PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lazerle cam karartma Hk.

arkın_aLLen
05-01-2012, 14:44
Arkadaşlar ***** filmli camlarla polisle uğraşıp duruyoruz. Bugün yine sorun yaşadım kaç kere ceza yedim kaç kez men oldu aracım hatırlamıyorum bile...

Renkli camı araştırdım. Ön camlar açık renk oluyormuş yasakmış. Arkalar renkli olabiliyormuş. Bi süre önce gözüme çarpmıştı lazerle camları karartıyorlardı. Yapan tanıyan bilen yaptıran varsa yardımcı olursa iyi olur...

Baran^
05-01-2012, 14:49
Lazerle cam filmi arasında hiçbir fark yok.Lazerde yaptırsanız baglarlar.Lazer dahada kötü cunku filmi söküp atıyosunuz lazerin geri dönüşü yok..Arka camlar için düşünüyorsanız gidin film yaptırın zaten sıkıntı olmayacaktır.Kaç tane lazer görmüşsem yarısından cogu akma yapmıştı iz iz yol yol almuş acıp kapatmaktan.

EkReM
05-01-2012, 14:53
http://incesukimya.net/Groups/Default.aspx?LanguageID=1&GroupID=2&ContentID=13

MTZ
05-01-2012, 15:59
Ruhsatta yazmadıktan sonra herseye sorun cıkartabilirler lazer vs farketmez

*AddO*
05-01-2012, 16:02
Cam filmindeki mantık o naylonun yapıştırılması değil , arabanın içinin gözükmemesidir. Bu yüzden ne yapılırsa yapılsın içerisi gözükmüyorsa yasak.
Bu yüzden ben arabanın ön camına hiç film çektirmedim , polis çevirmelerinde falan hemen 4 camıda indiriyorum sıkıntı olmuyor.

[RaCeR]
05-01-2012, 16:03
benim aracımda fabrikadan çıkma arka camlar karartılmış ruhsatta da yazmıyor gelip bana ceza kesse hiç bir şey yapamamaz mıyım?

Quantum
05-01-2012, 16:09
laser serbest film yasak diye bir şey yok. ki onu geçin, fabrikasyon harici araca vida bile eklemek yasak.. aa camlar laserle karartılmış hadi devam et şeklinde bir replik beklemeyin polislerden.

SekoLive
05-01-2012, 16:09
addo sana kıl polis denk geldiğinde o camlar kaldırtmasını bilir :) geçici çözüm senikisi oda yerlerse.

racer, senin arka camlarda sanrım renkli cam oldugunu belirten harfler vardır. ön dekilerle arkadakilerin koduna bakmalısın, polisede durumu böyle anlatabilrsn tabi kılabır bi polise gelirsen anlamıyom gardaş diyebilir.

[RaCeR]
05-01-2012, 16:14
addo sana kıl polis denk geldiğinde o camlar kaldırtmasını bilir :) geçici çözüm senikisi oda yerlerse.

racer, senin arka camlarda sanrım renkli cam oldugunu belirten harfler vardır. ön dekilerle arkadakilerin koduna bakmalısın, polisede durumu böyle anlatabilrsn tabi kılabır bi polise gelirsen anlamıyom gardaş diyebilir.

saol serkan renkli cam kodu mevcut evet =) her işimiz şansa kalıyor zaten :D

*AddO*
05-01-2012, 16:14

Kesinlikle.. "Kaldır camlarını, kaldır" demişti biri dalga geçerek :) Allah'tan kılabır değildi :D

SekoLive
05-01-2012, 16:16
;2942866']saol serkan renkli cam kodu mevcut evet =) her işimiz şansa kalıyor zaten :D

yerinde olsam internette böyle bi dokuman varsa bi sayfa cıktısını alır torpiodya koyarm nolur nolmaz diye :) en azından yazı gösterirsin şansın biraz daha artar

ErBAY
05-01-2012, 16:18
;2942829']benim aracımda fabrikadan çıkma arka camlar karartılmış ruhsatta da yazmıyor gelip bana ceza kesse hiç bir şey yapamamaz mıyım?

arka camlar kendı karartılms cam olarak cıkıyosa ceza yazma gıbı luksu yok memurun. Cam kodları var polisler bilıyor gelip kendılerı bakıyolar :) Ama kafaya ceza yazmayı koymussa baska bıseyden bulur yıne yazar. ;)

