda durmasıymış, düşününce mantıklı geldi :) bir yandan elektrikçi bulundu aracın bütün elektrik tesisatı yenilenecek, kaportada benim çürük zannettiğim şeylerde pasmış :) fren ve elektrik biter bitmez önce aracın ısınma ve sıcak su için çalışması gereken lpg sistemi yenilenmeye gidecek sonrada güzelce boyanacak. benim tercihim siyahtı ama işi bilenler bu aracın fleetwood da üretilen başka rengi yok bu renk kalsın demeleri ve siyahın yazın güneş ışığını çekeceğinden dolayı içinde durulmayacağını söylemeleri beni caydırdı. kaportadan sonra tek işimiz kalıyor oda jant ve lastik işi ki bunuda çözmek biraz zor olacak çünkü ben nikelajlı jant istiyorum, türkiyede 8 bijon nikelajlı jant bulma olasılığımın zayıfmış. her aşama bitişinde resimleri ekleyeceğim takip eden olursa diye. deneyim konusunda daha önce söylediklerimide geri alıyorum herkes bir eski araba alıp toplamalı amerikanları falan gördükçe insanın iştahı kabarıyor ve bu tarz şeylerle uğraştıkça arabaya dahada zevkle binildiğini tecrübe ettim ;)

yoshimura
17-02-2012, 16:17
Hayırlı olsun. Karavan işleride fena zevklidir evin heran yanında :)

bugramutlu
17-02-2012, 18:43
uzaktan bakınca çok zevkli gözüküyor =) gerçi işin içine girincede sürekli bi uğraş koşturmada zevklidir gibime geliyor.

ardacar
22-02-2012, 08:38
bugun teslımat gunu:D
bujılerden amortısorlere, EGR sıstemınden radyatore kadar hersey degıstı veya yenılendı.
bu zamana kadar anlatırken 5.7 v8 diye böbürlenerek anlattığım motor hacmi aslında Ford Big Block V8 7.5 LT :heyoo: bu da demek oluyor ki arda bu arabayı yürütmez

E_RtugrulJAP10
22-02-2012, 13:28
Tam bir keyif arabası :)

bLackModeL
22-02-2012, 17:29
vay vay cok guzelll ....

RafetAraç
22-02-2012, 18:51
bugun teslımat gunu:D
bujılerden amortısorlere, EGR sıstemınden radyatore kadar hersey degıstı veya yenılendı.
bu zamana kadar anlatırken 5.7 v8 diye böbürlenerek anlattığım motor hacmi aslında Ford Big Block V8 7.5 LT :heyoo: bu da demek oluyor ki arda bu arabayı yürütmez

aman allahım 7.5lt mi dediniz :) km de heralde 1.5tl yakardr diye tahmn ediyorm. bu arada merak ettiğim bişey daha var. aracın yakıt deposu kaç lt ?

ardacar
23-02-2012, 20:35
aman allahım 7.5lt mi dediniz :) km de heralde 1.5tl yakardr diye tahmn ediyorm. bu arada merak ettiğim bişey daha var. aracın yakıt deposu kaç lt ?

Ustanin soyledigine gore 2,5 lira yakacak. :soru: eve gelirken 300 liralik aldim yarim depo bile etmedi tamami ne alir bilmiyorum

Araci ancak bugun teslim aldim motor adam akilli olmus ama cekiste bir sikinti var gibi rampada yigiliyor belki agirligindan ve yasindan kaynakli olabilir ama canimi sikmadi degil. Ayna konusunda buyuk sikinti yasiyoruz, orjinal aynasini ve ayaklarini bulamadigim icin simdilik idare edecek sekilde kamyon aynasi taktim, motor ve yuruyen aksamda sikinti yok, frenler tamam, aracin altina komple wurth putur attirdim. Saat gec oldugundan fazla Takilmadan deneme surusune ciktim. Yarin tekrar sanayiye gidip elektrikciye cekiyoruz komple sokum islemini yapacak sonra su tesisatcisi kendi alanindaki tesisati sokecek ve dogru kaportaciya, dis kaplamada silikonlu ve acilmis olan yerler var oralara fiber tamiri yapilacak citalar komple degisecek ondan sonra tekrar elektrikci ve su isini yapacak ustalar icine girip toplamaya baslayacak umarim kisa surede biter ve rahatlarim. Buarada belki ankarada karavanci taniyan arkadaslar falan cikar yardimci olur diye umit etmeye devam ediyorum.

Buyrun bu da arabamizim adam akilli calismasinin videosu :D
o5orRMfCDzw