PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anlayışsız Komşuya Kanuni Yaptırımlar?

GokhanRS
23-12-2011, 17:12
Arkadaşlar 1 aydan fazladır. banyonun tavanı leş içinde kaldı üst kat bi şekilde fayansları kırmayı başarmış tamir ettirmiyorlar.

belki 15 kere uyardım yaptırın diye. Hani benim tavanımı mahvettiler onuda karşılamaları lazım ama onu bile istemiyorum hani kendi fayanslarını tamir ettirsinler yada kaçağı herneyse ben tavanımı cebimden yaptırmaya bile razı oldum.

ancak tınlayan yok. Açıkcası apartmanda kavgada etmek istemiyorum böyle eften bir sebeple ancak sinirlerimde çok geriliyor.

Yeminle artık üst kata çıkıp uyarasım yok çünkü komalık ederim dalarım filan suçlu duruma düşerim. Laftan anlamayacağı anlaşıldı 15 kere uyarıya rağmen tınlanılmamasından anladım ki üst kattaki kiracı vatandaşın umrunda değil. Tamam tamam deyip geçiştiriliyoruz. Duş almaya üşeniyorum artık tavandan su damlıyor diye.

Kanunen ne yapılabilir daha önce böyle birşeyle uğraşan olduysa en iyi ceza almalarını sağlamanın yolu nasıldır? nereye ne şekilde başvurmalı pek bilgim yok.

ProdriveSTI
23-12-2011, 17:14
Kiracının hiçbirşey umrunda olmaz ki zaten direk ev sahibi ile görüşmen daha doğru olur diye düşünüyorum abi ben...

gökberk
23-12-2011, 17:14
Onu bunu bilmem de Allah yardımcın olsun..

BAR22
23-12-2011, 17:15
kanun yavaş ilerlediği için ben olsam madem seni pislik içinde bırakmış bu herif çıkar tam kapısının eşiğine sıçardım..
bide not yaz akan yeri yaptırana kadar günde 3 defa diye misss :D

Göki,ZD
kiracı ise ev sahibi ile görüşürsen sonuca ulaşırsın..

GokhanRS
Kiracının hiçbirşey umrunda olmaz ki zaten direk ev sahibi ile görüşmen daha doğru olur diye düşünüyorum abi ben...

onlada görüşüldü değişen hiç bişey olmadı. sanırım o da kiracıyı zaten çıkartmak istiyormuş sağlam verdiğim evi mundar ettiler konusunda onlarda aralarında anlaşamıyor. bunu düşündüm yani başka bi çözüm lazım.

GokhanRS
23-12-2011, 17:17
ev sahibini geçelim arkadaşlar onla bi sonuca ulaşılamadı zaten evinede giremez kiracı istemediği sürece ki adam yıllar önce evi sağlam teslim etmiş. ki zaten tek sorun bu pislik durumuda değil çok fazla hoplama zıplamada var evlerinden bize gelen. tamam çocukları var bu kısmına biraz katlanırım anlayışlıyımdır ama banyo konusu ciddi. tavan çökecek nerdeyse bu gidişle. zaten sıva mıva kalmadı tavanda diyebilirim.

ki 60 dairelik apartmanda balkondan halısını sofra bezini filan çırpan bir zihniyetteler. hani balkona oturup çay keyfi yapamazsınız böle insanlar yüzünden. hani karakteri anlamanız açısından örnek.

ProdriveSTI
23-12-2011, 17:18
Allah kolaylık versin abicim o halde buna benzer sorunları yaklaşık 10 sene önce bizde yaşadık gece'nin 3'ünde kavga gürültü birbirimize bile girdik çok ses çıkarttıkları için evde top oynuyolardı ta o derece saygısızlardı.

GokhanRS
23-12-2011, 17:20
Allah kolaylık versin abicim o halde buna benzer sorunları yaklaşık 10 sene önce bizde yaşadık gece'nin 3'ünde kavga gürültü birbirimize bile girdik çok ses çıkarttıkları için evde top oynuyolardı ta o derece saygısızlardı.

kardeşim ona bile çözüm bulunur gerekirse uyku kulaklığı takarım hani sıkıntı o olsa. ama tavan işi ciddi. gelen suyun temiz olma ihtimali zaten yok kafadan birkere betondan geçiyor. üstüne çürüyor yani beton. sıva desen iflas bayrağını açtı ben gidiyorum demeye başladı.

