PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HTC Sensation & Iphone 3gs

Burak E.
03-12-2011, 18:49
bu 2 telefon arasında kaldım sizce hangisi alınmalı şimdiden teşekkür ederim

Vlkn-fb
03-12-2011, 18:50
Tabiki sensation 3gs yanından bile gecmez

By_HaNNibaLL
03-12-2011, 18:50
iphone meraklisi değilseniz HTC Sensation daha üstün bi telefondur

YUSUF
03-12-2011, 18:53
HTC sensation xe

Burak E.
03-12-2011, 18:59
ıphonenu aplicatları için düşünüyorum uygulamalar cok androit hiç kullanmadım uygulaması felan nasıldır acaba?

c20let
03-12-2011, 19:02
market oldukça zengin androidde iphone için ne varsa android içinde var neredeyse

Ertuu
03-12-2011, 19:10
iphone daha ağır basıyo benim gözümde

onursumer
03-12-2011, 19:54
performans olarak ıkı cıhazı yan yana koyup karsılastıramayız htc performans olarak ezerde

ios mu androıdmı dıye dusunebılırsın bu ıkı cıhaz arasında

Cry
03-12-2011, 19:54
HTC Sensation ;)

ido
03-12-2011, 19:58
benc iphone ılerde satarken ederkende mınımum zarar edersın htc degerı cok dusuyo

CaNeR44
03-12-2011, 20:00
3gs çok daha iyi ve kullanışlı

mbquart417
03-12-2011, 20:04
Sağlamlık, Kalite market vs düşünürseniz iphonedan şaşmayın derim ..ama fiyat kamera olsun derseniz htc derim..ikisinide kulladım 3 sen önce iphone 3g 8gb aldım okadar cok dusurdum ki inanın o kasa nasıl dayandı bilemezsiniz suan htc kullanıyorum 4 ay oldu yavas yavas yıpranmaya basladı...:)

erhann
03-12-2011, 20:40
performans olarak ıkı cıhazı yan yana koyup karsılastıramayız htc performans olarak ezerde

ios mu ı dıye dusunebılırsın bu ıkı cıhaz arasında

htc değılsede proğram yuklemeyle androıd oluyor Sensation androıd zaten ben htc dıyorum

Burak E.
03-12-2011, 21:03
fiyatı olarak ıphone 4 e kdar cıkabilirim ama okdar vermek istemiyorum 3gs yada htc sensation arasında kaldım htc yi baktım dokunmatigi cok hoşuma gitti tek uygulamaların olması yada olmaması önemli benim için şuan kullandıgım bold 9700 bişi yüklenmiyorda

volume81
03-12-2011, 23:09
app bakımından bariz derecede fark var günlük işinde kullanıp app yükle sil vs yapacaksan herşeyin bir aplication'u olsun dersen iphone

hızlı olsun app'leri kendim yazarım veya önemlideğil basit birşey'e para ödemeyeyim ( whatsapp gibi ) dersen htc :)

6 yıldan fazla bilgisayar programcılığı ile uğraşıyorum ama şuan iphone'da işimi görüyor 3gs olsa bile :) bende büyük android'ci olarak iphone derim :) daha market'in gelişmesine yıllar var :)

Frid
03-12-2011, 23:13
htc şarj problemi vardı çözüldümü acaba

HondatugraL
03-12-2011, 23:23
Tabiki sensation 3gs yanından bile gecmez

htc touch dıamond bıle 3gs ile aynı ozellıklerde ve daha ucuz neye dayanarak geçemez dedınız anlamadım :)

ayfon dıye tutturmaz ve kazıklanmak ıstemezsenız kesınlıkle HTC derim. Bıkere android her yazılımı ucretsız apple store gıbı adam akıllı şeylere ana paralıymış dıyıp kapatmak yerıne tık dıye ındır gıtsın. düşünmen bile yanlış HTC yı al geç ;)

