PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EDS İtiraz ?

Melih-Ö
03-01-2012, 10:53
Sabah sabah eve gelen cezayla kafayı yedim. 13 aralık tarihinde söz kırmızı ışıkta geçmişim 140 tl yazmışlar. Resimlere bakıyorum fren lambalarım bile yanıyor duruyorum. O günüde gayet iyi hatırlıyorum bir yer arıyorduk emlakçı acaba sokakta mı kırmızıda beklerken çok hafif öne aldım arabayı sokağın içini göreyim diye tahminimce o sırada yapılmıştırmışlar cezayı. Ben bunu ödemicem çünkü kural ihlali yaptığım birşey yok fotolarda açıkca fren lambalarımın yandığı görülüyor ne yapmam gerekir yardımcı olabilcek olan varsa çok memnun olurum, fotoğrafları yüklüyorum biraz büyük bıraktımki net görülsün diye...

EDİT : ÇİZGİLERİ GEÇMİCEKMİŞİZ NE KADAR DURSAKTA, BİR DAHAKİNE DAHA DİKKATLİ DAVRANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK.

http://d1201.hizliresim.com/t/3/1k4mn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://d1201.hizliresim.com/t/3/1k4mv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Evrenoz
03-01-2012, 10:53
Düz çizgiler var ya yolda hani..

Onların üzerinde dursan da ceza yersin. Kurallara göre o çizgilerin gerisinde durman lazım. Ben de aynı şekilde ceza yemiştim, yapacağın herhangi birşey yok.

Chn53
03-01-2012, 10:54
Geçmiş olsun abi...

JapanVsGermany
03-01-2012, 10:56
hocam duruyorsun fakat öndeki çizgiyi geçtiğin anda zaten cezayı yemiş bulunuyorsun.
Yani ön tekerleğinin çok azı bile o çizgiye temas etse cfeza yazıyorlar kaldı ki sen yaya geçidinde duruyorsun...

geçmiş olsun ne diyelim...

exca-
03-01-2012, 10:56
mahkemeye dilekçe veriliyo ama uğraşmaya deymiyo hatta cezayı indirimli ödemek daha ucuza geliyo diye biliyorum haklı olsanız bile.. fotolardan gördüğüm kadarıyla size söylenecek olan durman gereken yerde durmamışsın ödenecek bu ceza şeklinde olur sanırım.. bana da bir fahri .bne geçmediğim kırmızıda yazdı ödedim ilk anlattığım durumlar yüzünden..

Melih-Ö
03-01-2012, 10:57
Böyle sistemin ben o zaman varya sabah sabah çıldırdım ya. Daha dikkatli olmak lazım ki o kadar dikkat ederim. Neyse nazarımızı olsun diyelim yapacak birşey yok bizde sinirimizle kaldık.

Melih-Ö
03-01-2012, 10:58
mahkemeye dilekçe veriliyo ama uğraşmaya deymiyo hatta cezayı indirimli ödemek daha ucuza geliyo diye biliyorum haklı olsanız bile.. fotolardan gördüğüm kadarıyla size söylenecek olan durman gereken yerde durmamışsın ödenecek bu ceza şeklinde olur sanırım.. bana da bir fahri .bne geçmediğim kırmızıda yazdı ödedim ilk anlattığım durumlar yüzünden..

yüzde 25 indirimli oluyor biliyorum ilk defa bir arabada 2.cezayı yedim bu da olcamış ne yapalım.

Tunç
03-01-2012, 10:58
geçmıs olsun hıc artıstlık yapma faız yeme barı ne olursa olsun o duz cıgıyı 1 cm bile gecersen haksızsın

Melih-Ö
03-01-2012, 10:59
geçmıs olsun hıc artıstlık yapma faız yeme barı ne olursa olsun o duz cıgıyı 1 cm bile gecersen haksızsın

Kırmızı ışıkla geçmekle ne alakası var ? yaya geçidi ihlali falan yazsın o zaman 140 tl birde yuh derler duruyorum yani transit geçsem gam yemicem.

Tunç
03-01-2012, 11:03
araba sonucta o kırmızı ısıgın önunde kalıyor mantık bu :)

master
03-01-2012, 11:03
Eds kamerasının mantığını açıklamak yazıyorum.
Yeşilde geçtin. az ilerde durdun. arkanda ışık kırmızıya döndü. geri geri geldiğin an kamera seni kaçak olarak algılar.