S.Özeren
23-12-2011, 17:20
villada otururken hiç böle sorun yaşamıyodun gökhi hatamı ettin ne :D

BRETE
23-12-2011, 17:21
gökhan aynısı banada oldu banyo tuvalet salonum mahvoldu üst katta sızıntı vardı 3 ay söyledim herife bizden değil yukarıdan geliyo dedi en son kazdırabildim tuvaletini borudan damlıyo neyse yaptırdık ama olan bize oldu hergün beddua ettim herife ve tuttu onun üstündeki kadın sular kesilince çeşmeyi açık bırakmış sular gelincede evini su bastı gram acımadım allah yardımcın olsun git ev sahibi ile konuş yada tenhada kıstır polisle olcak iş değil

ToNy
23-12-2011, 17:22
Kankacım kanuni olarak bilmemde,
Geçen hafta benim evin üst katındaki komşunun banyodaki su borusu patlamış, Sabahtan akşama kadar komşunun evi su dolmuş tabi en sonunda akşama doğru bizim eve de tavandan damlamaya başladı...
Benim evdeki eşyalar sigortalı olduğundan akşam direk sigortayı aradım, O anda su damlayan yerlerin fotolarını çektim...
Bir sonraki gün exper geldi, baktı görünürde birşey kalmamış,
dedi eğer boyalarda yada yada herhangi bir kabarma olursa direk bizi arayın biz yaptıralım, masrafıda olaya sebep olan komşunuzdan biz tahsil ederiz dedi...
Hani kanuni yoldan uğraşmak zor olur dersen bu yoluda seçebilirsin, Benim evdeki tüm eşyaları yıllık 140-150 lira gibi fiyata sigortalattım, kafam kuş misali takılıyorum... :D
Ayrıca benim sebep olacağım zararıda ödüyorlar...
Belki sorunun cevabı bu değil ama buda alternatif yol olabilir sana... :)

GokhanRS
polis değilde kanunen cezası var diye biliyordum belediye bu konulara müdahale ediyor gibisinden bişeyler duydum? hani belediye çalışanı filan vardır belki aramızda bunlar doğrumu onları öğrenelim.

Day Walker
ev sahibini geçelim arkadaşlar onla bi sonuca ulaşılamadı zaten evinede giremez kiracı istemediği sürece ki adam yıllar önce evi sağlam teslim etmiş. ki zaten tek sorun bu pislik durumuda değil çok fazla hoplama zıplamada var evlerinden bize gelen. tamam çocukları var bu kısmına biraz katlanırım anlayışlıyımdır ama banyo konusu ciddi. tavan çökecek nerdeyse bu gidişle. zaten sıva mıva kalmadı tavanda diyebilirim.

ki 60 dairelik apartmanda balkondan halısını sofra bezini filan çırpan bir zihniyetteler. hani balkona oturup çay keyfi yapamazsınız böle insanlar yüzünden. hani karakteri anlamanız açısından örnek.

bina yönetimi ile görüş eğer site ise site yönetimi ile görüşebilirsin bina ile ilgili bi yönetim kitabı var onda ne yapılması gerektiği yazıyor enim bildiğim eğer bina toplantısında bu sıkıntını dile getirirsen ve oylama ve imza yöntemi ile kiracıyı evden çıkama hakkınız var.

ido
23-12-2011, 17:23
evının sıgortası varsa ara eksperı gelsınler yaptır ver sıgorta sırketıne kuzu kuzu alırlar her turlude yaptırır ondan sonra benzer durum bızım ıs yerı ıcın vardı 4-5 sene once ust katın borusunda kacak oldu ıcın bızım asma tavanı berbat ettı bız yaptırın dedık pek umursamadılar bız bı boyacıyla kendı ısımızı o gun ıcın hallettk ama 15 gun sonra tekrarlayınca sıgortama yaptırdım 100 lıralık seye 700e yapınca hora gecıo ondan sonra ah abı keske yaptırsaydık dıo hıc canını sıkma kısacası sıgortan varsa

Göki,ZD
23-12-2011, 17:24
KOMŞU HAKLARI
Komşum da en ufak bir sesten bile rahatsız olup hemen şikayete geliyor. Sürekli evsahibine ya da belediyeye şikayet edeceğini söylüyor. Ne yapabiliriz haklarımızı nasıl aramalıyız?

Turgut Öz: Apartman hayatında dairelerdeki komşuluk ilişkisinde 634 sayılı kat mülkiyeti kanunu uygulanacaktır. Burası apartman sakinleri arasındaki eski ve özel kanun bazı prensiplere bağlamıştır. Ve birbirini dürüstlük kuralına göre, hakkaniyet prensibine göre, rahatsız edecek davranışlardan kaçınma yükümlülüğü denir. Bunların arasına komşuları rahatsız edecek sesler çıkarma, onların dinlenmesini, uyumasını engelleyecek şekilde gürültü yapmayı da yasakladığını görüyoruz. Bu yasaya aykırı hareket edenler hakkında mahkemeye müracaat edilebilir. Bunu ihtilaf halinde, tanıklar dinleyerek hakim tesbit etmeye çalışacak. Açıkcası hakimi kim daha inandırıcı şekilde ikna ederse, onun haklı çıkacağı bir durum söz konusu. Ama tabi, davayı açıp iddiada bulunanların önce iddiasını ispat etmesi gerekecek. Aşırı bir hassasiyet söz konusuysa buna girmez. Çünkü alt ve üst katlar ve yan daireler halinde yaşamanın yarattığı bir takım rahatsızlıklara katlanma mecburiyeti vardır. Aynı şekilde, tıkırtı bile çıkmayacak diyemezsiniz. Sürekli şikayetler, yolunu kesme şeklindeyse, kaba konuşmalar şeklindeyse, tam tersine bu kanuna göre komşuyu rahatsız etme, taciz etme sayılır. O dava açmaya izin verilebilir.