Burak E.
03-12-2011, 23:36
bayideki arkadaşla konuştum oyun oynarsan 1.5-2 gün dayanıyor şarj süresi dedi

HondatugraL
03-12-2011, 23:42
bayideki arkadaşla konuştum oyun oynarsan 1.5-2 gün dayanıyor şarj süresi dedi

günlük şarja koyma garantisi vereyım sana :D

Yiğit G.
03-12-2011, 23:46
fiyatı olarak ıphone 4 e kdar cıkabilirim ama okdar vermek istemiyorum 3gs yada htc sensation arasında kaldım htc yi baktım dokunmatigi cok hoşuma gitti tek uygulamaların olması yada olmaması önemli benim için şuan kullandıgım bold 9700 bişi yüklenmiyorda

o zaman htc desire hd al , fiyatı da aynı 3g ile , iphone dan geçtim bu telefona kesinlikle iphone'dan daha üstün.

http://www.phone-vs-phone.org/wp-content/uploads/2011/01/HTC-Desire-HD-vs-iPhone-4.jpg

İphone 4 e göre HTC Artıları

- En önemlisi iphone daki gibi şebeke problemi asla yaşamıyorsun
- 3g yok ama daha hızlısı var HSDPA diye geçiyor 4G ye denk aşagı yukarı
- Çok daha hızlı , arka planımda şu anda bakim hmm 6 tane program çalısıyor banamısın demiyor alet
- Ekran büyüklüğü nerdeyse 1 cm sagdan soldan fazla iphone a göre
- Rom yükliyip tamamen zevkine göre geliştirebiliyorsun
- iphone da heryerde kablo lazımken veya itunes kanser programı illa gerek duyuyorken bununla anında wirelessdan pc ye conncent yapabiliyrosun veya bildiğin usb kablosuyla
- İphone nun aksine pilini değiştirebiliyorsun + iphone da simkartı cıkarmak adamı kanser ediyorken (birkere dısarda cıkarmam gerekti o minik anahtarı yoktu yanımda saatlerce cıkartabilmek için simkartı ince bi iğne tarzı şey aradım..) desireda elinle normal şekilde cıkarabiliyorsun
- internette gezinmek çok daha keyifli , yazılar daha okunaklı
- İphone da olmayan flash desteği ile internet sayfalarındaki herşeyi izliyebiliyorsunuz
- 720p hd çekimi ve fotoğraf çekimi çok daha başarılı
- Uygulama olarak iphone da ne varsa şu an android de var.Ayrıca iphone daki gibi işletim sistemini kırdırmana falan da gerek yok.Torrent ten 5gb app ve oyun indirdim yükle yükleyebildiğin kadar
- Muzik konusunda başta çok kaygılarım vardı ama gordumki kesinlikle sesler çok daha kaliteli htc , resmen bass hissediyorsun.
- İphone daki gibi binbir türlü maymunluk yapmıyorsun mp3 zil sesi yapmak için.Hafıza kartına attıgın her ses dosyasını zil sesi yapabiliyorsun.Hemde kesip biçip.
- Hareketli wallpaperları olsun , skinleri olsun kesinlikle ana sayfa ve menuler çok daha cafcaflı.Bazen hareketli arka planları öyle dakikalarca izliyorum.İşte hava yagmurluysa ekrana sürekli yagmur damlası gelmesi sileceklerin cıkıp onu silmesi , sisli ise menulerin sis içinde kalması , hava kararınca aynı anda arka plandaki güneşin batması ve bunun gibi uygulamalar çok daha etkili.Hava durumunuda direk içindeki gps den alıyor.

