PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C Sharp # Problem sorunu anlayan arkadaşlar acil

oguzhan999
07-12-2011, 11:19
Bu sekilde 2. konum oluyor ama kusura bakmayın , 2 ye kadar yetiştirmem gerekiyor işin içinden çıkamadım , soru y=a üzeri b yani üslü ifade yazılacak c# da fakat bunu hem iterative hem recursive şeklinde , bilen için 5 dakikayı almaz die düşünüyorum simdiden çok teşekkürler :)

TünayK
07-12-2011, 11:20
@1 bilgisayar kurdu beyler dagılın....

onurgoyunc
07-12-2011, 11:32
Bu yeterli olur herhalde:

#include<stdio.h>
int main(){
int pow,num;
long int res;
long int power(int,int);
printf("\nEnter a number: ");
scanf("%d",&num);
printf("\nEnter power: ");
scanf("%d",&pow);
res=power(num,pow);
printf("\n%d to the power %d is: %ld",num,pow,res);
return 0;}
int i=1;
long int sum=1;
long int power(int num,int pow){
if(i<=pow){
sum=sum*num;
power(num,pow-1); }
else
return sum;
}

http://cquestionbank.blogspot.com/2008/01/c-program-for-find-power-of-number.html

SifirinciMurat
07-12-2011, 13:33
senin ödevini ben yapınca sen recursion'ı öğrenmiş mi oluyorsun?

oguzhan999
07-12-2011, 14:53
@1 bilgisayar kurdu beyler dagılın....

tünay , yardım istedğimi kusurumu yukarda belirttim , bu şekilde cevap verilecek bi konu olduğunu sanıyorum , ama çok şakacı bi kişiliğe sahip missin sanırım tam yaşının gerektireceği gibi bi cevap vermişsin, bu lakaytliğin sebebninide anlayamadım tabi neyse,yine saygı duyuyorum tanıştığıma memnun oldum :)

oguzhan999
07-12-2011, 14:56

#include<stdio.h>
int main(){
int pow,num;
long int res;
long int power(int,int);
scanf("%d",&num);
scanf("%d",&pow);
res=power(num,pow);
return 0;}
int i=1;
long int sum=1;
if(i<=pow){
sum=sum*num;
power(num,pow-1); }
else
return sum;
}

FIND POWER OF A NUMBER USING RECURSION USING C PROGRAM (http://cquestionbank.blogspot.com/2008/01/c-program-for-find-power-of-number.html)

çok teşekkür ederim , c# dilinde yazmam gerkiyordu yazdım ,

sadece fonksiyon su şekilde oldu

public static int Us_Iterative( int x, int ussu )
{
int sonuc = 1;

for ( int i = 1; i <= ussu; i++ )
sonuc *= x;

return sonuc;
}
---------------------------------------------------

public static int Us_Recursive( int x, int ussu )
{
if (x==0) { return 0; } else if(ussu==0) { return 1; } else if (ussu>0) { return( x* Us_Recursive(x,ussu-1)); } else { return ((1/x)*Us_Recursive(x,ussu+1)); }
}

sen hayırdır ya ? sen kimsin , rica edilen bilenlerden yardım istediğim bi konu sırf mesaj atmak için boşboş konuşma dinden imandan çıkartma adamı

SifirinciMurat
07-12-2011, 15:12
seninkinde değil ama başka bir ünversitenin bilgisayar mühendisliği bölümünde benzer ödevleri veren hocalardan biriyim. :)

TünayK
07-12-2011, 15:13
tünay , yardım istedğimi kusurumu yukarda belirttim , bu şekilde cevap verilecek bi konu olduğunu sanıyorum , ama çok şakacı bi kişiliğe sahip missin sanırım tam yaşının gerektireceği gibi bi cevap vermişsin, bu lakaytliğin sebebninide anlayamadım tabi neyse,yine saygı duyuyorum tanıştığıma memnun oldum :)

benım sulalem lakayıt hacım...

ProdriveSTI
07-12-2011, 15:14
C#'la ilgili microsoft sistem mühendisi abimden aldığım notlarım vardı,kayboldu lanet olası yahu :( olsaydı yardımcı olurdum.

ProdriveSTI
07-12-2011, 15:15

yorum olsun diye yorum atma arkadaşım sende,arkadaş rica'da bulunmuş yardım etmiceksen boş mesaj atma.

SifirinciMurat
07-12-2011, 15:18
kendi ödevini kendisinin yapmayı öğrenmesi lazım, o ödevler anlatılan konular kafada otursun diye veriliyor. yapamıyorsa da gidip hocasına neden yapamadığını söylemesi lazım ki hoca sınıfta anlattığı konunun dozunu ona göre ayarlayabilsin.

bana arkadaşımlı markadaşımlı 80'iqlu kahvehane delikanlısı muhabbeti yapacağına otur bu adam bunları neden demiş bir düşün önce.

ef186
07-12-2011, 15:23
Yazın yazın daha lakayıt saygısız yazın trafık polıslerı gıbı bızde de ceza kestıkce pırım var ;)

TünayK
07-12-2011, 15:27
Yazın yazın daha lakayıt saygısız yazın trafık polıslerı gıbı bızde de ceza kestıkce pırım var ;)

bugracım arkadasa takıldım sadece benım acımdan sıkıntı yok...bu ara alıstım zaten cezalara moderasyonun vurdugu yerde gul bıter:)

SekoLive
07-12-2011, 15:28
dışardan okuyunca talihsiz msjlar olmuş :) oğuzhanda cok efendi bi kardeşimizdir sıfırıncımurat ta kendi öğrencisi gibi yaklasmıs :) sarılın barısın yok yere kırmayın birbirinizi :D

hocam bu arada sıfırıncı değilde sıfırcı murat gibi bi durum varmı

SiMaO
07-12-2011, 15:33
kendi ödevini kendisinin yapmayı öğrenmesi lazım, o ödevler anlatılan konular kafada otursun diye veriliyor. yapamıyorsa da gidip hocasına neden yapamadığını söylemesi lazım ki hoca sınıfta anlattığı konunun dozunu ona göre ayarlayabilsin.

bana arkadaşımlı markadaşımlı 80'iqlu kahvehane delikanlısı muhabbeti yapacağına otur bu adam bunları neden demiş bir düşün önce.

