PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asus laptop resim ve video sorunu

TigeR
04-12-2011, 21:52
selamlar techturkey ailesi bugün asus laptop aldık sıfır ama iki tane sorun oluştu bilen varsa bir yardımcı olsun.İlk sorun arkaplanın değişmemesi masaüstü arkaplanı olarak ayarla diyorum arkaplan değişmiyor.ikinci sorun ise video izlerken dona dona gidiyor birşey anlaşılmıyor hatta başka bi sayfaya geçince hala o eski videonun sesi geliyor.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

onursumer
04-12-2011, 21:54
model nedir tam olarak ?

TigeR
04-12-2011, 21:58
asus k53u series yazıyor doğru yere baktıysam :D

ceratoniaorg
04-12-2011, 21:59
firefoxmu kullanıyorsunuz? arkaplan içinde kişiselleştirmede kayıtlı olan temayı kaldırmayı deneyin.

TigeR
04-12-2011, 22:00
hayır internet explorer kullanıyorum ve daha yeni fark ettim ki kişiselleştirme yok :S

onursumer
04-12-2011, 22:01
daha yeni cihazsa sorundan öte güncel olmayan sürücüler vs yüzünden yapabilir ilk olarak takılma olayını

mesela flash güncellemesini falan yapın nette video izlerken takılma varsa

ekran arkası değişmemesi kısmına bende katılıyorum temalar bolumunden bir bak istersen asus un kendi temasımı seçili

EmrahERKAN
04-12-2011, 22:03
Temalarla alakası oldugunu düşünmüyorum Windows 7 Starter edition varsa o yüzden değiştiremiyorsunuz arkaplanı

TigeR
az önce flashı yükledim ama donarak gösteriyordu kişiselleştirme diye birşey yok ekrandada windowsun simgesi var

streetracer_nos
hayır internet explorer kullanıyorum ve daha yeni fark ettim ki kişiselleştirme yok :S

makinanda windows starter mı kurulu ve işlemcin amd mi?

TigeR
04-12-2011, 22:04
Temalarla alakası oldugunu düşünmüyorum Windows 7 Starter edition varsa o yüzden değiştiremiyorsunuz arkaplanıevet starter var hiç şansımız yok mu yani değiştirmek için

TigeR
04-12-2011, 22:05
makinanda windows starter mı kurulu ve işlemcin amd mi?

aynen öyle

onursumer
win7 starterde deiştirmek için program yüklemen lazım

internette aratırsan birsuru ufak programlar mevcut çok lazım değilse değiştirme

berkay_aydin
starter'larda arka plan değiştirilmiyor formatlık işi var işletim sistemi genelde garanti kapsamına girmez.. Bellek veya hdd taktıysanız virüs bulaşmış olabilir..

streetracer_nos
04-12-2011, 22:07
tek çekirdekli amd, mkv tarzı yuksek çözünürlüklü videolarda sıkıntı yaratır.çift çekirdek ve üstü işe codec pack yuklemen lazım ondan donma yapıyodur.

Windows 7 starter da kişiselleştirme olayı yok malesef

EmrahERKAN
04-12-2011, 22:07
Öncelikle şu programı indir

Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe (http://www.fileserve.com/file/pxF9Jc3)

Sonra Programın Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir

http://3.bp.blogspot.com/_NjV1HHUcwIw/SyasiD6HuoI/AAAAAAAAApA/1CB53TXpV1o/s320/starter%201.jpg

Browse tusuna bas ve resmini seç AppLy Tuşuna bas Makinayı Kapat aç yada Oturumu kapat aç Arkaplan Resminin Değiştiğini göreceksin.

TigeR
04-12-2011, 22:09
starter'larda arka plan değiştirilmiyor formatlık işi var işletim sistemi genelde garanti kapsamına girmez.. Bellek veya hdd taktıysanız virüs bulaşmış olabilir.. yok kutusundan çıktığıu gibi birşey takmadık orjinal windows olduğu içinde format atmak istemiyorum ilk günden

win7 starterde deiştirmek için program yüklemen lazım

internette aratırsan birsuru ufak programlar mevcut çok lazım değilse değiştirme
yüklesek sorun olur mu abi? çokta lazım değilde şu video işini kesin halletmek lazım

onursumer
04-12-2011, 22:11
yok kutusundan çıktığıu gibi birşey takmadık orjinal windows olduğu içinde format atmak istemiyorum ilk günden

yüklesek sorun olur mu abi? çokta lazım değilde şu video işini kesin halletmek lazım

sorun olmaz yukarda anlattıkları gibi yaparsın :)

video için kesinlikle güncellemeleri yapman lazım ayrıca pcde çalışan gereksiz programlar varsa onları kaldırmak yararlı olur

anladığım kadarıyla düşük ozellikli bir makine

tavsiye firefox veya google chrome kullan bu tarz tarayıcılar düşük ozellikli cihazlarda dha yüksek performans sunuyor

ayrıca k-lite codec pack yükle eğer divx fln takılması yaşıyorsan

TigeR
04-12-2011, 22:14
bazookanın gallardoyla yarışını izliyordum :D dona dona gidiyordu bişe anlamadık LG almıştık mediamarktten o iyiydi eve geldik kullanılmış çıktı kalmamışta bunla değiştirdik değiştirmez olaydık akü codec pack yükleyim inşallah hallolur

Yiğit G.
04-12-2011, 22:21
sorun tek çekirdek çift çekirdek değildir benim cep telefonum bile 720p hd oynatıyor..zaten seninki dual core. Sorun codec sorunu %90 , k-lite bunu kurun "kurarken "lots of stuff" ı seçin.
http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=6622&s=775
Video izlerken de anlattıgın sorunda flash sorununa benziyor.Flash player güncellemesi yapın.Google chorome kullanın. Video Player Olarakda Gom player deneyin.

A.Kepez
04-12-2011, 22:31
belki konuyla alakalı değil ama asus data security diye şifreleme programı var. eğer kullanırsanız format atmadan önce mutlaka şifrelediğiniz dosyaları açın.aksi halde açmak imkansız dosyaları formattan sonra

TigeR
05-12-2011, 01:09
herkese teşekkürler laptoptan soğudum şimdi salı günü değiştirmeyi planlıyoruz inşallah.değişim olmazsa codecleri araştıracam mecbur