Burak K.
05-01-2012, 16:40
arka camlar kendı karartılms cam olarak cıkıyosa ceza yazma gıbı luksu yok memurun. Cam kodları var polisler bilıyor gelip kendılerı bakıyolar :) Ama kafaya ceza yazmayı koymussa baska bıseyden bulur yıne yazar. ;)

Aynen ceza yazmak isteyen her şartta yazıyo. Bi arkadaşımda stock fiesta var yeni kasalardan polis yazacak bir şey bulamayınca ceset torbası yok diye ceza yazmıştı. :D

[RaCeR]
05-01-2012, 16:43
Aynen ceza yazmak isteyen her şartta yazıyo. Bi arkadaşımda stock fiesta var yeni kasalardan polis yazacak bir şey bulamayınca ceset torbası yok diye ceza yazmıştı. :D

yok artık !

ErBAY
05-01-2012, 16:50

eee işte devletımızın memuruu bısı dıyemıyosn..

poseidon
05-01-2012, 16:51
İsterse ceza yazar derken. Bu cezayı bir kanuna dayandırıyor. Keyfen yazıyorum demiyor.

"İlgili kanunda görüşü engelleyecek aksesuar, malzeme, çıkıntı" vs..vs.. diye geçer

bu sebeple filme de ceza yazar, lazer'e de, arka cama koyduğun görüşü engelleyecek kutu veya pakete de.

Utku
06-01-2012, 13:48
bende yeni konu açmadan aramalarda buldum konuyu birşey sorucam.

ziebart lumar olmadan 3 senede morarmicak işçiliği güzel yer önerirmisiniz beyler ? maksat renk olsun en açığından yaptırıcam zaten güneş gördümü morarmasın yeter bide esnaf adamsa önerin tabi

darkmoon
06-01-2012, 14:06
bu işde en güzel çözüm bod dur bodlarında ön cama göresini yapmıyorlar bu bod yapan bir yerden aslında öncamlar içinde kalıp çıkarttırıp yaptırmak lazım süper olur :) polis stressi sıkıntısıda olmaz.

http://www.esratuning.com/pictures/EPICA_1.jpg

Ef Driver
06-01-2012, 14:07
polis cocugu olmak ne kadar güzel birşey ön cam dahil filimmm kimsede bi kelime diyemiyorr :D

TarikS
06-01-2012, 14:08
bende yeni konu açmadan aramalarda buldum konuyu birşey sorucam.

ziebart lumar olmadan 3 senede morarmicak işçiliği güzel yer önerirmisiniz beyler ? maksat renk olsun en açığından yaptırıcam zaten güneş gördümü morarmasın yeter bide esnaf adamsa önerin tabi

O markalar olmasin ama uygun fiyat da olsun istiyorsun sanirim degil mi?

Solarmaster yapan bir yer onerirdim ama fiyatlar ayni seviyede maalesef

SekoLive
06-01-2012, 14:10
utku aksarayda metin başgan var :D ona git kanka 50 liraya renklendirir camını çerçeveni.

SONE-R
06-01-2012, 14:10
çok koyu yaptırmayıp, denetlemeye yakalandığımızda "sayın amirim fabrikasyon çıkışı renkli cam bu" diyerek yırtamaz mıyız? :D

SekoLive
06-01-2012, 14:11
soner abi yırtamazsn :D camdaki koda bakıyor eğer polis bilincliyse :)

benim 0.5 nımara filmli cama ceza yazmslardı filmin banada başkasınada bi yararı yokdu ama adamlara sökiyim dememe rağmen yazmslardı :D

eser
06-01-2012, 14:11
lazarli cama terli elinle değdiğinde iz kalıyor bir daha çıkmıyor yeni cam almak gerekiyor,çok kullanışlı değil

Utku
06-01-2012, 14:22
utku aksarayda metin başgan var :D ona git kanka 50 liraya renklendirir camını çerçeveni.

Kanka 50 liraya yapan yer var life tuning 100 lirayada farklı film var 3 yılda morarmaya sökülmeye garanti veriyo.Genede aksaray garantili diye 100 verip onu yaptırıp her ay uğramaktansa bi tavsiye aldım solargard kullanılıyomuş ondan yaptırırım.Maksat camlarda ton olsun benim amacım.yeter ilimi kemiğimi kuruttu araba filmde lumar olmayıversin :D

SekoLive
06-01-2012, 14:24
yerinde olsam film cektirmem utku buda benim fikrm olsun.

şuanki arabam filmli geldi. eğer film olmasa çektirmezdm

bide hb arabalarda filmsz bence cok güzel oluyor utku iyi düşün amriyle memuruyl uraşmak ayar eder adamı.

darkmoon
06-01-2012, 14:28
yerinde olsam film cektirmem utku buda benim fikrm olsun.