HTC Eksileri

- Henüz elimden düşürmedim ama daha hassas duruyor iphone göre , iphone u bikaçkere çok saglam düşürdüm banamısın demedi
- İphone dokunmatikte 1 adım önde.Yani hiç iphone kullanmasam pek bişey fark etmem ama iphone kullandıgım için fark edebiliyorum bazen dokunuyorsun algılamıyor kanser ediyor ama bunu yazdıgım diğer forumlarda hyr hiçbir sorun yaşamadık dediler belki ben tam dokunamıyorum bilmiyorum :)
- İphone ekran görüntü kalitesi olarak biraz daha iyi.Ama htc nin daha büyük ekranı var çok hoş oluyor okumak nette gezmek
- Htc de arka taraftaki kamera çıkıntılı bir biçimde dışarda duruyor ve koruma kapagı vs yok masaya koydugunda ilk masaya değen yer kamerası oluyor ne kadar etrafında lastik olsada çizilme riski var
- Pil konusunda iphone daha iyi.Ama dediğim gibi uzun yola cıkarken yanına ekstra pil alırsan iphone dan çok daha uzun kullanırsın.Normal günlük kullanımda yeterli pili desire nın
- İphone da ne yüklersen yükle çatır çatır çalısıyor binlerce uygulama oyun yükledim daha 1 kere milisaniye bile olsa takıldıgını görmedim iphonun ama android de bazı programlar çalısmıyor mesela gidiyosun baska versiyonunu bulup indiriyorsun veya dll eksik diyor onu bulup klasörüne atıyorsun vs vs dedim ya biraz pc mantıgıyla calısıyor ama bu çalısmıyor dediğim programlar genelde amatör user ların kendi yaptıgı programlar mesela oyun emulatorleri veya pc oyunlarını android e uygulanmıs halleri ama daha android marketten indiripte çalısmayan program görmedim genelde bilindik programlarda hiç sorun yasamıyorsun (whatsapp , 4square , kamera programları , facebook , msn vs)
- Yukarıdaki yazıya ek olarak iphone da herşey iphone için üretildiğinden yükle hemen çalıstır yapabiliyorken mesela androidde özellikle oyunlarda indirirken telefonuna göre olanı seçiyorsun.Ne gibi oluyor mesela oyunun rar olarak indiriyorsun içinde desirehd.apk , lg.apk , galaxys.apk gibi aynı oyunun telefonlara göre versiyonları cıkıyor ordan telefonunun adı geçen oyunu atıyorsun hafıza kartına zor bi olay değil tabi..
- iphone nun dısarıya veren sesi daha fazla.Htc de zil sesi yapıcagın mp3 leri biraz sesi yüksek olanlardan seçmen gerekebilir eğer bulundugun yer çok sesli ise.
- iphone nun telefon rehberi daha kolay kullanılıyor.
- iphone u keşfetmek çok çok daha basit.Ben bir günde herşeyiyle çözdüm iphone u ama android de hala bilmediğim bisürü şey var.Çok karışık ama karışık olmasının sebebi basta dedim ya daha pc imsi olması.
- İphone da önde de kamera varkan Htc de yok.Ama sor iphone varkende hiç görüntülü konuşma yapma gereği duymadım duyucagımıda sanmıyorum

aklıma gelenler bunlar.Ne olursa olsun bence HTC çok daha zevkli bir cihaz.Geliştirilebilir olması zaten asıl özelliği.Mesela şu anda birçok kişi windows 8 mobile ı bekliyor.Çıkar çıkmaz 2. işletim sistemi olarak yüklicem :) İphone da böyle şeylerle ugrasma şansın yok neyse onu kullanıyorsun.Ama dersenki ben böyle ugrasmayı , karıştırmayı çok sevmem o zaman iphone daha basit.

Edit: iphone 3g Desire HD'nin yanına bile gelemez yani kıyas kabul etmez , genelde kıyaslamayı iphone 4 e göre yaptım ancak o kıyaslanabilir çünkü desire HD ile.Ben carefourdan aldım bikaçhafta önce 1180 Tl 12 taksit.