Malesef her hoca sizin gibi olmuyor ...

SifirinciMurat
07-12-2011, 15:34
dışardan okuyunca talihsiz msjlar olmuş :) oğuzhanda cok efendi bi kardeşimizdir sıfırıncımurat ta kendi öğrencisi gibi yaklasmıs :) sarılın barısın yok yere kırmayın birbirinizi :D

hocam bu arada sıfırıncı değilde sıfırcı murat gibi bi durum varmı

yok o isim başka bir hikayeden geliyor, bol not veririm.

yalnız "korsan yazılım" problemi bizim öğrencilerde de var. derste diyorum anladınız mı? cevap yok. devam ediyorum... anlamadıysanız gelin sorun diyorum. ne gelen var ne giden. sonra bir ödev oluyor 60 kişiden 40 tanesinde aynı kod kopyala yapıştır gelmiş, e ne yapayım şimdi?... 4. sınıfa gelip 1. sınıf konusu olan recursionı bilmiyoruz diye ağlıyorlar sonra. "i'm sorry, too late" ondan sonra.

oğuzhan da bence hocalarıyla iletişimi koparmasın. benim öğrencim korsan ödev yollayacağına, hocam ben bu ödevi yapamadım ama diğerlerine çalışıp arayı kapatacağım diye delikanlı gibi samimiyetle gelsin, yıl sonunda ben onun notuna 10 puan eklemezsem de bişey bilmiyorum. ama pek yok böyle delikanlı malesef.

SekoLive
07-12-2011, 15:36
hocam yanlıs anlamayında siz gibi düşünen delikanlı hocada az kaldı.

SiMaO
07-12-2011, 15:36
hocam yanlıs anlamayında siz gibi düşünen delikanlı hocada az kaldı.

Aynen serkan abi yukardada yazdım bu hocamız gibi düşünen hoca gerçekten az... :)

SifirinciMurat
07-12-2011, 15:41
demek istediğini anlıyorum ama en bezmiş hocalar bile hep rutinden dolayı asabiyete bağlıyor. rutin dediğin de nedir, işte ödev verirsin sınav yaparsın öğrenciler bi şekilde notunu almaya çalışır, dönem sonunda da gelir hocam iki puan fazla olmaz mıydı falanlar filanlar. bir de bu rutini kıran zehir gibi öğrenciler var. rutinden çıkmak az da olsa o hocalara heyecan veriyor, en suratsız hocalar bile şeker gibi oluverebiliyor birden :)

onursumer
07-12-2011, 16:32
demek istediğini anlıyorum ama en bezmiş hocalar bile hep rutinden dolayı asabiyete bağlıyor. rutin dediğin de nedir, işte ödev verirsin sınav yaparsın öğrenciler bi şekilde notunu almaya çalışır, dönem sonunda da gelir hocam iki puan fazla olmaz mıydı falanlar filanlar. bir de bu rutini kıran zehir gibi öğrenciler var. rutinden çıkmak az da olsa o hocalara heyecan veriyor, en suratsız hocalar bile şeker gibi oluverebiliyor birden :)

evet katılıyorum

bende bilgisayar programcılığı mezunuyum pascaldan tutunda c++ vs hepsini gordum orğendim odevler yaptım ama o sektorde hiç kendimi geliştirmediğimden hiçbirşey hatırlamıyorum kodlara uzaydan gelmiş havasında bakıyorum :D hatta yaptığım bitirme odevine bakıyorumda şimdi birişey sorsa sen yapmıştın yardım et diye nokta kelime yazamam :)

okulu hocalarla olan dialoğum sayesinde takıntısız bitirebildim zaten :)

Yiğit G.
07-12-2011, 17:12
Bence çok fazla irdelenmesine gerek yok arkadaş sormuş öğrenir öğrenmez kendi hayatı sonuçta burasıda sınıf değil kimse kimseninde öğrencisi öğretmeni değil , tavsiye verilebilir tabi kırıcı ve sert dille olmadıgı takdirde.Herkes kendi hayatından sorumludur.

AG0463
07-12-2011, 17:40

#include<stdio.h>
int main(){
int pow,num;
long int res;
long int power(int,int);
scanf("%d",&num);
scanf("%d",&pow);
res=power(num,pow);
return 0;}
int i=1;
long int sum=1;
if(i<=pow){
sum=sum*num;
power(num,pow-1); }
else
return sum;
}

FIND POWER OF A NUMBER USING RECURSION USING C PROGRAM (http://cquestionbank.blogspot.com/2008/01/c-program-for-find-power-of-number.html)

bize de gecen sene bilgisyar dersi vermişlerdi de bu sharp dili deil sanırm. sadece C olması lazm geliyo :D