PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IMEI kayıt dısı cıhaz..

mustafaa_akca
05-01-2012, 14:15
xxxxxxxxxx ımeı nolu cıhaz kayıt dısıdır.bır hafta ıcınde kapanacaktır..satın aldıgınız yere basvurun..dıye bı mesaj geldı..telefonu alırken 100 tl karsılıgında kayıt ettırmıstım ama buna ragmen msj geldı..her hangı bır sıkıntı yasarmıyım ve n yapmalıyım

ENGean
05-01-2012, 14:20
aynı msj bugun bızede geldı. msj dogrultusunde dedıgı gıbı soylendıgı tarıhten ıtıbaren telf. kulllanım dısı oluyo.
yenı bı ımeı numarası caktırabılırsenız kurtulursunuz dıe dusunuyorum :)

Mr.K
05-01-2012, 14:21
tekrar imei kaydı yaptırmalısın yapılcak olan tek şey bu :)
cihazın kaytlı olsa ztn o mesaj gelmez kayıt sonrasında ;) 1oo TL verdiğin kişiyle irtibata geç çök kafasına,yada ALLAHından bulsun diyip yeniden kayıt yaptırmalısın.

G.olsun.

arfy
05-01-2012, 14:22
egerkı ımeı sızın ımeı ıle tutuyorsa kesınlıkle kapanır...tekrar kayıt ettırmenız lazım...

mustafaa_akca
05-01-2012, 14:23
nasıl anlarım bnm oldugunu ımeı nın..yanı telefonun genel ozellıklerınden bakılıorumu ıphone 4

mustafaa_akca
05-01-2012, 14:24
walla tutuoo neyse artıkın halldecez bı sekılde..

gökan
05-01-2012, 14:25
a.g ımesı sıfır tel aldım1 hafta sonra ımeı calındı faturan varsa bayıye gıt hallettr kardesım

EREN34
05-01-2012, 14:26
Arama ekraninda *#06# yapin imei bakin. Ayni degildir umarim. Aylar once kullandiginiz yada anlik hattinizi taktiginiz cihazinkide yeni tele sma olarak gelebiliyor (basima gelmisti)

mr.korhan
05-01-2012, 14:30
ben bu siteden bir arkadaşada yurtdışından cihaz getirp satmştım onunlada bu tarz bi olay yaşadık, neyseki arkadaşın mağduriyetini başka cihaz vererek giderdim, fakat sorunun kökenini çok araştırmaların sonucunda öğrendim arkadaşlar paylaşiyim sizlede ;
artık tk kurulu imesi kayıt edilen cihazları , kontrol birimine yönlendiriyor dosyasını
siz bir telefon bayinden kayıt ettiriyorsunuz, internet kontrolünde kayıtlı olarak görüyorsunuz hatta, lakin dosyanıs kontrol edilecek daha, bu işlem aşağı yukarı 3 ayı buluyor, yani dosyanız 3 ayda ancak tk nın kontrol masasına gidiyor, ve bu kontrol esnasında kayıt edilen imei numaranız da yada kayıt eden kimlikte, yada kayıt eden bayiinin daha evvel mimlenmesine kadar inceleniyor ve onay verilmediyse cihaz kaçak konuma düşürülüyor, örneğin bir bayiden 1 ayda 20 cihaz kayıt edilmiş ve bu 20 pasaportunda tamamı 50 yaş üstü (yani hac kafilesi pasaport fotokopisi) ise direk mimliyor ve o bayiden gelen cihazların tamamını kaçak konumuna sokuyorlar. bu iş artık ciddileşti, şu an için kapananları tekrar açmanın yollarını arıyolar, edindiğim en son bilgi bu yönde..

Ferit
05-01-2012, 14:51
Bayilerde başkasının pasaportuyla yapılan kayıtlarda sorun olabiliyor.
Örneğin bayinin kayıt yaptığı pasaportun sahibi 18 yaşın altındaysa velisninde onay verdiği bir evrağı imzalaması gerekiyor. Yoksa "mr.korhan"ın belirttiği gibi dosya onaya gittiğnde red edilebiliyor ve yaklaşık 3 ay sonra telefonunuz kayıt dışı duruma düşüyor ve kapanıyor. Böyle bir durumda siz başka bir pasaport üzerinden hemen kayıtta yaptıramıyorsunuz, TK'dakiler "önce üzerine kayıt yapılan pasaport sahibi iptal dilekçesi versin (tabii velisinin onay yazısıyla beraber) sonra başka pasaporta kayıt yaptırırsınız" diyor.
Pasaport kayıt işlemini mümkünse kendi pasaportunuza değilse bir tanıdığınızın pasaportuna yaptırmanızı öneririm.