Burak E.
04-12-2011, 00:19
günlük şarja koyma garantisi vereyım sana :D

fark etmiyor bold uda her gün koyuyorum şarja alışkanlık oldu artık :)

Burak E.
04-12-2011, 00:21
o zaman htc desire hd al , fiyatı da aynı 3g ile , iphone dan geçtim bu telefona kesinlikle iphone'dan daha üstün.

http://www.phone-vs-phone.org/wp-content/uploads/2011/01/HTC-Desire-HD-vs-iPhone-4.jpg

İphone 4 e göre HTC Artıları

- En önemlisi iphone daki gibi şebeke problemi asla yaşamıyorsun
- 3g yok ama daha hızlısı var HSDPA diye geçiyor 4G ye denk aşagı yukarı
- Çok daha hızlı , arka planımda şu anda bakim hmm 6 tane program çalısıyor banamısın demiyor alet
- Ekran büyüklüğü nerdeyse 1 cm sagdan soldan fazla iphone a göre
- Rom yükliyip tamamen zevkine göre geliştirebiliyorsun
- iphone da heryerde kablo lazımken veya itunes kanser programı illa gerek duyuyorken bununla anında wirelessdan pc ye conncent yapabiliyrosun veya bildiğin usb kablosuyla
- İphone nun aksine pilini değiştirebiliyorsun + iphone da simkartı cıkarmak adamı kanser ediyorken (birkere dısarda cıkarmam gerekti o minik anahtarı yoktu yanımda saatlerce cıkartabilmek için simkartı ince bi iğne tarzı şey aradım..) desireda elinle normal şekilde cıkarabiliyorsun
- internette gezinmek çok daha keyifli , yazılar daha okunaklı
- İphone da olmayan flash desteği ile internet sayfalarındaki herşeyi izliyebiliyorsunuz
- 720p hd çekimi ve fotoğraf çekimi çok daha başarılı
- Uygulama olarak iphone da ne varsa şu an android de var.Ayrıca iphone daki gibi işletim sistemini kırdırmana falan da gerek yok.Torrent ten 5gb app ve oyun indirdim yükle yükleyebildiğin kadar
- Muzik konusunda başta çok kaygılarım vardı ama gordumki kesinlikle sesler çok daha kaliteli htc , resmen bass hissediyorsun.
- İphone daki gibi binbir türlü maymunluk yapmıyorsun mp3 zil sesi yapmak için.Hafıza kartına attıgın her ses dosyasını zil sesi yapabiliyorsun.Hemde kesip biçip.
- Hareketli wallpaperları olsun , skinleri olsun kesinlikle ana sayfa ve menuler çok daha cafcaflı.Bazen hareketli arka planları öyle dakikalarca izliyorum.İşte hava yagmurluysa ekrana sürekli yagmur damlası gelmesi sileceklerin cıkıp onu silmesi , sisli ise menulerin sis içinde kalması , hava kararınca aynı anda arka plandaki güneşin batması ve bunun gibi uygulamalar çok daha etkili.Hava durumunuda direk içindeki gps den alıyor.