GokhanRS
23-12-2011, 17:24
bina yönetimi ile görüş eğer site ise site yönetimi ile görüşebilirsin bina ile ilgili bi yönetim kitabı var onda ne yapılması gerektiği yazıyor enim bildiğim eğer bina toplantısında bu sıkıntını dile getirirsen ve oylama ve imza yöntemi ile kiracıyı evden çıkama hakkınız var.

evet bunu duydum yönetim biraz pasif insanlar ama bi baskıda onlarda kurayım bakayım. hallederse onlar halleder gibi geliyor banada ancak bu adamlardan hakkımı aramanın yolu varsa ceza yemelerine sebep olacak bi kurum varsa onlarıda bilmek isterim.

TaGo
23-12-2011, 17:26
Kanuni her türlü işlem mahkeme ile sonuçlanacağından varya sen çürür gidersin. Avukatına git "ihtarname" çektir. Hakınızda açılacak hertürlü işlem ve avukatlık bedelleri tarafınızdan ödenecektir die. Bak haftasına yapıomu yapmıomu gör

1lker
Boyle durumlarda belediyeye sikayet ediyorsunuz tutanak tutup uyari veriyorlar yaptirmazsa tekrar sikayet ediyorsunuz sagligim bozuluyor uzerime atik su damliyor diye ilk tutanak oldugu icin islem uyguluyorlar sorun kiracinin ev sahibiyle alakasi yok bir baska secenekte evinizi sigorta yaptirdiginiz sirketi arayip cagiriyorsunuz kayit altina aliyorlar ve.sigorta sirketi yaptiriyor ust.komsunuzdanda bi sekilde tahsil ediyor parayi benzeri duum yadadik babam arastirmsti sordum dediklerini ilettim umarim faydasi olur

GokhanRS
evının sıgortası varsa ara eksperı gelsınler yaptır ver sıgorta sırketıne kuzu kuzu alırlar her turlude yaptırır ondan sonra benzer durum bızım ıs yerı ıcın vardı 4-5 sene once ust katın borusunda kacak oldu ıcın bızım asma tavanı berbat ettı bız yaptırın dedık pek umursamadılar bız bı boyacıyla kendı ısımızı o gun ıcın hallettk ama 15 gun sonra tekrarlayınca sıgortama yaptırdım 100 lıralık seye 700e yapınca hora gecıo ondan sonra ah abı keske yaptırsaydık dıo hıc canını sıkma kısacası sıgortan varsa

şu işi çözersem sigorta mutlaka yaptırıcam ders olsun yani. ama şuan olan oldu gidip sigorta yaptırsam iş çakallığa girer haram yiyemem.

bu olay çözülsün mutlaka yaptırıcam kafam kuş gibi arıcam sigortayı gelin yaptırın kimden alıosanız alın parasını dicem.

Time-R
23-12-2011, 17:28
Bende komsularimdan cok cekiyorum hicbirinden memnun degilim, gel gelelim apartman dairesinde yasiyoruz yapacak birsey yok, sanada allah sabir versin gokhan abi.

RSBurak
23-12-2011, 17:29
ev sahibine baskı yapın madem memnun değil oda çıkarsın mahkeme yoluyla bizim kiracımız vardı böyle tip baya kira ödemedi sonrada s.ktir olup gitti.kim bilir komşularına neler yaptı :( yada siz yaptırın en fazla boru çatlamış yada contası eskimiştir kavga etmeye bile değmez bu tiplerle huzur kaçırır anca

GokhanRS
23-12-2011, 17:31
niye yaptırayım anlamadımki. fayansları kıran o ayrıca adamın evine zorlada giremem. hani usta bulamıyoruz deseler vakit ayırıp ustada bulayım. ama yok nato kafa nato mermer işte.

RSBurak
23-12-2011, 17:34
niye yaptırayım anlamadımki. fayansları kıran o ayrıca adamın evine zorlada giremem. hani usta bulamıyoruz deseler vakit ayırıp ustada bulayım. ama yok nato kafa nato mermer işte.

kaç kere milletin işini yaptım ben ucu bana dokunuyor çünkü. her eve girişimde ana avrat söveceğime bir kere yaptırırken sülalesine söverim yeter :D

BRETE
23-12-2011, 17:38
bu konu banada ders oldu ilk işim ptesi sigorta yaptırmak

Orhan
23-12-2011, 17:41
aynısı başıma geldi avukat arkadaşıma gittim anlattım durumu aradı komşumu şikayet dilecekcesi verdiğimi söyledi ihtarname çektik 3 gün içinde evini yaptırdı tam 4 ay sabretmiştim ama

GokhanRS
23-12-2011, 17:44
aynısı başıma geldi avukat arkadaşıma gittim anlattım durumu aradı komşumu şikayet dilecekcesi verdiğimi söyledi ihtarname çektik 3 gün içinde evini yaptırdı tam 4 ay sabretmiştim ama

az önce belediyeyi aradım bu saat olmasına rağmen zabıta ilgilendi hemen gelip korkutucaz komşunuzu dediler.

ancak en kısa zamanda gelip dilekçe yazarsanız yönetime bildirdiğiniz halde onlarda ilgilenmediyse onlarda ceza yer bidaha binadakilere ders olur herkes ayağını denk alır dedi telefonda.

hemde daha şimdi aradım düşünün yani gece gece bile gelir rahatsız ederiz sorun yok devletin kanunu var yaptırmak zorunda ben hemen yolluyorum ekipleri dedi telefondaki.

helal olsun büyükçekmece belediyesine hiç umudum yoktu arayımmı diye düşünürken.

driftboy
23-12-2011, 17:46
Aynı şey bizim başımıza geldi..