Melih-Ö
03-01-2012, 11:05
araba sonucta o kırmızı ısıgın önunde kalıyor mantık bu :)

Onların mantığına işte. Benimde sinirlendiğim bu fren lambalarım yanıyor ya içim yanıyor :D

Yeşilde geçtin. az ilerde durdun. arkanda ışık kırmızıya döndü. geri geri geldiğin an kamera seni kaçak olarak algılar.

Çok iyi bir sistem gerçekten özellikle emniyet şeridi falan ama ben bu kadar basit bi hataya düşceğimi sanmıyodum. İlk resimdede duruyorum ikinci resimdede ama düz çzigi muhabbetini bilmiyordum o ele vermiş bizi.

emre_
03-01-2012, 11:06
geçmiş olsun melih :(
transit geçsende zynı muameleyi görüceksin çizginin üzerine bastığın an ceza yiyosun frenlerin yanıp yanmaması farketmiyo çizgidemi değilmi diyeki çizgiyi geçmişsin malesefki 140 tl

Melih-Ö
03-01-2012, 11:08
geçmiş olsun melih :(
transit geçsende zynı muameleyi görüceksin çizginin üzerine bastığın an ceza yiyosun frenlerin yanıp yanmaması farketmiyo çizgidemi değilmi diyeki çizgiyi geçmişsin malesefki 140 tl

Transit geçseydim bu kadar üzülmezdim yeminle sağlık olsun yapacak birşey yok :)

by serçe
03-01-2012, 11:10
geçmiş olsun melih aynısını bende yedim geçen gün yapılabilcek hiç birşey yok mantık belli faize girmeden indirimle yatır bence tekrardan geçmiş olsun kardeşim

Evrenoz
03-01-2012, 11:11

Senaryo 1: Sıkışık trafik. Bana yeşil yanarken ilerledim. Yaya geçidi üzerinde durdum. Önümde araba var. Kırmızı yandığı an önümdeki araba ilerledi, ben ilerleyemiyorum çünki diklemesine akmaya başladı trafik.

Sonuç?

Senaryo 2: 10 araba arkamda ambulans var. Deli gibi yol istiyor.. Işık ise kırmızı. Kırmızı olmasına rağmen ilerledim ve ambulansa yol verdim.

Sonuç?

SekoLive
03-01-2012, 11:12
ya bide trafik polisleri eds li yerde geç geç geç diyolar kırmızıda o zaman ne oluyor? adamlar nasıl ayrıyor bu olayı

Eworen
Geçmiş olsun
Yalnız %100 kural ihlali mevcut itarızınızın sebebini anlamış değilim açıkçası
Kırmızıda durulması gereken yerde durmamışsınız
Üstüne üstlük yayanın geçişini de engelliyorsunuz

Bi nevi ders olur çok daha fazla dikkat ediceksinizdir bundan sonra kendimden biliyorum..

Öte yandan EDS lerin başındada trafik polisi mevcut olayını öncesi sonrası gibi durumlarda yoruma açık bir durum yani ambulans veya sıkışık trafik durumlarını kontrol ediyorlar duruma göre ceza kesimi söz konusudur..

exca-
bu ikinci ihtimal ışıklarda beklerken hep aklıma geliyo benimde

SekoLive
03-01-2012, 11:14
ve arkadaşlar ankaraya bu eds sistemi kurulsn cok ciddiyim devlet zam yapmakdan vazgeçer eds den bütce acıgı kapatır. 2 gün içinde yeşile kırmızıya uyan cok cok nadir insan gördm :)

Melih-Ö
03-01-2012, 11:17
Yaya geçidi çizigisi falan diye birşey bilmiyordum sadece kırmızı ışıkta geçmek görünce ve resimelerde durduğumu görünce hiddetlendim. Şuanda kural ihlali yaptığım doğrudur. İndirimli ödicem yada hiç ödemicem onu bilmiyorum :)

TheAce
03-01-2012, 11:17
bu arada geçmemen gereken çizgiyi 1 boy geçmişsin o kırmızı yerin önündeki çizgiydi geçmemen gereken, geçmiş olsun

Melih-Ö
03-01-2012, 11:18
Senaryo 1: Sıkışık trafik. Bana yeşil yanarken ilerledim. Yaya geçidi üzerinde durdum. Önümde araba var. Kırmızı yandığı an önümdeki araba ilerledi, ben ilerleyemiyorum çünki diklemesine akmaya başladı trafik.

Sonuç?

Senaryo 2: 10 araba arkamda ambulans var. Deli gibi yol istiyor.. Işık ise kırmızı. Kırmızı olmasına rağmen ilerledim ve ambulansa yol verdim.

