PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internette kişi hakkındaki yorumları silme acil ve önemli*

Mehmet Opc
03-01-2012, 23:27
Arkadaşlar benim yakın bi tanıdıgım var bayan durumu gayet iyi ve internette ismini yazdıgınız zaman hakkında olumsuz şeyler yazıyor bunu sildirmek istiyor yani arama motoruna ismini yazdıgınızda hiç bişey çıkmasını istemiyor bunu silebilecek biri varmı veya sildirebilecegimiz biri varmı tanıdıgınız veya yönlendirebileceginiz herhangi biri çünkü bu yakınım bu yazıları internetten silecek kişiye istedigi parayı vermeyi düşünüyor lütfen yardım ederseniz sevinirim

GC8 GT
03-01-2012, 23:30
"durumu gayet iyi" derken? :)
içinde olduğu durumu çok çok iyi anlamış buluyorum.
sitenin iletişim bölümünden ya da who.is e-mail adresine ilgili şikayeti yapsın.
gerekeni yaparlar.

berkay_aydin
03-01-2012, 23:31
Çok zor....

AEAlmas
03-01-2012, 23:31
Silmek mümkün :)

GC8 GT
03-01-2012, 23:34
Neresi zor. site sahibi sadece webmaster toolsda url kaldırma dalgasından o linki remove talebinde buluncak. 1 günde onaylanır

berkay_aydin
03-01-2012, 23:39
Neresi zor. site sahibi sadece webmaster toolsda url kaldırma dalgasından o linki remove talebinde buluncak. 1 günde onaylanır

Tek site olsa kaldırılır, örneğin siz gelip bu forumdaki bir konuyu sildirebilirmisiniz ? o yüzden zor yazdım..
Arama motoru örneğin google'da aradığında hiçbirşey çıkmaması nasıl olabilir ?

uqr
03-01-2012, 23:42
Vildan Atasever 450 İnternet Sitesindeki Çıplak Resimlerini Tek Tek Sildirdi (http://www.geceturk.com/magazin-haberleri/vildan-atasever-450-internet-sitesindeki-ciplak-resimlerini-tek-tek-sildirdi/3308)

Hukuki yolla mevcut gibi.Diğer yollardan olur mu bir bilgim yok.

berkay_aydin
03-01-2012, 23:43
Vildan Atasever 450 İnternet Sitesindeki Çıplak Resimlerini Tek Tek Sildirdi (http://www.geceturk.com/magazin-haberleri/vildan-atasever-450-internet-sitesindeki-ciplak-resimlerini-tek-tek-sildirdi/3308)

Hukuki yolla mevcut gibi.Diğer yollardan olur mu bir bilgim yok.

Uğur abinin verdiği konu örnek oldu :) kadın 450 siteden kaldırtmış hala arasan bir o kadar site çıkar..

CaNeR44
03-01-2012, 23:45
gayriresmi yollardan kaldırmak hatrı sayılır sitelerse zordur

Mehmet Opc
hukuku yollarla istemiyoruz illegal yollarla silinsin nasıl silinirse silinsin durumu iyi derken maddi durumu gayet iyi yani arama motoruna ismi yazılınca bişey çıkmamasını istiyor eğer gerçekten bunu yapabilcek biri varsa veya tanıdıgı varsa benimle özel olarak iltibata geçebilirmi acaba

GC8 GT
Hicbişey çıkmasın diye bi dünya tabii ki yok. muhtemelen bir mustehcen icerikli bi siteye adı ve soyadı etiketlere karısmıstır..

Mehmet Opc
03-01-2012, 23:47
tabi öle olabilir ama adını soyadını yazınca hakkında kötü bişey çıkmaması gerekiyomuş bunun içinde benden yardım istedi bende bilen arkadaşlardan yardım istiyorum =)

GC8 GT
03-01-2012, 23:49
mahsuru yoksa bana arkadasınızın adını ve soyadını pm den verir misiniz. direkt olarak yardımcı olayım.

uqr
03-01-2012, 23:50
Hicbişey çıkmasın diye bi dünya tabii ki yok. muhtemelen bir mustehcen icerikli bi siteye adı ve soyadı etiketlere karısmıstır..

Olumsuz şeyleri hemen müstehcene yormamak lazım da.