Dedem namaz kılarken tekbir getirip '' Bekir senin ***** avradını sülaleni... '' diye yukarı koşuyodu. Mahkeme, polis, kavga vs hiçbişi fayda etmedi. En sonunda 2 gün kocası evde yokken karısı usta getirip yaptırdıda öyle kurtulduk

rebelh
23-12-2011, 17:55
bi konuşalım sizle diyin çıkartın aptden dışarı ve dövün artık vakti gelmiş

cagri-35
23-12-2011, 18:06
Bende başka birşey sorucam bununla alakalı ama cevap veren olursa çok sevineceğim...

Evde tansiyon hastamız var ve ben dahil kimse sigara içmiyor.Ancak alt kattaki öküz komşu sigara içmiyor resmen ayin yapıyor.Yazın kokusundan cam açamıyorduk.Şimdide tuvalet penceresinden geliyor.4-5 kere indim başta efendice sonlara doğru gözünü korkutacak şekilde uyardım.Hatta sonuncusunu gece 01.30 da yaptım inatla biz sigara içmiyoruz tuvalette diyor.Elimden birşey gelmiyor ne yapsam bilemedim şimdi kış.Ama yazın ne olucak gene muamma.Bununla alakalı zabıta birşey yapabilirmi bilen birisi yardımcı olsun gerçekten çok sinir durum başlığı okuyunca benımde aklıma bu sorun geldi.Daha önce benzerini yaşayan varmı???

Bu arada başlığı açan arkadaşa geçmiş olsun umarım en kısa sürede çaresi bulunur.Malesef insanımız çok düşüncesiz,birlikte yaşama komşuluk diye birşey kalmadı...

Ahmet Saraçoğlu
23-12-2011, 18:14
Allah korusun ama olurda bi tatsızlık olursa ; ne yap et , bi arbede yaşanırsa onun evin içerisine girmemeyE çalış.Direkt haneye tecavüze gidiyor...97 de yaşadı aynısını babam.Alt kat komşumuz biraz psikoydu , ses takıntısı vardı normal yürüme sesine bile...Babada ılımlı , sakin adamdır , insan ilişkileri iyidir , hep uzlaşma yönündedir.Ama ne yaptıysa en sonra delirtmiş bizimkini , baba nasıl vurduysa eli morarmıştı artık siz hesap edin :D , başta kapı önünde tartışılmasına ramen pataklama aşaması adamın evinin içerisine taşındığı için haneye tecavüzden dava açıldı.Anca geçen sene sicilden kalkmıştı diye hatırlıyorum.Haklıyken haksız duruma düşmeyin sakın.

GokhanRS
23-12-2011, 18:16
o konuyu bilmiyorum ama üst kattan pis su geliyor diyince telefonda bile ilgilendiler. hatta beni şimdi aradılar birazdan ordayız dediler. gelip tutanak tutucaz 3 gün süre vericez sonrasında cezai işlem uygulanıcak suları kesilicek v.s dediler.

ben şaşırdım bu kadar hızlı ilgilenmesine bizim belediyenin. büyükçekmece belediyesine daha önec işim düşmemişti ilk defa işim düşüyor ve baya hızlı çıktılar.

Ahmet Saraçoğlu
23-12-2011, 18:17
suyun kesilmesi vss net çözüm , hiçbi ihtarname , ısrar yerine geçemez , helal olsun belediyeye.

Eyüp
23-12-2011, 18:28
Kanuni her türlü işlem mahkeme ile sonuçlanacağından varya sen çürür gidersin. Avukatına git "ihtarname" çektir. Hakınızda açılacak hertürlü işlem ve avukatlık bedelleri tarafınızdan ödenecektir die. Bak haftasına yapıomu yapmıomu gör

En mantıklısı , belki korkarlar

bizim evdede tavan akma durumu olmuştu , komşuya söylediğimizde adam özür dilemekten bi hal olmuştu...:)

cabriolet
23-12-2011, 18:40
Bende başka birşey sorucam bununla alakalı ama cevap veren olursa çok sevineceğim...