Sonuç?

ya bide trafik polisleri eds li yerde geç geç geç diyolar kırmızıda o zaman ne oluyor? adamlar nasıl ayrıyor bu olayı

Cidden sıkıntı bir durum bunalarda ya

emp:)
03-01-2012, 11:29

Sonuç?

Sonuç?

Sadece ışığı görmüyor kameralar, trafiğin durumunuda görüyorlar. 2 sene önce eds olan yerde tam ışıktan geçmişken trafik sıkıştığı için kırmızı çizgileri az geçip durmuştum, o halde 2 defa ışık yeşilden kırmızıya sonrasında tekrar yeşile dönmüştü. 2 senedir gelen giden ceza falanda yok. (vergi dairesi vs.) Çizgiyi geçti deyip direk ceza yazılmıyor yani.

Time-R
03-01-2012, 11:43
siyavuspasa galatasaray kupasinin orasi sanirim, gecmis olsun Melih

Melih-Ö
03-01-2012, 11:45
Aynen uefa anıtının olduğu yer emlakçı arıyoduk bulduk o arada cezayıda yemişiz :)

kickbuttowski
03-01-2012, 12:14

Sonuç?

Sonuç?

zaten sıkışık trafikte yaya geçidinin önünde 1 araçlık yer yoksa ilerleme hakkınız yok.. kavşaklarda keza öyle.. yer yoksa ilerleyemezsiniz..
ambulans içinde kırmızıda geçmek değil kaldırıma çıkmak gerekiyor benim ''kurallara uyulan'' yerlerdeki izlenimim böyle

HarunToprak
03-01-2012, 12:19
Gerekli açıklama yapılmış benim tandığımnda başına gelmişti o kalın çizgiyi azck üstüne çktınmı yiyiyorsn cezayı geçmiş olsun,indirimli öde derim :)

fatihtemizer
03-01-2012, 12:34
neyse kardeşim olan olmuş..parayla öğreniyoruz bazı tecrübeleri:)geçmiş olsun..

batucan
03-01-2012, 12:36
Gecmis olsun ama yapacak hic birsey yok cezayi erken odeyin indirimden yararlanin... Sonucta araba kirmizi isigi gecmis durumda...

Melih-Ö
03-01-2012, 12:42
Sorgulamada görünmüyor ceza gene. Plakaya kesilmiş olmasına rağmen. Ödicez mecbur artık.

poseidon
03-01-2012, 12:59
açık bir ihlal var.
aynısı bana da olmuştu geçerim dedim ama kırmızı yanınca frene asıldım çizgiyi 1 karış geçmiştim.
Ceza geldi.,
Geçmiş olsun.
Işıklara dikaktli yaklaşmak lazım.

FaBeRgE
03-01-2012, 13:03
Melih geçmiş olsun, EDS gerçekten büyük sıkıntı :o

Melih-Ö
03-01-2012, 13:11
Tek sıkıntım durmam işte keşke geçseydim en azından geçtikte yedik derdik :)

F.Dogan
03-01-2012, 13:17
Gecmıs olsun arkadasım yaya gecıdınde durdugun ıcın ceza yemıssın 140 tl lık ceza cok gıbı gorunsede buyutme cezalar ne kadar cok olursa o kadar caydırıcı olur.
Sen kotu nıyetle yapmamıs olabılırsın ama bu cezayı gercekten hakederek yıyenler ıcın 140 az bıle

oğuz
03-01-2012, 13:19
altunizade de gece zor durduk aracı geri aldık ceza gelmedı :D yada kapanmıştı çok geç saat değildi ama

ahk
03-01-2012, 13:26
yaya kaldırımında durman kırmızıda geçmedin anlamına gelmiyor kırmızıda çizgiyi geçip yaya kaldırımında durmuşsun maalesef bişey elde edemezsin sarıyı gördüğün an yavaşlaman gerekirdi diye cevap alırsın sanırım.

Sonuç?

Sonuç?

Eğer hareket etmezsen eds çekim yapmaz. Ama kırmızıda durdun hafif eğim var araba ilerledi çekim yapıyor. Yan arabada bi amcaya olmuştu :)

Yurt dışında böyle bi durumda belediyeye itiraz yazıyorsun ambulans vardı diyerek onlarda acil çağrı merkezinden o saatte o güzergahta ambulans olup olmadığını sorguluyorlar. Bende oldu ambulans geliyor diye yaya kaldırımın üstüne geçerek sağa geçtim foto çekildi ambulans benim açtığım yerden değil karşı şeride geçerek lambaları geçti :) ama genede ceza gelmedi :)

Melih-Ö
03-01-2012, 13:28
Eds kısaca sıkıntı bir daha tövbe.

