PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kvk teknik servis HTC problemi

By_HaNNibaLL
18-12-2011, 22:38
Yarin telefonumu servise birakmayi düşünüyorum ama biraz araştirdiğimda htcnin yedek parcasinin türkiyeye gelmediğini herkezsin sıkıntı yaşadiğini hatta coğu kişinin turkcel kontratli aldiği için turkcelle mahkemelik olduğunu gördüm.

Kvk da çalişan varmi içimizde böyle bişey varmi boşu boşuna telefonu beklemeyelim aylarca

SifirinciMurat
18-12-2011, 22:41
parça varmış yokmuş senin problemin değil ki, bunun yasası düzenlemesi kuralı kanunu var. zamanında teslim etmezlerse yasayı çarparsın suratlarına, verin ulan yenisini dersin.

volume81
18-12-2011, 22:43
parça varmış yokmuş senin problemin değil ki, bunun yasası düzenlemesi kuralı kanunu var. zamanında teslim etmezlerse yasayı çarparsın suratlarına, verin ulan yenisini dersin.

+1 30 iş gününden sonra zaten sıfır telefon vermek zorundalar :) senin problemin değil orası teslim edersin baktın yapılmadı yenisini istersin :)

By_HaNNibaLL
18-12-2011, 22:46
Bende öyle düşünüyorum ama 30 iş gününe 2 3 gün kala telefon garantide değil kacak sokulmuş tlf falan diye gönderiyorlar inatlaşma başliyo sonuç itibari ile ben telefonsuz kaliyorum bi ton sinir vs...

Buna ne yapmak gerek

B.Koçer
18-12-2011, 22:53
kvk yi basabiliriz düz mantık :D

BarBo
18-12-2011, 22:54
+1 30 iş gününden sonra zaten sıfır telefon vermek zorundalar :) senin problemin değil orası teslim edersin baktın yapılmadı yenisini istersin :)

20 iş gününe düştü :) yani hafta sonları falan hadi yağmur vardı,lodos vardı oolsun max 1 ay

C!N
18-12-2011, 22:54
Ben cep kaskosu yaptırmıştım her ihtimale karşı HTC'mi...

svtec
18-12-2011, 22:57
cep kask bi nane yapmıyor keske yapsa.. en son avukatının verdiği cvp..

45 tl ye yaptırdığın sigortanın 1500 tl ödemesini beklemiyorsun heralde... ? demesi oldu..

B.Koçer
18-12-2011, 22:58

45 tl ye yaptırdığın sigortanın 1500 tl ödemesini beklemiyorsun heralde... ? demesi oldu..

vayy anasını sayın seyirciler ne işe yarıyomus o kasko peki millete ballandıra ballandıra anlatıyorlar ?

SifirinciMurat
18-12-2011, 23:03
o avukatın sigortacılık sektörünün nasıl çalıştığı konusunda fikri olduğundan şüpheliyim.

svtec
18-12-2011, 23:04
vayy anasını sayın seyirciler ne işe yarıyomus o kasko peki millete ballandıra ballandıra anlatıyorlar ?

istedikleri evrakları çıkarmak ve bunlara cvp gelmesi 6 ay :D artı diyelimki cvp geldi süründürmeleri cabası.. diyelim ki telefon elinden düştü ve hasar aldı ve çalışmıyor..

başıma geldi...

1- düşme sebebi nedir..
2-bilerek yani kasıt varmı
3-telefon nerden nasıl kaça alındı
4-şu an sıfırı üretiliyormu
5-karakoldan tutanak ( telefonum düştü ahan buda şahit :D diyek zırt bir evrak alcaz :D )
6-inceleme yapılması için teli bırak..
7- 100/75 kullanıcı hatasından kaynaklanan hasar... hiç bir ücret almadan tamir ...
tamir olmas ise... su iç ölü cihazı eline al :D

avukatlık ol tüketici haklarına git .. ödeme yaptıklarını birini tanıyan biri varmı ?

svtec
18-12-2011, 23:06
o avukatın sigortacılık sektörünün nasıl çalıştığı konusunda fikri olduğundan şüpheliyim.

sigorta ile sorun çözülmüyor.. ki zaten sıkıntı orda ben adamlarla mahkemelik oldum .. avukat karı ile muhattap olduk konuşmanın bir yerinde böyle bir söz etti.. poliçe hala elimde .. :)

svtec
18-12-2011, 23:10
zaten sığın dıkları madde çok saçma... aynen yazıyorum ...

sigortalının kusuru,hatası ve dikkatsizliği sonucu oluşan hasarlar.