Evde tansiyon hastamız var ve ben dahil kimse sigara içmiyor.Ancak alt kattaki öküz komşu sigara içmiyor resmen ayin yapıyor.Yazın kokusundan cam açamıyorduk.Şimdide tuvalet penceresinden geliyor.4-5 kere indim başta efendice sonlara doğru gözünü korkutacak şekilde uyardım.Hatta sonuncusunu gece 01.30 da yaptım inatla biz sigara içmiyoruz tuvalette diyor.Elimden birşey gelmiyor ne yapsam bilemedim şimdi kış.Ama yazın ne olucak gene muamma.Bununla alakalı zabıta birşey yapabilirmi bilen birisi yardımcı olsun gerçekten çok sinir durum başlığı okuyunca benımde aklıma bu sorun geldi.Daha önce benzerini yaşayan varmı???

Bu arada başlığı açan arkadaşa geçmiş olsun umarım en kısa sürede çaresi bulunur.Malesef insanımız çok düşüncesiz,birlikte yaşama komşuluk diye birşey kalmadı...

adam evinde sigara içiyo diye zabıta ne yapabilir ki :) cafelerde yasak işyerinde yasak avmlerde yasak bırak adam evinde sigarayı rahat rahat içsin :) sen tuvaletin penceresini kapalı tut gelmesin koku :)

JANJ@N
23-12-2011, 18:41
başlığı görünce komşu ülkelerle alakalı bi haber sandım ben gidim o zaman

cagri-35
23-12-2011, 18:49
adam evinde sigara içiyo diye zabıta ne yapabilir ki :) cafelerde yasak işyerinde yasak avmlerde yasak bırak adam evinde sigarayı rahat rahat içsin :) sen tuvaletin penceresini kapalı tut gelmesin koku :)

Düşününce hak vermiyor değilim adamın evi içer eyvallahta.Yaz sıcağında cam açamıyoruz evde?Gecede klimayla yatılmıyor ***** tutuluyor heryerin ve evde tansiyon hastası bir insan var.Kaç defa öksürerek uyandıgımı bilmiyorum geçtiğimiz yaz.İçmeyene nasıl rahatsızlık veriyor bilmiyorum belki bilirsiniz.Ben bunu önlemenin bir yolunu bulabilsem onuda yaparım problem değil içen içeceğini içsin gram umrumda değil.

Mivec_4G63
23-12-2011, 19:00
Yeni borçlar kanununa göre

“Kiralananı, sözleşmeye uygun olarak özenle kullanmak ve kiralananın bulunduğu taşınmazda oturan kişiler ile komşulara gerekli saygıyı göstermekle yükümlü”

bunlara aykırı davrananlara belli bir süre verilir şu zamana kadar bunu hallet diye. Eğer bu süre içinde de kişi bir çaba göstermezse bu bir tahliye sebebidir. Ev sahibi iseniz sözleşmeyi tek taraflı feshedip evi boşalt diyebilirsiniz olası dava lehinize olur. Ev sahibi değilseniz ev sahibi üzerinden bu kişiyi ikaz edebilirsiniz.

c20let
23-12-2011, 19:04
Düşününce hak vermiyor değilim adamın evi içer eyvallahta.Yaz sıcağında cam açamıyoruz evde?Gecede klimayla yatılmıyor ***** tutuluyor heryerin ve evde tansiyon hastası bir insan var.Kaç defa öksürerek uyandıgımı bilmiyorum geçtiğimiz yaz.İçmeyene nasıl rahatsızlık veriyor bilmiyorum belki bilirsiniz.Ben bunu önlemenin bir yolunu bulabilsem onuda yaparım problem değil içen içeceğini içsin gram umrumda değil.

sigara içtiğim halde yattığım odada içmem içtiysemde iyice havalandırmadan uyuyamam ama sizin durum bi garip başka bir evin içinde içilen sigara nasıl bu kadar rahatsız ediyor anlamadım

cagri-35
23-12-2011, 19:06
sigara içtiğim halde yattığım odada içmem içtiysemde iyice havalandırmadan uyuyamam ama sizin durum bi garip başka bir evin içinde içilen sigara nasıl bu kadar rahatsız ediyor anlamadım

Sigara içen alt komşu yazın haliyle cam açıkken bize geliyor kokusu valla bizde çözemedik nasıl bu kadar oluyor diye.Anladığım kadarıyla adam tiryaki hani şu resimlerde ağzında 4-5 sigara olanlar var ya o şekilde içiyor olması lazım.Bir kere sabahta bindiğimde asansör leş gibiydi otoparka bir indim baktım bu arabasıyla çıkıyor,sonra geçti üzerinden zaman kaldı o muhabbette.