EMD
03-01-2012, 13:33
Kanka geçmiş olsun, kazasız cezasız diye boşuna demiyoruz :D

Melih-Ö
03-01-2012, 13:34
Piyangodan çıktı la yeniyıl hediyesi :D

EMD
03-01-2012, 13:36
Amorti çıkmış Allahtan :D

Melih-Ö
03-01-2012, 13:37
140 benim yediğim en büyük ceza la 66dan yukarı yemiyordum :D Herşeyin ilki varmış :D

Chn53
03-01-2012, 13:39

Sonuç?

bakan adamlar kör değil ya anlarlar heralde ambulans için geçtiğini...

Chn53
03-01-2012, 13:40
zaten sıkışık trafikte yaya geçidinin önünde 1 araçlık yer yoksa ilerleme hakkınız yok.. kavşaklarda keza öyle.. yer yoksa ilerleyemezsiniz..
ambulans içinde kırmızıda geçmek değil kaldırıma çıkmak gerekiyor benim ''kurallara uyulan'' yerlerdeki izlenimim böyle

ya araba basıksa nasıl olcak :D ?????

Melih-Ö
03-01-2012, 13:41
ya araba basıksa nasıl olcak :D ?????

Dörtlüleri yakıp kaputu açıp araba bozuldu :D

mert_leon
03-01-2012, 13:46
Pm attim sanabak hele:)

Melih-Ö
03-01-2012, 13:50
Cevepladım :)

RIDVAN
03-01-2012, 13:56
Geçmiş olsun melihcim sabah bende filmden 152 yedim :D arabada şık çıkmış :D

Melih-Ö
03-01-2012, 13:59
Keşke önden çekselerdi ya :) burda eski jantlar falan var önden çekeydi park sis falan :D Hey Allahımya ağancak halimize gülüyoruz bunada şükür hep şükür :)

GokhanRS
03-01-2012, 14:01
melih itiraz etme bariz kurallara uymamışın geçirmişler yapcak bişi yok. fotoyuda koymuşun buraya ben hatalıyım diye bağarıyor :D

Melih-Ö
03-01-2012, 14:14
Abi yazıyı değiştiricem zaten ilk başta bilmiyordum öğrenmiş olduk ne yapalım :)

TarikS
03-01-2012, 14:30
Böyle sistemin ben o zaman varya sabah sabah çıldırdım ya. Daha dikkatli olmak lazım ki o kadar dikkat ederim. Neyse nazarımızı olsun diyelim yapacak birşey yok bizde sinirimizle kaldık.

Kırmızı ışıkla geçmekle ne alakası var ? yaya geçidi ihlali falan yazsın o zaman 140 tl birde yuh derler duruyorum yani transit geçsem gam yemicem.

Abi yazıyı değiştiricem zaten ilk başta bilmiyordum öğrenmiş olduk ne yapalım :)

Iyi hadi gecmis olsun :D Beni de yaya gecidine park etmekten cekmislerdi gecenlerde, farketmemisim yaya gecidi oldugunu, aci tecrubeyle ogrendik :D

Yerde cizgi, isikta EDS olmasa da yayalarin gecebilecegi sekilde dikkat ederek beklemek lazim her yerde, buna dikkat cekmek icin de konu iyi olmus aslinda :icon_tup:

Sonuç?

Sonuç?
Senaryo 1 icin isiklari takip etmek, ilerde trafik acilmadan kavsaga atlamamak gerek. Ulkemizde en sinir oldugum durum valla gidip milletin gotunce beklerken yan taraftan gelen trafigi engellemeye bayiliyor millet. :Deli:

2 icin nolur bilmiyorum ama; bu EDS cezalari da sistemde cikmiyor zaten. Hangi cezalar cikiyor merakla bekliyorum biri ciksa da odesem.

Melih-Ö
03-01-2012, 14:56
Valla benim arabada hiç ceza görünmüyor gene bende anlamadım bu durumu :) Fiestadan ilk aldığımda yemiştim bir kere onuda ödemedim araba gitti :)

Utku
03-01-2012, 16:51
120+ geçince ogs kaçak yakalıyomu geçen hafta gece geçmem gerekti ya alarm çalmadı yada çok hızlıydım diye duymadım

SekoLive
03-01-2012, 16:52
120+ geçince ogs kaçak yakalıyomu geçen hafta gece geçmem gerekti ya alarm çalmadı yada çok hızlıydım diye duymadım

ken block bile bu hızda geçemiyo lo ordan :D maşallah

Ufuk
03-01-2012, 16:56
Geçmiş olsun melih abi.