:D yani telefonu bir yerde unuttun .. gitti para yok
düşürdün yok yankesici çaldı yok..

aslında cep kask yaptırmaya gerek yok demişler... :D

SifirinciMurat
18-12-2011, 23:11
orası öyle, işim olmaz. 45 lira değil 45 kuruş bile koklatmam :)

By_HaNNibaLL
18-12-2011, 23:25
Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ?

Drft
19-12-2011, 00:01
Htc nin servisi teleservice orayla irtibata gecmeyı dusundunuzmu ?

uluckaban
19-12-2011, 00:05
Aman teleservice ye bulaşma :D başta genpa yada başarı bakıyorsa onlara bırak yoksa kvk dan başka şansın yok

By_HaNNibaLL
19-12-2011, 00:09
Bi götüreyimde zaten yazilimla alakali bi sorun var mesajlari bazen aciyor bazen açmiyor bide bataryasi cabuk bitmeye başladi oda olmazsa 4.kattan aşağiya aticam

onursumer
19-12-2011, 00:09
Cihazin kimin ithalati ise servisini onlar veriyordur son zamanlardaki yeni tum cihazlarin ithalatini vodafone brightstar yapiyor

Parca sikintisi vs gibi bir duyum almadim hic ki olsa bile servis suresi 20 is gunune dusuruldu yenisi veya bir ust modeli ile degistirmek Zorunda kalirlar

a.colak
19-12-2011, 04:40
E72 telefonumu 2 kere gönderdim bakırköy KVK'ya her birinde 10 gün kaldı serviste ilk tamir sonrası aldığımda 3 gün kullandım hoparlör arızalıydı arıza tekrarladı ses kaydetmiyodu onu hiç yapmamışlardı bile tekrar verdim bi 10 gün bekledim şu an 1 hafta oldu kullanıyorum tekrar ses problemi var ve klavye resmen çökmüş tık tık sesleri gelmiyo tuşlardan nasıl montaj yapmışlarsa bi kaçç güne gidip kavga çıkartcam

Yiğit G.
19-12-2011, 10:46

Sen nasıla avukat oldun bu kafayla deseydin... Geçen sene telefonun ustune oturdum resmen ortadan böldüm telefonu.Cepkask a gonderdim çantamdan cıkardıgımda böle idi dedim.Problemsiz yenisini aldım telefonun.Biraz uzun surdu ama 1 ayı geçmişti.Göndericez diyorlardı 1 ay geçti diyordum çok yogunuz vs diyorlardı bende en sonunda aradım tehtit ettim dedim cok buyuk donanım/media forumlarında yoneticiyim öyle bir karalıcamki sizi aklınız gidicek dedim.3 saat sonra mudurlukten bir bayan aradı yanlıslık olmus sizin telefon elimize geldi bugun gonderiyoruz dediler.Diğer gün elimde oldu.İsterse 10.000 tl lik telefon olsun yinede yapmak/değiştirmek zorundalar.Bu senin hakkın.Zaten garanti dahilinde bir problem olduysa (arıza vs) o zaman servis komple değiştiriyor cepkaska gerek duymadan.Cep kask daha çok kırılma , su alma , çalınma vs gibi durumlarda devreye giriyor.Ben geçen ay şu an kullandıgım htc mi alırken cepkask yaptıramadım ne yazikki ona cok yanıyorum.Aldıgım yerde yoktu cepkask cunku..

C!N
19-12-2011, 21:47
Benim telefonum cepkask değil de, turkcell TİM'de yaptırdığım Zurich sigorta idi, ama bilmiyorum tabii ki ne farkı var, tek bildiğim sadece telefon sigortası yapmıyorlar adamlar. Şöyle bir maddesi de var hatta: ''Hasar gördüğünde tamiri ile vakit kaybedilmez, orijinal ambalajında yeni bir telefon verilir'' gerçklik payı var mı ki bunun?

uluckaban
20-12-2011, 21:25
Dün bir şaka yapmışım :D siz siz olun genpa ya telefon vermeyin anasını ağlatıyorlar. Eski genpa dan eser yok. Daha önceden çok iyi hizmet veriyorlardı ona dayanarak telefonu vermiştim bugün geldi telefonun ekranda tırnak takılır nitelikte çizik var. Adamlar telefonun vidalarını kapamadan göndermişler.

zekirdek
20-12-2011, 21:30
Son zamanlarda herkez büyük firmaların servislerinden şikayetçi.. ucuza garantisiz telefonu alıcaksın, bir problem çıktığında işin ehli özel bir servise vericeksin.En güzel çözüm bu.