BRETE
23-12-2011, 19:23
kesin samsun içiyodur çok fena kokuyor askerde bi kere içeyim dedim ölüyodum sandım, pederin yan komşusu yazın balkonda içiyo bizim mutfakta fena halde kokuyor o derece ama yapacak çok bişeyin yok

SONE-R
23-12-2011, 19:30
hocam kelalperi çağır o halletsin :D :D

cabriolet
23-12-2011, 19:38

ya ben o kadar sadece alt katında içilen sigaradan duman geliceğini sanmıyorum adam başka bişey içiyo olmasın :) bende evimde sigara içiyorum üst katımda rahatsız olmuyolardır eminim camdan gelen duman ne kadar olur ki anca evde 50 kişinin sigara içmesi lazım :)

Ome_RS
23-12-2011, 19:42
apartman yöneticisi ile bi konusun sonrasında direk ev sahibine ulasmak gerek.
yada tavanı kırın o zaman zorunlu yaptırıcaklar :)

cagri-35
23-12-2011, 19:50
ya ben o kadar sadece alt katında içilen sigaradan duman geliceğini sanmıyorum adam başka bişey içiyo olmasın :) bende evimde sigara içiyorum üst katımda rahatsız olmuyolardır eminim camdan gelen duman ne kadar olur ki anca evde 50 kişinin sigara içmesi lazım :)

Eski oturdugum evım 2.kattaydı ve zemınde kıraathane vardı asagıda ıcılen sıgarayı vs. düşünün böyle rahatsız etmıyordu hoş orası 2.kat ama zemınden yukarıda kalıyordu baya bu dırek bı kat altımız bumu etkılıyor bılemedım.

kesin samsun içiyodur çok fena kokuyor askerde bi kere içeyim dedim ölüyodum sandım, pederin yan komşusu yazın balkonda içiyo bizim mutfakta fena halde kokuyor o derece ama yapacak çok bişeyin yok

Belkide, pek anlamam ama olabilir tabi dediğin. Bakalım umarım bir çaresini bulabilirim

Bu arada başlığı iç etmedım umarım ama benımde böyle bir sıkıntım vardı direk yazdım başlığı açan arkadaşın anlayışına sığınarak.

emirzukak
23-12-2011, 19:51
aynısı benim başıma geldi ev sahibi beni ilgilendirmez kiracının derdi dedi çıktı kendisi zaten bodruma taşındı yüzyüze görüşme şansımızda olmadı buskiden kaçak su kontrol ekibi istedim ekip geldi kaçağın üst komşudan olduğunu raporladı o raporla mahkemeye başvurucağımı söyledi ama zaman sürecinin çok yavaş olduğunu belirtti kiracıyı ikna ettim bütün masrafları ben karşılayarak yaptırdım ve hemen evi sigortalattırdım baştan sigortam olsaydı sonuç çok daha hızlı olucaktı yapabilirseniz kiracıyı ikna edin yaptırın kaçağın pis su borularından olma ihtimalide var ALLAH korusun sarılığa kadar gidebiliyor inşallah en kısa zamanda çözersiniz geçekten çok sinir bozucu bir durum.

GokhanRS
23-12-2011, 19:54
yarın belediye bir el atacak işe bakalım. yarın çözüm olmazsa zaten gerekirse gizli gizli gider ikide bir vanalarını kapatır kafasınıda sökerim.

Ronin_
23-12-2011, 19:55
vay be büyükçekmece belediyesine bak hele...

allah yardımcın olsun abi

onursumer
23-12-2011, 19:55
eviniz sigortalıysa çok iyi oluyor

sigorta hasarı karşılayıp sebeb olan kiracıdan kat kat alıyor :D

emirzukak
23-12-2011, 19:58
yarın belediye bir el atacak işe bakalım. yarın çözüm olmazsa zaten gerekirse gizli gizli gider ikide bir vanalarını kapatır kafasınıda sökerim.

aynen vana kafasını alınca direk sizegelicek zaten sok içeri göster tavanı yapılmazsa su yok su olmayaıncada dert yok dersin şerefsiz belki anlar.

63owen63
23-12-2011, 20:00
bu akşam son bir kez gidin uyarın hocam, hafta sonu yaptırsınlar, rezilligi cekmek zorunda mıyım de efendice kibarca, yok olmadı , polise başvur rahatsızlık veriyorlar diye..

emirzukak
23-12-2011, 20:01
polis bu tür vakalara malesef karışmıyor

gökhan
23-12-2011, 20:02
belediyede bulunan çevre sağlık birimine dilekçeyle müracaat edin.. karşılıklı iletişimin bulunmadığı durumda kanunen yapılacak ilk işlem budur. çevre sağlığı ekipleri gelip inceleyecekler ve gerekli işlemleri yapacaklardır..

GokhanRS
23-12-2011, 20:08
belediyede öyle söyledi. zabıta komseri ekibiyle gelip yarın tutanak tutacak. yine anlamazlarsa o tutanaklar şikayet dilekçesi yazdığımız takdirde suları kesilip abonelikleri iptal olucak önce sanırım. + para cezası + tamirattan sonra dilekçe ile açtırabilecekler sanırsam. ayrıca binadan bile attırabiliyormuşuz.

emirzukak
23-12-2011, 20:10
binadan attırabilmeniz için bina içinde yaşayanlardan dilekçe yazıp imza almanzı gerekiyor yapabilirseniz binadan çıkmaları garanti:)

Frid
23-12-2011, 20:16
apartmandan attırma gibi durumlar söz konusu diye duymuştum ama kesin bir bilgi yok avukat sitelerini biraz arıştırsan mı abi

GokhanRS
23-12-2011, 20:21
apartmandan attırma gibi durumlar söz konusu diye duymuştum ama kesin bir bilgi yok avukat sitelerini biraz arıştırsan mı abi

kimseyi evinden attırma gibi hırslarım yok benim. ben şu sorunumu çözeyim. hani işe yokuşa sürünce kanunların devreye girdiğini öğrensin istiyorum sadece.

hani bana kızanlar olucak belki ama şu adam türk olsaydı şimdiye tatlı dille çoktan çözülmüştü bu olay.

ondan sonra doğu batı ayrımı yapıyorsun diyorlar bana. yaparım tabi benim batılı komşularımda hiç böyle sorunlar yaşamadım 1 kere söylerdik insan gibi 1 kerede anlarlardı.