150'ye kadar ogs okuyor.120 çok mu hızlı anlamadım ben?
Evren abinin senaryo 2'si doğru bu arada yazıyorlar o durumdada.Mahallemde taksici olan bir abimden duymuştum oda öyle yemiş ceza.

!KO
03-01-2012, 17:29
ben eyup sahıl yolundakı butun edslerde bole durdum daha ceza gelmedı

FiReWaLL
03-01-2012, 17:44
eds ok ama , orda trafik memur çizgiye burnunu sokana ceza yazdığını gördüm

Boost Up
03-01-2012, 17:57
ben kırmızı gördümmü iyicene yapıştırıyorum kimi zaman salise farkı ile kırmızıda geçiyorum o zaman birşey olmuyor ya:D

sinan999
03-01-2012, 18:00
bende bugun kırmızı ısıkta beklerken bıraz one kaydırdım bıanda bı flas patladı eds kamerası vardı acaba ceza yemısmıyımdır?

ErenErdem
03-01-2012, 18:04
Melih geçmiş olsun.

bende bugun kırmızı ısıkta beklerken bıraz one kaydırdım bıanda bı flas patladı eds kamerası vardı acaba ceza yemısmıyımdır?

flaş patladıysa, fotoğrafı çekmiş oluyor malesef.

judgeGTI
03-01-2012, 18:07
ben olsam plakayı kapatıp aynı yerden geçerdim:hahaha::D

zıpzıp
03-01-2012, 18:47
benim ödemedigim cezaları buraya yazsam :D boşwer ödeme pampa

mert_leon
03-01-2012, 18:50
yanlız fotolarda on numara çıkmış araba böle helikopterden çekilmiş gibi :D

Utku
03-01-2012, 20:00
ken block bile bu hızda geçemiyo lo ordan :D maşallah

Yengen rahatsızlanmıstı bırader...02.10da cıkmısım 19gece caddebostandaydım kapıda zıle basıyodum...Allah hıcbırımızı bu denlı uzmesın gıderken bende olebılırdım mantıgım yoktu cunku...velhasılkelam ceza gelırsede gelsın s.kerler meraktan

SekoLive
03-01-2012, 20:03
kardeş geçmişolsn

erderd
03-01-2012, 20:09
keşke farklı açılardanda çekeymiş eds :) ne bileyim yan onden arkadan sagdan soldan felan paranın hakkını vereydiler yanlız goruntude kaliteli :)

Utku
03-01-2012, 20:18
yaya gecıdınden oncekı tek cızgıyı 1cm bıle gecersen yazıyo kı sen koca arabayla yaya cızgılerının ortasında ben burdayım cek dıye beklıyosun ıtırazlık hakkın yok nazarlık olsun

sinan999
04-01-2012, 19:17
Melih geçmiş olsun.

flaş patladıysa, fotoğrafı çekmiş oluyor malesef.

cezayı beklıyım bende ozaman gecmedıgımız halde ceza yedık.

ahk
05-01-2012, 14:09

200+ 'da bile okuma işlevini yapıyor.

Jem89
05-01-2012, 14:58
200+ 'da bile okuma işlevini yapıyor.

180'le geçtik okuyor.. 200 üstünü hiç denemedik ama tam 180 dediğinde geçmiştik.. Okuyor yani sıkıntı yok :D

Melih, kardeşim geçmiş olsun.. Eds gerçekten sıkıntı.. Tekerleği çizgiye koyduğun an çekiyor.. Avrupa standartlarındaki gibi bekleyeceğiz.. Yaya geçidinin 1 metre gerisinde.. :)

Maşallah bu arada resimler güzel çıkmış ahaha :D

Melih-Ö
05-01-2012, 15:00
Harbi he arabada fena çıkmamış kaçtı bi kere yapacak birşey yok :)

Sabri-A
25-01-2012, 22:22
Tekirdağdan dönüyorduk dün gece tekirdağdan çıkmaya çok az kalmıştı ki bi anda flaş patladı nedendir nerdendir pek anlam veremedik. 60 ile gidiyorduk ve görebildiğimize göre ışık yoktu:)

S.Özeren
25-01-2012, 22:42
eds olayı garip veliefendi yolunda bilen bilir 2 tane ışık var bitanesine kırmızı yanarken öndekine yeşil yanar :D

benim kafam dalgındı öndekine bakıp geçtim eds patladı arkadan ama ceza gelmedi

bi keresindede kırmızı yandı duramadım geçtim oda gelmedi 3 saniye içinde geçersen gelmiyo dediler

???