HTC Eksileri

- Henüz elimden düşürmedim ama daha hassas duruyor iphone göre , iphone u bikaçkere çok saglam düşürdüm banamısın demedi
- İphone dokunmatikte 1 adım önde.Yani hiç iphone kullanmasam pek bişey fark etmem ama iphone kullandıgım için fark edebiliyorum bazen dokunuyorsun algılamıyor kanser ediyor ama bunu yazdıgım diğer forumlarda hyr hiçbir sorun yaşamadık dediler belki ben tam dokunamıyorum bilmiyorum :)
- İphone ekran görüntü kalitesi olarak biraz daha iyi.Ama htc nin daha büyük ekranı var çok hoş oluyor okumak nette gezmek
- Htc de arka taraftaki kamera çıkıntılı bir biçimde dışarda duruyor ve koruma kapagı vs yok masaya koydugunda ilk masaya değen yer kamerası oluyor ne kadar etrafında lastik olsada çizilme riski var
- Pil konusunda iphone daha iyi.Ama dediğim gibi uzun yola cıkarken yanına ekstra pil alırsan iphone dan çok daha uzun kullanırsın.Normal günlük kullanımda yeterli pili desire nın
- İphone da ne yüklersen yükle çatır çatır çalısıyor binlerce uygulama oyun yükledim daha 1 kere milisaniye bile olsa takıldıgını görmedim iphonun ama android de bazı programlar çalısmıyor mesela gidiyosun baska versiyonunu bulup indiriyorsun veya dll eksik diyor onu bulup klasörüne atıyorsun vs vs dedim ya biraz pc mantıgıyla calısıyor ama bu çalısmıyor dediğim programlar genelde amatör user ların kendi yaptıgı programlar mesela oyun emulatorleri veya pc oyunlarını android e uygulanmıs halleri ama daha android marketten indiripte çalısmayan program görmedim genelde bilindik programlarda hiç sorun yasamıyorsun (whatsapp , 4square , kamera programları , facebook , msn vs)
- Yukarıdaki yazıya ek olarak iphone da herşey iphone için üretildiğinden yükle hemen çalıstır yapabiliyorken mesela androidde özellikle oyunlarda indirirken telefonuna göre olanı seçiyorsun.Ne gibi oluyor mesela oyunun rar olarak indiriyorsun içinde desirehd.apk , lg.apk , galaxys.apk gibi aynı oyunun telefonlara göre versiyonları cıkıyor ordan telefonunun adı geçen oyunu atıyorsun hafıza kartına zor bi olay değil tabi..
- iphone nun dısarıya veren sesi daha fazla.Htc de zil sesi yapıcagın mp3 leri biraz sesi yüksek olanlardan seçmen gerekebilir eğer bulundugun yer çok sesli ise.
- iphone nun telefon rehberi daha kolay kullanılıyor.
- iphone u keşfetmek çok çok daha basit.Ben bir günde herşeyiyle çözdüm iphone u ama android de hala bilmediğim bisürü şey var.Çok karışık ama karışık olmasının sebebi basta dedim ya daha pc imsi olması.
- İphone da önde de kamera varkan Htc de yok.Ama sor iphone varkende hiç görüntülü konuşma yapma gereği duymadım duyucagımıda sanmıyorum

aklıma gelenler bunlar.Ne olursa olsun bence HTC çok daha zevkli bir cihaz.Geliştirilebilir olması zaten asıl özelliği.Mesela şu anda birçok kişi windows 8 mobile ı bekliyor.Çıkar çıkmaz 2. işletim sistemi olarak yüklicem :) İphone da böyle şeylerle ugrasma şansın yok neyse onu kullanıyorsun.Ama dersenki ben böyle ugrasmayı , karıştırmayı çok sevmem o zaman iphone daha basit.

Edit: iphone 3g Desire HD'nin yanına bile gelemez yani kıyas kabul etmez , genelde kıyaslamayı iphone 4 e göre yaptım ancak o kıyaslanabilir çünkü desire HD ile.Ben carefourdan aldım bikaçhafta önce 1180 Tl 12 taksit.

Gerçekten bu yazıyla HTC almaya karar verdim :D bende pek kurcalamayı sevmem ama bazen cok güzel oluyor kurcalamak bold da cekim gücünü gösteren led 1 sene sonra şanşa bulmuştum :D

efe_
04-12-2011, 00:24
wallahi iphone 4 dokunmatiği bambaşka ....Hiçbir telefonda o hassasiyeti alamadım

HondatugraL
04-12-2011, 00:25
yukardakı yazılara gore HTC telefon ozellıgı olarak herturlu katlamış ayfonu ama yazılım olarak Userlerden kaynaklanan hatalar olabılıyor yani. Ben HTC den asl vazgeçmem şuan Touch Diamond kullanıyorum TR de yaygın şekılde satışa başladıgındada Sensation XL ye geçicem.