Frid
23-12-2011, 20:25
elbette kimse yerinden yurdundan edilmek istenmiyor ama laftan sözden anlamayan kişilere müsama göstermek bazen can sıkıyor ve insanı yoruyor maddi manevi zarar sağlıyor bu sebeple beni düşünmeyeni saygı göstermeyeni hiç umursamam, kısmen çözmüş gibisin sorunu okudum şimdi umarım çabuk sonuç alınır

BURAKALTAC
24-12-2011, 06:54
Aynı sorun halamın evinde oldu,kadıncağız söylemiş dinletememiş sonra ben duyunca arkadaşla anladığı dilden konuştum 1haftada halledildi.Alt katıma yeni taşınan öğrenci bir komşum var.Daha gelir gelmez her gece parti vardı patırtı gürültü uyutmuyordu.İlk önce kendisini uyardım iplemedi,yöneticiye söyledim oda işe yaramadı.En sonunda bir gece 2 de çaldım kapısını seni dışarı atarım birdahada giremezsin bu apartmana dedim o iyi geldi arkadaşa..

Yiğit G.
24-12-2011, 10:05
Eğer betonun içindeki bir boru falan çatladıysa bu kiracıyı ilgilendirmez , ev sahibi yapmalı kiracı benimle ilgisi yok derse kanunen haklıdır.Ama dıştan bir darbe alıp yerde bir çatlak oluşup ordan sızıyorsa kiracının suçudur onun yaptırması gerekir.

rebelh
04-12-2013, 08:32
HORTLATIYORUM..

arkadaşlar bizdede aynı sorun var yeni konu açmak istemedim fakat bizim konuda ben suçlu haldeyim

şöyleki yeni ev aldık tadilat falan sıfırdan yaptık su tesisat işinide doğalgazı yapan firma yaptı sözleşmeyle belirttik

şimdi 3 haftadır alk kata su akıyormuş bana yeni söylediler hemen ilgilenicem fakat korkum banyoyu sıfırdan yaptırdığımız için kırılacak mı? kırılacaksa ne kadarı kırılacak? ve hem benim hem alt katın masraflarını kim karşılayacak?
büyük ihtimal sızıntı havlupana giden sıcak su vanasında
çünkü apartmandan gelen su 1 buçuk aydır falan açık ama havlupana giden su 3 haftadır açık

Tugral
04-12-2013, 09:31
Sucuyu çağır durumu anlat sana söyler nasıl yapacağını. Aşağının zararınıda karşılamak alt katla olan anlaşmana bağlı. Genelde tavana boya istiyorlar. Annemlerin üst komşusundan gelen su yüzünden tavan boyası berbat olmuştu ama adamlarında zararı olduğu için bizimkiler kendi ceplerinden yaptırdılar tavanı. Artık komşuluk ilişkine kalmış. Bizim evin sigortasıda var birşey olursa sigortayı çağırıyorum bakıyor kime girer kime çıkar hiç umrumda olmuyor :)

rebelh
04-12-2013, 09:33
sigorta yaptırıcam bugün karar verdim :)

bu durumda zararı işlemi yapan fimanın karşılaması gerekmez mi? yeni yapılmış tesisat çünkü

Tugral
04-12-2013, 09:39
Ona söylersin. Genelde bir yalan atıp kendisiyle alakası yokmuş gibi davranırlar. Çok azimliysen bir dava açarsın, bilirkişi tutulur. Bilirkişi evet bu adamdan olmuştur derse, adamlarda mahkeme kararına itiraz etmezlere uzatmayalım diye karşılarsın. Tabi bu işlemler sırasında yaş 1-2 tık büyüyebilir :D . Sigortanı yaptır kafan rahat yaşa. Bazen onlarda can sıkmıyor değiller ama eşim avukat benim kafam rahat en azından :D Bana bırakınca ben komşu dövmeye kadar gidiyorum haklıysam ve karşı taraf çirkeflik yapıyorsa :D

Yiğit G.
04-12-2013, 10:57
en güzeli sigorta yaptırıp exper çagırmak... adamlar gelip bakıyor hop zararınızı karşılıyorlar sonra üst kattaki komsuya dava acıyorlar direk veya parayı istiyorlar siz aradan cıkmıs oluyorsunuz.