şuanki arabam filmli geldi. eğer film olmasa çektirmezdm

bide hb arabalarda filmsz bence cok güzel oluyor utku iyi düşün amriyle memuruyl uraşmak ayar eder adamı.

Aynen benimde aracım önceki sahibi film yaptırmış hayatım boyu film tarzı başımı ağrıtıcak şeylerden uzak durdum şansımıza filmli geldi araba..

hatta bmw yi alırken millet ilk kasasına lastiğine duruşuna bakar benim ağzımdan çıkan ilk laf ağyaa bunda film var olmuşdu :)

şimdi çevirme falan oldumu panikliyorum valla iç ışıklar cam lar ne varsa açıyorum alışık değiliz..

Utku
06-01-2012, 14:28
Sekolive in panpasıyız desek ?

ulasoztas1
06-01-2012, 14:31
yeni aldığım araçta film var finallerden sonra gidip söktürücem çevirmelerde fln sıkıntıya gerek yok Akvaryum Spec :D

onursumer
06-01-2012, 14:51
hazır konu yakalamışım bende sorayım

polo aldık on iki cam harıç hepsi fabrikasyon renkli

on camı aynı tonda neresi fark olmadan yapabilir ?

a.colak
06-01-2012, 15:05
polisle muhatap olacağıma ne app takarım ne egzoz ne film. O dünyayı kurtarmış tavırları varya, direk yaz cezayı gidicem diyorum *** gibi kalıyorlar.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/90917-ters-yone-girme-cezasi-yedik-yardim.html

buda senin açtığın konu dostm demek ki hiçte kes cezamı gidicem demiyomuşsun ekip ekip yalvarmışsın forumda atar yapıyosun anlaşılan

Ben parktan da yedim, yalvar yakar sadece ceza yazmıştı. Normalde 20 puan yazacaktı.

buda belgesi

TarikS
06-01-2012, 15:12
hazır konu yakalamışım bende sorayım

polo aldık on iki cam harıç hepsi fabrikasyon renkli

on camı aynı tonda neresi fark olmadan yapabilir ?

Mini'nin acik tonda renkli arka camlariyla denk olsun diye kapilara acik ton Solasmaster yaptim 1'e 1 tuttu :)

Fiesta'nin yine fabrikadan biraz daha koyu renkli arka camlarina denk olsun diye on kapilara orta ton Solarmaster yaptik yine 1'e 1 tuttu :D

Solarmaster tutar sanirim onu da, tecrubelerim bu sekilde Onur

SekoLive
06-01-2012, 15:14
quicktime abi sende yanlıs anlama ama polislerin savunucusu gibisin burda polis olan arkadaşmzda var emniyet amiri olanda var. herkes kendinden sorumludur. polislerde insanlar için neler diyor herkes üstüne mi alsın?.

darkmoon
06-01-2012, 15:32
ben filmleri çıkarttırıcakdım filmciye gittim abi dedi bunun altında koruyucu film var dedi yani önceki sahibi çift kat film attırmış bir şu camların patlamasını engelleyen koruyucu filmden atmış birde üstüne normal renkli film atmış.. sökersek şimdi ikisinide alabiliriz sana bir zararı yoksa kalsın yazık olur dedi bende bıraktırdım.

a.colak
06-01-2012, 16:24
quicktime abi sende yanlıs anlama ama polislerin savunucusu gibisin burda polis olan arkadaşmzda var emniyet amiri olanda var. herkes kendinden sorumludur. polislerde insanlar için neler diyor herkes üstüne mi alsın?.

yok seko herkes kendinen mesul tabiki arkadaş tutarsız o yüzden yazmadan duramadım bi efeyim diyo bi yalvardım diyo

SekoLive
06-01-2012, 16:26
ya o arkadaş daha öncesinde devlet ne derse odur yazyordu kanunlar neyse odur yazıyordu sonradan böyle yazmaya basladı :)

Tuncay
06-01-2012, 16:39
ilk arabama yaptırmıştım zevkle:) ceza yedim hemen söktüm attım:)
ondan sonra 5 arabam daha oldu sırasıyla hepsi filmliydi alır almaz söküp atıyorum
film sökme ekibi bile kurmuştuk :)
gereksiz bir modifiye işlemi

gökhan-R
06-01-2012, 18:05

:) aynen öyle kanka kafaya ceza yazmayı koymussa yazar