PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far Titreme Hakkında ?

RSBurak
14-12-2011, 13:12
Sol ön farımın iç aynası kırılmış galiba çok titriyor ve gece karşıdakini rahatsız ediyor nasıl bir çözüm önerirsiniz orjinal far 540 lira+kdv bunun haricinde şimdilik bantladım ama yine titriyor. :(

ErenErdem
14-12-2011, 13:28
İç aynamı kırık yoksa teller ampulü tutmuyor yada tutamıyor olmasın, tellere de bakmak lazım.

RSBurak
14-12-2011, 13:34
teller ampülü tutuyor ampüle bağlanan yerden tutup salladığımda iç ayna komple oynuyor

cliver
14-12-2011, 13:39
farı açtırıp tekrar güzel bir şekilde yapıstırtsanız bi elektrikçi arkadaşa işin ehli birine 10 lıraya cüzülür işiniz hocam olmazmı?

Day Walker
14-12-2011, 13:39
Subaru parçası pahalıdır.Kasko varmı?

halilkarakas
14-12-2011, 13:40
farı söküp yapabilecek bir ustaya götürün yoksa istanbula kargolayın ...yapabilecek usta var burda

RSBurak
14-12-2011, 13:42
farı açtırıp tekrar güzel bir şekilde yapıstırtsanız bi elektrikçi arkadaşa işin ehli birine 10 lıraya cüzülür işiniz hocam olmazmı?

olur hocam yalnız ne zaman ufak bir problem için gitsem ustaya daha büyük problemler oluyor arabada o yüzden biraz kendim çözmek istiyorum bu sorunu :D y

RSBurak
14-12-2011, 13:43
Subaru parçası pahalıdır.Kasko varmı?

yok 91 model arabaya yapmıyorlar kasko malesef :(

farı söküp yapabilecek bir ustaya götürün yoksa istanbula kargolayın ...yapabilecek usta var burda
kendim denerim yapamazsam gönderirim o zaman size tekrar danışırım sağolun

Göki,ZD
14-12-2011, 13:44

10 liraya nerde far açıp kapatıyorlar ?
ısı tabancası yada sıcak su ile aç farı tamirini yap sonra kaportacıların kullandıgı siyah silikon ile kapat devam et yola...

RSBurak
14-12-2011, 13:57
10 liraya nerde far açıp kapatıyorlar ?
ısı tabancası yada sıcak su ile aç farı tamirini yap sonra kaportacıların kullandıgı siyah silikon ile kapat devam et yola...

bir kere carismanın farını açmaya çalışmıştım açtım yalnız kapatırken çok kötü oldu cesaret edemiyorum şimdi benim arabanın bir farı 600 liraya yakın :D sağolun öneriler için farı söküp aynanın alt kısmına silikon doldurup yapıştırmayı düşünüyorum olmazsa en son farı açtırırım bir yerde sağolun :)

Sezgin
17-11-2022, 16:04
Yeni konu açmadan sorayım istedim,

Araç F10, Orjinal Bi Xenon far, hafif bozuk yolda ilerlerken bariz şekilde titriyor. Yeni başladı.

Far ayarı sorunsuz çalışıyor, ilk çalıştırmada yukarı aşağı oynuyor.

Bu işi nasıl çözebiliriz ?

d3n1s
17-11-2022, 16:09

Araç F10, Orjinal Bi Xenon far, hafif bozuk yolda ilerlerken bariz şekilde titriyor. Yeni başladı.

Farın bizzatihi kendisi oynuyor olabilir. Evvela far ayaklarını, ve ayakları tutan civatalari bir kontrol edin derim. Daha once basima geldi de oradan biliyorum :)

Sezgin
17-11-2022, 16:16
Farın bizzatihi kendisi oynuyor olabilir. Evvela far ayaklarını, ve ayakları tutan civatalari bir kontrol edin derim. Daha once basima geldi de oradan biliyorum :)

Hiç düşünmedim bu açıdan inşallah böyle bir şeydir.

İlk etapta elle sarsmaya kalksam anlayabilir miyim ?

CüneytIşıkkent
17-11-2022, 16:29

Yakın zamanda ampul değişimi oldu merceğe tam oturmadı ise ondan da yapabilir ona da bakabilirsiniz.

d3n1s
17-11-2022, 16:30
Hiç düşünmedim bu açıdan inşallah böyle bir şeydir.

İlk etapta elle sarsmaya kalksam anlayabilir miyim ?

Anlarsiniz. Benim farimda alt tarafta, tamponun icinde bulunan far ayagini tutan civata gevsemisti, rolantide ve bozuk yolda titriyordu. Basta mercek sanmistim. Neyse, sarsarken dikkatli davranin yine de ne olur ne olmaz :)

d3n1s
17-11-2022, 16:31
Bu arada benim arac F10 degildi, belirtmemisim simdi fark ettim.

cnzdmr
17-11-2022, 16:38
Aküye mutlaka baktırın. Benzeri f30 da benim başıma gelmişti. Akü kutup başlarından biri gevşemiş, kurcalarken farketmiştim. sabitleyince aküyü sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ettim.

Sezgin
18-11-2022, 08:14
Anlarsiniz. Benim farimda alt tarafta, tamponun icinde bulunan far ayagini tutan civata gevsemisti, rolantide ve bozuk yolda titriyordu. Basta mercek sanmistim. Neyse, sarsarken dikkatli davranin yine de ne olur ne olmaz :)

Far taş gibi oturmuş yerinde. Bundan olmasını isterdim sorunun ama maalesef değilmiş :)

Aküye mutlaka baktırın. Benzeri f30 da benim başıma gelmişti. Akü kutup başlarından biri gevşemiş, kurcalarken farketmiştim. sabitleyince aküyü sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ettim.

Bugün bunu da bi kontrol edeyim bakayım umarım böyle ufak tefek bir problemdir hızlıca çözeriz.

d3n1s
18-11-2022, 08:46
Far taş gibi oturmuş yerinde. Bundan olmasını isterdim sorunun ama maalesef değilmiş :)

Bugün bunu da bi kontrol edeyim bakayım umarım böyle ufak tefek bir problemdir hızlıca çözeriz.

Xenon ve saz arkadaslariyla muhatap olurken kontagin kapali, hatta anahtarin takili dahi olmadigina emin olun. Xenon cok yuksek voltaj ile calisir, kacak macak varsa size unutamayacaginiz anlar yasatabilir :)