rebelh
04-12-2013, 10:58
üst kattaki komşu benim :)
konuyu hortlattım benim evimden aşağıya su akıyor yeni yaptırmama rağmen

ontheair
04-12-2013, 15:07
Kırmadan dökmeden kaçak tespiti yapabilen tesisatçılar var. KIRMADAN CİHAZLA Su Kaçağı Bulma ve Su Kaçağı Tespiti (http://www.istanbul-tesisat.com/kirmadan-su-kacagi-bulma.html) Google'da ilk çıkan bu adamlar. En azından kaçağın nereden olduğunu tespit edersiniz. Belki kırılmasına gerek kalmadan halledilebilecek bir yerdedir.

sweap07
04-12-2013, 15:13
bizim olay bıraz farklı ayındakı evımızde kıracı oturuyor suan bınada 80 tl para toplamıslar bacalar yapılması binadakı herkes parayı verıp evındekı bcayı yaptırmıs bızım bundan oncekı kıracı parayı vermes fakat yaptıramadan cıkmıs evden parasıda yonetımdeymıs suan yenı kıracı var
bizm evin üst katındakı komusu bızım akraba bızım kıracı alttan sobayı yakınca üst komusunun salonunda duman cıkıyormus bızım akraba bızı aradı boyle boyle duman cıkıyor dıye kıracı evın bacasını yaptırmıyor para vermıcek bıse yapmıcak para yonetımde sadece usta bulup baca yapılcak ama se.. yapılmasını ıstmeıyo hemde sobayı yakıyo allah korusn ust komsu soba gazından zehırlenebılır ama bızım kıracı okuzun tekı cıktı cıkarmtaya calsıyoz yada bacayı yaptırtmaya ıkna etmeye calsıyoz :D

brs852
04-12-2013, 15:53
bankalar ve sigorta şirketleri artık bu duruma karşı eşya sigortası kapsamında evi sigortalıyorlar. herhangi bir sorunda gelip direk yapıyor hiç muhatap dahi olmadan kol gibi faturayı döşüyor geçenlerde böyle bir durumla karşılaştık adam yalvardı abi sigorta şirketini çağırma ben cebimden yaptırıcam diye çünkü sigorta şirketi yaptığı zaman 1 liralık işe 5 lira ödüyorsun...

ErayCerit
04-12-2013, 16:13
bizim olay bıraz farklı ayındakı evımızde kıracı oturuyor suan bınada 80 tl para toplamıslar bacalar yapılması binadakı herkes parayı verıp evındekı bcayı yaptırmıs bızım bundan oncekı kıracı parayı vermes fakat yaptıramadan cıkmıs evden parasıda yonetımdeymıs suan yenı kıracı var
bizm evin üst katındakı komusu bızım akraba bızım kıracı alttan sobayı yakınca üst komusunun salonunda duman cıkıyormus bızım akraba bızı aradı boyle boyle duman cıkıyor dıye kıracı evın bacasını yaptırmıyor para vermıcek bıse yapmıcak para yonetımde sadece usta bulup baca yapılcak ama serefsız yapılmasını ıstmeıyo hemde sobayı yakıyo allah korusn ust komsu soaba gazından zehırlenebılır ama bızım kıracı okuzun tekı cıktı cıkarmtaya calsıyoz yada bacayı yaptırtmaya ıkna etmeye calsıyoz :D

Allah aşkına bir nokta,virgül,herhangi birşey kullansaydın keşke yazında.

sweap07
04-12-2013, 16:19
Allah aşkına bir nokta,virgül,herhangi birşey kullansaydın keşke yazında.

Kusura bakmayın.

bahadirhan2023
31-05-2018, 16:37
kimseyi evinden attırma gibi hırslarım yok benim. ben şu sorunumu çözeyim. hani işe yokuşa sürünce kanunların devreye girdiğini öğrensin istiyorum sadece.

hani bana kızanlar olucak belki ama şu adam türk olsaydı şimdiye tatlı dille çoktan çözülmüştü bu olay.

ondan sonra doğu batı ayrımı yapıyorsun diyorlar bana. yaparım tabi benim batılı komşularımda hiç böyle sorunlar yaşamadım 1 kere söylerdik insan gibi 1 kerede anlarlardı.

Gökhan bey,

Aynı sorun benim başımda mevcut, sizin o sene nasıl bir çözüm bulduğunuzu merak ettim.

GokhanRS
31-05-2018, 19:58
Gökhan bey,

Aynı sorun benim başımda mevcut, sizin o sene nasıl bir çözüm bulduğunuzu merak ettim.

Konuyu okuduysan eğer dediğim gibi belediyeye şikayet ettim, belediye bunlara 1 haftalık bir süreyle uyarı verdi, şikayet tekrarlanır ise su aboneliğinizi iptal ederiz dedi adama.

Tabi adam yaptırmadı bir gece ansızın evden kaçtı gitti, ev sahibine'de 2 yıllık kira takmış.

Bende zaten taşındım sonrasında evlendim Antalyada işe başladım sonra yurtdışına taşındım vs,

Vay anasını yaa şaka maka amma zaman ve olaylar geçmiş üstünden.

GKS
01-06-2018, 10:44
yıllık cok uygun fiyatlara evinize sigorta yaptırın hicbirşeyle uğraşmadan kafanız rahat olsun.

teklif@gokselsigorta.com