Burak E.
04-12-2011, 00:34
aslında aklımda ayfon 4- 4s vardı ama arkasının cam olması soguttu beni narin telefon gibi geldi bana hytc biraz daha saglam duruyor gibi geldi bana

baykara
04-12-2011, 00:37
2 yıla yakındır 3gs 16 gb kullanıyordum garantili olduğu için en ufak şeyde genpa ya verdim (2 kere titreşim tuşunu keyfe keder değiştirttim) 3 gün önce yine home tuşunu kontrol ettirmek için gönderdim bana yeni 3gs 16 gb telefon verdiler bende tanıdığım bir telefoncuya vererek iphone 4 aldım. hem kullanım açısından keyifli hem servis derdi yok HTC veya android telefon kullanmadım ama ben 3gs aldığımda HTC Hero alan bir arkadaşım İphone 4 almaya çalışıyor. iphone a şarjı hergün yaparsın bu garanti.

HondatugraL
04-12-2011, 00:52
aslında aklımda ayfon 4- 4s vardı ama arkasının cam olması soguttu beni narin telefon gibi geldi bana hytc biraz daha saglam duruyor gibi geldi bana

ayfon 4s e katır parası dökeceğine sensatıon XL al beatz dr dre studıo kulaklıklı para verdım bu telefona dersın. Buyuk kulaklıklı ıstemem dersen sahıbınden de 1.300 e 1.400 e dolu XL var mıs gıbı bırak ayfon saçmalığını bence ;)

alex
04-12-2011, 01:04
Geçen vodaffon bayısı arkadasım la konustum

Htc nın türkiye pazarına sokucağı birçok telefon var suan ki fena aletler var

iphone 3e katlar 5e böler

HondatugraL
04-12-2011, 01:17
Geçen vodaffon bayısı arkadasım la konustum

Htc nın türkiye pazarına sokucağı birçok telefon var suan ki fena aletler var

iphone 3e katlar 5e böler

buda varmı aralarında ??

sensation XL

http://www.log.com.tr/wp-content/uploads/HTC-Sensation-XL.jpg

Burak K.
04-12-2011, 01:24
iphone daha giderli telefon bence. :D

Toul
04-12-2011, 07:25
Tabikide HTC sensation:icon_tup: Ben HTC Desire HD kullanıyorum,ve geçen ay Iphone 4'ümü sattim hiçte pişman değilim :) internetten karşılaştırmalar yaptıgın zamanda 2 telefonun işlemcileri üzerinde HTC agırlık bastırıyor çok rahat :D

onursumer
04-12-2011, 09:22
bende sensation XL bekliyorum şuan vodafone bayi bi tanıdığa uğradım dun beast audio kulaklık satışına başlamışlar kendileri

htc de getiriceklermiş :D gelir gelmez ayırıcak birtane bana :D

Burak E.
04-12-2011, 11:14
dün o kulaklıkları gördüm vodafon bayisinde cok güzel kullaklıkları var ozman bende bi androit almalıyım sensation gibi :)

iea96
04-12-2011, 11:55
Performans olarak Sensation daha iyi tabii ki. Ama ben olsam iPhone alırdım.

alex
04-12-2011, 12:01
>Yakında xl Modelide geliyor Sıkı giriş yapıcaklar htc

HondatugraL
04-12-2011, 12:46
bende sensation XL bekliyorum şuan vodafone bayi bi tanıdığa uğradım dun beast audio kulaklık satışına başlamışlar kendileri

htc de getiriceklermiş :D gelir gelmez ayırıcak birtane bana :D

sahıbınden.com da 1.775 tl ye var studıo kulaklıklı abi 1 tane paketınde, onun harıcıdna 1.300 1.450 cıvarında mını kulaklıklı turlerı var :D

Frank
04-12-2011, 13:56
İsme takılma bence HTC çok iyi bi marka