Buğra abinin de bu konuya bir yorumu olabilir sanırım gördüğün de.(ef186)

berkay_aydin
03-01-2012, 23:52
İsim aratılır çıkan sitelerin yöneticilerine söylenir silen siler veya birkaç sitede farklı şeyler yazılarak yazılan kötü yazılar alt sıralara indirilmiş olur.. Hacker işi'de var ama tehlikeli :) başka ne yapılabilir ?

Mehmet Opc
03-01-2012, 23:58
İsim aratılır çıkan sitelerin yöneticilerine söylenir silen siler veya birkaç sitede farklı şeyler yazılarak yazılan kötü yazılar alt sıralara indirilmiş olur.. Hacker işi'de var ama tehlikeli :) başka ne yapılabilir ?

aynen bencede bu iş hacker işi gibi bencede ve araştırdım 4-5 sitede alehinde yazılar var o kadar ve hepside yalan yanlış insanları haksız yere suçlamalara maruz kalmış durumda

berkay_aydin
04-01-2012, 00:10
aynen bencede bu iş hacker işi gibi bencede ve araştırdım 4-5 sitede alehinde yazılar var o kadar ve hepside yalan yanlış insanları haksız yere suçlamalara maruz kalmış durumda

4-5 site ise riske girmeden site sahiplerine ulaşın bence.. illegal yollardan olursa site sahipleri legal yola başvurabilir :)

darkmoon
04-01-2012, 00:14
hackerlık iş değil yapılır.. ama bir insanın işini gücünü bırakıp buna tamamen kanalize olması gerekir.. halolur zor bir şey değil.. biraz legal biraz illegal halolur.. yeterki paranın ağzı açık olsun bazı adminler anlayışlıdır siler.. bazıları umursamaz o zaman hosting hizmet sağlayıcısına kadar ulaşmak gerekir hatta bazı hosting sahipleride çok umursamazdır işde o zaman hosting şirketinin olduğu yere gidipki bu yer diyarbakdıradada olabilir boludada olabilir hatta bir çocuğun evinden kendi resellerıda olabilir neyse gidip birebir yüz yüze müdahele etmek gerekir.. bunlarda para tabiki.. her şey paraya bakar. para olursa silinir..

GC8 GT
04-01-2012, 00:17
İsmi arattım. durum hicde sandıgımız gibi değil.
2 önemli haber sitesinde direkt olarak haber girilmiş
o sebeple site sahibine mail atma ile ya da 3-5 kuruş atmayla cozulcek bi durum degil.
detayları pm attım arkadasa.

darkmoon
04-01-2012, 00:45
İsmi arattım. durum hicde sandıgımız gibi değil.
2 önemli haber sitesinde direkt olarak haber girilmiş
o sebeple site sahibine mail atma ile ya da 3-5 kuruş atmayla cozulcek bi durum degil.
detayları pm attım arkadasa.

Aynen durumun boyutu çok farklı 2 önemli değil 5-6 kurumsal haber portalında haber girdi olarak mevcut. hukuki resmi yollar dışında başka bir alternatif söz konusu olmaz.
2.parti 3.parti sitelerde olsa kolay ama kurumsal sitelerle hukuki yollar dışında uğraşılmaz.

ef186
06-01-2012, 18:11
Bi pm aliyim ismi konu ile ilgili birde telefon numarasi alayim .
İllegal yollar ile herhangibir uğraşımız olamaz ancak yol yöntem pratiğimiz mevcut bu nedenle bir inceler ona gore cevap dönerim .

Yiğit G.
06-01-2012, 18:36
yabancı sitelerde ise mumkun değil.Çok yakınımız hakkında yazılanlar ile ilgili davalar açıldı edildi hiçbir sonuca ulaşılamadı.Abidik gubudik boş forumlara , my spacelere falan yazılmıştı.Hala da duruyor..

darkmoon
07-01-2012, 00:00
arkadaşlar bir şey yapamassınız veriler sabah.com.tr vatan.com.tr hurriyet.com.tr gibi sitelerde buralardan hiç bir şekil hukuki yollar dışında kaldıramassınız veriyi..

SNOPYY
08-01-2012, 11:42
bıraz zor olsa gerek ama mumkun tabıkide..

cdc70
08-01-2012, 12:00
vallaha çok zor gibi gözüküyor bu arada vildan atasever hala resimleri cıkıyor sil sil bitmez ki
sen silersin adam bidaha upload eder sonu yok gibi